Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV s fcí fast scan (smart,DVB-S2, cca 50", full HD)

cikan (26)|8.6.2016 04:27
zdravím all,
známý chce koupit (eshop) TV s integrovaným tunerem DVB-S2 a možností "fast scan". Poradil by někdo model nebo značku TV, splňující tyto parametry :

fast scan (skylink ready)
smart TV
full HD
asi 50"
DVB-S2

a která je ještě v prodeji (2015-2016), s cenou do 20 kKč?
U sat. receiverů prodejci i výrobci funkci "fast scan" zmiňují, u TV ne (přesněji, napodařilo se nám to v popisu najít).
Skylink žádný certifikovaný model TV "skylink ready" na svých stránkách neuvádí.
Nejlépe, kdyby někdo uvedl typ osobně ověřený. Předem dík za typ...
KamilZ (10277)|8.6.2016 05:19
Skoro bych řekl, zapomeň na to. Výrobci TV jsou rádi, když jim to vůbec něco naladí, ne tak že by ještě implementovali Fastscan :-). Myslím, že zatím stále platí tento stav: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38483-Samsung-UE40ES6540-a-FastScan
digitivi (215)|8.6.2016 08:38
Viem o TV Sony modelove rady 705 a vyssie, ze fastscan funguje, potom LG (nie vzdy korektne) a niektore Samsungy.
Problem ale je, ze nemaju poslednu specifikaciu 1.5, takze ked Skylink prestane vysielat data pre fastscan zo sucasneho TP a prejde na iny tak bez noveho softu tie telky prestanu fastscan podporovat. A ci to vyrobcovia budu riesit novym softverom pre doterajsie modely je velmi otazne. Priamu relevantnu odpoved z nich nie je mozne dostat.
KamilZ (10277)|8.6.2016 09:59
Nepleteš si u té LG/SONY Fastscan s automatickým laděním podle předem dané tabulky programů?
digitivi (215)|8.6.2016 15:56
[QUOTE=KamilZ;523094]Nepleteš si u té LG/SONY Fastscan s automatickým laděním podle předem dané tabulky programů?[/QUOTE]

Neviem aku vopred danu tabulku myslis, u rok starej Sony aj LG prebehla zmena programov k 1.6. bez problemov, v zozname su na povodnych poziciach HD verzie WAU, Prima ZOOM atd. (v poradi fastscan tabulky), takze fastscan funguje.
cikan (26)|8.6.2016 20:09
Včera mi to nedalo a přeladil jsem svou plasmu LG 50PB690V (má integrovaný DVB-S2), abych zjistil, jestli umí FastScan. Programy jsem měl srovnané podle sebe a vím, že mi to dalo loni pěkně zabrat, než jsem kanály Skylinku srovnal od 1 (naladily se od 4001 výš).
Pro automatické ladění (Astra 3 + Astra 1) mi TV nabídla možnost naladit Skylink (ale ne FastScan). Programy jsou srovnané přesně podle "tabulky ladění programů pomocí funkce FastScan" od Skylinku, včetně těch volných z A1.
Takže podle mne LG sice FastScan neumí, ale umí ladit podle předem dané tabulky, jak píše KamilZ. A to zatím stačí (není třeba mít naladěno za pár vteřin).
Pokud bude výrobce pravidelně aktualizovat firmware, nebude problém s aktualizacemi od Skylinku. Předpokládám, že je moje úvaha správná.
Známý si zřejmě koupí TV od LG (výprodej z roku 2015 - 49LF630V nebo 632V...) nebo nějaký Skylink ready šunt (1.4 nebo 1.5). Klidně třeba Thomson THS 813
(mám osobní zkušenost s 5 ks v kategorii nenáročný, ale spokojený senior) a časem koupí OLED, až bude jako výprodej.
Ještě pro zajímavost, napsal jsem na podporu Skylinku a jak jsem očekával, paní odpověděla že "Výrobce nenechal televizory testovat našimi certifikacemi", ale že takové TV existují a mám se obrátit na jejich nejbližšího smluvního partnera (odpověď dorazila obratem).