Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ztracený příjem signálu ze satelitu Thor0,8w

888tony (10)|2.3.2016 10:18
Zdravím,mám problém s naladěním thora(UPC freesat) na lg tv. Parabola 80, lbn twin, jeden kabel samsung + ferguson ariva 200 combo je v pohodě silný signál vše nalazeno.

Druhý kabel LG 32LN57S-ZN +karta, vše bylo OK do doby než jsem tv odpojil a poslal do opravy na výměnu podsvícení obrazu.
Po opětovném připojení není signál( signál je asi 30%) na Thor 0,8 w na ASTRU 23,5, EUROBIRD signál ukazuje
Přehodil jsem kablely na LBN ,žádná změna = Ariva 200 combo jede LG NÉ
Ale když připojím LG místo Ariva 200 combo ,tak Thora 0,8w naladím,ale není zase signál na Astra 23,5.
Takže i před i po výměně kabelů na LBN je stav stejný v obýváku LG signál Astra silny , Thor slabý v pokoji Ariva 200 combo Astra signál slabý, Thor silný
Můžete mi prosím vás poradit co se po odpojení televize pokazilo?
Dagy2 (3153)|2.3.2016 12:28
neviem kam odpovedať, keďže si to dal 2x - tak aspoň to druhé vlákno vymaž obsah a požiadaj admina aby ho zrušil
tiež trochu hokej v popise - na začiatku píšeš ariva všetko v poriadku na konci príspevku je to inak.
Takže
1/ z tvojho príspevku som nevyčítal:
- píšeš Thor 0.8W, Astra 23.5 a EUROBIRD. znamená že máš 3 twinLNB cez diseqC 4/1 ?
- píšeš mám twinLNB - všetky LNB sú twin a máš 2x diseqC - jeden do Arivy a druhý do LG ?
- píšeš že teraz je problém, znamená, že pred opravou TV si mal v oboch izbách (Ariva aj LG) plný signál aj kvalitu na všetkých družiciach?

2/ z tvojho príspevku som vyčítal
- v každej izbe je "chybná" jedna družica - u LG nejde 0.8W a u Arivy nejde 23.5E. Nepíšeš o EUROBIRDE - ten nie je teraz pripojený?

Dúfam, že keď to skúšaš, pripojíš VŽDY len jedno zariadenie - t.j. LG odpojím úplne a skúšam len Arivu. Potom Arivu prenesiem do druhej izby a skúšam tam.
Má ten LG TV troj-vidlicu do elektrickej zásuvky 230V? Máš ju zapojenú presne rovnako ako predtým? Tzn. ak je použitá nejaká "rozdvojka" alebo predlžovačka je to zapichnuté v tej istej strane, je prípadne na druhej strane tejto "rozdvojky" pripojené to isté zariadenie?
Dtto dotaz na elektrické zapojenie Arivy a samsungu.
888tony (10)|2.3.2016 13:56
Ahoj mám twinLBN - ano výstup na dva kable ,které jsem zkoušel na LBN mezi sebou přehodit , moc se v termonologii nevyznám se divim že se mi to podařilo dle návodu z netu vůbec naladit jak satelit tak LG a Arivu, ted jsem udelal vše jak to bylo a nejde to zkoušel přidat na LG jiné satelity jestli to ukáže nějaký signál proto ten eurobird, který je momentálně mimo

zapojení Arivy vedle v pokoji je ok tady nebyl důvod něco měnit jen jsem připojil LG na koaxial na zkoušku signálu a šlo to i po přehození koaxiálů na LBN

vedle v obývaku je trojzásuvka ale jestli je to v stejné díře ta LG tak to nevím je tam ješte připojený zesilovač pozemního signálu

zkoušel jsem arivu zapojit místo LG a tam mi právě ukazalo že signál Thor je šedy pruh kolem 30 % slabý(LG neukazalo nic prostě bez signálu)
Dagy2 (3153)|2.3.2016 17:00
tony, pustil si sa do niečoho, o čom nemáš slušne napísané dostatok informácií.
Takže po lopate, pretože zjavne máš v tom všetkom totalný hokej. To že ti to išlo pretým vyzerá, že bola dobrá zhoda náhod, ktorá sa udeje asi tak často ako veľký tresk. :)

Prosím nechaj teraz europskeho vrabca tak ako je. A začnime pre vysvetlenie jednou dôležitou poznámkou, ktorá tu odznela len odo mňa asi 15x a od ostatných kolegov možno 10x viac: NIE JE NALADENÁ TÁ DRUŽICA, KTORÚ SI VYBERIEŠ V PRIJÍMAČI (v tvojom prípade eurobird 28.5E, ale zrejme aj niektorá z Thor a Astra) ale je dôležité, na ktorú družicu je nasmerovaná parabolická anténa!
"Družica" v prijímači je len textový súbor ktorý obsahuje vysielacie frekvencie a parametre jednotlivých programov platné pre danú družicu. Navyše platné v deň, kedy tento súbor niekto nahral do prijímača alebo TV. Na druhý deň to nemusí platiť.

Teraz je dôležité začať od začiatku:
A/ pozri von na parabolu a spočítaj koľko tam máš kusov LNB (nie LBN, ale to je teraz len detail). Teraz myslím samostatných (podtrhujem slovo samostatných) "čumákov" čo trčia smerom k parabole.
- Pokiaľ tam máš dva a z každého idú dva káble tak máš 2 kusy LNBtwin. Každý je pre jednu satelitnú pozíciu a vnútri čumáka sú dva samostatné systémy, ktoré cez "okulár" pozerajú odrazom cez parabolu na družicu
- pokiaľ tam máš jeden väčší kus a z neho trčia dva "čumáky" tak sa to volá "monoblock" a tento v sebe združuje 1ks LNB v každom čumáku + jeden prepínač tak aby si mohol prepnúť medzi týmito dvomi LNB a prijímať dve rôzne družice. Každý systém pozerá cez svoj okulár na svoju družicu.
- pokiaľ tam máš jeden väčší kus a z neho trčia dva "čumáky" a navyše z toho idú dva káble tak sa to volá "monoblock-twin" a tento v sebe združuje 2ks LNB v každom čumáku + dva prepínače tak aby si mohol prepnúť medzi dvomi družicami na dvoch prijímačoch (Ariva a LG). Každý systém pozerá cez svoj okulár na svoju družicu.

B/ bez toho že by som videl na tvoju parabolu tipujem, že máš len jeden čumák s dvomi káblami nasmerovaný na jednu družicu. A dám krk na to, že máš zle naladené družice/programy v tvojich prijímačoch.
Že ti to išlo pred tým je zhoda náhod, že si našiel náhodou rovnaké parametre programov, resp. možno tá jedna tebou predvolená družica ani nebola prijímačom používaná. Teraz ti v servise zrejme vymazali niečo a už to TV nevie nájsť.
Toto teraz zistíme úplne jednoducho, keď odpovieš na otázku: aké karty používaš v Arive a LG? skylink? Freesat?. (môj tip je karta freesat medium v Arive a druhá karta freesat zdarma s modulom CI v telke LG)
Na to, aby ti išli obe družice
- by si musel mať obe karty v oboch prijímačoch a to predpokladám že nemáš
- by si musel mať dva čumáky s dvomi ďalšími krabičkami - DiseqC prepínačmi. Pretože dvojčumák, t.j. monoblock na 0.8W+23.5E nie je možné vyrobiť.

Takže prosím odpoveď na A/ a B/, potom sme doma a ďalej je to už brnkačka.
888tony (10)|3.3.2016 09:29
zdravím
takže

parabola 80 je nasměřována na pozici satelit Thor0,8w ,kde moc prostoru k manévrování s parabolou není, ale zadal jsem na netu mojí adresu a ukázalo mi to hodnoty pro nastavení paraboly i směr signálu, který jsem chytil a je celkem silný 82/77 čt 24

A/
jeden čumák k parabole..... LBN FTE = jeden čumák+dvě přípojky na káble
ano přesně jak píšeš karta Freesat medium v Arive
druhá karta modul IRDETO v LG
kartu skylink nemám
Dagy2 (3153)|3.3.2016 15:36
V LG by som doporučil kompletne preladiť, pretože ktovie ako si to mal naladené. Je jasné, že
A/ v nastaveniach vypni DiseqC
B/ Astru 23.5 nemáš, navyše si niekam ešte zaniesol aj euroftáka.

Ja by som to urobil takto:
1/ vypíš si všetky parametre programov od Freesatu z ich stránky, t.j.
frekvencia, polarizácia, SR, (FEC)
2/ v TV otvor ladenie - buď prepni region alebo anténu na DVB-T a nazad na DVB-S, tým sa všetky ladenia vymažú
3/ potom vyber v menu ladenie sat príjem, manuálne, vyber družicu Thor 0.8W
zadávaj postupne buď šípkami alebo edituj číslami frekvencie z tabuľky, vyber polarizáciu a zadaj SR.
na dvoch "teplomeroch" pod zadávacími políčkami musíš vidieť silu signálu a kvalitu.
Ak tam sú, daj aktualizovať, tým sa prehľadá daný transpondér a nájdené programy sa uložia do celkového listu.
Keď prejdeš celú tabuľku, usporiadaj programy podľa chuti.
Nie je to u LG celkom jednoduché ale za 20min si hotový.

U Arivy môžeš použiť settingy tu od kolegu Lososa, nemusíš všetko vyhľadávať, len nahráš a nájdeš si do FAV listu podľa triedenia programy 0.8W.
Alebo ladíš obdobne ako u TV
888tony (10)|4.3.2016 16:31
Ahoj, tento postup už jsem zkoušel,zkusil jsem i teď s vypnutým DiseqC výsledek stejný bez signálu.
Divné je,že když dám na LG obnovit nastavení tak se automaticky naladí satelity Astra 23,5 a 19,2E a ještě divnější je ,že při nastavení paraboly na pozici satelitu Thor0,8w obě Astry ukazují silný signál,když přidám další satelit Thor nelze chytit signál

první foto 3443 je původní nastavení satelitu na které jsem předtím naladil vše od Freesatu

další dvě jsou Astry se signálem při nastavení paraboly na satelit Thor ? ktéré se automaticky naladí po resetu LG
IMGP3443.JPG IMGP3446.jpg IMGP3445.jpg
Dagy2 (3153)|5.3.2016 06:23
tony, řobíš zase všetko po starom = zle.
Dobre sa pozri na tie obrázky čo si poslal. Máš snáď na andténe 4ks "čumákov" zapojené do relé DiseqC ??? Nemáš. Máš jeden, tak nastavuj zapojenie antény v TV tak ako to máš zapojené.
To, čo robíš, je ako keby si namontoval v novom dome na stenu vypínač a luster bez káblov a prívodu elektriny do domu a teraz ním cvakáš a divíš sa prečo luster nesvieti. Nesvieti, pretože tam nemáš kabeláž a teda žiarovky nemajú energiu. Elektrika končí na stlpe.

Ty neladíš Astru19 a Astru23. Ako som ti písal vyššie ty len využívaš textový súbor so zoznamom frekvencií ktoré sú naprogramované pre obe Astry (a všetky ostatné družice) v tvojom TV. Prečo tam máš signál??? No preto, pretože je to náhoda ako som ti písal vyššie. Zrovna tento TP na Astre19 (12604) je tiež na Thore s rovnakými parametrami. Takže je vecou náhody že u astry19 ti to ukazuje signál.
A prečo ti neukazuje signál na tchore? No pretože ho nemáš pripojený na diseqC poloha "C". Veď tam diseq nemáš (viď prirovnanie k tomu domu).

Tak od začiatku:
1/ choď na stránku freesat
2/ nájdi si všetky programy a ich parametre na tejto stránke a vypíš si ich do tabuľky
3/ v TV zruš DIseqC !!! Obrázok musí ukazovať jeden čumák na parabole a jeden drát do telky a musí zmiznúť DiseqC
4/ v kartičkách zmizne satelit 2, 3, 4 a bude len jeden
5/ teraz v satelite 1 vyber toho TCHORA 0.8W :)
6/ vyber transpondér zo zoznamu, ktorý ti bude ukazovať signál a spusti ladenie.
7/ potom vyjdi z menu a choď v hlavnom menu do NASTAVENI - "antena" - MANUALNE LADENIE -> tu teraz zadávaj parametre jednotlivých transpondérov z tabuľky, ktorú si si pripravil.
digitivi (215)|5.3.2016 07:19
Dagy nieco bude zle. Pozri sa na tie obrazky co poslal 888tony. Ukazuje mu signal z Astry 23,5E aj Astry 19,2E. Keby mal zapojeny len Thor, tak mu tam nemoze ukazovat signal, pretoze na Thore nie su taketo frekvencie s takymito parametrami.
Navrhujem nech preskenuje z kazdej Astry jednu frekvenciu na ktorej ma signal a nech napise ake programy mu to naladilo a hned budeme vediet ci tam ma aj tie Astry(-u). Prip. skusit na zalozke Thoru menit diseqC a kontrolovat ci sa mu pri urcitom nastaveni neukaze signal.
Dagy2 (3153)|5.3.2016 08:06
na 19E tam taký TP je. (to že je to 12608 a nie 12604 nevadí, TV berie +/-5MHz.
na 23E má inú polarizáciu. Otázkou je čo pri nesprávnom nastavení posiela do LNB televizor.

Treba začať s prvotným nastavením tak, ako to má byť. T.j. jedno LNB, žiadny DiseqC. Dtto u Arivy.
tento prvý obrázok pre jednotlivé družice by som ignoroval. Slúži len ako testovací TP pre nastavenie antény a tú on nastavenú má.
Nastavoval by som v režime ručne kde sa dajú nastavovať samostatne frekvencie, polarizácia, SR. Tam sa hneď uvidí ktoré TP idú a ktoré nie.

ano, prepínanie diseqC a sledovanie či nenabehne signál je tiež cesta, ktorá môže byť aj úspešná, ale to je tá pokus/omyl/šťastie/náhoda.
888tony (10)|5.3.2016 11:07
Ahoj všechny možnosti nastavení discqC s napájením LBN i bez jsem zkoušel ,tak jsem prvně chytil signál,teď nic.

Teď jsem nechal jen jeden satelit dal tam tchora vypnul diseqc i napájení LBN pak to zkusil i se zapnutým LBN ani jedna frekvence signál nemá bohužel
Začarovana LG
888tony (10)|5.3.2016 12:27
zkusil jsem dát na thora transponder z astry bez napajení LBN nic ,s napájením LBN signál, to stejné naladí i astra,čím dál lepší :-)
IMGP3448.JPG IMGP3449.JPG IMGP3451.JPG IMGP3447.JPG
888tony (10)|5.3.2016 12:42
Nemůže to být třeba,že se ta LG nějak zbláznila a reaguje pouze na skylink? Bylo to i předtím jak mi Freesat fungoval, při lazení se to ptá zvolte operátora služeb buď skylik/cs link nebo žádné, dávám volbu žádné. Berte to jako zoufalou snahu to nějak vyřešit :-)
Dagy2 (3153)|5.3.2016 14:14
tony
1/ choď prosím ešte raz pozrieť na tú parabolu koľko máš tých čumákov a urob fortku antény (ak ju teda nemáš niekde na streche).
ty tam naozaj máš na anténe niečo iné.
2/ tiež vyfoť tú tvoju freesat kartu.

to čo si teraz nafotil - Sky News na TP12604/H/22000 sú parametre Astra19.2E, takže teraz vyber podľa obrázku 3 namiesto Thor šípkami Astra 19.2E a nechaj celú družicu naladiť.
Ak astra, tak by tam mali byť všetky nemecké programy - urob 2-3 fotky, napr. PRO7, ZDFneo, Anixe.
digitivi (215)|5.3.2016 14:20
Z uvedeneho je jasne, ze ak prijima viac druzic tak Astra 19,2E je na porte A, skusil by som pridat druhy satelit Astra 23,5E a nastavit frekvenciu, ktora nie je na Astre 19,2E, napr. 11797 H 29500 a potom prehadzoval diseqC porty (B,C,D) a tam kde sa ukaze signal je Astra 23,5E, pre istotu je mozne danu frekvenciu preskenovat.
Dagy2 (3153)|5.3.2016 14:37
teraz by som počkal na fotku
- antény
- karty freesat
- naladeného programu PRO7...
888tony (10)|7.3.2016 11:56
Zdravím posílám foto satelitní antény, foto nastavení arivy, foto karty freesat

---------- Doplněno v 11:56 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 11:51 ----------

dále foto programy a 11797H29500 na Astra 23,5E
IMGP3468.JPG IMGP3452.JPG IMGP3462.JPG IMGP3458.JPG IMGP3459.JPG IMGP3463.JPG IMGP3460.JPG IMGP3464.JPG IMGP3466.JPG IMGP3467.JPG IMGP3453.JPG
RoPo (6061)|7.3.2016 17:02
možná trochu OT, ale: Pošli foto z pohledu paraboly, zda-li nejsou ve výhledu paraboly na oblohu stromy. Dle posledních dvou fotek to vypadá, že parabola míří k obloze přes stromy. Nyní jsou bez listí, ale až budo mít listy, tak bude příjem velmi problematický.
digitivi (215)|7.3.2016 18:20
Je jasne, ze sa este niekde nachadza parabola, ktorou chyta Astra 19,2+23,5E. Podla obrazku z tej Arivy je jasne, ze signal z Thoru je OK a ma ho na porte C (3). Takze na TV LG treba pre Thor nastavit DiseqC "C".
Dagy2 (3153)|8.3.2016 23:21
tony, pokud nás takzvaně nehoupeš, tak si práve objavil niečo, čo je vhodné nechať si patentovať - s jedným LNB bez motora prijímať niekoľko družíc.
Stanice, čo máš nafotené - Pro7maxx, ZDFneo, AnixeHD sú z družice Astra19.2E, naladenie TP11797 je z Astry 23.5E a Ariva ukazuje singál na 0.8W. Vysvetlenie je buď ako píše digitivi že máš parabolu z fotky natočenú na 0.8W a druhú parabolu schovanú za rohom s dvomi LNB 19.2E a 23.5E, druhá možnosť je ten patent.
888tony (10)|9.3.2016 15:08
Ahoj, proč bych to dělal, nechápu proč to začalo blbnout před opravou to normálně šlapalo, na LG jsem dal zapnout napájení LBN, Diseqc C a Thor měl signál,tak jak v pokoji na Arivě tam to zůstalo ok jede tady ani není signál na Astru. Vedle je to přesně naopak není thor je astra. Stromy jsou v pohodě signál jde vedle nich , to by nejela ani Ariva, musím někoho sehnat ať to proměří co se stalo,pak dám vědět co to bylo, jestli teda na to někdo příjde ,zdar a dík
Lumca_1 (218)|9.3.2016 15:16
Pokud jsi z Ostravy a blízkého okolí, napiš PM (soukromou zprávu - SZ) a je možno problém vyřešit, disponujeme patřičnou měřící technikou a znalosti místních příjmových podmínek!
Dagy2 (3153)|9.3.2016 16:18
a prosím fakt dajte sem riešenie tohoto problému alebo informáciu o tom že ste si to dali patentovať.
Naozaj to zaujíma.
888tony (10)|9.3.2016 18:56
Pánové tak se mi rozsvítilo po přečtení ,že vás houpu a mám dva satelity mi došlo, ano mám dva kabely jeden můj satelit a druhý společný pro barák na střeše, který je nějaký zmetek a ladí jen astru, neladí thora ( ačkoliv údajně má ), proto jsem si musel pořídit svůj. A jak jsem LG odpojil káble spadly dolů za nábytek a já vytáhl ten starý co vede na střechu, ale byl jsem v domnění,že jsem z toho starého káblu sundal koncovku, tak jsem neřešil co to je za drát,byl jsem přesvědčený že je to ten pravý, ono se ukázalo, že koncovky jsou na obou , takže vše ok ,selhal lidský faktor JÁ, tak se Vám omlouvám za tuto detektivní zápletku a děkuji za pomoc, už to hraje :-), ale trvalo to než mi to docvaklo, ještě jednou dík a omluva.
Dagy2 (3153)|10.3.2016 07:59
Schade...
Mohl si vydělat hromadu peněz kdyby to fungovalo. :)