Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony KDL-43W808C (obraz jako u telenovely)

Patrick7 (2)|9.1.2016 23:55
Zdravim koupil jsem si TV Sony, konkretne model KDL-43W808C. Podle zdejsich a zahranicnich ohlasu by se melo jednat o jednu z nejlepsich TV na trhu (alespon co se tyce stredni tridy) ve FullHD. S obrazem jsem maximalne spokojen, ovsem vyskytl se problem, ktery ani snad nedokazi gramotne vysvetlit. Kdyz se divam na filmy (zvlast akcni, kde je hodne pohybu, akce) mi prijde, jako by byl obraz jakoby "trhany" , neprirozena kamera (kdybych se koukal na levnou telenovelu) Jde nejakym stylem nastavit obraz tak, aby tyhle neduhy maximalne eliminovat ? TV ma nekolik rezimu zobrazeni, jako sport, cinema home, cinema pro, standartni, grafika apod. Kdyz se koukam na film v rezimu CINEMA PRO, problem s neprirozenou kamerou se trochu zlepsuje, ale zase barvy nejsou tak "syte, barevne" jako napriklad v rezimu STANDARTNI. Pri rezimu STANDATNI je obraz ostry jako britva, barvy jsou nadherne, ale vsechno to kazi na neprirozena divna kamera. Snad jsem laicky vysvetlil svuj problem, snad nekdo bude tak hodny a bude moct dat radu nebo nejaky tip, jestli se tim da neco delat. Predem dekuji za odpovedi :)
Pytkin (7947)|10.1.2016 02:10
Ano toto rovia tie vylepsovace obrazu .. hlavne tie co dopocitavaju snimky .. Ked to povypinas , tak to bude v poriadku .. so sytostou farieb to nema nic spolocne ..
KamilZ (10277)|10.1.2016 06:10
Syté barvy jsou možná líbivé a spolehlivě fungují v obchodech jako lákadlo, ale s věrným a přirozeným obrazem nemají nic společného.
Módy televize jsou předpokládám jen presety, můžeš si to nastavit ručně dle libosti.
Lucio9999 (140)|10.1.2016 10:36
Patrick7:
Viem presne co myslis, pozeras napriklad nejaky film(HD), obraz super ale pohyb,postavy,okolie tak akoby sekaju,neprirodzene sa hýbu,alebo ako to nazvat.
Presne toto som pri mojom starsom KDL- 40ex720 mal. Teras presne neviem kde presne... ale 100% sa da vypnut,alebo prepnut nejaky obrazovy rezim ktory to sposobuje, tusim motionflow,alebo proste niekde inde skus prepínat a zistis.
Pytkin (7947)|11.1.2016 02:01
vacsinou je v nazve MOTION lebo to je pohyb ..
Patrick7 (2)|11.1.2016 03:03
[QUOTE=Pytkin;519746]vacsinou je v nazve MOTION lebo to je pohyb ..[/QUOTE]

Ahoj,

v nastaveni pohyb jsem nasel 3 body nastaveni.
V prve rade jde o MOTIONFLOW, mam ho vypnout nebo nechat? ten motionflow jde nastavit take na cinema tru, na individualni . Nebo je mozne ho uplne vypnout!
ve druhem odstavci je napsane: hladkost a jasnost , ale tyto vlastnosti jde korigovat pouze , kdyz nastavim MOTIONFLOW na rezim individualni.
Nevite nahodou nekdo, co to vubec znamena a jak nejlepe nastavit ten motionflow
Lucio9999 (140)|11.1.2016 19:20
Nebude to tak že Motionflow-individualny-jasný?? Nepomaha toto?
Lebo v mojom sony som tento problem korigoval prave v Motionflow .
vivid.sk (11472)|11.1.2016 23:39
Motionflow (ergo MCFI) znamena dopocet snimkov do nativnej hodnoty refreshu panela (obvykle na 100 / 120 fps). Pokial toto nastavnei vypnes, TV ziadny dopocet vykonavat nebude (co je jedna z moznosti).
Presety su obykle nepouzitelne, pretoze je dopocet velmi agresivny a sposobuje "soap-opera" effect pri filmoch.
SONY konecne po mnohych rokoch odkukalo od konkurencie "custom presety" t.j. vlastne nastavenie, ktore umoznuje po malych krokoch volit intenzitu dopoctu k spokojnosti uzivatela.
Odporucam teda zacat pri tomto presete, od najnizsich hodnot a zvysovat az do tej miery, kedy ti "soap opera" effect zacne prekazat. Nasledne sa vrat a nastavenia zniz.
Samsung umoznuje menit hodnoty separatne pre FILM material a pre VIDEO material, mozno je to rovnake aj pri SONY, odskusaj.