Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapsání indexů na videokazetu

Karibu (2)|17.4.2016 14:16
Jak se zapisuje index na VHS kazetu? Přesněji řečeno, zajímalo by mě, jak videorekordér ten index "zapíše" na tu kazetu.
KamilZ (10277)|17.4.2016 14:32
Tracking adjustment and index markin: https://en.wikipedia.org/wiki/VHS#Video_recording
Karibu (2)|17.4.2016 16:21
Odkaz je fajn, ale je anglicky, což je nevýhoda. Sice se to dá přeložit pomocí překladače, ale nebylo by i nějaké "laické" vysvětlení?
RomanKo-z-LC (118)|17.4.2016 16:34
Väčšina VHS videorekordérov zapisuje index automaticky pri každom spustení nahrávania. Teda na začiatku každého nahrávania je index. Aj tam, kde bolo nahrávanie prerušené kvôli vynechaniu reklamy. Niekoľko málo modelov umožňovalo editáciu indexov. To znamená vymazanie indexov a vytvorenie nových indexov na ľubovoľnom mieste už nahraného záznamu. Toto vedeli napríklad videorekordéry THOMSON VPH 6780; THOMSON VTH 6080 a podobne. Tieto videorekordéry mám doma v mojom mini múzeu.
V ére VHS nahrávania mi funcia "indexové vyhľadávanie" umožnila vyhľadávanie začiatkov filmov. (Keďže zbytočné indexy v mieste prerušenia nahrávania - vynechynie reklamy - boli vymazané.)