Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr 55" TV. Ambilight - mají i jiné značky než Philips?

pavel_A5 (7)|11.1.2016 10:37
Prosím o radu - s plánovanou rekonstrukcí chci koupit novou TV s úhlopřáíčkou 55". Zatím jsem měl vždy všechny TV zn. Samsung a jsem s obrazem spokojen, proto jsem vybral jako nástupce současné TV Samsung UE55H6470.

Avšak celkem mě obecně zajímá systém Ambilight od zn. Philips, protože je to z mého pohledu výborná vlastnost TV. Obecně ale nevím, jak jsou na tom s kvalitou obrazu panely Philips (Philips 55PUS7600/12) - co jsem měl možnost pozorovat starší modely, proti Samsungu se mi zdály horší.

Co se týká toho, co se na TV pouští, tak bych to viděl takto:
- 75% TV signál (kabelovka přes optiku, vše HD kanály - kromě českých třeba Discovery, Filmbox atd.). Kromě klasických pořadů i sport - hlavně fotbal, hokej a tenis
- 20% filmy na DVS (ne blue-ray)
- 5% Youtube

Mám proto 2 dotazy, které by mi mohl někdo ze zkušenějších zodpovědět, byl bych moc rád za radu.

1. Mají i jiné značky než Philips v základu funkci Ambilight (nebo něco podobného)?
2. Z výše uvedených zdrojů "vysílání" - bude viditelný rozdíl mezi uvedený panely Samsung a Philips

https://www.alza.cz/55-samsung-ue55h6470-d598245.htm
https://www.alza.cz/55-philips-55pus7600-d2642539.htm (jiný model s ambilightem po 3 stranách jsem nenašel)

Nutno říci, že nejsem žádný velký "fajnšmekr" na kvalitu černé barvy atd. - domů potřebuji 55" úhlopříčku, protože TV je od sedačky cca 3,5m a současná 48" se mi zdá malá. Naopak 60" už mi přijde zase zbytečně velká a poměr cena/výkon mi pro 55" vychází lépe než 60".

Předem moc díky za radu a pomoc.
steklin (3)|14.1.2016 22:31
Pokud budeš na TV pouštět to, co píšeš a podle vzdálenosti, ze které se budeš na TV dívat, tak je UHD zbytečné. Raději nějaký pořádný HD panel. Nabízí se například Philips 55pft6550, který umí FHD a má Ambilight 3. Ještě s dobrým poměrem cena / výkon je Philips 55pft6510, který má Ambilight 2 a po kterém já konkrétně pokukuji. Podle mě a podle názorů na různých fórech je Philips v pohodě a asi i lepší volba než třeba LG. Akorát je tam jeden strašák a to Android TV o kterém pořád nevím, co si myslet a jak od Philipse tak od Sony mě to trochu odrazuje.
Ladys (1829)|15.1.2016 10:50
Philips se svým softem je celkem loterie, pokud však natrefíš na dobrý kus, odvděčí se ti kvalitním obrazem (po nastavení) a bonusem jménem Ambi.

Jinak Ambi se dá sbastlit i na jíné značky/modely, ale nemyslím si, že člověk sežene o tolik lepší model v dané cenové relaci, aby ještě musel doma na koleni vyrábět osvětlení.
pavel_A5 (7)|20.1.2016 21:54
Díky za pomoc. Bohužel stříbrný rámeček se mi do interiéru nehodí, takže nakonec asi nebudu riskovat a půjdu do mé osvědčené značky Samsung. Ambilight vyřeším jen LED páskem po obvodu TV ze zadní části, byť to nebude plnohodnotný Ambilight, ale jen dekorativní osvětlení :)