Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 40 LF630v - problém s externím hdd

zinzik (2)|10.2.2016 21:17
Zdravím,v prosinci jsme si pořídili smart tv LG 40 LF630v a teď poslední týden pozoruji že při vypnutí tv se probere ze spánku externí hdd a natvrdo se vypne,jak na to reagují hlavičky hdd asi nemusím říkat,dělá to i když ECO režim hdd vypnu a hdd běží i při vypnutí tv stejně hdd natvrdo vypnut.Ze začátku se to chovalo normálně ale postupem času se to dostalo do běžného stavu.Vyzkoušel jsem další čtyři hdd 3X usb 2.0 , 1x usb 3.0 kapacita do 1TB. Co stím,neví někdo?

Děkuji moc,Zinzik
RoPo (6061)|10.2.2016 23:55
O hlavicky se bat vubec nemusis. U modernich HDD jiz nekolik let (10 a vice let) funguje zcela spolehlive automatické parkovani pri odpojeni napajeni. Reseno konstrukci raminek a zpusobu vychylovani.
zinzik (2)|12.2.2016 23:54
Tak problém je v nedostatečném napájení hdd,odběr stávajícího je 850mAh a TV podporuje odběr do 500mAh. Ze začátku jsem používal jeden hdd který tohle splňoval a já ho poslal do světa před dvěma týdny,to odpovídá i době co jsem problém zaregistroval. Má někdo dlouhodobější zkušenost s hdd WD Red (JFCX) - 1TB ten by měl být v pohodě,nebo ssd?
RoPo (6061)|13.2.2016 14:26
RED řada je vhodná na 24/7 režim. Nikoliv pro použití v audiovideo technice. Na to je řada AV-
AV řada má firmware upraven pro kontinuální nekolísavý stream. RED řada má firmware upraven s důrazem na spotřebu, stabilitu otáček, jinou detekci a algoritmus pro realokaci vadných sektorů, atd..
Hudab1 (1)|22.9.2016 07:10
Ahoj, mám problém s timeshiftem - jednou za nějakou dobu televize "zakoktá" (např. to řekne "tetelevize") a dělá to jen v HD. Zkoušel jsem různé ext. HD ale částečně pomáhá jen rozdělení HD na menší.

Jaký externí HD považujete za nejlepší pro timeshift z USB 2.0? Tj. - nepotřebuju nijak veliký, spíš asi super rychlý..
Díky moc za radu.