Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VegasPro 10 nenajde externí DV zařízení pro zachytávání videa

camman 2 (8)|11.4.2016 18:07
Ve VegasuPro10 při zachytávání videa nenajde funkce capture externí DV přehrávač. Mám kartu FireWire IEEE1394, Windows10 ji vidí, ovladač nainstalován - zpráva, že zařízení pracuje správně. Avšak při připojení SONY DV přehrávače se objeví ve Vegasu zpráva, že zařízení je nedostupné. Podobně nelze nahrát video ve Windows DVD Makeru - též se zde neobjeví externí DV přehrávač. Velký problém je i v tom, že při připojení do vstupu IEEE1394 není ani detekován XDCAM disk kamery SONY PDW700 ( program ProDisc nahrán ), takže nelze stahovat nahrané klipy do PC. Kabely jsou funkční. Prosím máte někdo s tím nějaké zkušenosti, proč to nejde?
ai (2993)|12.4.2016 01:47
Vegasem bych to ani nezachytaval, to se delalo Scenalyzerem Live, ten je ted uz free nebo winDV.
Ted Scenalyzer fungoval skvele.Zkusil bych ten Scenalyzer Live nejdrive, nez zkontrolovat nebo i vymenit DV drivers.
RoPo (6061)|12.4.2016 10:54
Jaký přesně ovladač je u karty ve Windows nainstalovaný?
Buď přesně opiš název a dej jej sem nebo udělej printscreen okna s rozbalenou větví ovladače a ten sem dej.
camman 2 (8)|13.4.2016 10:03
Ovladač je 1394 OHCI Compliant Host Controller ( Legacy ), verze ovladače: 6.1.7601.22370. Ten je nainstalován na základě podpory Microsoft - viz: http://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/insider_wintp-insider_devices/windows-10-and-ieee-1394-firewire-legacy-drivers/27ae7f1b-c307-4159-802e-61a123d0de87?auth=1
Ovladač jsem zkoušel i ten, který se normálně aktualizuje - hostitelský řadič VIA pro rozhraní OHCI standardu 1394, ale ani ten problém nevyřeší. Že prý může být problém ve Windows10, které už toto víceméně staré a v této době již nevyužívané rozhraní, nepodporují. Je ale pravda, že před časem pod desítkami to pracovalo. Teď už ne. Ještě mě napadlo nainstalovat jako druhý operační systém Windows7. Pod nimi to chodilo bezvadně. Ztaím jsem to neudělal. Ještě jsem si myslel, zda se to nějak netluče s kartami BlackMagic Decklink SDI a IntensityPro 4K a tak jsem je dočasně odinstaloval, ale ani to nepomohlo. Že karta IEEE1394 nerozpozná starou DV kameru, tak to zase není takový problém. Horší je, že nemůžu stahovat klipy z kamery SONY PDW700 z XDCAM disku. Komunikace mezi kamerou a PC je právě na základě propojení FireWire. V případě nutnosti stahuji nahrané video přes SDI výstup prostřednictvím BlackMagic Decklink SDI. Ale to nahraji veškerý materiál bez rozdělení na klipy. Takže to propojení přes FireWire a prostřednictvím FAM driveru ProDisc je výhodnější. Bohužel nefunguje.
RoPo (6061)|13.4.2016 12:17
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že na W10 tento ovladač pracuje. Sic teď nevím, jaký přesně chipset mám. Odzkoušeno s EDIUSem.

K W7: K W10 si nainstaluj W7 do VHD souboru disk a ten zpřístupni v bootování jako další oddíl se systémem. Výhoda tohot je, že kdykoliv můžeě VHD zálohovat jako celý soubor z prostředí W10.