Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem TV antény

Albeda2 (6)|8.4.2016 21:15
Dobrý den,
stěhujeme se do vesnice a prosím vás o pomoc s výběrem TV antény. Možná je to "skoro" jedno kterou koupím, ale budu jistější, když se zeptám tady.

Kupujeme si novou TV - http://www.czc.cz/lg-40lf630v-100cm_2/171778/produkt (zatím můj favorit, doufám že jsem nevybral špatně).

A chtěl bych k tomu dobrou anténu, aby byl pěkný obraz.

Vůbec netuším, co je potřeba vědět k výběru antény, tak jsem do příloh pro tento thread vybral věci, které by se k výběru možná hodily.

Jediný požadavek (ne nutný) je, aby šla koupit u CZC, protože si zde zřejmě budu kupovat i TV.

Děkuji předem za jakoukoliv radu, protože se v tomto opravdu moc nevyznám.

Edit: Praděd - domov je 40km cca

Zatím doporučená anténa http://www.czc.cz/antena-sencor-sda-640-venkovni/101472/produkt
+ nějaký předzesilovač
tv1.jpg tv2.jpg
Ivo Mašek (10205)|9.4.2016 07:26
Pokud nejsi v ďolíku, nebo obklopen hustým lesem., antena bude v pohodě stačit
Albeda2 (6)|9.4.2016 10:45
Ono to právě trochu v ďolíku a obklopeno lesem je. Ale můžu se vlastně poradit a inspirovat od sousedů. Ti taky musí chytat nějak TV signál
mirekv (7169)|9.4.2016 15:23
Anténa je dobrá, hlavně že umí až do 69. kanálu, kde se bude také vysílat, spíš bude problém s hledáním místa pro umístění.
Albeda2 (6)|10.4.2016 20:51
Jak to myslíte?

Já si zřejmě na měsíc vypůjčím nějakou anténu a zkusím s ní jak to půjde. Chtěl bych nejraději anténu umístit do štítu domu z důvodu brzké rekonstrukce střechy nebo jinam provizorně.
mirekv (7169)|11.4.2016 09:09
To budete bydlet v Hněvkově? No potěš, tam jsou kopce na všechny strany! Tady se dá doporučit dát anténu na nějaké bidlo (nemusí být ani dlouhé, mnohdy je signál lepší u země) a chodit po zahradě. Doporučil bych lovit hlavně Praděd, tam jsou všechny základní programy, na Háji jsou jen doplňkové. A pochytat rady od sousedů!
RoPo (6061)|11.4.2016 11:40
Pro tyto případy by mohl moci snad jedině satelit, parabola. To, že příjmá televizní teresciální signál soused neznamená, že jej budeš chytat ty díky jinému místu RD.
mirekv (7169)|11.4.2016 12:24
Bohužel je to tak, ideální místo se asi tak hned nenajde, vysílání je na více kanálech, každý se šíří jinak, navíc se podmínky velmi mění podle počasí, ovšem zázraky se někdy dějí, pár příkladů znám. Ovšem taky pár příkladů, kde ani ťuk, třeba má rodina na Jesenicku, kde jsem prochodil s anténou dva dny. Pokud se dá zařízení vypůjčit a to nejen anténa, ale i nějaký měřák, či alespoň malá přenosná TV, tak ano. Případně anténářskou firmu, ale ty svůj rajón dobře znají a do takových lokalit se moc nehrnou.
U SAT příjmu jsou mrzuté pořizovací i provozní náklady, ale určitě vyváží ty nervy s neustálým vypadáváním a hledáním příjmu.
Albeda2 (6)|12.4.2016 22:19
No tak děkuji za rady pánové, moc jste mě nepotěšili. Každopádně vám za rady děkuji.

Takže abych to shrnul ...
nastavit si azimut na Praděd, směřovat anténu na něj a lítat s ní po zahradě dokud nedostanu lepší signál?
RoPo (6061)|13.4.2016 07:41
Tak by se dalo. I když někdy lze chytit lepší signál odrazem z jiného směru. Pořád to je loterie a hledání vhodného místa.
Albeda2 (6)|15.4.2016 19:10
Tak jsem dneska šaškoval s anténou. Měl jsem jen 10m dlouhý koax, takže jediný místo byla půda. Nakonec se mi to podařilo nasměrovat. Vtipný je, že z Pradědu žádný signál nešel a všichni sousedi směřovali anténu na Brno, takže i já. Dokázal jsem z toho vytřískat sílu signálu 30-35% (takže kousek pod hranicí "normal"). Měl bych tedy dvě otázky.
1) Když umístím anténu ven a připevním ji na zeď, bude o něco lepší signál? Resp. bude to stát za řeč?
2) Má cenu si kupovat nějaký předzesilovač? Opět, bude to stát za řeč?
RoPo (6061)|16.4.2016 13:44
Na půdě pod střechou? Nebo na střeše? Montáží na štít může dojít u tak slabého signálu ke změně příjmu zadním odrazem od štítu. Raději bych zvolil stožár ukotvený ve střeše a na krokev.
Ivo Mašek (10205)|16.4.2016 14:42
On ten štít také může (a z praxe vím, že se tak mnohdy stalo) signál zesílit. Ona ta antena vlastně má hodně velké zadní čelo. Je to laborování, pokud není k mání televizák, který to přístroji umí změřit.
Albeda2 (6)|16.4.2016 18:41
Anténa je v půdě pod střechou - provizorní řešení a testing. Teď už vím směr, tak vím na jakou stranu anténu ven na barák umístit. Jde mi o to, že do roka se střecha bude rekonstruovat, tak se mi ji tam nechce montovat.

Záležitost s odrazem od štítu:
Můžu tu anténu opět přiložit na místo, kde bych ji chtěl venku mít přimontovanou a zjistit sílu signálu.

Ale pokud mi řeknete, že takovéto amatérské montování nemá moc smysl, tak povolám "televizáka" a bude klid.

Když o tom teď víc čtu na internetu, tak si uvědomuji, že je vesměs skoro nesmysl se vás na tyto věci ptát. Protože na dálku a absolutně bez představy a určitých naměřených hodnot se radí dost těžko. Ale každopádně vám děkuji za vaše reakce.