Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat DIGIT 4K

Dagy2 (3153)|22.4.2016 14:58
Netuším a nerozumiem prečo zmizla téma k Technisatu DIGIT 4K. Takže som sem skopíroval dotaz od Johna. Včera som dal som na neho aj odpoveď a vidím, že odpoveď zmizla spolu s témou.

Od:JohnP1
Zdravím, mám stejný problém s chybějícím EPG po updatu firmware na verzi 2.68.0.3 (3109) u přístroje Technisat DIGIT ISIO STC 4k, do té doby probíhal update EPG dat dle nastavení v noci. Nyní nenačte nic. Jediná možnost jak načíst EPG data je nechat EPG na dané stanici několik minut než se načtou informace. Bohužel původní (zřejmě tovární) verze firmware není nikde k dispozici. Nějaké nápady na řešení? Jinak pro ty co ještě neupdatovali ať raději zůstanou u staré verze.


Moja odpoveď znela asi v tomto zmysle:
1/ choď do nastavení EPG, zmáčkni OPT -> STATUS a opíš nám sem data, ktoré sa zobrazia.
2/ potom skontroluj, či prístroj píše "SFI KANAL PRITOMEN"
3/ spusti ručne sťahovanie EPG a sleduj čo prijímač urobí. U HDS2X bolo treba vždy po veľkých prelaďovaniach alebo zmenách FW spustiť prvýkrát EPG stiahnutie ručne, potvrdiť ho a potom nasledujúce už bežali automaticky
Dagy2 (3153)|22.4.2016 15:53
chatoval som teraz s Technisatom:
A/ 4K prístroje STC a STC+ sú certifikované pre platformu HD+, čím nie je umožnený downgrade na pôvodný FW. Takže pôvodný FW nie je k dispozícii na stiahnutie.
B/ máš vyskúšať presne to, čo som písal vyššie a včera v odpovedi a dať vedieť.
MiroLx11 (4)|27.4.2016 10:20
Ahojte.

Som tiez vlastnikom Digit 4K a takisto sa mi neupdatoval EPG. Podla Dagyho popisu som skusil rucne stiahnutie a mam pocit, ze sa problem vyriesil.
Celkovo som so zariadenim spokojny, advancovanejsie funkcie som ale zatial neskusal..
JohnP1 (3)|17.5.2016 20:12
Již vyřešeno tak nějak "samo od sebe". Zhruba týden po updatu na nový FW a přetrvávajícím problémem s EPG mě napadlo nechat naladěnou nějakou základní stanici (začal jsem od CT1). Zobrazoval se právě vysílaný název programu - tím jsem si ověřil že ty data to alespoň v omezené míře čte. Nechal jsem tedy delší dobu jestli se náhodou EPG nechytne a skutečně načtení proběhlo klasicky na týden dopředu. Jinak doporučený postup - kontrola SFI kanálu a manuální načtení SFI informací mimo zvolený čas nevedlo k úspěchu. Nyní se však již vše průběžně v noci dle mého nastavení aktualizuje. Přijímač doporučuji je super, stojí za ty peníze.
Dagy2 (3153)|17.5.2016 20:47
Miro, John - dva dotazy k EPG tohto prijímača + 2 ďalšie aby bolo jasno:
1/ ako sa zobrazujú rozšírené texty u EPG programov Skylink? Sú české/slovenské znaky korektné?
2/ keď skontrolujete EPG na ďalšie dni - nie sú medzery v programoch NovaHD, PrimaHD, MarkizaHD ?
Tzn. sú priebežne všetky programy v zozname jeden za druhým, nechýbajú programy v niektorých časoch?

3/ tento prijímač podľa všetkého vie nahrávať len dva programy paralelne bez ohľadu na to, či sa jedná o DVB-S, -T, -C. Je to tak? Teda na rozdiel od Technicorderu STC, kde sú v základe 2 samostatné sat tunery a 2 samostatné terestriálne/káblové tunery t.j. spolu 4 nahrávky z rôznych frekvencií

4/ late descrambling? funguje dodatočné dekodovanie nahrávok u skylinku ?
MiroLx11 (4)|19.5.2016 12:49
Dagy
Prijimac pouzivam len s UPC DVB-C s Cl modulom, takze ti viem odpovedat len vseobecne:

Nevsimol som si ziadne problemy s diakritikou.

Bod 3 - asi je to tak, ze prijimac dokaze nahravat max. 2 programy. Aspon mne sa viac nepodarilo.

S UPC descrambling funguje, ale mam ho vupnuty lebo som mal problemy s timeshiftom (je tam viac rezimov asi som nezvolil ten vhodny)
Dagy2 (3153)|19.5.2016 16:02
aha...
no to som nepredpokladal, že niekto používa 4K prijímač len s káblovkou a nevyskúša 4k vysielanie z družice na ktoré bol prijímač hlavne postavený (:

V tom prípade je to samozrejme ako píšeš, 2 káblové tunery = 2 nahrávky paralelne.
rovnako EPG je v poriadku, pretože UPC podľa všetkého nepoužíva rozšírené EPG tak ako Skylink.
MiroLx11 (4)|20.5.2016 12:02
Tak ano 4K je este hudba buducnosti, ani TV nemam 4K. Ale treba sa pripravovat....

Dagy mal by som na teba tiez 1 dotaz:

Nedari sa mi rozchodit live stream. Ten server(Twonky) vidim a viem prehrat nahrate programy, ale live video hlasi chybu. Nevies v com je problem? Funguju ine zariadenia Technisat?
Dagy2 (3153)|20.5.2016 21:11
Ano, samozrejme že live streaming funguje. Treba aktivovať Live streaming v menu.

Napríklad na LG TV vojdem do DLNA, vyberiem ako zdroj TechniSat, ponúkne mi nahrávky z HDD a ako ďalšie možnosti sú zobrazené FAV zoznamy a po kliknutí sa otvorí zoznam staníc v danom FAV zozname. Po kliknutí na stanicu začne streaming.
ešte je otázka ako funguje decrypting pretože tvoj prijímač má len jeen CI-slot. Skús prepnúť na nekryptovaný program a streamovať znova.

tento týždeň vyšiel nový FW, je tam množstvo zmien. Ale nahraj si ho len za predpokladu že máš zálohu aktuálneho FW
golfLC (1941)|23.5.2016 23:48
MiroLx11 (4)|2.6.2016 11:54
Nainstaloval som novy firmware (diky za link). Live video streaming sa zlepsil, ale zistil som, ze funguje len pre nekodovane kanaly. Je to dost obmedzujuce, ale asi to bude vlastnost ?!
Dagy2 (3153)|2.6.2016 18:43
funguje určite aj pre kodované kanály, lenže: STC 4k má len jednu šachtu CI, t.j. nemôžeš naraz pozerať jeden program a druhý z iného TP streamovať.
Ak na pozeranom programe bude TA3, resp. prístroj bude v hot-stand-by na streamovanom by mal ísť akýkoľvek iný.

Jedna CI-šachta v čase, keď je predpoklad že aj DVB-T2 bude kodované (aspoň niečo) je od výrobcu neuveriteľne ťažký krok vedľa. Ani nehovorím, že by som chcel mať takú obyčajnú kombináciu ako napr. NC+ a Skylink
digitivi (215)|2.6.2016 23:14
@Dagy
Vieš čo môže byť veľký prúser? Keď sa spustí DVBT2/HEVC a naše a české T2 nebude úplne kompatibilné s tým nemeckým. Som zvedavý ako sa s tým OMKO potažmo soudruzi z NDR popasujú. Nechcem maľovať čerta na stenu ale aby to nedopadlo ako s ISIOm. To, že má hardver/kodek HEVC ešte vôbec nič neznamená. Tých odlišností tam môže byť totiž dosť veľa.
RoPo (6061)|3.6.2016 08:03
digitivi: Od toho je vydávání D-book pro DVB-T2, který je průběžně aktualizován v ČR. Dále u ČTÚ. Výrobce se tím musí řídit, aby vůbec tady něco prodával pro danou normu.
digitivi (215)|3.6.2016 14:07
@RoPo
Ja samozrejme všetkým majiteľom uvedeného stroja želám, aby mohli v budúcnosti plnohodnotne využívať aj jeho DVBT2 časť. Lenže tých layerov pre HEVC je toľko, že neviem či sa všetky daju zapracovať do jedného softvéru a či zastúpenie pre ČR/SR a samotný Technisat budú ochotní bugy riešiť pre tak malé krajiny. Viem si predstaviť, že to môže byť poriešené v prijímači podľa voľby krajiny.
Ja si pamätám časy, ked Skylink navýšil dátový tok na TP zmenou FEC na 5/6 a TV Panasonic mal s tým problém a obe strany tvrdili, ze oni majú všetko podľa normy.
Dagy2 (3153)|4.6.2016 12:12
niekde som cital ze SK DVBT2 v MPEG4.
takych prasacin tu bolo hromady
-full Hd telky s prijimacmi mpeg2
- sat prijimace s FHD1080p ktore ale vystup maju 1080i,vedia ale vstupne video spracovat v 1080p a osekat ho

marketing dokaze predat vsetko.
mna skor zaraza ze prijimac s prijimom STC ak sa hovori o kodovanom T vysielani nema viacero citaciek/slotov
JohnP1 (3)|7.7.2016 21:32
trochu opožděná odpověď pro Dagy2 :/
1/ nemůžu objektivně posoudit - mám pouze příjem přes DVB-C (od nejTV) - problém se znaky nezpozorován
2/ většinu času na týden do předu bez problému, ale bylo období kdy například Nova HD se zobrazovala jen na 3 dny dopředu
3/ kabelovka vysílá HD programy a zároveň programy SD v sekci DVB-T. HD programy jsou kódované (mám CONAX kartu). Pokud se nahrává jeden HD (kódovaný) lze nahrávat samozřejmě jakýkoliv SD program nebo HD z paketu ČT (paket ČT není kódován). CONAX karta odemkne v jediném okamžiku pouze 1 kódovaný program. Takže nahrávat Prima Zoom HD a Fanda HD například zároveň možné není. Hold je počítáno že bude přijímač připojen ke kombinovanému příjmu signálu (DVB - T/S/C).
vomic (671)|13.4.2017 12:06
zdravím všechny, zdroj mám Skylink Multi HD
1. mám Technisat ISIO S2 jsem sním velmi spokojen, má smysl upgrade na ISIO STC 4k když mě nezajímají níže uvedené věci?
- nezajímá mě stream z přijímače jinam
- nezajímá mě nahrávání na NAS (nahrávat budu na USB disk připojený k ISIO)
- nezajímá mě ISIO jako multimediální přehrávač, prohlížeč webu a další "smart fičury"
- jde mě pouze o kvalitu obrazu, rychlost přepínání kanálů, nahrávání na připojený disk

2. Získám kvalitnější obraz v HD a SD oproti ISIO S2?

3. Jelikož mám objednaný 4K LG 65OLED6B TV zajímá mě upscaling HD/SD kanálů na 4k, má Technisat lepší upscaling než ten integrovaný v TV? (dotaz spíše všeobecný pro lidi co mají 4k televize i ISIO STC 4k ... z čeho upscalujete a dostanete lepší výsledek obrazu?)

4. Co vlastně získám upgradem?
Dagy2 (3153)|13.4.2017 23:11
Pokiaľ je tvoj príjem SAT v HD rozlíšení tak týmto upgradom nezískaš nič.
1/ Digit S2 aj Digit STC 4K sú ISIO a ISIO - tzn, funkcie web, HbbTV a ostatné ISIO funkcie sú identické

2/ Papierovo S2 má výstup 1080p, STC4k 2160p. Výstup rozlíšenia na papieri nehovorí vôbec nič. možno posúdiť jedine "na vlastní oči".
Osobne nevidím rozdiel pri nastavení výstupu z technicorder STC 1080i alebo 1080p rovnako v porovnaní s 10 rokom starým dedkom HDS2 1080i. Porovnávané na LG55LW650s (závidím ti 980S, ja pako som na neho nepočkal).
ale napríklad rozdiel medzi HDS2 1080i a známeho prijímača "nic jenom výkon" v rozlíšení 1080p bol diametrálny. Papierovo mal byť na strane 1080p toho výkonného prijímača, prakticky to bola katastrofa. Takže za mňa jedine postaviť vedľa seba a odskúšať na rovnakom TV.

3/ dtto ako 2. Pri porovnaní upscalingu SD do HD u Technicorder alebo STC voči LGLW650s je voľba jasná.
Ale - teraz hovoríme o upscaling SD do UHD, za 10 rokov sa určite zmenila technologia LG, takže zase len vyskúšať.

4/ čo určite získaš (otázne či to potrebuješ)
- možnosť sledovať super program o ničom ale zato v UHD u Skylinku
- HEVC dekodovanie
- DVB-T2 a DVB-C ak máš možnosť terestriálu a/alebo kábla, čo v ČR má dobrý význam, v SR je to prakticky len rozšírenie na STV. Ale pozor síce 4k je S/T/C ale sú to len 2 tunery (u Technicorder sú to 2xDVB-S2+2xDVB-T/C)
- PIP/PAP 2xHD

osobne považujem stále za najpoužiteľnejší model Technicorder
- 2xCI šachta, t.j. český + slovenský balík
- 4xDVB-S2 + 2xDVB-T/C
vomic (671)|15.4.2017 07:07
Diky moc za shrnuti, asi neni duvod pro upgrade i kdyz jeden slot na kartu me uplne staci, ja koukam defakto pouze na dokumentarni kanaly v HD takze nejaky moznosti SK karty me vubec netrapi. Doufal jsem v kvalitativni posun v kvalite obrazu.
Co se tyka Dvbt tuneru nejak nechapu proc kdyz mam identicke kanaly z satelitu je chtit i z terestralu v sat prijimaci.
Co se tyka prevodu SD u LG nemam co LG co vytknout, podle me ma vyborny sd, urcite lepsi SD nez treba Samsung. Mam doma prime porovnani 2x LG a 2x Samsung a LG ma proste v SD lepsi obraz. Nechapu ty nazory odsuzujici LG. Ja s nima nemel nikdy zadny problem a moji soucasnou 980 jeste obrazove zadna tv neprekonala s vyjimkou opet LG 55 oledu. 4k Samsung rady 7 sem vratil, me jeji obraz sklamal prave pro zoufaly prevod z SD ale i slabe HD. Ted cekam na 65oled v 4k a doufam ze to nebude stejny pruser jako samsung. Uvidime pristi tyden :)
Dagy2 (3153)|15.4.2017 13:48
Vomic, S/T/C tomu kto má čistý SAT príjem je asi k ničomu.
Ja požívam T pre programy STV pretože je tam HbbTV, ktoré u Digi nie je a C pre lokálne programy ktoré inde nie sú. Takže od prípadu k prípadu.
jedna CI šachta môže byť dostatočná, niekomu nie. Zase podle volby každého soudruha.

Daj potom vedieť, trebárs vo vlákne k televízorom ako dopadla tá OLED. Ja mám ako som písal LW650s (na 980 by som musel čakať vtedy 2 týždne (: ) a určite je na tom upscaling od technisatu lepšie než LG. A to minimálne o triedu.
K OLED len jednu poznámku, kolega musel jednu vrátiť, nefungovalo mu "refrešovanie" pixlov obrazovky ktoré OLED robí snáď pri vypínaní a za tri mesiace mal "vypálené" logá.
Kolbis (0)|4.5.2017 07:34
Ahoj všem. Pořídil jsem si Digit ISIO STC (4K) a jaksi se mi nedaří zprovoznit, aby nahrával na NAS.
Firmware v ISIO mám poslední. Nastavené připojení do LAN kabelem. Adresu mi dává DHCP server, přijímač je zařazený do skupiny pojmenované AVEKO. Mám zapnutý jak UPnP render, tak server, ale nemám zapnuté streamování a web ovládání.
NAS mám Synology DS415play, také poslední firmware, jmenuje se DLNA, má zapnutou službu SMB a zařazený je do domácí skupiny pojmenované AVEKO. NAS má aktivovanou i aplikaci Mediální server.
Podle tohoto videa je mi vše jasné až na ten rozdíl, že já bych očekával, že jak tam někde kolem 1:30 vybírají WORGROUP-FRITZ!NAS, tak já bych tam měl vidět kromě USB disku i AVEKO-DLNA, ale nevidím. A teď nevím, jestli mám něco blbě na NAS-u nebo na ISIU.

Poradí někdo?

Ještě doplním. Když skočím do seznamu nahrávek, tak vidím kromě USB disku všechna UPnP zařízení v síti (televize, počítače,...), včetně toho media serveru na Synology. Ale nevidím tam okolní SMB/CIFS zařízení. Mám ale starší DIGIT ISIO S1. A tam vidím v seznamu nahrávek USB disk, UPnP zařízení i SMB/CIFS zařízení včetně toho AVEKO-DLNA. A pokud udělám pokus do něj přistoupit, tak musím zadat jméno a heslo a pak můžu normálně chodit po podsložkách,...

Takže já z toho mám pocit, že Synology je nastavený dobře a ISIO STC s posledním firmwarem zlobí nebo jsem něco nepochopil...
Kolbis (0)|4.5.2017 13:27
Tak já nevím. Na Synology ani v ISIO jsem oproti včerejšku nezměnil nic podstatného. Dnes odpoledne jsem ISIO zapnul a vidím jak AVEKO-DLNA, tak i dva počítače ve stejné skupině. Mohu procházet jejich složky. Prostě to "samo" začalo fungovat. Vidím, že je Technisat pořád tam kde byl. Zařízení za spoustu peněz, které kdyby fungovalo jak má tak nemá konkurenci. Ale shazuje to nedoladěný firmware.
Dagy2 (3153)|4.5.2017 23:42
viď vlákno Technisat Technicorder STC, problém s NAS Synology. Blbě zadefinovaný nejaký default prístup, najdeš to tam. Je treba zmeniť v Synology niekde default z =0 na =1.
Kolbis (0)|5.5.2017 07:06
Dagy 2:

To téma už jsem prošel včera a na nic zásadního jsem tam (pokud jsem to nepřehlédl) nenarazil. Včera odpoledne to fungovalo jako nic asi dvě hodiny a pak jako když střelí to zase přestalo fungovat. Prostě jsem se díval na film, nahrával ho na USB a že ho zkusím zkopírovat na síť a NAS "nebyl". Celou dobu jsem nic nekonfiguroval. A co je zajímavé, současně jsem přestal v ISIO vidět i okolní počítače.

Na nějakém zahraničním webu jsem našel, že snad mají lidi problém od nahrání posledního firmware do ISIO. Zkusil jsem tedy reset, nahrát starší firmware (který je na webu Technisat také a přitom datum zveřejnění je tam snad tři dny po tom novějším!), ale chovalo se to stejně, tak jsem se zase vrátil k tomu nejnovějšímu fw.

Povolený účet questa na Synology mám. Chtěl jsem i udělat úpravu přímo v /usr/syno/etc/smb.conf. Ale ten návod je asi ke starší verzi OS Synology. V novější verzi 6.0 s novější Sambou je asi někde jinde a zatím jsem ho nenašel. Navíc moc nevěřím, že by to mělo pomoct, když mám povoleného toho guesta, protože tato úprava řešila, aby povolený být nemusel.

V každém případě - když to jelo, tak jsem si ověřil, že jde sice na NAS přímo nahrávat, ale nejde tam pak nahrávky "stříhat". Takže to pro mne stejně nemá moc smysl. A asi s NAS jednoduše počkám, jestli se to vyřeší "samo".

Co mne mrzí víc, že sice mohu spustit MediaPort, ten satelit najde, ukáže i připojený USB disk, ale nahrávky na něm nevidím. Ještě chci zkusit TechniPort, ale začínám být předem skeptický. Zdá se mi, že se jednoduše nahrávání filmů za účelem archivace hážou klacky pod nohy jak to jenom jde...

A poslední věc co mne překvapila. Satelitní příjem super. Ale s příjmem DVB-T(2) mám trošku problémy. Uznávám, že máme doma mizernou anténu, ale doposud připojená TV Sony jela naprosto v pohodě. Technisat mi vůbec nenaladí K59 a celé odpoledne hlásil velmi špatný příjem na K46 a K47, který se pak ale večer spravil a oba "teploměry" (síla i kvalita) byly zelené a kvalita dokonce 100%. Naopak zcela bez problémů byly celou dobu K28, K29 a K40. Tak se jaksi utěšuji, že snad měl ten KW46 a 47 výpadek (patří oba "Pařízkovi") a K59 že se stejně opustí. A také jsem tak jaksi vnitřně připravený, že tu anténu později vyřeším lépe. Nicméně - čekal jsem, že Technisat bude mít citlivější tuner a že když relativně běžné televizi anténa stačí, tak Technisatu bude také.

No abych to uzavřel. Staré dobré ISIO S1 ladili asi 6 let. Než ho ale konečně naladili (poslední dobou jsem si na firmware a chyby už nemohl stěžovat), tak morálně zastaral. Neumí zobrazit dva HD programy současně a tím pozbyl smysl celý systém dvou šachet na kódovací karty, karta NEXT a podobně. Tak jsem pořídil ISIO STC a mám zatím velmi smíšené pocity...

Doplněno: Už jsem našel ten konfigurák pro Sambu. Ve verzi DSM 6.0 a vyšší je nově na /etc/samba/smb.conf. A přidal jsem tam proměnnou guest account = nobody do sekce [global]. Tak jsem zvědavý odpoledne, až se dostanu domů.

V tom tématu o Technicorderu jsem ale nenašel nic o "Je treba zmeniť v Synology niekde default z =0 na =1.". Pokud víš kde přesně hledat a poradíš blíž, budu rád.

Na druhou stranu jsem v tom tématu našel, že snad je nahrané filmy v MediaPortu vidět přímo v rooto disku, že jsou ty složky jen virtuální. To odpoledne zkusím, hledat v rootu mně nenapadlo. Taky jsem získal z toho tématu pocit, že TechniPort bude přeci jen lepší než stařičký MediaPort.

Doplněno 2:

Takže beru to zpět s MediaPortem i Techniportem. Udělal jsem opětovný reset ISIO do továrního nastavení a formát USB disku z TSD do FAT32. Tím se na něj asi nahrály úplně znova nějaké defaultní složky a už filmy oba programy vidí a dají se stáhnout do počítače.

Odpoledne opět záhadně fungoval NAS. Po resetu a továrním nastavení ale zase SMB/CIFS nevidím. Zdá se, že to potřebuje nějaký čas aby si to síť osahalo. Nevím. Ale NAS mne ani tak netíží, když mohu přenášet filmy TechniPortem.

Takže když ještě doladím anténu pro pozemní příjem, tak asi budu nakonec spokojený.
Dagy2 (3153)|5.5.2017 18:03
1/ konfiguraci si nasel spravne. ja Synology. nemam tak jsem si to spatne pamatoval
2/ strhani jde kdekoli ovsem format disku FAT32 nebo TSD. ne NTFS
3/ na DVBT jsi se musel divat nejak spatne. Technisat neukazuje kvalitu v procentech ale dB, na slusny prijem min 8-9dB
mnoho lidi si plete kvalitni tuner a kvalitni tuner.Treba cim lepsi AVR neznamena ze bude hrat na kus dratu,naopak potrebuje lepsi antenu nez obycejny kazetak. treba jsi na tom podobne.
4/ na mediaport opravdu zapomen. ten ma problem i s HD nahravkami. je to 10let stary sw
5/ dve sachty nemusi byt kvuli PIP
6/ doporucil bych statickou IP ne DHCP. nikdy jsem nemel problem s pristupem
Kolbis (0)|5.5.2017 19:54
ad 2) Ano, stříhat jde pod FAT32 a TSD, ale asi ne pod CIFS (nahrávky rovnou na NAS). Možná je to tím, že ten NAS používá formát disku EXT3.
ad 3) Nemáš pravdu. Satelitní teploměry ukazují sílu celým číslem a kvalitu v dB. Pozemní teploměry sílu v dBuV a kvalitu v %.
ad 5) Dvě šachty jsou mi jasné. Já spíš si posteskl, že na ISIO S1 bylo vše "jednodušší". Měl dva tunery, dva moduly, dvě karty. Nebyl pak problém nahrávat dva programy současně. Jenže dnes už SkyLink vysílá prakticky vše v HD a ISIO S1 z principu neumí nahrávat/sledovat dva HD programy současně. Takže co jsou mi v ISIO S1 platné dva nezávislé tunery, když nemohou pracovat současně. Snad je mi rozumět. Digit ISIO STC sice dva HD zaráz nahraje, ale musí se dekódovat jedním modulem a musí se nahrávat z jednoho transpondéru. Což je také omezující. Ale tak jaksi se uklidňuji, že časem budu nahrávat převážně z pozemního vysílání a případně budu kombinovat pozemní a satelit. Osobně bych nejraději pořídil Technicorder STC. Ale odradilo mne, že neumí DVB-T2 a HEVC.
ad 6) Statickou adresu už mám.

Mimochodem. Používám stařičký modul SMIT (v ISIO S1 jsem používal dva) a kartu SkyLink ICE. Funguje, ale pokud začnu nahrávat dva zakódované programy současně, tak to modul nestíhá a obě nahrávky jsou "roztrhané". Zkoušel jsem se vrátit i k ještě dříve používanému Mascomu. Ten dva programy zaráz stíhá nahrát bez trhání, ale po pár minutách přestane fungovat úplně a nahraje se jen černá plocha. Má asi problémy se zápisy klíčů na kartu a klíče SkyLink dnes už mění tak často, že to prostě blbne (což mne dost sere, kvůli nemožnosti používat odložené odkryptování - ale to odbočuji). Samozřejmě mám aktivní dual decrypt.

Poradíte nějaký osvědčený modul? Co třeba tento http://www.omko.cz/technisat-technicrypt-ir-ci/ ? Zvládne bez chyb a přerušování nahrávat dva HD programy z jednoho transpondéru a budou obě nahrávky navždy odkódované?
Dagy2 (3153)|5.5.2017 23:48
ad2/ strih pod jinym formatem nez fat a tsd ti nepujde ani na USB. zda jde strih pres cifs u fat32 jsem nezkousel,mam interni disk a nahravat na nas bych ani nikdy nechtel.

nevim proc by u isio s1 neslo nahravat dva programy soucasne a jeste k tomu "z principu"?
viz vlakno isio s1 zde. neslo to na nekterem tp u vyssich bitrate nez 66.6, ted to dle vyjadreni majitelu chodi.

popis modulu mas ve vlakne k technicorderu. otazne je co chces pouzivar, ja jedu vice nez rok s jednou kartou skylinku ted digi a dekodovani v pohode. tim ze mas je jednu sachtu tak to jinak ani nejde.
Kolbis (0)|6.5.2017 08:16
Ahoj Dagy.

Nahrávání na NAS by se mi líbilo, protože bych nemusel mít v přehrávači strčený USB disk. Navíc bych filmy které chci dlouhodobě archivovat nemusel dodatečně přesunovat z ISIO na NAS. Ale protože mi nahrávání rovnou na NAS u ISIO STC spíš nefunguje a protože se ukázalo, že bez problémů funguje TechniPort, tak se s klidným srdcem vrátím ke zvyklostem z ISIO S1. Jednoduše budu dál nahrávat na USB disk a těch pár ostříhaných (ustřižený začátek a konec) nahrávek si přesunu TechniPortem.

Nahrávání dvou HD programů současně pomocí ISIO S1. Musím si nasypat popel na hlavu. Já mám totiž jaksi zafixováno, že ISIO S1 neumí současně v PiP zobrazit dva HD programy. Pak jsem před časem přestal platit kartu SkyLink NEXT a modul jsem přepnul na Dual Decrypt. A od té doby když jsem začal nahrávat jeden program v HD, tak už nešlo sledovat jiný program v HD (i když byl ze stejného transpondéru). Já jsem z toho jaksi usoudil, že to je omezení ISIO (viz PiP), ale teď jsem si ověřil, že to jen nestíhal modul (viz podobný problém co jsem popisoval o příspěvek dřív).

Popravdě mne satelitní vysílání zajímá stále méně. S tím jak se na terestrice objevily ČT programy v HD už na SkyLinku platím jen "udržovací poplatek" a jen velmi vyjímečně si připlatím za nějaký balíček (na Vánoce nějaké filmové kanály a přes léto kolem Gira, TdF a Vuelty balíček s Eurosportem).

Abych to tedy shrnul a mé příspěvky nevyzněly, že jsem na Technisat nějak naštvaný.

Za asi ty tři dny co Digit ISIO STC mám, mu začínám přicházet stále víc na chuť. Oproti Digit ISIO S1 má svá omezení. Především nemá dvě šachty pro dva moduly. Na druhou stranu mne to alespoň nesvádí platit za kartu NEXT. Co se mi zase líbí hodně je 1GB LAN. Přenos kvalitně nahraného filmu v HD rozlišení po síťi už netrvá čtvrt hodiny, ale pár minut. A také se mi líbí tuner DVB-T2. Je pravda, že zatím bych si vystačil s obyčejným DVB-T, ale za dva roky už asi bude vše jinak a jak lze asi z mého příspěvku tušit, tak asi příjem DVB-T2 bude pro můj Digit ISIO STC primární a jen občas, tak jako dřív, si zaplatím nějaký ten balíček na SkyLinku. Takže teď vlastně ani nevím, jestli má smysl řešit ten jiný modul, protože ten stávající jeden satelitní HD program zvládne a na druhý se můžu dívat v terestrice.
Dagy2 (3153)|14.5.2017 23:56
úpravy v posledných dvoch verziách SW, ktoré sú na stiahnutie na stránke technisat:
SW v.3315
Všeobecná vylepšení, zejména pak optimalizace funkcí:
- WLAN
- HbbTV, HD Text
- vyhledávání kanálů DVB-C / DVB-T / T2
- HDMI a TechniLink
- funkce USB, Bluetooth, CI+, UPnP
- přehrávání a nahrávání DVR
- přehrávání mediálních knihoven
- funkce SFI
- Teletext
- přehrávání streamů
- rozšíření Uni-Cable SCR 2 - dle normy EN 50607

nový aktuálny SW je z 03-2017, v.3485.
- UPnP Funkce
- CI+ Funkce
- UHD Optimalizace z 1080i
- Late Decrambling záznam
- HDMI Funkce
- DVR záznam
- hledání DVB-T vysílaču
- HbbTV- Funkce
- WLAN-Funkce
- HD+ Funkčnost
peetan (90)|7.10.2018 22:09
Zatím se s TechniSat DIGIT ISIO STC 4K seznamuji, autoinstal myslím proběhl Ok /i když nastavena CZ, běželo to němčině/, stačilo nastavit Skylink a vše se naladilo, i se starým CI modulem to běží, DVBT taky OK, proti jiným přijímačům musím konstatovat hodně propracované menu a myslím že i obsluha je OK, nicméně narazil jsem na problém při zkoušce nahrávání - nevím, zda jsem dostatečně pochopil možnosti nahrávání tohoto přijímače - má dva DVBS tunery, takže lze nahrávat současně 2 programy (buď kodované, nebo pokud bude použit dual decrypt, tak dekodované ?), popř . jeden z DVBS, druhý z DVBT a na třetí se z DVBS dívat ? Mám zatím zapojen jeden DVBS tuner (další zásuvku mám v jiném pokoji, tak řeším protažení kabelu nebo jinou možnost po stejném kabelu??) a DVBT, po naprogramování jednoho nahrávání v podobném čase z DVBT a DVBS mi přijímač napsal kolize časů nahrávání . Pochopil jsem možnosti nahrávání špatně?? Ani ve staženém 200 stránkovém CZ manuálu jsem k tomu nic nenašel. Děkuji za odpověď
Dagy2 (3153)|10.10.2018 15:17
tento prístroj má dva tunery, z ktorých každý dokáže pracovať s DVB-S2, T2, C. (Nedokáže ale na rozdiel od predchodcu Technicorder STC naraz v jednom tuneri spracovať aj T aj S2 signál.)
Takže začnime programami FTA aby sme do toho neplietli dekodovanie signálu:
Tento prijímač dokáže naraz prijímať 2 signály a tie buď zobraziť alebo nahrávať, prijímaču je to jedno. Teda môže bežať kombinácia S2+S2, T2+T2, C+C, S2+T2, S2+C, T2+C. Tretí program možno sledovať len z HDD.
Pre plné využitie týchto dvoch tunerov, je potrebné mať
- pripojenú anténu DVB-T/kábel DVB-C
- pripojené 2 samostatné DVB-S2 signály a to
---buď 2x koax z paraboly z twinLNB
---twinLNB zlúčené do jednoho koax (ak sa nedajú dostať dva koaxy k prijímaču) a zase rozdelené pomocou systému Johansson
---SatCR LNB s jedným káblom - zapojenie a konfigurácia viď manuál

- správne nastavené menu, t.j. počet antén 2 a vybrané správne LNB

Príjem a nahrávanie kodovaných programov:
pre dekodovanie programov je u tohto prijímača len možnosť jednoho CI+ slotu a Conax čítačka. conax môžeš použiť pre skrachovaný flix ešte mesiac alebo pre Antik alebo pre káblové UPC.
Takže toto asi necháme bokom pretože zrejme zatiaľ hovoríme o SkyLinku. Prijímač umožňuje vložiť jeden modul CI s kartou Skylink. Pomocou funkcie dualdecrypt je možné prijímať dva signály, ktoré sú dekodované z jedného TP, t.j. napr. CT1+CT2. Nie je možné prijímať CT1 a Nova. Jeden z programov bude mať tmu. Na to, aby to fungovalo musí tiež modul podporovať funkciu dualdecrypt.

druhá možnosť je nastaviť funkciu dodatočné dekodovanie po vypnutí prijímača. Potom prijímač nahrá druhý program kodovane a po vypnutí prijímača začne tento program dekodovať.
Toto funguje veľmi dobre u DigiTV s modulmi Nagra. U Skylinku toto funguje dobre s modulmi Cryptoworks a kartami ICE. S kartami Irdeto a modulmi Irdeto závisí úspešnosť nahrávky a jej dekodovanie od modulu - modulu SMIT s týmto nemali problém, moduly Neotion takúto možnosť "sabotujú" a nahrávka sa väčšinou nedá dekodovať alebo sa nahrá s rôznymi príznakmi, napr. možnosť pozrieť záznam len 90min po nahrávke. Proste Skylink pomerne dosť skomplikoval použitie multitunerov. S kartami M7 nemám v tomto skúsenosti žiadne, ale predpokladám, že to bude rovnako k ničomu ako Irdeto+Neotion.
Osobne by som vymenil asi kartu za nový kodovací systém Viaccess ktorý zdá sa dáva v tomto väčšiu voľnosť než Irdeto. Ale toto píšem bez záruky, nemám odskúšané.

Ja používam Technicorder STC (nie je UHD ani T2) ktorý má dve CI šachty a to s kartami DIGI + SkyLink cryptoworks / karta ICE.
dodatočné dekodovanie funguje bez problémov, takže môžem nahrávať naraz 4 programy a 5-ty pozerať s HDD, s prídavným modulom 2xDVB-S je to potom 4xDVB-S a 2xDVB-T naraz.
Otázkou je
peetan (90)|10.10.2018 17:14
Děkuji ta tvůj čas s vysvětlením pro laika a obsáhlou odpověď. Takže popis obchodníků 3x dvojitý tuner je zřejmě nesmysl. Ok, tedy jen vždy jen dva programy současně. Zatím mám připojení DVBS tuner jeden, mám quatro LNB, ale vývod do každé místnosti. znamená to protáhnout coax z nepoužívané zásuvky vedle z místnosti nebo jsem se koukal po elegantnějším řešení, bohužel trochu finančně náročnějším řešení stacker/destacker Johannson. Pokud tedy mám zapojený jeden vstup DVBS a DVBT, mělo by jít nahrávat z obou tunerů současně (bez připojení druhého LNB není možnost ze dvou DBVS), chápu to správně ? Proč tedy časovač píše u překrývajících se programů "Konflikt časů nahrávání" ? To mi není úplně jasné, prosím ještě jednou o reakci, zda to má nějaký důvod, děkuji
peetan (90)|10.10.2018 18:02
Vyzkoušel jsem dva časovače z DVBT, což by dle tvého popisu mělo být možné - výsledek na přiložených foto

[ATTACH=CONFIG]34880[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]34881[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]34882[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]34883[/ATTACH]
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
Dagy2 (3153)|11.10.2018 23:35
1/ 3x dvojitý tuner je nesmysl, správne je 2x triple tuner (S2/T2/C), alebo triple twin tuner zrejme niekto preložil 3x dvojitý tuner...
2/ chápeš skoro správne - pripojenie koax DVB-S2 a DVB-T pri nastavení anténa = 1 musí nahrávať:
---- DVB-S + DVB-T
---- DVB-T + DVB-T
---- 2x DVB-S z jednoho TP (CT1 a CT2)

3/ konflikt nahrávaní si viem vysvetliť len tak, že na obrázku má byť nahrávanie spustené o 2 minúty, čo je ochranný čas začiatku nahrávania a ty si možno tieto timery editoval pri pozeraní tretieho iného programu.
skús otvoriť tlačítko SFI -> vyber niektorý následujúci program, stlač tlačítko s červenou bodkou, program sa vyfarbí.
potom vyber iný program ktorý vieš že pôjde nahrávať paralelne, napr. oba z DVB-T a stlač tlačítko s červenou bodkou. Uvidíš čo to urobí.

Môžeš tiež skúsiť pre bežiace programy. Pokiaľ to urobíš v SFI u bežiaceho programu, zapne sa nahrávanie (ca 2-3 sek) a zároveň vyšednú programy, ktoré nie je momentálne možné zvoliť kvôli chýbajúcej anténe.
peetan (90)|12.10.2018 19:57
Pěkný dobrý večer, vyzkoušel jsem dle tvého návodu pro běžící programy, z DVBT2 - stejného multiplexu 11 a evidentně je stále stejný problém - pokud jsem dal záznam dalšího programu -viz foto - ČT 1 záznam běží, další programovaný záznam ČT2 - tak přijímač napíše : počet simultánních nahrávání překročen - prostě spustí jen jedno nahrávání, stejně jako když jsem programoval 2 časovače DVBS/DVBT. Napadá tě prosím ještě něco, co může být špatně nastavené apod ?? Děkuji moc - už fakt mám z toho trochu nervy:-!!!
Sice vůbec nevím, kdybych jej měl vrátit ve lhůtě 14 dnů, co bych si místo tohoto přijímače pořídil, svým pojetím a parametry se mi líbí, ale prostě podle mne nedělá to co v popisu, recenzích uvedeno ...


[ATTACH=CONFIG]34884[/ATTACH]
5.jpg
peetan (90)|12.10.2018 20:51
ještě jsem to znovu opět vyzkoušel na překrývající se programy s dostatečným rozestupem - opět kolize časovačů


[ATTACH=CONFIG]34885[/ATTACH]
6.jpg
Dagy2 (3153)|12.10.2018 22:39
1/ čo máš nastavené v menu:
hlavné menu -> správa filmu-DVR/hudby/obrazku -> DVR nastaveni ->
-> RESERVED TUNERS ??? tu musí byť nula 0 !!!!
-> DODATEČNÉ DEKODOVANI CI ???
-> AUTOMATICKE DEKODOVANI ???

2/ čo máš nastavené v menu
hlavné menu -> podminený přístup -> nastavení kodovacího systému
-> CI DUALNI KODOVANI ???

3/ čo máš nastavené v menu
hlavní menu -> nastavení -> konfigurace antény DVB-S ->
-> ANTENA INSTALLATION
-> DISEQC
-> SIGNAL Z ANTENY
peetan (90)|13.10.2018 10:58
Děkuji ti za tvou trpělivost, navedl jsi mne, pohrál jsem si s nastavením - jsem prostě lama :p Už vše funguje jak má, trochu mne mátla hláška KONFLIKT, ale už jsem pochopil filosofii přijímače- pokud není k dispozici tuner /je třeba zapojený jen jeden DVBS a další časovač programu je z jiného traspondéru/ tak napíše konflikt časovačů /spíš bych čekal nějakou hlášku není k dispozici apod./ Takže ještě objednám CI modul dual decrypt a doufám, že vše bude fungovat OK. Ještě jednou moc děkuji
Dagy2 (3153)|13.10.2018 22:42
Tak fajn, hlavne že vieme kde bola chyba...
petruskin (305)|14.10.2018 17:48
Zakoupil jsem Digit ISIO STC (4K) pro rodiče. Používají FreeSAT , který vysílá na Thor 6. Mezi přednastavenými sat vůbec Thor 6 není a nevím jak ho nastavit. Také nevím zda pro kartu FreeSAT (druhá karta v domácnosti) je potřeba dekódovací modul asi IRDETO nebo jí lze rovnou vložit do slotu pro smard card. Jsem úplný satelitní analfabet a prosím o pomoc. Děkuji Petr
Dagy2 (3153)|14.10.2018 20:21
O,mein Got, o mein Got.
A/ stiahni si kompletny cesky manual z omko a citaj a citaj a citaj
B/ ujasni si a daj vediet ake mas nainstalovane anteny, ktore druzice, pozemak atd
bez toho ti nepomoze nikto
C/ samozrejme ze v menu thor je. otazne je, ci tabulka transponderov zodpoveda aktualnemu stavu u freesatu, kedze freesat robil nejake presuny programov.
stiahni si aktualne data ladenia zo stranky freesatu
tento prijimac vie automaticky naladit skylink fastscan a nemecke pomocou isipro mnozstvo dalsich programov na inych druziciach ale nie freesat.
ujasni si ake predplatne platia rodicia a vyznac si v stiahnutom rastri freesatu ktore transpondery budes potrebovat naladit
D/ ujasni si aku kartu maju. v com ju mali doteraz?
prijimac ma citacku conax a CI slot pre akykolvek dekodovaci modul - napr. irdeto
az to budes mat a chces pomoc, daj info sem a naladime to
petruskin (305)|15.10.2018 22:04
Děkuji, jakmile budu mít všechny potřebné informace napíšu. Zatím co vím. Kartu měli doposud v přijímači Golden media bez modulu a fungovalo to. DVBT2-naladí v Praze 10 bez problému.1.anténa je instalována od free satu a na druhé tv s jejich stb vše funguje.
Tabulka frekvencí
https://cz.freesattv.tv/userfiles/cz/Seznam_frekvenci_freeSAT.pdf Rodiče mají bez erotiky asi vše, takže asi také dost práce že?
Dagy2 (3153)|15.10.2018 22:57
1/ Kartu měli doposud v přijímači Golden media bez modulu a fungovalo to.
to je možné, pretože mali zrejme preflešnutú čítačku tohto prijímača. Technisat neumožňuje nelegálne zásahy do software prijímača. Pre Irdeto je potrebné použiť modul CI modul Irdeto.

2/ Naladenie 20 transpondérov je povedzme 1TP = 2min, t.j. 40 min. Potom nasleduje usporiadanie to listov - toto môžeš urobiť aj v PC alebo priamo v prijímači to môže trvať tak pol hodiny.

takže teraz potrebuješ vedieť:
A/ DVB-T2 je k dispozícii z nejakej antény? spoločná anténa, vaša individuálna anténa alebo "pokojová" anténa? Je potrebné priviesť koax do prijímača Digit STC a zastrčiť do vstupu.
B/ parabolická anténa "od freesatu" musí mať nainštalovaný LNB s viacerými výstupmi. Do prijímača Digit STC najlepšie priviezť dva samostatné káble aby bolo možné naraz sledovať a nahrávať - pokiaľ to je teda požadované, pokiaľ je to len na pozeranie a nahrávať treba napríklad keď ste mimo domova tak stačí jeden koax
Zisti či sa na parabole nachádza len jeden LNB čumák alebo viacero LNB na viacero družíc (napríklad 0.8W, 13E a pod)
C/ zisti typ karty, ktorá bude v prijímači
D/ bolo by dobré mať k prijímaču privedený LAN kábel. síce prijímač je osadený interným WiFi ale kabel je kabel
mabur (31)|15.2.2019 09:25
Řeším teď s Technisatem problém s DIGIT UHD+ a potřeboval bych, kdybyste mohli na svém přístroji vyzkoušet, zda se chyba také projeví. Modelový případ:
DVB-T2. Nastavím timer na ČT2 na 18:30. V 18:25 přejdu na ČT1 do HbbTv a sleduji nějaký pořad. V 18:30 začne ČT2 nahrávat. V 18:35 opouštím HbbTv, sleduji ČT1. Při pokusu o změnu programu se reciever restartuje, doposud vytvořená nahrávka je nepoužitelná. Tenhle problém při opuštění HbbTv se neprojeví, pokud nahrávka již při vstupu do HbbTv běží. Projevuje se jak v sat, tak v DVB-t části. Podotýkám, že běží vždy jen jedno nahrávání, takže druhý tuner není blokovaný. Můžete někdo problém ověřit, abych u podpory v Technisatu měl čím argumentovat pro opravu software? Software jsem upgradoval na nejnovější, chyba se projevovala i s předešlým.
Dagy2 (3153)|19.2.2019 07:58
Mabur, tu ti asi moc nepomôžem, tento prijímač nemám. Môžem vyskúšať len ako to funguje u Technicorderu STC, ten mám ale inak postavené tunery - jeden tuner u STC dokáže paralelne bežať DVB-T a DVB-S u UHD prijímača toto nie je možné.
Pre vyskúšanie dotazy:
1/ čo to znamená "přejdu do HbbTV a sleduji nějaký pořad" - je tento problém len v momente keď beží video z HbbTV alebo stačí len mať HbbTV zapnuté a prezerať napríklad teletext HbbTV?
2/ skúšal si iné kombinácie programov napr. dva programy nova group alebo prima group alebo kombinácia CT s niektorou z komerčných staníc?
mabur (31)|19.2.2019 17:19
Zdravim Dagy, tak jsem to vyzkoušel a stane se to opravdu jen při sledování videa. Když přejdu do teletextu, tak se receiver nehroutí. Zkoušel jsem kombinace S-S, S-T, T-T a chovalo se to stejně.. Pro potřeby podpory Technisatu jsem to zkusil s holým přijímačem bez modulu a HD+ karty na ARD a ZDF z Astry a zhroutilo se to. Tak uvidím, zda provedou sami test a k čemu dojdou. Dám sem pak info.
mabur (31)|26.2.2019 10:32
Tak nakonec mě vyzvali, abych přijímač poslal do servisu ve Staßfurtu. To mi za to nestojí, nechám to být.
lexa.k (18)|9.5.2019 22:40
Dobrý den všem, stal jsem se také šťastným majitelem Technisatu DIGIT 4K. Kromě obvyklého problému s laděním, který se mi vyskytoval u všech Technisatů v našem domácím rozvodu, kdy je nutno "nadladit" nebo "podladit" některé frekvence, mám problém s dodatečným dekódováním. Některé nahrávky nejdou dekódovat, ani hned po ukončení nahrávání. Máte nějaký tip např. ohledně CI modulu? Jinak používám kartu ICE Skylink a certifikovaný modul CI+ Smit Irdeto. Děkuji.
Technisat isio stc (40)|29.10.2019 20:55
Dagy2 když dodržím nastavení chci si ujasnit dvě věci. Lze náhrávat dvě různé stanice satelitní a na jednu pozemní DVB-T2 se dívat? Druhá věc když dám Pip na jedné stanici sat.programu tak v druhém okně mi to píše nelze zobrazit kodovano. Je to normální nebo je chyba v nastavení? Tato kombinace lze pouze u některých programů. Ještě poslední věc, lze pro QUIDE prog.průvodce nastavit aby se data stahovala se satelitu a ne z internetu?