Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PC Nevidí kameru

petrisku (73)|8.4.2016 11:18
Zdravím Vás. Už si nevím rady a zde jsem nenašel co hledám. Můžete pls pomoci?
Mám Canon XHa1s, HW Sony vegas movie studio. Přes firewire jsem v pohodě pár let graboval video z kamery.
Nyní se ale něco stalo. Sony vegas nevidí kameru. Po připojení kabelu k pc se na sekundu objeví na LCD kamery
HDV/DV in (to předpokládám znamená, že v kameře probplém není???). V HW pak jako obyčejně klikám na "capture video"
a objeví se jako obyčejně okno - ale jen s nápisem "DEVICE NOT AVAILABLE" .
V PC jsem původně neměl kartu pro propojení firewire takže jsem jí před pár lety kupoval a do PC instaloval.
Myslel jsme že je to kartou- kupoval jsem novou ale nepomohlo, kupoval jsem i nový kabel- stejný výsledek.
V kameře mám nastaveno vše podle manuálu, v HW si myslím že také ale pořád nic.
Má prosím Vás někdo zkušenost , co by to mohlo být, co je za problém???
Byl bych vděčen, už jsem zoufalý...
Děkuji za případné informace.
Saxel (2279)|8.4.2016 13:03
[QUOTE=petrisku;522054]... Po připojení kabelu k pc se na sekundu objeví na LCD kamery
HDV/DV in (to předpokládám znamená, že v kameře probplém není???)...[/QUOTE]
Nemáš kameru přepnutou do režimu nahrávání z firewire na pásku?
RoPo (6061)|8.4.2016 13:24
Nepíšeš jaký OS máš. Podívej se jaký je ovladač u firewire řadiče. Měl by tam být "1394 OHCI Compliant Host Controller (Legacy)". S tím a jedině s tímto ovladačem by to mělo fungovat.
petrisku (73)|8.4.2016 16:49
V kameře je vše nastaveno dle manuálu. RoPo- zjistil jsem že řadič IEEE1394 vůbec není ve správci zařízení. Dal jsem kartu firewire do jiného PC s OS Windows vista business, kde chci SW na střih používat. Nevím jak to vůbec dostanu do správce zařízení.
RoPo (6061)|8.4.2016 17:02
Po vložení karty do správného slotu (nesmí kolidovat IRQ s jiným HW zařízením na desce) by mělo díky Plug&Play zabrat nalezení nového HW a nainstalovat se ovladač. Buď automaticky nebo je vybrat ručně. Pak zkontroluj ovladač. Pokud toto nejde, tak buď není karta kompatibilní s motherboardem nebo je špatná - odpálil jsi chip na kartě např. statickou elektřinou z oblečení. Komunikační linka bývá vytáhnutá přímo z chipu.
Saxel (2279)|9.4.2016 16:41
petrisku: když máš kameru dobře nastavenou, proč se ti na displeji kamery objevuje HDV/DV in ?
arkij (540)|9.4.2016 17:57
[QUOTE=petrisku;522054]Po připojení kabelu k pc se na sekundu objeví na LCD kamery
HDV/DV in[/QUOTE]

Canon neznám ale u SONY se muselo před připojením v menu kamery ručně nastavit HDV nebo DV a pak to teprve připojit, možná to má Canon stejný.
petrisku (73)|9.4.2016 18:07
Tak já mám za to že se to tam objeví (cca na sekundu) když zasunu kabel firewire do kamery normálně - jako znamení toho že se něco děje, že se prostě zastrčí kabel , nebo to je špatně ??
Saxel (2279)|10.4.2016 12:26
Připojil jsem si mou Canon VH20 a po připojení kabelu se v levé horní části displeje objeví znak konektoru a text HDV/DV a zůstává tam po celou dobu připojení. Z Vegasu pak můžu přímo ovládat přetáčení pásky a nabírání videa. Kamera je zapnutá v módu Play. Víc asi bohužel nepomůžu...
petrisku (73)|26.4.2016 09:18
Já všem děkuji za informace, vážím si nabízených rad. Nakonec budu muset dát raději do servisu nic nepomáhá.