Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 43uf6907

becvys (4)|17.3.2016 22:06
Zdravím Vás,
pořídil jsem si tuto TV a překopíruji sem svou recenzi z heuréky ať tedy též přispěji....

Je to má druhá SMART tv odstejného výrobce. V porovnání z předchozím modelem 37LS570S (model 2012) je to razantní rozdíl. Když jsem ji vybalil byl jsem překvapen. Desing v mém případě bílé barvy, velmi slušivé. Existuje ve dvou variantách. Píšou, že zlatá. Trochu jsem se obával podstavce, je tvořen ze dvou nožiček, ne z plastu, je to zřejmě nějaká slitina. Téměř kopírují šířku TV. Rozměr je 91cm a to je minimum. Já jsem musel koupit nový TV stolek. Ideální budem šířka aspoň 95cm. Nožičky mají ze spodu gumové šputny, tak neujede.
Po počátečním jednoduchém nastavení mne ohromila zvukově. Mohutný a barevný je k dispozici několik režimů. Co se týká nastavení nenapadá mě nic co by mě tam chybělo. Co tam konečně nechybí, je možnost zálohy nalazených programů na USB. Kdo má např. CA modul UPC tak ví o čem mluvím, když přijde aktualizace nových kanálů.(kterou lze samozřejmě vypnout). Ještě by bylo fajn, možnost nějaké editace. Jinak CA modul jsem zasunul a funguje bez větších problémů. Konektivita je v mém případě dostačující. Kdo má více přístrojů,tak jsou k dispozici pouze 2 HDMI. Trochu mě zaskočila možnost připojení přes SCART.
Jedna z důležitých funkcí pro mne Miracast ten funguje perfektně. Zkoušel jsem i hru přes mobil, téměř v pohodě až na drobnou odezvu.
Obraz mi vyhovuje, někomu možná ne. Po shlédnutí BD akčního filmu, jsem neměl pocit mazanice. Možná to poznám u nějakého filmu později...
Trochu mě mrzí absence magického ovladače (už chyběl u předchozího modelu), ale lze ho tak na 75% nahradit APP LG TV PLUS od LG na google play. Ovladač se trochu změnil od předchozího modelu, ale asi jde o zvyk. Myslím tlačítka a funkce.
Co se týká HW moc jsem toho nenašel. Pouze info o výrobku v tv je vypsané dostupné interní úložiště 0,72/0,79GB. Mám nainstalované asi zatím 4 APP (při instalaci jsem koukal, mají v řádu od kB po pár MB) z obchodu LG a na výběr tam je tak nějak NIC. Osobně využívám HBO GO a běží plynule. Ohledně APP je tam přítomna i apka NETFLIXu, pro někoho možná důležitá info.
Dnes se mi při zdlouhavém přerovnávání programů restartovala z důvodu nedostatku paměti. Následná záloha programů na USB v pohodě.
Závěrem bych doporučil, a doufám, že bude sloužit...

Jsem stále ve fázi spíš testování, ale za pár dnů používání nemám zatím žádné větší výhrady.....