Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kabel na příjem kabelového signálu

SIMČA (30)|16.2.2016 16:38
Zdravím všechny chytré lidičky věřím,že se tady dočkám odpovědi. Nejsem v tomto tématu moc zběhlá a tak se musím obrátit na odborníky.
Asi tak 3-4 týdny nám blbne signál a máme škaredá kostičkovaný obraz a i zvuk se seká. Nikdy to nedělalo až teď a když jsem se byla prát u svého poskytovatele signálu ( kabelovka ) bylo mi řečeno ,že tam vidí , že nemám koupeny ten TV ( bílý ) kabel nich a proto mi to dělá.Že ty ostatní s jejich vysílání nejdou moc dohromady. Teď nevím jestli kecaj a chtéjí z nás vytáhnout další peníze nebo tomu tak opravdu je a mám si ten kabel koupit teda ještě jednou samozřejmě i s jejich rozbočovačem. Vím , že pokud chci poslouchat kvalitní zvuk tak není kabel jako kabel , taky vím, že kvalitu vám dá HDMI , ale ty kabely na TV jsou snad všechny stejné . Ne?
KamilZ (10277)|16.2.2016 17:07
Myslíš anténní kabel od účastnické zásuvky do TV? Pokud ano, tak tam může kvalita hrát vliv. Jestli máš nějaké totální šméčko, tak to může zlobit. Nevím, kolik za ten jejich kabel chtějí, ale rozumný pořídíš do 100 Kč, takže být Tebou, tak to neřeším, nestojí to za to hádání. Nepředpokládám, že Ti nutí kabel za 1000 Kč.
Pokud se s nimi chceš hádat, tak ať Ti to první předvedou, že to pomůže (a je to možné, že to zabere), nebo chtěj protokol o měření úrovně signálu v zásuvce, ideálně pořízený třetí stranou.
SIMČA (30)|16.2.2016 17:19
no ano myslím ten kabel,šméčko určitě nemám je to koupené ve speciální prodejně na TV,sterea a jiné srandy. Jde o to, že když oni vidí na pc , co a mám u nich koupené a co ne , kdo mi zaručí ,že ten signál schválně neruší aby z lidi tahali peníze. nebyl by to první a ani poslední kousek na lidi co se dají oblbnout. ono asi nejde ani tak o nějaké prašule navíc,ale jestli je to opravdu tak nutné.mi ten kabel přišel úplně stejný jako máme doma.
Jinak zatím dík za odpověď , jsem ráda, že se zatím aspoň někdo našel .
KamilZ (10277)|16.2.2016 17:24
Podle vzhledu to nepoznáš a že je kupovaný v prodejně také moc roli nehraje. Nemůžeš si půjčit kabel třeba od sousedů, nebo přímo od nich, na test?

Mohou, ale nemusí mít pravdu. Vadný kabel (stačí nevhodně příšlápnutý podpatkem nebo 120 kg manželem :-) ) dokonce může způsobovat výpadky jen na určitém kanálu a ostatní pojedou, je to docela duchařina. Nijak je neobhajuji, ale zase je i trochu chápu :-).

Zkus je postrašit, že po nich chceš ten protokol o měření úrovní signálu na problematických kanálech v zásuvce.
SIMČA (30)|16.2.2016 17:44
jj dík za odpověď