Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KDL 55-W808C připojení HDD + 3D

Lasse (40)|4.2.2016 12:43
Pořídil jsem Sony KDL 55-808C.
Mám problém s připojením externího HDD (usb 3.0).Když disk zapojím do TV po chvilce vyskočí okno s výběrem co chci přehrát (fotky,hudba,video) ,zvolím video,otevře se předistalovaný přehrávač video player,ale žádná videa nevidí.Pak napíše,že žadné zařízení nebylo připojeno.
VLC ani MX player taky nereagují na připojený disk.Jedině v Kodi je disk vidět a přehraju cokoli.
Když dám stejná videa na flashku,tak není problém (ve všech zmíněných přehrávačích jdou přehrát).
Dále mám problém s přehráním (zobrazením) 3D filmů.Pokud film spustím přes VLC,MX player nebo Kodi,tak není v Action menu možnost zapnout 3D (na ovladači tlačítko 3D není),takže se stále zobrazuje jako dva obrazy vedle sebe.
3D je v action menu dostupné pouze při televizním vysílání,Youtube a video player.
Video player je nestabilní,často padá,nevidí HDD :-(
Po měsíci zkoušení a nastavování jsem s obrazem celkem spokojen (až na pozorovací úhly),ale chyby systému mi vadí.
Prosím majitele Sony android tv o jakoukoli radu.
Lasse (40)|11.2.2016 09:56
Přiložím komunikaci se Sony ohledně mého problému.
Poslal jsem stejný dotaz na sony jako sem.
Sony:
Vážený pane

Děkujeme Vám, že jste si zakoupil výrobky značky Sony.

Keď máte možnosť skúste si prehrať 3D Blu-ray disk cez Blu-ray prehrávač. Keď na to nemáte možnost tak si prehrajte 3D video na Youtube. Ak 3D tak funguje, v tom prípade prosím kontaktujte výrobcov aplikácie.

Doporučujeme si používať taký pevný disk, ktorý má kapacitu menej ako 2 Tb, a má samostatný napájací zdroj. Pevný disk musí byť naformatovaný do exFAT.

Já:
Dobrý den,
děkuji za Vaši odpověď.
Možná jsem to špatně popsal,ale u problému s 3D nejde o to,že by přehrávače neuměli přehrát 3D.Jde o to,že při přehrávání 3D filmu jsou 2 obrazy vedle sebe a TV nejde přepnout do 3D režimu (v action menu není volba 3D aktivní).Při přehrávaní 3D z youtube nemám problém.
Co se týká připojení HDD.Zkoušel jsem 500Gb USB 3.0 nafomátovaný na NTFS.
V Kodi není problém z disku přehrávat cokoli,takže TV s ním dokáže komunikovat i ho napájet.
Doufám,že se frimware TV ještě odladí,protože stále není stabilní.U mé TV dochází k zamrzání menu,pomalému načítání EPG jeho opožděným raekcím.
Video player často padá,nebo nereaguje.
Přepínání mezi programy trvá dlouho.
Nechápu na jakém principu funguje zapínání TV.Někdy naskočí rovnou TV vysílaní,jindy home menu a někdy startuje celý android.

Sony:
Sony zaručuje fungovanie 3D len s originálnými 3D Blu-ray diskmi. Ak máte zapnutú funkciu automatické detektovanie 3D, v tom prípade keď si prehráte 3D obsah, televízor vypíše že "3D signal detected". Vtedy televízor spozná, že to je 3D obsah.

Váš televízor používá technologiu aktívny 3D. Prosím skontrolujte že prehrávaný obsah je tiež aktvívny 3D obsah.

Sony televízory podporujú 3D prehrávanie cez HDMI kábel a s Blu-ray prehrávačom.

Prosím Vás, aby pevný disk bez problémov fungovalo naformátujte to do formátu exFAT.

V prípade zamrznutia televízoru, skúste to odpojiť zo zásuvky a potom pripojiť to spät.

Ak to nepomôže skúste si nastaviť televízor na továrenské nastavena. Továrenské nastavenia nájdete tu:

Nastavenia/Uložisko a obnovenie/Továrenské nastavenia
tdlmarek (1566)|11.2.2016 10:26
Podle mě naprosto adekvátní odpověď. Obracet se na technickou podporu s dotazy ohledně přehrávání pirátského obsahu mi osobně přijde jako vrchol drzosti.

Sorry za off-topic.
Lasse (40)|11.2.2016 11:20
Někteří si chtějí přehrát třeba své vlastní video nebo fotky.Nemusí hned každý být pirát.
RoPo (6061)|11.2.2016 11:37
A ty máš 3D kameru a vlastní, originální, 3D záznam a jeho přehrávání "reklamuješ"? Na to je míněna reakce tdlmarka.

Jinak na KDL-55W809C (tady jsem psal) 3D jak z disku, tak po síti z DLNA serveru funguje.