Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

tmavé pruhy na nové LCD panasonic TV

Gajus (4)|17.4.2016 18:30
Zdravím, koupil jsem si Panasonic CX750 a při šedých nebo hodně světlých scénách si všímám že na obraze jsou pruhy, někdo si toho třeba nevšimne ale já si ot všiml i při světlých scénách ve filmu, televizi jsem zkoušel ladit ale nepomohlo to. Dávám sem fotku na šedém a bílém pozadí kde nejtmavší pruh je vlevo. Televizi mám od pátku. Můj dotaz směřuje, jestli s tí, jd eněco dělat nebo ne. Mám televizi vrátit? Když koupím jinou může mě potkat asi i uplně stejné věc je tak? Jinak jsem celkem spokojený, děkuji za rady.
2.jpg 1.jpg
tdlmarek (1566)|17.4.2016 19:15
DSE, běžná vada/vlastnost LCD panelů. Nic s tím neuděláš, maximálně vrátit a vzít jiný kus.

Nějaký konkrétní důvod, proč sis vybral zrovna model s IPS panelem, které na tohle často trpí?
Gajus (4)|17.4.2016 19:18
Právě jsem čekal že IPS bude mít lepší obraz - zkušenosti s IPS monitory mám vcelku dobré, takže jsem čekal to stejné i od TV, televizi ještě můžu vrátit.
Proč dražší televize mají IPS? čekal jsem, že proto, aby měli lepší obraz...
tdlmarek (1566)|17.4.2016 19:37
U monitoru tě ale zajímají úplně jiné vlastnosti, než u TV. Nerad bych tu zabíhal do popisování rozdílů mezi IPS a VA, ta diskuze se tu vrací jak bumerang, kdyžtak si ji dohledej. Ale jak kdysi prohlásil jeden zdejší uživatel, nejdůležitějším aspektem kvality obrazu je kontrast - je to možná trochu jednostranný postoj, ale určitě na něm něco je.

Ne náhodou Panasonic nasazuje VA Panely čím dál více - zatímco před 3 lety to byl jediný VA model, dnes už je to drtivá většina. A těch pár IPS modelů je zde ponecháno pouze pro ty zájemce, kteří konkrétně tuto technologii z nějakého důvodu vyžadují.

Kde přesně je který typ panelu v rámci modelové řady je dílem voodoo z marketingového oddělení, s technickými parametry to nemusí vůbec souviset. Takže ano, i nižší model o čtvrtinu levnější může mít klidně lepší obraz.
Gajus (4)|17.4.2016 19:43
Na druhou stranu to je snad jediný panel, na kterém se dá sledovat SD vysílání. I když ho sledujeme jen z řídka. I barvy, nemůžu si vynachválit tento obraz, ani nevím kam bych jinam sáhnul při výberu 55 palcové TV kolem 30k, hledal jsem měsíc, četl různá fora, abych byl spokojený... Spokojený jsem, jen za ty peníze bych tento neduh nerad přehlížel. Hlavně, co když se časem rozdíl těchto pruhů zvětší... Všude čtu, že se to jako reklamace těžko prosazuje.
tdlmarek (1566)|17.4.2016 19:51
V tom případě máš načteno a ta různá pro a proti už si musíš zvážit sám. Ale v této míře to reklamovatelná vada rozhodně není, bohužel.

Z mého pohledu je go-to model roku 2015 CX700, podobně jako rok před tím AS640. Ale to ber jako názor člověka, který televizní vysílání pustí tak na dvě hodiny týdně, bez ohledu na to, jestli SD, nebo HD.
vivid.sk (11472)|17.4.2016 20:07
Viem, ze dtest nieje nejaky odborny magazin, ktory seriozne otestuje TV, ale prave tieto spominane Panasonicy (aj CX750 aj CX700) neziskali nejake zvlast dobre hodnotenia. Boli na chvoste, spolu 3 Panasonicy, kde uplne posledna skoncila ocakavane nejaka Orava. Jedina vyhoda CX750 v ktorej tento TV exceloval (spolu s dalsimi IPS od LG) boli sledovacie uhly. Inak dost velka bieda.:rolleyes:
vivid.sk (11472)|17.4.2016 20:33
Mimochodom prave na ich stranke su nafotene TV, kde vidno podsvietenie, a pokial rozky podsvietenie nie su, viditelne to bude aj realne (hlavne "biele" sporty ako lyzovanie, hokej, atd ...).
https://www.dtest.sk/test/panasonic-tx-55cx750e/38548?filter-v=3204%257C5%3D1&order-by=644&order-dir=2
a vo velkosti 49" nepodarok - velky tmavy pas napravo (zial, ako inde - kus od kusu, nieje to len vec Panasonicu). Ale okrem tejto vady panel vyzera podstatne lepsie.
https://www.dtest.sk/test/panasonic-tx-49cx750e/38549?filter-v=3204%257C5%3D1&order-by=644&order-dir=2
tdlmarek (1566)|17.4.2016 20:42
To jsi ale odběhl k úplně jinému parametru. Uniformita v ploše, tj. vertikální tmavší pásy, mi na fotkách té 55CX750 přijde slušná.
vivid.sk (11472)|17.4.2016 20:48
Ano, pisem to preto, ze aj keby tento TV vymenil za totoznu 55", tak tie rohy optimalne nebudu. To je ale problem vacsiny TV (presnejsie danych uhlopriecok), ze je podsvietenie riesene takto.
Gajus (4)|18.4.2016 07:35
O rozích jsem věděl to mě nevadí a nijak extra neruší co mě ruší sou pásy po celé obrazovce, když je třeba nějaký rozhovor a v pozadí je nebe nebo světlá část a začne se obraz hýbat tak to prostě bije do očí... na té první fotce co jsi posílal tak s tím bych byl spokojený za to druhá fotka je ještě horší, takže bych si nepomohl i kdybych šel do modelu 703E? který má jiný typ obrazovky?
tdlmarek (1566)|18.4.2016 08:33
Obě ty fotky jsou stále model CX750, tzn. stejný, jako máš doma. Ale ta 49" může být klidně vyloženě špatný kus, tohle už by se nejspíš dalo klasifikovat jako vada. Byl bych opatrný dělat z toho obecné závěry.

Je potřeba akceptovat to, že nějaké DSE bude na LCD téměř vždy, nikdy to nebude úplně dokonalé. Ale ze zkušeností uživatelů se zdá, že IPS panely použité v této generaci na to trpí víc, než je obvyklé.
vivid.sk (11472)|18.4.2016 16:08
Na tvojom mieste zoberiem domov obe (teda aj vyhladnuty model 703E, aby si zbytocne nechodil vracat 2x :) ) a sam uvidis - porovnas priamo.
Pociatocny problem je vsak evidentne problem daneho kusu.
tdlmarek (1566)|18.4.2016 16:29
Co je 703E? :)
vivid.sk (11472)|18.4.2016 16:38
Tazatel pisal vyssie o nejakom kusku 703E (zrejme novinka):
http://televize.heureka.cz/panasonic-tx-50dx703e/

Ja by som vsak do 50/60Hz UHD TV nesiel, ak uz nutne UHD, potom aspon DX750 (podla info v hlavnom vlakne by mal byt panel 100/120hz, avsak na zaciatku predajnej sezony nebude priazniva cena)
tdlmarek (1566)|26.4.2016 13:04
Jasně, proto jsem taky psal o CX700 - 2015, VA, 120 Hz. Letos to zase posunuli a rychlejší panely jsou ještě vzdálenější, než kdykoliv dřív. :-(
mZ80 (2)|3.5.2016 23:19
Jsem v klubu CX750e, musím předem zdůraznit, že jsem přecházel z plazmy (taky Panasonic) a tmavé pruhy vidím, bohužel, také. To, že se jedná o "vlastnost" IPS mne jako zákazníka vůbec nezajímá. Kupoval jsem si produkt jako zcela funkční bez závad a tento projev obrazu není standardní, natož v pořádku. Když to výrobce věděl, neměl se do toho pouštět a nekazit si "jméno". Já budu rozhodně reklamovat....
vivid.sk (11472)|3.5.2016 23:34
[QUOTE=mZ80;522537] Já budu rozhodně reklamovat.... [/QUOTE]
To nerob - neuspejes. TV v zakonnej lehote vrat.
Wasted (85)|6.5.2016 07:41
Gajus: klasika u IPS panelů, velké DSE jak tu uvádějí kluci a jsem velmi rád že Panasonic přešel na VA panely většinou od InnoLux, kde se to dá taky trochu postřehnout ale minimálně. Jinak mám WT60E řadu, nejvyšší řadu od Panáku, taky mám IPS a taky mám DSE, nejvíce to jde vidět u fotbalu (zelená tráva) nebo když se zobrazí modrá obloha. Zkoušel jsem tv reklamovat v Olomouci (autorizovaný servis), psal jsem i do Polska a odepsali že mě chtějí za toto vrátit peníze, protože dělám na jednom fóru v nákupní poradně a chtěl to rozmáznout. :) Nakonec mě to už nějak nevadí, ze začátku jsem na to vyloženě hleděl ale teď to nevnímám, zbývá ti buď se s tím smířit nebo zkusit to co já, výměna jiného televizoru (panelu) nic neřeší, tam ještě můžeš chytnout horší panel (TV) jak máš teď. :)
37robo (1)|31.5.2016 08:30
[QUOTE=Gajus;522278]Zdravím, koupil jsem si Panasonic CX750 a při šedých nebo hodně světlých scénách si všímám že na obraze jsou pruhy, někdo si toho třeba nevšimne ale já si ot všiml i při světlých scénách ve filmu, televizi jsem zkoušel ladit ale nepomohlo to. Dávám sem fotku na šedém a bílém pozadí kde nejtmavší pruh je vlevo. Televizi mám od pátku. Můj dotaz směřuje, jestli s tí, jd eněco dělat nebo ne. Mám televizi vrátit? Když koupím jinou může mě potkat asi i uplně stejné věc je tak? Jinak jsem celkem spokojený, děkuji za rady.[/QUOTE]

Zdravím, taky jsem si koupil 60CX750E, jsem fanda panasonic TV a tato televize byla obrovským zklamáním!! Koupil jsem ji nedávno na alze, využil 14denní vrácení a nechal si vyměnit kus, ale opět tam jdou vidět pruhy. Vracím a kupuji jiný model, půjdu si do 58DX750..