Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kalibracia uhd tv philips 50PUK6809/12

roman882 (3)|25.2.2016 09:49
dobry den kto mi pomoze s kalibraciou obrazu respektive spravnym nastavenim parametrou na tv philips 50PUK6809/12 .trosku som sa s tym pohral ale ziadna vyhra .. vdaka za pomoc.
Martinez1 (55)|25.2.2016 10:43
[QUOTE=roman882;521011]kto mi pomoze s kalibraciou obrazu respektive spravnym nastavenim parametrou na tv [/QUOTE]

servus máš tri možnosti, teda štyri :
strýko Google
profesionálny kalibrátor
svoje oči - čo sa páči mne, nemusí sa tebe - kalibrácia sa robí na konkrétnom TV ktorý máš doma
a možno ti poradí Plutotype :-)

[QUOTE=roman882;521011]trosku som sa s tym pohral ale ziadna vyhra [/QUOTE]
troška nestačí, ani u profesionála to nebudeš mať na počkanie - 1 až 3 hodiny - podla toho čo všetko chceš nastaviť a máš v reťazci...

čítaj napr.:https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39631-Kalibracia-LED-TV-vseobecne
roman882 (3)|25.2.2016 13:16
mne by stacilo ake hodnoty mam zadat pre kontrast sytost gama atd vsetko co sa da nastavit v tv zapnut nejake funkcie alebo vypnut ... uz som to videl ze to niekto niekomu daval ale na iny typ tv ...
Kexame (72)|25.2.2016 15:38
V naj elektro ti to s radostou urobia za 40€ :-)
roman882 (3)|25.2.2016 17:18
Ved prave nechce sa mi zato platit
Kexame (72)|25.2.2016 17:26
Ved jasne,este keby 10 € ale 40 ,to uz kde sme sa dostali. Tiez sa hram s novym tv. Nastavujem a celkom som spokojny uz. Alebo si len myslim,ze uz je to dobre a este by sa dalo s tym nieco urobit.
Martinez1 (55)|26.2.2016 10:24
[QUOTE=Kexame;521031]Ved jasne,este keby 10 € ale 40[/QUOTE]

Chalani zobudte sa :-)...Do NAY by som to ja nenosil a ešte za 40€! Radšej by som zvolil profikalibráciu, ale to asi nie je pre vás keďže nechcete platiť...
Ceny sa pohybujú napr: Kalibrácia ISF Televízora, Kalibrácia 3D (televízor) - 100€ + treba si ešte zaplatiť cestu od 80 do 110€ podľa kraju kde bývate.
pozrite sa napr sem...http://www.smakvideotech.com/objednavka-sluzieb/
poprípade tu:
http://skalibrujtv.sk/cenn%C3%ADk

Je to na každom ako sa rozhodne, čo požaduje a vo výsledku očakáva.
Niekto je nadšený iný sklamaný lebo bol po iné roky naučený na nejaký obraz, ktorý nenastavoval (čo je zásadná chyba) a len pozeral.


[QUOTE=Kexame;521031]mne by stacilo ake hodnoty mam zadat[/QUOTE]
znova opakujem kalibrácia sa robí na TV ktorý máš doma nie na danú radu daného výrobcu, čítaj tu :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA-HbbTV-dalkove-ovladace?p=506845&viewfull=1#post506845
pekne to rozpísal KamilZ u Jaké je optimální nastavení pro moji TV? Pošlete mi, jaké máte.
hlavne si prečítajte poslednú vetu a otvor skrytý obsah.

Dúfam že som to dal správne...
Kexame (72)|26.2.2016 11:28
250 € za kalibraciu televizora,co ste nafetovani? To uz kam sme sa dostali. Ale u nasich na povale je stara CB crt tak ti ho donesiem,nech si to uzijes za 3 hodiny nastavovania 250 , tolko neberie ani manager v goo gli za hodinu.
Martinez1 (55)|26.2.2016 12:47
[QUOTE=Kexame;521041]250 € za kalibraciu televizora,co ste nafetovani?[/QUOTE]

presne takú odpoveď som čakal :-)
dnes nič nie je zadarmo a ako som písal hore máš niekoľko možností - profikalibrácia je jednou z nich - nenútim ťa!
aj ja mám ešte CB CRT a ver ešte by som našiel aj môj prvý TV Philips CRT 37cm s teletextom a stereo zvukom :-)
preto treba vždy pred kúpou zvážiť čo chcem, čo očakávam a požadujem, využijem - prečítať si recenzie, testy, skúsenosti, nechať si poradiť a až potom kúpiť a nekupovať TV kvôli cene, cm a UHD.
ja TV používam iba ako zobrazovadlo a v TV som povypínal všetky možné curvítka obrazu, ale to tu na fore asi všetci čo chcú mať lepší obraz.
nedočítal som sa ako riešiš tvoj príjem satelit atď. a aké možnosti úpravy obrazu sú napr. v STB.


[QUOTE=Kexame;521041] ti ho donesiem,nech si to uzijes[/QUOTE]

ďakujem za ponuku, neprosím si ja mám TV 55" a zatiaľ som spokojný (čítal som, nechal si poradiť od kolegov tu z fora a potom kúpil) aj keď dnes je všetko o kompromisoch.
Kexame (72)|28.2.2016 19:34
Tv som si nastavil,kto ma zaujem poradim ,ako ho nastavit bezplatne ,napiste sukromnu spravu kto ma modely 6072, 6472. Neviem ktory problem so satelitom myslis. Ak nahravanie dvoch programov na raz,to neriesim,aj tak nic nejde na komerkcnych staniciach. Ide mi o nahravanie v noci zapasov NHL a to mi nahra. To mi staci. S UHD tv som spokojny. V native HD je vsetko super obraz. Horsie s konvertom ,ale to sme to uz riesili.