Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Editace AC 3

LosPablos (119)|22.5.2004 09:45
Fajn den.Chtěl sem se optat jestli mi nemůžete někdo poradit.Když převedu zvuk AC 3 z DVD do Mp3 tak nejsou skoro slyšet dialogy.Veškeré ostatní zvuky jsou strašně hlasitě a ty dialogy úplně zanikají. :-( Neexistuje nějakej způsob jak je třeba v AC 3 filtru kde je přímo hlasitost Voice?Ztáhl sem si AC 3 filtr i jako plug in do Winampu,v domění,že to převedu v něm,ale to nejde.... :-((
ViKinG (793)|22.5.2004 10:21
LosPablos: zkus "Normalize".
mirekv (7169)|22.5.2004 10:33
V Besweetu by to snad mělo jít. Pozor však, aby se do tebe nepustil Kirk, že mršíš ac3.
LosPablos (119)|23.5.2004 02:38
Hoj..Normalize sem seamozřejmě dával,i jsem zkoušel další změny v nastavení ale nic.Dělal sem to v Ac3 machine,HeadAC3he,AC3 Audio Decoder,DVD Audio Extractor,ale nikde sem nedocílil toho co umí Ac3 filtr. :-(( A,že mrším AC 3.To je fakt,ale pokud chci aby to šlo slyšet i na notebooku,případně na to koukat v noci a nebudit sousedy.... :-E Zatím dík.Ještě si teda zkusím řádně pohrát v tom Besweetu...koukám,že se hodně liší od AC 3 machine.Dík.
stayman (12393)|24.5.2004 20:58
Asi najlepsie (najkvalitnejsie) by si o urrobil, kebyze si to AC3 prevedies na 6xWAV a nacitas ich do Vegasu, kde si mozes robit s tymi jednotlivymi WAVmi co len chces a ulozit ich ako len chces...

Alebo sa s tym vobec nezatazuj a pouzi na ten prevod DVD -> predpokladam DivX+MP3 soft na to stvoreny !!! Dr.DivX :-D
artam (1147)|24.5.2004 21:38
LosPablos:
Sehr kompliziert 9-), rovno si to tvoje avi sprav s ac3 zvukom a keď chceš AC3 počúvať aj na notebooku, tak si ten AC3filter nainštaluj aj na ten notebook, nemusíš sa srať s prevodmi do mp3 :-)-.
stayman (12393)|24.5.2004 21:41
[quote=artam]LosPablos:
Sehr kompliziert 9-), rovno si to tvoje avi sprav s ac3 zvukom a keď chceš AC3 počúvať aj na notebooku, tak si ten AC3filter nainštaluj aj na ten notebook, nemusíš sa srať s prevodmi do mp3 :-)-.[/quote]

Aj tak se da :-D , ale pre AC3 musi ratat s vacsim miestom, pretoze ma vyssi dat. tok ako mp3 (5.1 este vyssi \/ ) a navyse asi tazko s priemernym filmov to vprace na jedno CD 9-)
artam (1147)|24.5.2004 21:43
No pochopiteľne predpokladám, že tie filmy nechce zhumusiť na jedno CD :-k, takže to dá aspoň na tie 2 CD a tam sa to už v pozerateľnej (teda aspoň pre notebook) kvalite zmestí aj s AC3 zvukom :-!!! .
stayman (12393)|24.5.2004 21:54
[quote=artam]No pochopiteľne predpokladám, že tie filmy nechce zhumusiť na jedno CD :-k, takže to dá aspoň na tie 2 CD a tam sa to už v pozerateľnej (teda aspoň pre notebook) kvalite zmestí aj s AC3 zvukom :-!!! .[/quote]

Ved prave, potrebuje min. na 2 CD (kirk by to dal minimalne na 4 CD 9-) ) a navyse pre notebook mu je uz ozaj prd platne AC3 a to nevravim o tom, ze pre PC (a tie 5.1 plastove krabicky, co si ludia kupuju) je to taktiez zbytocne, navyse nejake "priestorove efektiky" ak bude velmo chciet dosiahne aj z toho mp3 zvuku... 8-)
artam (1147)|24.5.2004 22:00
[quote=StayMan by €RikŁ€]... navyse pre notebook mu je uz ozaj prd platne AC3 a to nevravim o tom, ze pre PC (a tie 5.1 plastove krabicky, co si ludia kupuju) je to taktiez zbytocne, navyse nejake "priestorove efektiky" ak bude velmo chciet dosiahne aj z toho mp3 zvuku... 8-)[/quote]

No, ale nerátaš so všetkými možnosťami, kombináciami a permutáciami... :-E, ešte si to AC3 pri prehrávaní z PC môže pustiť optikou do receivera na poriadne bedne tak zhruba za x100.tis, a to už by mu mp3 nehrali bohvie ako :-E :-E :-E
stayman (12393)|24.5.2004 22:09
[quote=artam][quote=StayMan by €RikŁ€]... navyse pre notebook mu je uz ozaj prd platne AC3 a to nevravim o tom, ze pre PC (a tie 5.1 plastove krabicky, co si ludia kupuju) je to taktiez zbytocne, navyse nejake "priestorove efektiky" ak bude velmo chciet dosiahne aj z toho mp3 zvuku... 8-)[/quote]

No, ale nerátaš so všetkými možnosťami, kombináciami a permutáciami... :-E, ešte si to AC3 pri prehrávaní z PC môže pustiť optikou do receivera na poriadne bedne tak zhruba za x100.tis, a to už by mu mp3 nehrali bohvie ako :-E :-E :-E[/quote]

ac3, nieje "o nic" ine, ako mp3, tak tam plati to iste,co som pisal vyssie, PrologicII atd...

No este ti prezradim, ze prave teraz som predal jeden notebook, co mal vstavane 4+1 repro :-D , no nie je to sranda???
artam (1147)|24.5.2004 22:16
[quote=StayMan by €RikŁ€]...ac3, nieje "o nic" ine, ako mp3, tak tam plati to iste,co som pisal vyssie, PrologicII atd...[/quote]

No, tys' tomu dal, tebe nič nehovorí separácia kanálov, presluchy atď ? :-((. Nebol si ty náhodou včera na koncerte Jethro Tull, že ti z toho ešte zvoní v ušiach ? :-E :-E :-E
stayman (12393)|24.5.2004 22:19
[quote=artam]No, tys' tomu dal, tebe nič nehovorí separácia kanálov, presluchy atď ? :-((. Nebol si ty náhodou včera na koncerte Jethro Tull, že ti z toho ešte zvoní v ušiach ? :-E :-E :-E[/quote]

U AC3 zvuku (5.1) mas dokonca nizsi datovy tok na kanal ako u MP3 (2.0) \/ a to co opisujes, som si nevsimol :-D
artam (1147)|24.5.2004 22:31
[quote=StayMan by €RikŁ€] U AC3 zvuku (5.1) mas dokonca nizsi datovy tok na kanal ako u MP3 (2.0) \/[/quote]

Ale??? Naozaj??? No hoď si to niekedy na analyzér. Zistíš, že rear kanály idú s adaptívnym kódovaním a dátový obsah sa pohybuje niekde na úrovni do 100kbps pre obidva, LFE je na 0 (ten je len pre filmy, aby kadejaké debilné výbuchy triasli stenami), a tak pri 448kbps u AC3 (bežné u koncertov) dosiahneš v predných kanáloch vyše 350kbps. Navyše sa u AC3 používa iné psychoakustické filtrovanie, ktoré pri tomto dátovom toku posluchovo dáva "príjemnejší" zvuk, aspoň tak tvrdia netopieri (ktorí ovšem zas namiesto AC3 tvrdo preferujú DTS). 9-)

A myslíš, že do takého MP3 nacpeš tú priestorovú atmosféru koncertu ??? :-E (teraz nehovorím o tom priestorovom MP3 paškvile, o čo sa snažia u Fraunhofera)
stayman (12393)|24.5.2004 22:47
Neviem ako si AC3 hodim na analyzer, resp. do akeho formatu to preklopit aby sa mi ukazali pov.dat.toky , asi do mp3 :-E, ale je to jedno, nemas sancu zbadat rozdiel medzi MP3 2.0 (224kbps) a AC3 2.0 (224kbps) a takisto ani medzi tym MP3 2.0 (prehnanych cez PL-II) a AC3 5.1 v PC.

O tom MP3 priestorovom som pocul, myslim, ze to bude jedno, ci mp3 5.1, alebo ac3 5.1, skor je otazne, naco, ktory standard s tym bude ratat...
LosPablos (119)|24.5.2004 23:21
Koukám pěkně se to tu rozepsalo.Tak jen abych napsal co a jak.Film dělám samozřejmě na 2 CD.A jde konkrétně o Matrix 3.Jde mi jen o to,že to stejně bude běžet jen v PC,případně na notebooku,tak se mi zdá zbytečný to dávat s AC 3. :-) No,a nevím proč,ale tentokrát nejsou hlasy skoro slyšet.Když si to pustím v PC,tak v AC 3 filtru přidám Voice a je to OK.Ale jak sem se ptal,nevím jak tuhle úpravu udělat při převodu do Mp3. :-( Už sem zkoušel snad všechno....
stayman (12393)|25.5.2004 00:46
A skusal si ten Dr.DivX ??? :-D Alebo to mam urobit za teba??? :((
LosPablos (119)|25.5.2004 08:35
Neboj,hned dneska si to nainstaluju a uvidím co to dokáže. :-D
LosPablos (119)|25.5.2004 21:45
Tak a mám to.Dr.Divx mi zrovna tohle DVD nebral.Asi špatně udělany.Ale nakonec se mi to zadařilo pomocí pluginů ve Winampu.Ja to super.Letí to,a můžu si to pěkně nastavit v AC 3 filtru.... :-D :-D Díky.
stayman (12393)|25.5.2004 21:54
Mal si si to DVD najskor dekryptovat ty ...
LosPablos (119)|26.5.2004 19:43
....ale já to měl dekryptovany. :-) Ostatní DVD mi šli,ale ten Matrix jak na potvoru ee.Asi sem to špatně dekryptnul.Co už.Ale jiny softy šli.Jinak,ale musím říct,že Winamp šlape opravdu hodně dobře. :-D