Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nový HD přijímač

Tomi71 (189)|8.3.2016 08:49
Ahoj, asi bude řešit více lidí vzhledem k vypínaní SD programů, rodiče mají starší plazmu Tv Panasonic 94 cm HD ready a starší satelitní přijímač a používají Skylink. Teď už nenaladí Tv Doma, kterou rádi sledují, DAJTO a za chvíli to bude Fanda a další. Chtějí nový HD přijímač, byly jim nabízeny v ceně okolo 2 tisíc, ale rádi by měli i službu HBBTV, wifi router mají vedle TV. Z OMKO Digital jim nabídli tyto 2 přístroje: Zircon FunBox HD a TechniSat TechniStar S3 ISIO s modulem TechniCrypt Irdeto CI+, má někdo s tím levnějším zkušenosti, aby zbytečně neušetřili a pak měli problémy, já zkusil hledat na heuréce a při zadání parametrů HBBTV a Skylink ready s cenou do mi to nabídlo tyto 4 přístroje:

http://satelitni-prijimace.heureka.cz/f:14600:1;18189:1;p:3850,3847/

Ale předpokládám, že 7 tisíc do toho investovat nebudou, to pak už můžou koupit novou TV s DVB-S. Díky za rady
Dagy2 (3153)|8.3.2016 23:39
tomi, heuréka je ten najhorší (okrem ceny) a najnespoľahlivejší zdroj informácií. Pokiaľ sa niekde píše že prístroj má HbbTV, vôbec to nemusí byť pravda.
Vyber si podľa tvojej cenovej relácie nejaký prijímač a potom choď na stránku výrobcu skontrolovať technické parametre.
Technisat DIGIT ISIO S1 nie je ani nikdy nebol skylink ready ani nemá cryptoworks a je to prekonaný prijímač za premrštenú cenu v českých obchodoch.

od technisatu správne ponúkli ISIO S3. Reálna cena 3500 Kč.
za 7k je 4-tuner ISIO STC 2xDVB-T + 2xDVB-S2.
digitivi (215)|9.3.2016 00:17
Len doplnim, ze ISIO S3 sice mozes pripojit na net a ma hbbtv ale nema funkciu Fastscan takze zmeny v ponuke Skylink si prijimac sam nepoberie a budes musiet rucne ladit nove programy, prip. aktualizovat frekvencie pri zmene parametrov. Tento rok sa tych zmien chysta celkom dost. Skylink Ready prijimac a hbbtv nejdu dokopy, takze pokial budes chciet hbbtv a fastscan tak zrejme zostava nejaky linux prijimac (za predpokladu, ze mas starsiu kartu ICE/Irdeto), prip. smart TV so zabudovanym sat. tunerom a funkciou fastscan Skylink (vzhladom na plan. zmenu parametrov fastscan TP tuto moznost nedoporucujem, pretoze nie je zarucene, ze nove parametre vyrobca osetri v novom firmware pre danu TV, ak neosetri tak fastscan funkcia nebude fungovat).
Tomi71 (189)|9.3.2016 08:13
Heureku už jsem dal jen na doplnění, je fakt, že moc přístrojů to nenabídlo Ty první dva přístroje mi nabídli z OMKO Digital, u Zirconu uvedli, že navrhují z levnější varianty,ale že doporučují ten Technisat. Asi bude nejlepší se přímo domluvit satelitním technikem. Ten co to rodičům montoval satelit původně, že jejich firma má v nabídce pouze jeden satelitní přijímač BEN-380IR PVR, ale ten je samozřejmě bez HBBTV, pokud se s tím spokojí bez HBBTV, tak jim nabízí za 2300.
digitivi (215)|9.3.2016 08:17
Takze rano mudrejsie vecera. Nasiel som aj Skylinkready prijimace s deklarovanou funkciou hbbtv:
Happybox one
AT link 310 IR
Zircon Funbox
vacsinou su to klony. Ako vsak funguje hbbtv a ako su celkovo uzivatelsky privetive ti neporadim. Skus poguglit nazory vlastnikov tychto prijimacov, prip. sa opytat dovozcov a predajcov. Alebo skusat na vlastnej kozi - pokus omyl.
Dagy2 (3153)|9.3.2016 09:03
pokiaľ majú internet, tak by som zrejme nad hbbtv rozmýšľal hlavne z dôvodu, že teletext u skylinku na hd programoch skončil a sd programy končia tiež.
u CT tam máš napr. archív programov, dobré spravodajstvo.

u skylinku oblasť pridaných služieb k tv vysielaniu sa presunula na rok 1980 :)
u STVHD zrušili TXT a HbbTV je len v terestráli, bomba, špica.
Tomi71 (189)|9.3.2016 09:40
Zircon Funbox jsem tu uváděl, ten mi nabídli v tom OMKO Digital, ale na heuréce neměl pozitivní recenze, zkusím pohledat recenze jinde

---------- Doplněno v 09:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:39 ----------

A s laděním problém nemám, dolaďuji sám sobě i rodičům, někdy je to možná lepší.
Dagy2 (3153)|9.3.2016 13:28
hm, tak Zircon teda nie.
Tomi71 (189)|9.3.2016 14:08
No vypadá to, že se rodiče bez HBBTV zatím obejdou, problémový přístroj za to nestojí, bude to až s případnou novou TV a zatím se využije nahrávání na externí disk nebo pozdější sledování ušlého pořadu na NTB v archívu ČT.
jokino (6)|26.3.2016 15:14
Caute mam kartu skylink ICE a potrebujem poradit pri vybere sat. prijimaca do 150 e. Hlavne mi ide o pekny obraz a zvuk,nesekanie. Ako je to s teletextom cez skylink HD ? Aby bolo v SK-CZ EPG ... Aktualizacie a spolahlivost znacky overena rokmi.Uvazujem nieco od Technisat,neviem ako je na tom GoSAT GS 7060HDi,dik za rady.
Dagy2 (3153)|26.3.2016 15:43
jokino, "sekanie" to snaď možno niekto mohol riešiť 10 rokov dozadu. Alebo snáď máš skúsenosti z posledných 2-3-och rokov so sekaním obrazu na SAT-och?

K tvojim dotazom:
1/ TXT na HD programoch u Skylinku je odpoveď - ide len na MarkizeHD. Takže riešenie do budúcna je možno HbbTV až sa naše televízie aj so Škylinkom zobudia. HbbTV beží u Skylink len na ČT. Pritom v DVB-T beží aj u STV

2/ od Technisatu do 150EUR je Technistar ISIO S3 (má aj HbbTV) alebo jednoduchý Technistar S2.
jokino (6)|26.3.2016 16:22
Nie,len pre istotu som sa opytal,a este aky je rozdiel medzi Technistar ISIO S3 a Technisat Digit ISIO S2 aj ked je o dost drahsi,v com je lepsi ? dik
Dagy2 (3153)|26.3.2016 18:10
Všeobecne "označenie" prístrojov u Technisatu:
označenie úrovne prístroja:
- Technistar= základný rad prístrojov, sledovanie TV, DVR s plnou obsluhou (nahrávanie, strih, mazanie, kopírovanie, archív atd)
- DIGIT/DIGICORDER= vyšší rad prístrojov, väčšinou obsahuje navyše funkcie UpNP/DLNA server, streaming a pod.
označenie prístupu na internet
- ISIO - tieto prístroje majú aplikácie pre internet, HbbTV
označenie záznamového media
- DIGI/TECHNI-CORDER - prístroj obsahuje alebo má šuplík pre inštaláciu pevného disku. Ostatné majú DVR cez USB

Technistar ISIO S3
- je teda "základný" sigle prístroj u Technisatu. EPG s ukladaním dát do pamäte tak ako všetky technisaty
- ISIO znamená, že má teda funkciu HbbTV, multimediálne funkcie, prístup na internet, niektoré aplikácie.
- 1ks CI+ slot, čítačka CONAX (len conax!)

DIGIT ISIO S2
- je prístroj vyššej rady, základný rozdiel je, že je to twintuner 2xDVB-S2
- 1ks CI+ slot, čítačka CONAX (len conax!) toto je trocha dosť nezmyselná kombinácia, pretože druhý tuner máš možnosť využiť len pri použití dodatočného dekodovania, ktoré tento prístroj má, ale netuším ako u tohto prístroja funguje.

U Technisatu sú u twintuneru, keďže používaš CI-modul pre Irdeto tieto možnosti použitia dvoch tunerov:
- jeden modul + jedna karta. Pozeranie + ľubovoľné nahrávanie v kodovanom stave (ak to prijímač umožňuje) a dodatočné dekodovanie v noci. Toto funguje dobre u Technicorderu STC, nemáme info o Digit S2
- jeden dualdecrypt modul + jedna karta. Pozeranie + nahrávanie oboje dekodované ale len z rovnakého TP
- dva moduly + karta Master a Next = nezávislé použite oboch tunerov. Na to ale musia byť 2xCI sloty a táto možnosť nie je u Digit S2 len u STC

ja by som Digit S2 nebral, 1xCI je málo už len keď by som chcel skylink + ďalšieho poskytovateľa napr. poľskú NC+ alebo DigiCZ pre futbal, ktorý na skylinku je prakticky out.

cena:
Technistar S2 reálna cena ca100EUR, dobrý na sledovanie sat TV, jednoduché nahrávanie a EPG. Bez multimédií a bez HbbTV, nemá tiež AAC zvuk keby si niekedy chcel DigiCZ
ISIO S3 na idealo.de od 125EUR. Viac ako 150EUR by som za neho nedal. U OxxO je tak o 1500Kč predražený
Digit S2 na idealo.de od 205EUR. To sa mi zdá aj tak veľa za prijímač s "neistými vlastnosťami". Cena 7500Kč u OxxO je totálne mimo, nepredajný.
Technicorder STC je sice cenou ešte vyššie, ale reálne na idealo.de je dnes za 8000Kč a to je spoľahlivý combo prijímač 2xDVB-S2+2xDVB-T/C v základe+šuplík na ďalšie dva tunery a šuplík na HDD. Cenou len o kúsok vyššie než DigitS2 u OxxO a za tieto peniaze nenájdeš iný kombo viactuner. Možnosti a vlastnosti tohto prijímača sú niekde inde, pokec tu nájdeš vo vlákne k prístroju.

Rozhodnutie je na tebe. Určite nájdeš aj iné prístorje.
jokino (6)|26.3.2016 18:31
Dik,ale neni uz trosku starsieho vydania,myslim ze uz sa vyraba od roku 2013-14,ak sa nemylim,neni su uz aj novsie prijimace z roku 2015 a uz vychytane chyby a pod,ci to je stale rovnake,neni tam az tak vela novych veci ? Ci ako to je ?
Dagy2 (3153)|26.3.2016 19:03
odpovede nad tvojim posledným dotazom - musel som uložiť nedokončenú odpoveď, teraz je doplnená.
máš pravdu, sú 2013-2014, model 2015 je Digicorder STC. A je to zrejme posledný HD prijímač od Technisatu. Ďalšie prístroje zrejme idú smerom UHD.
jokino (6)|26.3.2016 19:27
Tak ak sa rozhodnem pre ISIO 3,je spolahlivy,mas s nim skusenosti,na surfovanie po nete mam PC,ide mi o kvalitu obrazu a zvuku hlavne a aktualizacie
A este od inej znacky a novsi rok cca 2015,taky spolahlivy hlavne obraz a zvuk ? V tomto odvetvi sa nevyznam,dik
vivid.sk (11472)|26.3.2016 20:36
Kvalita obrazu a zvuku zavisi hlavne od kvality tvojej TV a tvojich repro :)
Pred kupou si precitaj vlakno Technisatov, tu na fore.
jokino (6)|27.3.2016 13:37
Jasne ze zavisi aj od TV mam Sharp http://www.sharp.de/cps/rde/xchg/de/hs.xsl/-/html/produktdetails.htm?product=LC40LE705E a reproduktory http://reprosustavy-a-reproduktory.heureka.sk/harman-kardon-hkts-60/specifikace/#section,tak aj skrinka musi mat neaky vplyv na kvalitu obrazu a signalu,tak preto,technisaty su kvalitne ale ten ISIO je rok 2013-14 a preto sa pytam este od inej znacky podobne kvalitny ako technisaty cca do 150 eur a novsi rok 2015,je vela druhov modelov a znaciek,kto sa v tom ma vyznat,len taky co sa venuje v tejto sfere.Uvazujem nad kupou ISIO 3,ale este by som porovnal s inym a novsim rokom :) Dik moc za rady
digitivi (215)|27.3.2016 18:10
Echt Technisaty z horeuvedenych si mozes kupit akykolvek. Vystupne obrazove podanie je +- rovnake (kvalitne). Mam podobnu telku ako ty (mam Sharpa 46") a obraz je z Technisatov velmi dobry. Samozrejme mozes trosku dostelovat nastavenia v TV.
jokino (6)|28.3.2016 18:45
Ok,a su vobec este neake nove aktualizacie (firmware) na ten ISIO 3,ked to je z roku 2013,nenasiel som uz ziadne z roku 2015,ak su poslite mi link,preto by som isiel radsej do niecoho noveho.
A este taka mozno pre Vas naivna otazka,neviem pracovat s linuxom,ale keby som kupil neaky s linuxom a naucil sa,ako to tam je z ovladacmi a pod,ma taky linuxovy prijimac dlhsiu softwarovu zivotnost,ako bez linuxu,ci ako to vlastne funguje,dik
Martinez1 (55)|30.3.2016 10:02
[QUOTE=jokino;521775]neviem pracovat s linuxom,ale keby som kupil neaky s linuxom a naucil sa[/QUOTE]

Servus jokino.
Najprv si prečítaj niečo tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39028-Vse-o-Linux-pristrojich-VU-XTrend-Dreambox
http://www.ab-forum.info/
http://forum.satdigitalne.cz/
myslím že nájdeš ak sa teda budeš snažiť a chcieť učiť :-) aj iné fóra.
Pre teba dobrá správe je - rozdielny je aj pristup predajcov k prijimacom. Kym niektorý predaju prijimac prednastaveny - pripraveny na okamzite pouzite , staci vlozit kartu ,slovensky predajca z Podbrezovej predá prijimac tak, ako mu dosiel, samozrejme na požiadanie ho tiež pripraví (cenu majú v cenníku).
Rozdiel je potom v cene prijimaca. Ten prednastaveny je samozrejme drahsi.
Niekto (ten čo sa to naučil) uprednostnuje prijimac, do ktoreho este nik nezasahoval.
Pre teba bude lepšia na začiatok možnosť prvá - nastavený a pripravený prijímač.
Na YT si pozri videá s príjimačmi ktoré si vyberieš napr:


https://www.youtube.com/results?q=xtrend10000
Dagy2 (3153)|30.3.2016 14:15
Prima muzika u toho "technik chaos TV" púšťam si ju už piaty krát :) bolo tam ešte niečo ďalšie čo by si bolo treba všimnúť?
Martinez1 (55)|30.3.2016 14:49
[QUOTE=Dagy2;521831]Prima muzika[/QUOTE]

Servus Dagy.
Som rád že som ti trafil hudobný štýl. Samozrejme vu+ duo2!!! :-)
Viem že ty máš doma TechniSat DigiCorder HD S2 a že si TechniSat TechniCorder ISIO STC kúpil za 329EUR :-) a táto značka je pre teba top.
Ver že aj ja mám technisat, no zatiaľ len technisat digit isio s :-(
Chcel som len chalanovi ukázať kde čítať, hľadať, učiť sa...a ak má skutočný záujem o linux nech pozrie podla mňa to naj čo sa dá kúpiť s linuxom E2 poprípade neutrino hd.
S tou hudbou máš pravdu.
levapp (2)|13.7.2016 17:21
Nechci zakládat nové téma a tak to zkusím zde
Mám MC2000HDUSB na 2 družice a chtěl bych ho vyměnit za nový. Používám kartu SKILINK VÝMĚNA. Programy se sekají. Dle Mascomu nutno vyměnit modul za nový, mám ještě cryptoworks. Přemýšlím o novém přístroji. Asi bych si vybral z běžné nabídky ale mám jeden problém. Na starém přístroji jsem mimo jiné nahrával pro syna sestřihy fotbalu na německých kanálech, nahrávku v přístroji přejmenoval, stáhl do počítače tam přepsal koncovku (TPO) a nahrávka se dala v počítači přehrát. Syn v podnájmu satelit nemá. Teď všude v nabídkách píši že nahrávka jde pouze přehrát v televizi kde byla nahraná.
Jaký přístroj koupit abych mohl takto i nadále postupovat. Jde to s přístroji s SKILINK READY.
Jsem důchodce 73 roků a názvosloví kolem satelitu moc nerozumím.
Prosím pouze o názor a typ na solidní přijímač pro 2 družice tak do 3000 Kč +- po případě srozumitelné vysvětlení.
Děkuji všem za snahu poradit a pochopení starýho chlapa. Pavel
tahlovej (304)|13.7.2016 19:48
Solidní linuxový("umí" nekodované a přenositelné nahrávky v .ts) kolem tří tisíc určitě koupíš.Další možné levnější řešení jsou přijímače AMIKO 8250 nebo 8260 s vhodným CI modulem,bohužel ale s horším podáním obrazu.Doporučení - nekupuj na netu,ale v kamenné prodejně a nech si vše nastavit a předvést !
KamilZ (10277)|13.7.2016 19:59
levapp: Z principu definice "Skylink ready" takto označený přijímač, který by nešifroval nahrávku, nekoupíš. Linux by to řešil, ale nevím, zda je ve Tvém případě vhodný. Mohla by být cesta pořídit nějaký necertifikovaný přijímač s modulem. Tuším, že fungovala kombinace Technisat Technistar S2 + nějaký vhodný modul, už si to ale nepamatuji přesně. Uživatel Dagy2 má k Technisatech přehled, třeba to upřesní.

Pokud se rozhodneš pro Linux, tak poslechni radu v příspěvky výše - kup to v kamenné prodejně a nech si to kompletně nastavit, nahrát nejnovější firmware apod.
tahlovej (304)|13.7.2016 20:32
Ta kombinace Technisatu alespoň u mne fungovala dokonale pouze s CW modulem SMIT ,SW 3.9.12 a HDD formátovat na souborový systém TSD.Z toho vyplývá nutnost použít ICE kartu.Já osobně mám otestovanou a pro účely vytvoření přenositelné nahrávky používám opravdu fungující kombinaci přijímače OPENBOX S2 mini plus s ICE kartou(lze použít i "čistou" IRDETO s číslem menším než 4288 - čili NE M7).Nahrávku receiver rozděluje po 1GB,takže pro výsledné použití je nutno soubory pospojovat TC(total commander).
Dagy2 (3153)|14.7.2016 15:53
momentalne jsem na dovolene a testuji spis tivusat nez slibene CImoduly.
ale potvrdil bych co pise tahlovej - zrejme pouze smit nahrava uplne v klidu a pohode nekodovane.