Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reciver Yamaha RX-V479

Jarinin (32)|6.4.2016 19:07
Dobrý den
Po dlouhých letech jsem se rozhodl přejít s analogového reciveru Technics na Digitální uvedenou Yamahu.
Jen mám docela problém,stále řeším propojení tv a reciveru ,toto mám propojeno hdmi kabelem,ovšem po každém použití na sledování filmu z pc se mi počítač dokonale rozhodí co se rozlišení týče prostě mě to přehodí primární nastavení monitorů,nevím si s tím rady a budu rád za každou radu.
KamilZ (10277)|6.4.2016 19:39
Nepíšeš základní informace, jaký máš OS, zda máš nastaveno zobrazení neustále, nebo do zapínáš dle potřeby, zda to stejně blbne i při přímém propojení PC do TV (bez AVR), ...
Jarinin (32)|6.4.2016 20:13
Tak já se pokusím upřesnit systém mám Wind10,zobrazení myslím nastálo a při přímém propojení z pc do televize to jede normálně,já to řeším už týden s kamarádem a ještě budeme zkoušet až pořídím redukce nějak propojit přes DVI.
tdlmarek (1566)|6.4.2016 20:55
Tuhle bitvu doporučuju předem vzdát, pravděpodobně tím akorát ztratíš spoustu času a nervů.

Windows (ale Linux na tom není o moc lépe) totiž úplne nezvládají to, jak se na HDMI rozhraní průběžně objevují a mizí různá zařízení a mění se jejich podporované formáty. Není to problém konkrétně této Yamahy, platí to obecně.

Pokud opravdu chceš používat běžný stolní počítač i na sledování filmů na TV, tak bych doporučil znovu zapojit kabel přímo do TV (pokud to problémy nedělalo) a do AVR natáhnout optiku nebo coax.
KamilZ (10277)|6.4.2016 21:11
Ještě neházej flintu do žita a podivej se na nějakou z takových utilit (já používám k velké spokojenosti DisplayFusion, mám 3 monitory + TV přes AVR :-) ):
https://www.displayfusion.com/Features/
http://www.realtimesoft.com/ultramon/tour/display_profiles.asp
http://funk.eu/hrc/
Jarinin (32)|6.4.2016 22:24
Tak já tomu zase natolik nerozumím,ale ukážu to kámošovi ajtakovi ,uvidím,každopádně díky za info.

Ano kdyz jsem to mel propojene primo s pc do tv tak to slo v pohode,tak jsem si naivne myslel ze budu pouzivat tu Yamahu na sledovani filmu a posteni muziky s pocitace kvuli kvaltnimu zvuku,bohuzel zklamani 😕
whitesak (406)|8.4.2016 20:58
Kup si na přehrávání filmů a muziky (i kvalitní stereo) Malinu za pár šupů nainstaluj na ni OpeELEC a budeš spokojený. Připojíš k Yamaze a PC využiješ pro malinu jen jako zdroj souborů přes sambu.
tdlmarek (1566)|8.4.2016 21:48
whitesak:
Sorry, ale když už takhle vneseš do tématu úplně novou myšlenku, bylo by asi na místě to alespoň trochu úvést a ne jen tak do větru něco plácnout o "malině za pár šupů", což lidem, kteří si té možnosti doposud nejsou vědomi, vůbec nic neřekne.



Raspberry Pi (3) - levný minipočítač s oblibou používaný jako přehrávač médií ve spojení např. se speciální linuxovou distribucí OpenELEC, která staví na populárním multimediálním centru Kodi.

Hlavní vlákno s postřehy zdejších uživatelů: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38783-RaspBerry-Pi-2-B
Jarinin (32)|14.4.2016 08:43
[QUOTE=Jarinin;522023]Tak já se pokusím upřesnit systém mám Wind10,zobrazení myslím nastálo a při přímém propojení z pc do televize to jede normálně,já to řeším už týden s kamarádem a ještě budeme zkoušet až pořídím redukce nějak propojit přes DVI.[/QUOTE]

Tak bych po pár dnech doplnil info,rozlišení se mi podařilo nějakým způsobem vyřešit již se na pc nerozhazuje po každém použití,takže spokojenost,nastal však další problém,že když reciver přepnu na TV taknejede zvuk z reciveru .pouze z TV.

---------- Doplněno v 08:43 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:41 ----------

[QUOTE=Jarinin;522214]Tak bych po pár dnech doplnil info,rozlišení se mi podařilo nějakým způsobem vyřešit již se na pc nerozhazuje po každém použití,takže spokojenost,nastal však další problém,že když reciver přepnu na TV taknejede zvuk z reciveru .pouze z TV.[/QUOTE]

Ještě bych prosím byl rád za radu od zkušenějších jaké bezdrátové sluchátka mám k tomu reciveru pořídit.
Děkuji
RoPo (6061)|14.4.2016 08:54
[QUOTE=Jarinin;522214]TV taknejede zvuk z reciveru .pouze z TV.[/QUOTE]

Předpokládám, že v PC máš nastaven jako audio výstup do HDMI výstup, pak se ptám:

Připojuješ TV a AV receiver k PC jak?

1) Jedním kabelem?
PC(HDMI) -> AV Receiver -> TV

2) Nebo dvěma HDMI kabely z PC?
PC(1.HDMI) -> TV
PC(2.HDMI) -> AV receiver

V případě 2) bych pochopil, že audio bude jen na jednom HDMI výstupu a to na primárním.
Jarinin (32)|14.4.2016 09:27
[QUOTE=RoPo;522215]Předpokládám, že v PC máš nastaven jako audio výstup do HDMI výstup, pak se ptám:

Připojuješ TV a AV receiver k PC jak?

1) Jedním kabelem?
PC(HDMI) -> AV Receiver -> TV

2) Nebo dvěma HDMI kabely z PC?
PC(1.HDMI) -> TV
PC(2.HDMI) -> AV receiver

V případě 2) bych pochopil, že audio bude jen na jednom HDMI výstupu a to na primárním.[/QUOTE]

K PC mám připojen reciver jedním kabelem HDMI a poté dál propojen HDMI do TV.
Ještě dodám když si pustím z PC film tak ten zvuk z reciveru jde v pohodě,jen když přepnu reciver na TV tak nejde.
sanchez13 (1071)|14.4.2016 10:20
Pokial mas TV prepojenu s receiverom len HDMI kablom a chces aby aj zvuk z TV isiel z receivera, je potrebne zapnut ARC na TV aj receivere. TV pokial ma viac hdmi, tak ma vacsinou podporu ARC len na jednom z nich...
Jarinin (32)|14.4.2016 10:28
[QUOTE=Jarinin;522216]K PC mám připojen reciver jedním kabelem HDMI a poté dál propojen HDMI do TV.
Ještě dodám když si pustím z PC film tak ten zvuk z reciveru jde v pohodě,jen když přepnu reciver na TV tak nejde.[/QUOTE]

Tak vyřešeno bylo to nastavením samotného Reciveru
Děkuji za reakce a přeji pěknej den.
Jarinin (32)|30.11.2017 15:08
Dobrý den
V tomto vlákně ,abych zbytečně nezakladal nové bych se prosím chtěl ještě zeptat ,jak propojit tento reciver a tv Samsung ue 55mu 6442,chtěl bych občas používat zvuk z tv právě přes reciver a chtěl bych to propojit nějak tak,abych nemusel vždy při zapnutí tv taky zapínat reciver ,jen občas bych chtěl toto využít,já jsem přemýšlel nad optickým kabelem ale opravdu nevím,jestli to vůbec ten zasilovač dovoluje ,na televizi tam je optický výstup, nejsem v tom zběhlý.
vivid.sk (11472)|30.11.2017 15:36
[QUOTE=Jarinin;532721]abych nemusel vždy při zapnutí tv taky zapínat reciver[/QUOTE]
OT: Co ta k tomu vedie, rad si vychutnavas "kvalitu" internych repro? HDMI-CEC by potencionalne mohlo riesit zapinanie/vypinanie AVR automaticky.


K povodnej otazke:
Ano, tento AVR mozes prepojit cez SPDIF/Toslink (optiku), alebo aj cez HDMI-ARC (je nutne zapnut na oboch stranach, v Samsungu sa to vola Anynet+, Yamaha to vola HDMI Control). Kazde z prepojeni ma svoje pre a proti, takze sam odskusaj, ktore bude pre teba optimalne.
Jarinin (32)|5.1.2019 11:29
Prosím o pomoc z ničeho nic mě přestaly fungovat net rádia na reciveru a poněvač nejsem moc znalý nastavování apod.tak jsem omylem dal update,no a ted už se stím nemohu domluvit vůbec,smazal jsem z telefonu apku av controller a znovu nainstaloval a už mě nefunguje ani tato stále mě to nabízí jen Demo,budu rád za každou radu .
Ještě bych doplnil,že aplikace av controller píše že zařízení nebylo nalezeno
whitesak (406)|5.1.2019 20:49
Zjevně neni Yamaha připojena k síti. Zkontroluj v nastavení Yamahy síť, případně i na routeru...
Jarinin (32)|6.1.2019 09:50
Díky za odpověd,já se stím nastavením reciveru trápím už druhý den a opravdu na to nemůžu přijít nejsem tak zdatný v tomto smě ru asi (
Jarinin (32)|16.9.2019 14:14
Já bych se z dovolením v tomto starém vláknu opět vrátil s problémem s tímto Recieverem ,po návratu z dovolené opět mimo funkci ,aplikace kterou mám v tabletu i v telefonu nelze vůbec používat jen ohlašuje nějaký demo možnosti a přístroj nelze spustit.
Kdyby někdo jen trošku poradil budu rád
děkuji
vivid.sk (11472)|16.9.2019 16:07
Moze byt problem v zmene lokalnych IP adries, ak si pred odchodom vypol vsetko z elektriky a nemas definovane staticke IP adresy jednotlivych komponentov.
Jarinin (32)|16.9.2019 18:38
Děkuji za odpověd,elektriku jsem vyplou neměl,ale asi byly nějaký výpadky,tohle asi opět budu muset nechat na odborníka sám si nevím rady.
Jarinin (32)|3.2.2022 17:04
Dobrý den já bych se ještě v tomto vláknu chtěl zeptat,z ničeho nic mě přestala fungovat apka AV CONTROLLER nevíte něco bližšího
děkuji
Roman78 (35)|4.2.2022 16:05
Ako prestala fungovat? konkretizuj.
Resetovat ju...znova nastavit, restartovat router...
Jarinin (32)|9.2.2022 13:47
Ano děkuji za pomoc restart routeru vše vyřešli,akorát nevím proč se toto vždy třeba po roce naprosto normálního chodu stane.
Jarinin (32)|9.6.2022 09:47
Dobrý den opět se zkusím poprosit o pomoc ,po delší době opět z ničeho nic nelze spustit net radio a háže to hlášku you need to agre to streaminkg service usage in the option menu.
Nevím si rady a díky za radu.
Děkuji již vyřešeno zase se muselo v apce cosi potvrdit ,hroznej opruz furt něco ))))