Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Root Philips 40PUT6400

Vlada165 (62)|18.3.2016 00:38
Ahoj, má prosím někdo s rootem 40PUT6400 zkušenost ???

Něco jsem vygooglil tady http://forum.xda-developers.com/android/help/philips-android-tv-t2935545/page20 , ale jen jestli je editace těch souborů pro instalaci z neznámých zdrojů a použití Kingrootu opravdu bezpečná, vím že rootem přijdu o záruku, ale TV mám teprve 2 dny, zatím tedy netuším jak se dostat do recovery, safe mode atd. (pokud by to nevyšlo) a potřebuju tedy zaručeně fungující popis toho rootnutí i případně jak opravit přes ADB v případě kdyby to nevyšlo a zkrátka vše, co by se mohlo hodit ...

Děkuju
Vlada165 (62)|21.3.2016 15:11
Tak už jsem konečně pokročil, ale Kingrootem to nejde - může prosím někdo doporučit na Android 5.1 něco lepšího na rootnutí a nejlépe aby to rovnou nainstalovalo i SuperSU ?
ovso (4)|2.4.2016 15:10
Tvoja Philips Android TV bezi na chassis QM15.2E LA, ktore sa zatial nikomu nepodarilo rootnut. Tu si mozes pozriet dokaz. Je to zrejme z toho dovodu, ze firmware ma povolenu "dm-verity" funkciu, ktora pocas bootovania kontroluje, ci sa nieco zmenilo v systemovych adresaroch...
Vlada165 (62)|10.4.2016 20:09
Díky - no mrzí mne, že jsem se nepodíval co tam bylo za FW hned při koupi a ihned jsem nedočkavě nahrál ten nejnovější přímo z netu, ale dost, pochybuju že by to šlo downgradovat bez ztráty všech nastavení a aplikací a potom třeba rootnout ... :-(
ovso (4)|18.4.2016 14:28
V tomto Ta potesim, ak bezis na poslednej verzii formweru, tak si ho vies kedykolvek downgradnut na ktorykolvek predosly firmware bez straty nastaveni a aplikacii cez "Android system recovery" ak si si teda ponechal stary UPG subor niekde na USB kluci...

Ak sa Ti po spusteni TV a pridrzani tlacidla "dole" po 10 sekundach nezobrazi ponuka Android recovery, tak sa pripoj na TV pomocou PC a pomocou ADB shell prikazu: adb reboot recovery ...
Kazdopadne sleduj to vlakno na XDA ohladom Philips rootu a ked nieco nove zistim, tak tam nahodim sposob ako na root.
Vlada165 (62)|5.11.2016 11:36
Ahoj - tak pořád sleduju ten odkaz a už se tedy ten QM152E někomu povedl rootnout (a jak), anebo to není pravda ???
Nějak tam z toho nejsem moc moudrý :-(
Zkoušel jsem schválně testovat tím "drammerem", ale ten (předčasně) skončil, že nemůže alokovat nějakou RAM (tu hlášku už přesně nevím).

A ještě bych měl další dotaz - když zatím není root, tak bych rád zkusil zatím zálohovat alespoň přes https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=cs
Jak zálohovat na SD kartu (což bych nejraději) jsem tam nezjistil a to je opravdu jen ta možnost do PC ???
Existuje na to opravdu kabel a do kterého USB se připojuje, abych ho mohl případně využít pro ADB i na jiné účely ???

Dík ...
Vlada165 (62)|5.11.2016 21:32
Tak se mi podařilo napsat jednoduchou Android aplikaci, nakonektit přes ADB a spustit v televizi,
no ale co je to platné, když to Helium (pro zálohování) se tak nespojí
a na hrátky s rootem by to asi bylo "dráždění hada bosou nohou" a chce to raději zjistit jaký konkrétně USB kabel a kam jej připojit ... ;-)
Philips02.jpg Philips01.jpg
Vlada165 (62)|15.11.2016 01:22
Hurá, tak se mi právě podařilo rootnout pomocí Kingo_ROOT_1-4-9-2848_For_PC !!! :-)

Jen to má takový "drobný" nedostatek, že Titanium Backup sice dovolí (dávkově) vybrat aplikace pro zálohu, ale už tam chybí ten "křížek pro spuštění", takže jsem to obešel tím, že jsem naplánoval zálohu a tu musím spustit ručně, ale i tak je to radost z toho rootu, ve který už jsem ani málem nedoufal ... ;-)
Philips_Root.JPG
k855 (1)|22.3.2020 19:00
dotaz na OVSO....i ostatní
potřeboval bych poradit ohledně TV Philips 43PUS6551 (rok 2016)....asi se totálně zbortil android, nemůžu se dostat ani do recovery menu...stále při zapnutí vypisuje jen: android is starting... starting apps....nebo hlášky typu unfortunately, watch tv has stopped atd. TV jinak plně funkční. Za jakoukoliv odpověď děkuji. :-)
Vlada165 (62)|22.3.2020 21:17
Mně bohužel nefungovala ani právě alespoň ta tlačítka na vstup do recovery :-(

Když jsem se snažil 2x jen nabootovat do boot loaderu, tak jsem pokaždé skončil jen na logu Philips a televize umřela, takže jsem 2x (ještě v rámci záruky) musel nechat v servisu vyměnit základní desku, se kterou si ani tam nevěděli rady.

Ten root mi totiž vydržel vždy jen do restartu televize, takže jsem potřeboval nějak vyřešit, aby to zůstalo rootnuté trvale,
ale s novějšími FW už se mi to nepodařilo rootnout ani alespoň dočasně a protože teď už nechci riskovat, že bych si tu výměnu základní desky musel zaplatit,
tak už se mi asi teď ta televize už asi nikdy znovu rootnout nepodaří ... :-(