Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canghong TV 55 C 5500 IS

horejsovi1 (39)|16.5.2016 15:06
Dobrý den
Má někdo tuto UHD telku?
Nepřišel jsem na to zda Sat tuner pracuje také v UHD.
Prosím o nějaké hodnocení.
Nejde mi třeba ovládat telefonem (jako LG 47 LA 660 S) i když na Youtube se přes síť spojím a vyhledaný pořad přehraji.
HD programy jsou fakt dobrý a 4K z You tube perfektní a za cenu 20 000.-asi taky dobrý.
Po síti mi přehraje vše.
Zdenek
mirekv (7169)|16.5.2016 21:25
Co jsem se díval na nabídku TV, tak ty s UHD už mají standardně tuner T2 HEVC, UHD se ani jinak šířit nebude.
horejsovi1 (39)|17.5.2016 16:45
To tedy znamená že když naladím na satelitu nějaký kanál co vysílá v UHD (4K) takže příjem bude v UHD?
Myslím že na 13°,a na 19,2° jsou nějaké zkušební kanály?
Zdenek
mirekv (7169)|17.5.2016 17:46
Jo to máš satelit! Tak to nedávej do sekce DVB-T, to mě zmátlo. U SAT příjmu nevím.
horejsovi1 (39)|18.5.2016 06:38
Pro mirkev:
Omluvám se asi jsem to špatně celé nasal:
Mám TV -Canghong 55C5500IS-tedy s vestavěným sat.tunrem a otázka platila pro tento tuner .
Nikde jsem ale nenašel jaký tuner to je.
Takže úvaha-do telky vložím cam modul (mám TechniCrypt IR CI+ od techisat a kartu Skylink M7-používám v Ariva 202)
zapojím kabel od paraboly-otočím parabolu na 13°-naladím program-FunBox 4K , Hod Bird 4k1 13,0°E 10,727 V 3/4 30000 DVB-S2 8PSK 70 Hot Bird-a měl bych toto přijímat v UHD?

Děkuji za odpovědi
Zdenek
KamilZ (10277)|18.5.2016 09:31
Nemáš náhodou Changhong?

A co se týká "tuneru", tak pokus má DVB-S, tak je to určitě i DVB-S2. S tím, zda TV podporuje kompresi H.265 to nemá nic nic společného. Mimo jiné, pokud jsem se dobře zběžně díval, tak H.265 nepodporuje, je to "stará vykopávka" (2014), kdy H.265 ještě nebylo standardizované, takže UHD kanály komprimované pomocí H.265 Ti nepojednou: http://cz.kingofsat.net/ultrahd.php
horejsovi1 (39)|18.5.2016 10:05
Kamil díky
Takže 4K televize bez možnosti přijímat 4K signály Bomba.....
Příště by prodejci a výrobci měli psát 4K monitor.A to si teda nejsem jistý co je to v tom za obrazovku.
Doufám ale že nejsem sám co tuto telku mají a nechali se nachytat(to je tak když tomu člověk nerozumí)
Zdenek
vivid.sk (11472)|18.5.2016 13:30
[QUOTE=horejsovi1;522738]bez možnosti přijímat 4K signály[/QUOTE]
A co konkretne chces prijimat? Dema, alebo Teleshoping (Prehlad tu) ?
Budme radi za Skylink a pocet HD kanalov a jeho tlacenie na odpajanie SD (motivovane ekonomickou strankou veci), pretoze ostatni operatori sa budu stale tvarit, ze HD je nieco ako "exkluzivny nadstandard" a SD obsah najdes v ponuke stale vo vacsine. A nie este UHD. To je v nasich koncinach najblizsich par rokov nezaujimave. Svoju TV vsak mozes vyuzit, ak si zakupis UHD BD player a UHD BD, ktore uz pomaly pribudaju.
horejsovi1 (39)|18.5.2016 14:25
No nevím ale prý má být Olimpiada už na satelitu v UHD.
Ale stejně 4K televize-tak si myslím že budu moci přijímat 4K ane že to nemá nic na příjem.
Tak to se nedělá,nebo jo?
vivid.sk (11472)|18.5.2016 15:15
[QUOTE=horejsovi1;522742]nebo jo?[/QUOTE]
Jo, prave takto se to dela. Kazdy rok treba vymysliet nieco, koli comu si ludia (potencionalne) kupia novy TV. A ako vidis (aj podla seba), dari sa.
A to tento rok uz mame nejake zdroje, na ktore sa da divat (vid prispevok vyssie).
[QUOTE=horejsovi1;522742]Olimpiada už na satelitu v UHD.[/QUOTE]
Ktora v poradi? A u ktoreho providera? To, ze sa nieco (niekde, ci potencionalne) objavi, este automaticky neznamena, ze to budes moct sledovat.
jito (999)|18.5.2016 15:34
Tyto otázky jsi měl pokládat před koupí TV-ne po jejím nákupu.
Není to chyba výrobce ani prodejce....
horejsovi1 (39)|18.5.2016 17:54
Ano máš pravdu:
ale přeci když si jdu něco koupit tak nebudu rok předem zkoumat zda mohu nebo ne-
a takových lidí je asi většina co tomu tolik nerozumí..
Ale pravdu má vivid.
Zdenek
jito (999)|18.5.2016 18:25
No vidíš-v tom s tebou zásadně nesouhlasím....
Když jdu koupit zařízení,o kterém nic nevím,tak si zjistím co nejvíce informací.
Dám ti možná úsměvný příklad-odešla pračka-týden se nepralo a já si zjistil informace,o kterých jsem neměl ani páru...a šel na nákup.
RoPo (6061)|18.5.2016 22:44
[QUOTE=horejsovi1;522748]Ano máš pravdu:
ale přeci když si jdu něco koupit tak nebudu rok předem zkoumat zda mohu nebo ne-
a takových lidí je asi většina co tomu tolik nerozumí..
Ale pravdu má vivid.
Zdenek[/QUOTE]

Parametry jsou zveřejněny, nejsou klamavé a jsou dané. Pokud se v tom nevyznáš měl jsi se napřed informovat. Chyba opravdu není u výrobce. Ten uvedl vše potřebné a bez klamání. TV UHD je. Na tunerech však podporuje jen H.264 (MPEG-4 AVC) a to výrobce uvádí. V tomto UHD rozlišení lze přehrávat z USB a možná i ze sítě (neověřoval jsem) a mám dojem, že bylo v tomto kódování i nějaké testy v H.264 na satelitu v UHD rozlišení. Ty však nevíš, že pro UHD teresciální a satelitní vysílání je nutná podpora H.265. Chyba opravdu není u výrobce tohoto modelu TV. Vyrobil a nabízel co šlo a v daném časovém úseku mělo význam.
horejsovi1 (39)|19.5.2016 06:27
Ahojte
Já určitě nechci Napadat výrobce to tedy určitě ne(a pokud si to někdo myslí tak se Omlouvám)
ano je to moje chyba že jsem se více neučil a nenastudoval si vše co se týče UHD příjmu.
Pravda je ale taková že když si jdu jako obyčejný člověk koupit telku která je Uhd-tak si myslím a takových je asi více
že tedy přijdu domů zapojím a mohu koukat na UHD buď pozemní,kabelovka,satelit (vím že toto ještě není běžné ale tak mi to přišlo)
Určitě časem budou nějaké settop boxy a už jsou první kusy i na satelit,které tento problém vyřeší.
Tohle jsem prokaučoval,moje chyba.
Určitě při koupi další telky si vezmu poradce a jak je vidět asi to jde rychle dopředu když jak psal Kamil je to stará vykopávka.
Tímto bych to uzavřel.
Spíš mě teď zajímá jestli tady někdo tuto telku má a jak je s ní spokojený,nebo jsem jediný?
Mám doma ještě LG 47LA660S a porovnání obrazu UHD stejné řekl bych že lepší než u LG .
To jenom abyste nemysleli že haním Changhong.Ba naopak za 20 loni UHD 55 fakt dobrá cena.
(také jsem volal do Changhong zda bude podpora pro tyto telky a tam mi bylo sděleno že naši programátoři bojují o to aby
si nové firmware mohli dělat u nás v čechách dle potřeby našich zákazníků-čím by se urychlily opravy nedostatků těchto TV
i do budoucna a dostali prý souhlas).Nešlo mi Youtube a ochotně mi poslali na meil opravu -Oprava-USB-natažení do TV a Youtube chodí
a to ještě neměli na stránkách nevím dnes.
Takže ochota a kdyby měl někdo problém s Youtube a má tuto telku,tak je opravný soft.
Zdenek
KamilZ (10277)|19.5.2016 09:36
Třeba auto kupuješ stejným stylem? :-)
horejsovi1 (39)|19.5.2016 10:36
Jo
Já nejsem technickej typ:
Do auta vím že se leje nafta a zbytek mi dělá kámoš v servisu.A někdy vodu do ostřikovačů ale to mi musel ukázat tu bandičku kam.
Zdenek
horejsovi1 (39)|10.7.2016 07:15
Jak přehrát film 4K na této TV?
Stažené video nebo film nejde z hardisku ani z flešky přes USB,z notasu přes HDMI také nejde(ASUS X61Z),přes DLNA nejde.
po spuštění videa 4K v notasu se restartuje(asi nezvládá 4K).
Jediná možnost je přímo z telky Youtube.
Nějaká rada?(ale ne koupit jinou telku)
Zdenek
jito (999)|10.7.2016 07:33
Jestli to není tím,že TV to nepodporuje....
Jak tedy chceš,aby jsme ti poradily?
horejsovi1 (39)|10.7.2016 08:00
No jasně nějaké rady?
Vstup do této telky na 4K má asi jenom jedno HDMI a to 3HDMI vstup(Podle manuálu)
USB to asi nemá?
Popřípadě co dokoupit aby byla možnost:
1.příjem satelitu UHD
2.možnost přehrávání z hardisku či flešky obsah UHD
3.možnost příjmu pozemního vysílání UHD(tady zatím není ale bude)
Díky
jito (999)|10.7.2016 11:02
Ty to evidentně nechceš pochopit............
Ta TV má pouze UHD panel-to je vše!!!!!!!!!!!
Možná tam dostaneš UHD v H264-buď z USB nebo pozemního vysílání.Ale DVB-T s UHD a tímto kodekem nepočítá.
Resumé-než se jde koupit jakákoliv věc,o které nic nevím,tak si o ní něco zjistím...
Sat.příjem-koupit UHD přijímač.
horejsovi1 (39)|10.7.2016 11:53
Aha:
Takže koupit sat reciver combo UHD propojit HDMI 3 vstup do telky a měl bych mít Uhd sat a Uhd pozemní?
jito (999)|10.7.2016 11:59
Ano...
Ale pozemní signál za předpokladu,že v sat.přijímači bude druhý DVB-T2 tuner s podporou H265 kodeku.
Ale ceny podobných přijímačů jsou ještě hodně vysoké.
Než začne řádné pozemní a sat.vysílání v UHD,tak tuto TV určitě mít nebudeš-a je vyřešený problém.
horejsovi1 (39)|10.7.2016 16:31
Jo-jo
Máš pravdu asi to tedy nebudu řešit-fakt kupovat telku každý období když něco nového vymyslí tak to asi ne-
to bychom jenom kupovali nové a nové.....
Počkám ještě co bude s Arivou 4K combo (nějaký firmware patch)
Ty 4tisíce bych do toho asi ještě dal.
Jdu grilovat je to asi rozumnější--přeji hezký den a díky.
Zdenek
horejsovi1 (39)|8.2.2017 18:15
Prosím zasvěcené:
Jde nějakým způsobem nahrát do této teky Kodi?
Televize běží na systému Linux(alespoň podle výrobce)
Díky Zdenek