Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PV350 vyžarovanie panela zahlcuje IR prijímač

mr dred (3)|28.3.2016 01:11
Zdravím páni.
Mám staršiu plazmu LG 50PV350 a nedávno (3 mesiace dozadu) začala obrazovka "niečo" vyžarovať,čo zahltí IR prijímač v TV. Dialkové ovládanie reaguje len z krátkej vzdialenosti (cca1,5m) ,ale keď zakryjem celú obrazovku napr.dekou,alebo prepnem TV na neobsadený vstup (ostane čierna obrazovka) tak ovládač funguje aj z 8m. To vyžarovanie blokuje aj satelitný prijímač,ktorý sa vôbec nedá dialkovým ovládať, keď obrazovka sveti (batérie aj ovládače sú samozrejme v poriadku).
V TV som premeral všetky kondenzátory (kapacity aj ESR v poriadku) , napätia zo zdrojov sú podľa servis manualu....obraz aj zvuk OK.
Kontaktoval som LG servis,ale porúčali ma na autorizovaný servis (najbližší je 80km a referencie na pováženie....)
Skúste niečo poradiť....
Vďaka.
KamilZ (10277)|28.3.2016 09:34
Netuším, co to může dělat, můžeš to zkusit nějak levně obejít, třeba http://www.ebay.com/itm/IR-Infrared-Remote-Control-Receiver-Extender-Repeater-Emitter-USB-Adapter-Black-/252218929252
mr dred (3)|28.3.2016 10:23
cez ten repeater by zahltilo asi tiež....
Z televizorom by sa to ešte dalo nejako vydržať,lebo ten v podstate beží len ako monitor (stačí zapnúť a vypnúť),ale viac ma hnevá že to blokuje satelitný prijímač,ten na IR ovládanie nereaguje vôbec,keď beží TV. Ešte že sa dá ovládať cez android - Wifi, len baby si nevedia zvyknúť...
RoPo (6061)|28.3.2016 15:07
Plasma (PDP panel) ma na panelu IR filtr kvuli vyrazovani IR spektra z bunek PDP panelu, ktere vznika jako vedlejsi zareni z plazmy. Je to jedna z vrstev panelu. Nevim jak ma PDP panel udelany LG. Jestli tam je pasivni IR filtr (funguje bez privedeni napeti) nebo ma aktivni = je funkcni pokud je pod napetim urcite frekvence. To by mel vedet autorizovany servis na PDP LG.
mr dred (3)|28.3.2016 16:41
RoPo ďakujem za objasnenie.Pýtal som sa k tomuto problému aj na iných fórach, no zatiaľ nikto nespomenul aktívny filter a to by mohlo byť zavadou .Ešte sa dopátrať ako to tam je urobené...
taigr (10)|25.1.2017 14:41
Ahoj. Ja jsem mel stejny problem se svou LG plazmou. Mam satelitni tuner AB cryptobox 650HD. Pokud lezel klasicky pod TV, tak nesel ovladat. Vyboje plazmy rusi infra satelitu. AB o tom vi, takze kdo chce muze jim poslat pristroj na reklamaci s popisem zavady a oni mu tam prepaji jiny prijmac, ktery je odruseny. Da se to vyresit i tak, ze se prijmac neda pod TV ale do boku. Ja ho mel na basovym repracku vedle TV stolku. Reprak lezi na zemi. Takze cca 40 cm od praveho dolniho rohu TV smerem doprava a 30 cm smerem dolu. Timto byl problem vyresen. Pokud koupis LCD TV, tak se tento problem zrusi uplne, nemusis nic menit. LCD panel funguje uplne jinak, takze nic nerusi.