Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nastane konec FastScan ve většině přijímačů ?

Badis (226)|21.5.2016 10:25
Zdravím zde přítomné. Dovoli jsem si vložit odkaz na docela aktuální článek(ne datumem ale situací v éteru). Aspoň mě se tedy dotknul citelně.Vlastním i přístroj TechnisatTechniStar SIR a fastscan nenajde Prima ZOOM HD.Jasně lze to naladit ručně ALE jde o princip!! Koupil jsem přístroj Skylink READY a sakra ono to nefunguje.Firmware na případnou opravu už není.Holt Technisat je Technisat, no.Vím že staří satelitní mazáci asi ladí ručně ALE mě fastscan vyhovoval. Během pár vteři vše naladěno a srovnáno do seznamu. Sice mi ho vnutil Skylink ale to mi nevadí. Zde je článek. http://www.vasetelevize.cz/konec-fastscanu-ve-vetsine-prijimacu/
KamilZ (10277)|21.5.2016 11:00
To je jako říci, že by se nemělo přecházet z analogu na digital. Fastscan je už několik let a teď bude prostě změna. Pokud bude přechod na DVB-S2 znamenat více HD, tak jsem pro. Ani Skylink nemůže být ve vleku výrobců HW, občas je nutné udělat nepříjemné kroky. Věřím, že pak zase bude na několik let (s Fastscanem) pokoj.
Spíše mě udivuje, že zřejmě v těch certifikacích není nic, co by umožnilo změnu toho, kde se Fastscan hlídá na jiný TP včetně DVB-S/2 (paralelně spustit jiný TP, přejít na něj, měsíc-dva počkat a pak zase paralelně rozjet cílový TP (změnit původní z S na S2) a přepnout to zpět.
digitivi (215)|21.5.2016 14:03
Primu ZOOM HD ti fastscan nenaladil preto, lebo ju Skylink este do tabulky nezaradil. Pockaj este tyzden a bude to vo fastscane. Bohuzial pri Skylink Ready prijimacoch si zavisly na rychlosti aktualizacie providera.
Co sa tyka zmeny frekvencie fastscanu, divim sa Skylinku, ze pre fastscan neurcil uz od zaciatku nejaky DVBS2 TP, ved tato funkcia bola urcena uz od zaciatku pre Skylink Ready HD prijimace. Takto bude vela kriku od zakaznikov a tymto krokom si zle meno robi Skylink sam.
Badis (226)|21.5.2016 16:46
Tak už ho (Prima Zoom HD ) tam mám.Růčo a otázka chvilky.No ale jde mi o princip. Něco jako HEVC H265!Upgrade postaršího zařízení nejde! Šup koupit novou věc ať se kšefty hejbaj!Nejde ti fastscan? Šup nový settopbox.na Skylinku v návodech už je uvedeno že přístroj musí mít verzi fastscanu 1.5. Jenže kde je to na přístroji v obchodě uvedeno? Tam je jenom vychvalovaná obsluha a bleskové naladění. No jsem zvědavý na ten šrumec na infolince skylinku.Třeba to něco vyprovokuje!:-)
KamilZ (10277)|21.5.2016 17:28
Jsou prostě lidé, kteří nebudou spokojeni nikdy a chtěli by navždy zamrazit stav, ve kterém se ocitnou.
tahlovej (304)|21.5.2016 19:34
[QUOTE=KamilZ;522795]Jsou prostě lidé, kteří nebudou spokojeni nikdy a chtěli by navždy zamrazit stav, ve kterém se ocitnou.[/QUOTE]Badis má pravdu předsedo!OMKO se prostě na SIRa vydefekovalo!!!
KamilZ (10277)|21.5.2016 19:48
tahlovej: to je ještě trochu něco jiného, Omko a Technisat je kapitola sama pro sebe

Nicméně uznávám, že ten seznam potencionálně nepodporovaných, ale dříve certifikovaných přijímačů, je docela velký, tohle Skylink při tvorbě Fastscan nedomyslel. Je Fastscan jejich nativní funkčnost, nebo to koupili/převzali a nemají (moc) možností do toho zasahovat?
vivid.sk (11472)|21.5.2016 21:15
Nie je mi jasne, preco sa vyrobcovia davno nedohodli s providermi na nejakom standarde a nedistribuju "FastScan" cez web (povedzme ako dalsia alternativa k sucasnemu stavu). Ved dnes sa naroky uzivatelov menia, rovnako aj dostupnost internetu sa berie ako standard (a nielen koli sluzbam ako HBBTV, ale celkovo).
Viem si predstavit, ze uzivatel pride domov, pichne STB do siete, 3x klikne, vyberie si providera a za par sekund ma naladeny box (aj bez pristupu k druzici). Bezobsluzna aktualizacia kanalov, pripadne aktualizacia fw detto.
KamilZ (10277)|21.5.2016 21:38
Troufám si tvrdit, že více jak 80% majitelů Skylink ready přijímačů v cenové kategorii do 3000 Kč (kterých bude tak 95%), je vůbec nemá připojené do LAN.
tahlovej (304)|21.5.2016 21:51
[QUOTE=vivid.sk;522799]Nie je mi jasne, preco sa vyrobcovia davno nedohodli s providermi na nejakom standarde a nedistribuju "FastScan" cez web (povedzme ako dalsia alternativa k sucasnemu stavu). Ved dnes sa naroky uzivatelov menia, rovnako aj dostupnost internetu sa berie ako standard (a nielen koli sluzbam ako HBBTV, ale celkovo).
Viem si predstavit, ze uzivatel pride domov, pichne STB do siete, 3x klikne, vyberie si providera a za par sekund ma naladeny box (aj bez pristupu k druzici). Bezobsluzna aktualizacia kanalov, pripadne aktualizacia fw detto.[/QUOTE]Šikmookej inženýr v Číně,Vietnamu nebo v Koreji(kterej ty softy píše) ani neví,že někde ve středu Evropy je nějaká Česká republika a v ní vysílá české programy s CAIDy 0D96,0624,0666?,051910 (a navíc mu ten stream určitě nedali)nějaký Skylink,kterému diktují hovadiny soudruzi z Lucemburska - proto VE SPOLUPRÁCÍ S CERTIKAČNÍM procesem v Ostravě jsou přijímače pro Skylink takové,jaké jsou - tzn. "ŠMEJD IN CHINA".Proč si myslíte,že HUMAX už nevyrábí jinak výbornou 5100ku?Protože ZÁKAZNÍK,zblblý levnými šmejdy z Číny,Polska,Ukrajiny,Madarska apod.chce pouze "špičkové"xxxxx7010ky apod.,tentokrát z Vietnamu!
tahlovej (304)|21.5.2016 22:07
[QUOTE=KamilZ;522800]Troufám si tvrdit, že více jak 80% majitelů Skylink ready přijímačů v cenové kategorii do 3000 Kč (kterých bude tak 95%), je vůbec nemá připojené do LAN.[/QUOTE]A těch zbývajích 20% je má připojené do chcíplé wifiny(pokud to vůbec ty čínsko-korejsko-vietnamský šmejdy umějí).Inu jak říká klasik - lepší stomegovej drát,než třistamegová wifina.