Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tak nám asi pustili do ČR Netflix

tdlmarek (1566)|6.1.2016 18:48
No vida, to je super zpráva. Už bylo na čase.

Teď aby na to zareagovali výrobci TV a zpřístupnili příslušnou aplikaci - alespoň já ji u sebe na Panasonicu ve storu zatím nevidím.
jito (999)|6.1.2016 18:50
To bude krása....
Akorát netuším,na co bych tam koukal.
KamilZ (10277)|6.1.2016 20:13
Bez CZ titulků je to podle mě zatím nafouknutá bublina. Kdo měl zájem a nevadila mu EN, tak už jel přes VPN. Navíc pro nás není Parks and Recreation, Spooks, Dr. House, House of Cards, ..., takže zájemci stejně zůstanou u VPN.
RoPo (6061)|6.1.2016 22:31
Kouknul jsem na Apple TV, na iPadu, iPhone, Note 4. Vsude funguje. Obraz i audio velmi pekne. Nicmene dostupny vyber me zatim moc nenadchnul.
RossiD (1271)|7.1.2016 06:42
Možná je dobré vědět, že Netflix neholduje aktuálním novinkám, má cca dvouleté zpoždění - rozhodně není určen pro hledače filmových aktualit ...
Pytkin (7947)|7.1.2016 12:58
No Netflix je pre tych , co hladaju obsah NETFLIXu .. Oni predsa tocia kopu veci sami .. A stoji to par penazi .. Kto rozumie anglicky a nehlada mainstream , tak si to urcite objedna ..
interfernet422 (1575)|7.1.2016 13:18
off topic - House of Cards pojede teď na ĆT2 od 13.1. - viz ZDE
RossiD (1271)|7.1.2016 13:23
[QUOTE=Pytkin;519535]No Netflix je pre tych , co hladaju obsah NETFLIXu[/QUOTE]

Já jen upozornil neznalé na dosti podstatnou skutečnost, že si tam tento rok Marťana nepustí ;)
KamilZ (10277)|7.1.2016 19:59
Návod: Jak si na Netflixu pustit seriál s českými titulky

http://www.edna.cz/edna-novinky/navod-jak-si-na-netflixu-pustit-serial-s-ceskymi-titulky/
slavok1 (50)|8.1.2016 10:48
Netflix konečne rozvíri vody streamovacích služieb na CZ a SK trhu a určite to bude mať pozitívny dopad na ceny služieb, minimálne v tom, že konkurenti nezvýšia ceny svojich doterajších služieb a budú sa musieť viacej snažiť pridávať nové služby (napr. TV archív a pod.).

Pre mňa bude Netflix použiteľný, ak môj TV Panasonic viera tx-lxywt50e bude ponúkať vstavanú aplikáciu pre Netflix. Na stránke Panasonic-u pre Novy Zeland
http://www.panasonic.com/nz/consumer/tvs-home-theatre-and-audio/viera-televisions-learn/be-smart/netflix-faqs.html

je napísané, že Netflix podporujú všetky modely vydané v rokoch 2015 až do 2012. Keďže môj model WT50E je z roku 2012, dúfam, že by nemal byť problém, aby sa mi aplikácia pre Netflix objavila v sekcii Viera market.

Včera som to na telke pozeral ale žiadna aplikácia pre Netflix tam nebola.

Nemá niekto nejakú skúsenosť ako je to s tou aplikáciou a kedy by sa mala objaviť?

Na tej istej stránke pre NZ je aj sekcia "Where can I access the Netflix App on my Panasonic Smart TV?"
ale minimálne pre môj TV také menu neexistuje, alebo som to nepochopil.
Calebcz (138)|10.1.2016 09:12
Na prichod Netflixu jsem dlouho cekal, nabidka je pochopitelne celkem zklamani, ale par filmu, ktere jsem chtel videt tam k nalezeni je. Z technickeho hlediska jsem byl zvedavy, zda dokaze Netflix souperit alespon s kvalitou perfektne prehraneho DVD (s PAL slowdown na 24p + kvalitni MadVR rescaling). Pro testovani jsem pouzivam pocitac s Windows 8.1 a pak i Windows 10.
Neflix lze na PC prehrat 2ma zpusobama – ve webovem prohlizeci nebo v nativni (W8.1 a W10) aplikaci. Mezi temito 2ma zpusobama jsou dulezite rozdily

Obraz:
Prohlizec – max. bitrate je myslim 3000kbps, takze maximum co prohlizec zobrazi je 1280x720

Nativni aplikace – zde je mnoho obsahu i v bitrate 5800kbps, tj. plne HD

Subjektivni hodnoceni obrazu: Z mého pohledu (51“ plasma) je koukatelne i 720x480 (1750), netflix pouziva velmi syrovy způsob rescalingu, takze dobře zachovava ostrost i při malem rozliseni. Clovek musí sedet ale dostatecne daleko do TV, aby negativni vliv (zubatost) nevidel. V mem pripade je pohovka pro sledovani TV ve vzdalenosti dostatecne.

Na PC monitoru jsou výsledky horsi, preci jenom LCD není tak benevolentni k obrazovym vadam a clovek u monitoru sediva bliz

Kvalita Full-HD obsahu (kde se u vetsiny televizi rescaling nepouzije) je dobra.

Jinak, krome max. bitrate, je obraz ve webovem prohlizeci shodny s nativni aplikaci, která je interne pouziva engine z internet exploreru.

Velmi kladne hodnotim to, v aplikaci lze zjistit framerate filmu (vetsinou 23.976) a podle toho pak rucne prepnout refresh rate graficke karty. Nektery obsah z Evropy (IT Crowd) ale ma evidentne za zdroj americkou NTSC verzi (29.97), cimz obraz pochopitelne hodne trpi. HD evropsky obsah je ale v poradku (25fps).

Secteno a podtrzeno, ja hodnotim obraz palcem nahoru.

Zvuk
Prohlizec – 96kbit EC-3 (Dolby Digital+) stereo. Zni to hur, nez to opravdu zni, kazdopadne zde Netflix hodne podstrelil. 96kbit zvuk je i k nejvyssimu HD bitratu. Zvuk je tedy (po DPLII upmixu) slity v podstate jen do centrálního kanalu, hudba zni plechove

Nativni aplikace – 192kbit EC-3 5.1 (nebo 128kbit stereo) hraje pochopitelne vyrazne lepe, co se tyce zvukových efektu a dialogu, hudba je ale subjektivne snad ještě horsi, nez u prohlizecove 96kbit stereo verze. Aplikace umi EC-3 streamovat primo do recieveru po HDMI

Z me strany jednoznacne palec dolu. I prastare AC3 DVD je zvukove uplne jina dimenze.

Titulky
Zde jsem narazil na dva problémy.

Casovani – po konverzi na http://subflicks.com/ se titulky stejne divne rozchazeji. Letmym googlenim jsem zjistil, ze Netflix nejspis prehrava 23.976fps, ale titulky zpracovava jako 24fps. Zde nejspis pomuze drobne precasovani, ale jde o další komplikaci. Snad se casem zacnou objevovat české titulky primo pro netflix.

Trhani – největší problém který s Netflixem mam je trhani obrazu při pouziti IE/Edge nebo nativni aplikace a titulku. Obraz trhne v momente kdy se nacita/vykresluje titulek, pusobi to velmi rusive. Problem se projevi zejmene, pokud je refresh rate graficke karty v syncu s fps filmu (23.976p, 50p). Chrome timto problémem netrpi, u nej si ale clovek musí nechat zajit chut na 5.1 zvuk. Testovano na dvou PC (Core2Duo a i5 s AMD grafikama).

EDIT: Na notebooku s Intelem se problem neprojevuje, takze jde o bug v ovladacich AMD :(
vivid.sk (11472)|10.1.2016 10:45
Nie je lepsie to prehravat za pomoci KODI? (neskusal som funkcnost, ale evidentne addon existuje).

Cim sa vyriesi hned niekolko problemov:
1) scaling
2) titulky (automaticky stiahnutelne z edna / serialzone)
3) prepinanie fps obrazovky
Calebcz (138)|10.1.2016 12:41
Diky za tip.

Nefunguje to, ale z nastaveni toho pluginu je jasne, ze se jedna o pouhou nadstavbu nad prohlizec (tj. i kdyby to funguvalo, to to neresi nic). Je to pochopitelne, protoze aby Netflix dostál vsem protikopirovacim ochranam, musi bezet v oficialnim klientu, coz je na PC myslim silverlight plugin.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 12:46
Cize ziadny priamy stream v KODI? Skoda. Opat sa potvrdzuje 100x potvrdeny fakt - ak si chces nieco legalne kupit, problemov je podstatne viac, ako ked si obsah zozenies inak.
Plutotype (717)|10.1.2016 12:47
A ja som sa obával, že streaming služby vytlačia BD disky... Lol
Calebcz (138)|10.1.2016 13:04
Je to tak. Vse ma sve problemy

DVD - PAL speedup a dnes uz problematicka kvalita obrazu
Bluray - buď nutnost koupit celkem drahy SW prehravac nebo nutnost koupit velmi drahy grabovaci SW (+ filmy jsou stale predrazene)
Streaming - nemoznost primeho streamu, vzdy vazane na nejakou uzavrenou technologii (Flash, silverlight, proprietární aplikace)

Kvuli cene stale kupuju DVDcka, Neflix bych byl ochoten si platit, jen nebyt tech technickych problemu.

---------- Doplněno v 13:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:00 ----------

[QUOTE=Plutotype;519684]A ja som sa obával, že streaming služby vytlačia BD disky... Lol[/QUOTE]
Na druhou stranu maji uz celkem blizko. Donedavna bylo audio na Netflixu 64kbps, pokud by casem zvysili bitrate na nejakych 300-400kBit, myslim, ze uz by to mohlo byt zajimave.
BTW: 96kbit stereo je i 25Mbit 4k obsahu :)
tdlmarek (1566)|10.1.2016 13:13
Nastává tu trochu paradoxní situace - zatímco teď Netflix zkoumají právě uživatelé, jako jsme my (tzn. geeci s nadstadardními požadavky), kteří jsou z důvodů uvedených výše oprávněně kritičtí, z dlouhodobého hlediska Netflix cílí spíš na ty běžné masy. A tato skupina uživatelům by se našim nářkům, že neexistuje oficiální plugin do nějakého Kodi a v prohlížeči je omezený bitrate, nejspíš vysmála, protože oni prostě jen stisknou červené tlačítko na dálkovém ovladači a koukají přímo na TV, případně použijí nativní aplikaci ve Win10/smartphonu. Tam potom ta jednoduchost "zaplatím, koukám, neřeším" docela funguje a opravdu je to pak i schůdnější cesta, než pirátěný obsah přehrávaný z USB/DLNA. V našich končinách tomuto scénáři ale zatím brání jedna velice důležitá drobnost, kterou pro změnu zase neřešíme my - lokalizace titulků.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 13:32
[QUOTE=Calebcz;519686]Donedavna bylo audio na Netflixu 64kbps,[/QUOTE]
Neviem potvrdit, aky obsah sa streamuje ale, obsah ktory som videl vo FHD rozliseni (nemenovany serial o Kolumbijskom The King of Cocaine) mal "plnohodnotne" audio:
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 640kbps [A: English [eng] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 640 kb/s)]
Calebcz (138)|10.1.2016 13:41
Ctrl+alt+shift+d
tam je videt bitrate audio/video

Neni vyloucene, ze na jinych platformach (napr. Playstation) se streamuje uplne jine audio, pripadne (ale to varim z vody) muze jit o on-fly transcoding do AC3.

---------- Doplněno v 13:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 13:38 ----------

[QUOTE=tdlmarek;519688]Nastává tu trochu paradoxní situace - zatímco teď Netflix zkoumají právě uživatelé, jako jsme my (tzn. geeci s nadstadardními požadavky), kteří jsou z důvodů uvedených výše oprávněně kritičtí, z dlouhodobého hlediska Netflix cílí spíš na ty běžné masy. A tato skupina uživatelům by se našim nářkům, že neexistuje oficiální plugin do nějakého Kodi a v prohlížeči je omezený bitrate, nejspíš vysmála, protože oni prostě jen stisknou červené tlačítko na dálkovém ovladači a koukají přímo na TV, případně použijí nativní aplikaci ve Win10/smartphonu. Tam potom ta jednoduchost "zaplatím, koukám, neřeším" docela funguje a opravdu je to pak i schůdnější cesta, než pirátěný obsah přehrávaný z USB/DLNA. V našich končinách tomuto scénáři ale zatím brání jedna velice důležitá drobnost, kterou pro změnu zase neřešíme my - lokalizace titulků.[/QUOTE]

Souhlasim, skutecnost je ale takova, dnesni bezne masy jsou pomalu line cist i ceske titulky. Takze jejich filmovy vecer pak vypada tak, ze si pousti 700MB Xvid s ceskym dubem na notebooku.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 13:48
[QUOTE=Calebcz;519691] ceskym dubem na notebooku. [/QUOTE]
Resp dnes uz na smartfone ci tablete. Aspon jedno realne vyuzitie starej zbierky divix/xvid :)
jito (999)|10.1.2016 13:49
[QUOTE=Calebcz;519691]Souhlasim, skutecnost je ale takova, dnesni bezne masy jsou pomalu line cist i ceske titulky. Takze jejich filmovy vecer pak vypada tak, ze si pousti 700Mbit Xvid s ceskym dubem na notebooku.[/QUOTE]
Proč bych měl číst titulky,když si můžu pustit BD s dabingem.
Není nová informace,že žádné aktuální novinky na Netflixu nejsou,a "nejnovější" filmy jsou staré cca.2 roky...
Za cenu měsíčního předplatného si raději zaplatím roční účet share serveru.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 13:52
[QUOTE=jito;519693]...když si můžu pustit BD s dabingem.[/QUOTE]
A preco by som si mal nieco kazit dabingom, ked si chcem vychutnat film/serial? K video obsahu v adekvatnej kvalite patri aj audio v adekvatne kvalite (co zial dabing nesplna). Preto su aj vyssie uvedene prispevky ku kvalite audia od Caleba cenne pre ostatnych, ktori "pozeraju aj usami".
jito (999)|10.1.2016 13:56
Kvalita zvuku-i originálního-je relativní pojem.
Je spousta filmů,které si pustím v originále,jen kvůli tomu,že si chci užít např.DTS-HD.
Ale výsledný mix od autorů je v takové kvalitě,že se rád vrátím k CZ dabingu.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 14:01
[QUOTE=jito;519695]výsledný mix od autorů je v takové kvalitě[/QUOTE]
Vysledny originalny audio mix je presne v takej kvalite, aku ju autor (reziser/zvukar) chcel mat. Nic viac nic menej. To, co z toho neskor spravi dabingove studio je toho presny opak.
A ak sa toho este chytia televizie s ich normalizermi audia na vystupe, je z toho nepouzitelny vystup v rovnakej hladine db pre kompletny casovy usek (zial, takto je to uzivatelmi ocakavane, ked to chcu sledovat z chrchlakov v TV a nespravime s tym nic).
Z tohoto dovodu jedine original (bez ohladu, ci je to anglicky, nemecky, rusky, cesky ci vietnamsky, ...). Ale mam pocit, ze sme uz trosku OT.
tdlmarek (1566)|10.1.2016 15:43
[QUOTE=jito;519693]Není nová informace,že žádné aktuální novinky na Netflixu nejsou,a "nejnovější" filmy jsou staré cca.2 roky...
Za cenu měsíčního předplatného si raději zaplatím roční účet share serveru. [/QUOTE]
Tohle je ale zásadní nepochopení Netflixu, bohužel se mi zdá, že poměrně rozšířené. Někteří od toho asi čekali legální alternativu k pirátským serverům, s nejnovějšími novinkami a neomezeným záběrem. Netflix je ale spíše evolucí televize (myšleno televizní stanice), než videopůjčovny. Nebudu parafrázovat, dovolím si ocitovat trefné vyjádření jednoho uživatele z jiného webu:
[QUOTE=studo;moviezone.cz]dúfam, že si uvedomujete, že netflix nikdy nemal a ani mať nebude najnovšie filmy (80% 1-2 roky starých filmov) z tých ďalších ktoré sú dostupné si ukrajuje: Netflix, Hulu, Amazone Prime, Epix, HBO... Netflix ani nežije z tých nových filmov, na to ľudia chodia do kina, prípadne si kúpia nosič. Na netflix sa primárne pozerá (čo poznám z USA pozerania) seriály a je tam veľká databáza starších filmov. Keď tu niekto plače nad 1/5 ponukou(nabidkou) netflixu oproti USA, treba sa aj pozerať na reálny (pre mladeho divaka neholdujucemu filmov z 1990 a staršie) content, nie len na nejaké čísla ktoré nájdem kdesi na nete a už sa tu tým oháňam...

seriály tam takisto nebudú všetky, taký istý problém ako pri filmoch, všetci majú ihrisko so svojimi streaming rights. Série seriálov sa v 99% prípadoch uvoľnujú 2 týždne pred začiatkom ich najnovšej série v USA. Ak niekto čaká, že si na netflixe pozrie včerajší diel TBBT, opäť nepochopil princíp, o čom netflix je.

Len na tento rok má netflix REÁLNE naplánovaných cez 30 seriálov a 20 filmov + dokumentov z vlastnej produkcie, ktore budu automaticky uvolnovane pre 200 krajin sveta v ten isty cas... okrem toho nakupuju content a myslim ze o par mesiacov to bude fungovat tak ako v usa, ked ti na konci mesiaca cosi ubudne a cosi nove pribudne...

co sa tyka prav, je to neskutocny opruz a hastings to spominal už viac ako rok dozadu, ze najvacsi problem so vstupom na dalsie trhy suvisi s nakupovanim prav a licencovania. Obsah ponuky filmov neobsahuje niektore studia preto, lebo tu majú tieto prava tie vasi "shity" ktore teraz nikto nepozerá a nepozná (voyo funfon a podobne hovadiny). Netflix si s Disneym dohodol novu zmluvu, ze vsetky jeho filmy od roku 2016 majú ist ako stream po case iba na netflix (stalo to bajland) myslim ze tam uz by sa to malo vztahovat globalne...

hastings aj sarandos sa ale vyjadrovali v tom zmysle, ze ta zmluva bola posledna svojho druhu. su prilis drahe a nie tak efektivne. ak sa im podari zvysit subscriber base tak začnu sa spoliehat (orientuju sa na to už teraz) na vlastnu tvorbu. Uz tento rok to vychadza na ich povodny serial kazdy druhy tyzden, za rok či dva to bude kazdy tyzden. + filmy, ktore si budu sami produkovat a budu ich moct vypustit globalne (alebo takyto film kupit, vid beasts of no nation)

mám pocit, že každý tu čakal niečo, čo nie je nikde na svete, ani v USA, ani UK ani nikde inde, Netflix, AP, Hulu, HBO Now a podobne nikdy nebudú niečo ako Spotify, opakujem TO SA NIKDY NESTANE. (mozes si tieto 3-4 sluzby predplatit a vykryjes si tym 80% toho, čo je jedina schodna moznost)[/QUOTE]
RossiD (1271)|10.1.2016 16:38
[QUOTE=tdlmarek;519698]Někteří od toho asi čekali legální alternativu k pirátským serverům, s nejnovějšími novinkami a neomezeným záběrem.[/QUOTE]

To je přesně to nač jsem upozorňoval na předchozí stránce ...
jito (999)|10.1.2016 16:40
Já to celé chápu.......ale pak tedy nechápu,proč se z příchodu Netfixu dělá takový poprask?
Více méně to co nabízí Netfix,se dá sledovat i v ČR na jiných serverech.....tak o co jde?
Jestli to jsou legální nebo nelegální servery,ať si posoudí každý sám....takové Youtube nabízí běžně celé filmy,ale warez to prý není.......
tdlmarek (1566)|10.1.2016 17:14
Poprask kolem toho dělají hlavně odborníci, kteří v tom vidí především potenciál do budoucna.

Tady nejde o to, že "se dá" i jinak, ale že Netflix totéž nabídne pro běžného člověka výrazně pohodlněji. V podstatě na libovolném consumer zařízení (TV, PC, smartphone, tablet, ...) v domácnosti, bez nutnosti být vázaný k nějakému konkrétnímu poskytovateli internetového připojení/kabelové TV, za směšný měsíční paušál. Prostě večer přijdu domů, párkrát kliknu a už mi jede film, na který jsem se chtěl podívat, nebo další díl nové řady seriálu, kterou Netflix před pár dny uvedl. A pustím si to kdy chci, jak chci, bez reklam, nejsem otrokem předem daného rozvrhu klasické televize.

Proti tomuhle se dá snadno namítnout, že snad každý z nás si doma svépomocí vybudoval něco podobného a navíc s výrazně širším záběrem a aktuálnějším katalogem. Jenomže to po nás vyžaduje, abychom se o tu svou domácí videotéku starali, většinou měli poměrně drahý hardware, který s ní souvisí (NAS, HTPC, ...), a pochopitelně to celé stojí na pirátské obsahu. Že si tu pořád ještě můžeme docela v klidu pirátit je sice fajn, ale nevím jestli je to něco, čím bychom se měli chlubit a používat to v argumentaci proti oficiálním službám.


A že to dává smysl nedokazuje lépe nic jiného, než právě ta masivní expanze Netflixu, o které tu diskutujeme, a každoroční nárůst uživatelů v desítkách milionů. Takže něco na tom všichni ti lidé asi vidí.
KamilZ (10277)|10.1.2016 17:30
Podle mě Netflix smysl má, ale ne to, co je dnes (bez CZ, omezená nabídka, nic moc technické řešení) a také ten hype kolem spuštění nechápu. Jsem líný se drbat s VPN, nebo někde shánět a tahat filmy, hledat k nim titulky apod. Chci to mít bez starostí a jsem za ten servis ochoten platit, stejně, jako třeba mám Spotify. Až bude i Netflix s veškerým komfortem a možnostmi, tak bych si ho klidně zaplatil, dnes ale ne.

Na druhou stranu jsem proti streamingu (a obzvláště 4K), protože to strašně bere pásmo a připadá mi to jako plýtvání. Někde jsem to psal - hodně lidí tvrdí, že TV je zbytečná. Pak je ale hokej, pár lidí v paneláku připojeného přes WiFi nebo DSL si pustí stream (každý posunutý o pár sekund) a ostatní si už pomalu neškrtnou. Prostě na to podle mě ještě nenastala doba, infrastruktura není vybudována. Chybí cache servery atd.
Plutotype (717)|10.1.2016 17:34
Možnosti výberu filmov a seriálov určuje Netflix. Keď sa pozriem na ponuku, je tam z môjho pohľadu 95% odpad. Z 12Eur je 11Eur vyhodených.
Kedže všetko je na predaj, Netflix sa môže kedykoľvek rozhodnúť predať produkciu televíziám. Ja si zaplatím Netflix a House of Cards pustia na ČT. Cool.
Odmietam, aby odo mňa niekto pýtal peniaze za streaming 6mbps video bitrate a DD AC3 crap audio, ak v tej istej chvíli je na trhu blu-ray disk s video bitrate 35mbps a UHD video bitrate až 100mbps a oboje majú HD audio. Takto chcel režisér, aby som videl jeho dielo.

Chcem legal downloads na uncompressed UHD BD/BD filmy, dokumenty, seriály a koncerty. Kľudne za 50E mesačne a kľudne dátový limit 500GB/mesiac. Stiahnem na disk a je to moja kópia disku, na ktorú mám faktúru a je navždy moja.
jito (999)|10.1.2016 17:41
Naprostý souhlas s Kamilem.
KamilZ (10277)|10.1.2016 18:03
[QUOTE=Plutotype;519703]uncompressed UHD BD/BD filmy..... kľudne dátový limit 500GB/mesiac[/QUOTE]To bys ale měl tak na jeden film:
[SPOILER][/SPOILER]
audiofil (102)|10.1.2016 18:20
ak pise PLUTO!!!! 90% crap
Plutotype (717)|10.1.2016 18:26
@Kamil
BD25/BD50/UHDBD66/UHDBD100 ako legal download som myslel. Z názvu je zrejmé o akú kapacitu sa jedná.

Uncompressed master video súbory vo veľkosti pár TB majú len filmové, postprodukčné a authoring štúdiá a kedže tieto sa nepredávajú komerčne spotrebiteľom, je to z Tvojej strany zbytočné slovíčkarenie a off-topic diskusia.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 18:27
Inak celkom nerozumiem, preco si (aspon) svoju produkciu netflix oficialne neotitulkuje. Ked vie zaplatit nakladnu vyrobu tychto serialov, je problem si zaplatit jedneho prekladatela v zemi, ktory tie titulky profesionalne prelozi do kazdej jednej reci, kde netflix posobi?
audiofil (102)|10.1.2016 18:40
to je taka ista otazka,aku dal hore PLUTO: ja dam takisto otazku,preco studia nepredavaju filmy rovno STREAMINGOM? .... nic tazke a zlozite,vsakze?
tdlmarek (1566)|10.1.2016 18:46
vivid.sk:
Řekl bych, že je to jen otázka času. Rozhodli se do toho prásknout a jednoduše zpřístupnit Netflix world-wide, i za cenu toho, že prozatím nebude pro všechy země lokalizovaný. Pokud bychom to chtěli na stříbrném podnose, pravděpodobně bychom čekali minimálně až do roku 2017, jak bylo původně avizováno.

Netflix si nejspíš udělal statistiku a zjistil, že nezanedbatelný počet uživatelů k jeho službám přístupuje přes VPN/DNS proxy, takže zřejmě mají zájem o ten obsah i bez lokalizace. Takže jim přišlo výhodnější to prostě zpřístupnit oficiálně, byť za cenu doplňování lokální podpory pro jednotlivé země až postupem času.

Alespoň tak si to vysvětluju já.
ai (2993)|10.1.2016 19:03
Pouzivam Netflix uz nekolik let, ale z US, takze bez Proxy a sleduju to od samotneho zacatku, shoda s uzivatelem tdlmarek, Netflix neni zadny Mesias, je to pouze dalsi vec navic, ktera znacne usnadnuje sledovani videa a umozni SNADNY pristup k videim, ktere jsou famozni a zajimave. Nasinec stahuje filmy tak bude brucet, ze tam to a to nema. Poznamka, ze na Netflixu je 95% crap je pochvala, protoze na webu je 99.9 % crap. A to nemluvim o BD Hollywood titulech, ktere mozna se blizi infinitne k 100%. Na Netflixu si musi jeden VYBRAT titul, nesleduje vsechno co tam je. Jsou tam tituly, pravidelne jednou za tyden, nebo i casteji si jeden najde co ho zajima. Predstavit si Netflix, ze tam budu sledovat co tam nabizi je blbost.

A to mluvim o nabidce co je v US, NEVIM momentalne co se nabizi v CR. Asi o mnohem, mnohem mene. Za stejnou cenu a bez nativniho dubbingu nebo titulku. V tomto je to opravnene. Ale Netflix rozhodne nebude titulkovat do 300 jazyku. K tomu se zrejme vyvinou dalsi sluzby a zadarmo zrejme to take nebude. Mozna se rozjede neco jako free source a lide si sami zacnou nabizet k tomu titulky v tom formatu.

Dale, kvalita je proste takova jako kdyz enkodujete video bez zones s CRF tak kolem 19-18 priblizne. Urcite ty tituly nebudou enkodovany jako je BD, kde se enkoduji casti zvlast. Neexistuje jedno nastaveni na vsechny sceny a byt efektivni. Proste se to enkoduje najednou. Kde na statickem snimku vidite chlupy v nose, ale v akci nebo v barevnych gradientech, jemne odstinivanych barvach, nebo stinu uvidite mapy. Myslet si, ze za $10-$15 za mesic jeden uvidi BD kvalitu snad neni realne. Taky, pokud nekdo sleduje pres browser a ma obavy z datovych toku , da se to snizit, prozkoumeje Ctr+Shift+Alt+S nebo Ctrl+Alt+Shift+D (doufam, ze jsem se trefil do tech pismen).

Na Netflixu se daji naleznout velice zajimave tituly predevsim DOKUMENTY. Treba Cowspiracy atd., je treba hledat a snazit se zjistit co tam zajimaveho je, ne jen tupe klikat na to co Netflix nabizi www.instantwatcher.com , urcite tu bude za chvili nejaky cesky ekvivalent, pokud ne, zalozte nejaky web s temi zajimavymi nabidkami pro druhe. TY hlavni stranky nabizeji jen uzoucky profil, nebo tam Netflix cpe ty sve dilka nebo co se sleduje nejvic (muze byt absolutni blbost) atd. Me se treba libi Star trek a maji tam tusim vsechny serialy (znova nevim co nabizeji v CR) Je to proste jen dalsi streaming, ktery hleda skuliny na trhu. Pokud chcete posledni Hollywood trhak/crap kupte si BD (treba i za dva roky, proc by mel jeden videt vsechno hned) nebo jdete do kina. Netflix take slouzi jako bariera proti reklamam, marketingu a i nasilnym reklamam (v USA), kde v reklamach se to reze a strili i pres den v nich. Ja jsem zazil reklamu v Nedeli rano, kde herec zastrelil , "execution style" druheho herce v reklame a muj maly tehdy 5 lety z toho byl v soku a zacal hlasite reagovat, co to bylo, co to bylo, nechapajici, ze to bylo jen jako.

Proto je treba velice vhodne si poustet treba ty epizody Star-Treku, dalejko vhodnejsi pro decka, a diskutovat s nimi, co je teatralnost, naivni, nebo debatovat o vedeckych vecech atd. Holky mohou naladit nejake cooking show, ktere jsou zajimave ve stylu soutezeni atd. Proste kazdy si najde show, ktera mu vyhovuje a hlavne to je BEZ reklam a jeste jednou je to vhodne jako background, kde jeden vi co bude bezet a nemusi stahovat z webu (u nas bezne) ale proste jen zapnes TV a streamujes.
Znova podotykam, ty dokumenty jsou zajimave a co na tom, ze treba dva roky stare (v ruznych oblastech bude to spozdeni jine). Ted treba zacali nabizet i tu show jak na psy (dalsi problem v US, kde se nechovaji ke psum jak by meli). Proste vzdy se neco najde, jen je treba hledat. Zacnete hledat v tech dokumentech a serialech atd., ted treba je hit "Making a murderer" (zde asi ne vhodne pro deti, ale moje zena to po pulhodinach sleduje ua dost dlouho, bydlime blizko toho prostredi), kde ve Wisconsinu propustili po 18 letech nevinneho, kde ho zase na obratku dali do vezeni za vrazdu, kde si polovina mysli, ze to vymysleli opetovne. Policie ve Wisconsinu (vzdy drzi pri some jako mafie) je radne rozladena, ale obcane se dozaduji vysvetleni atd. Proste muzete najit na Netflixu dokumenty, ktere v zadnem pripade nemuzete videt v TV.

Tedy zaverem, zrejme i v CR dostanou prilezitost zverejneni veci, ktere jinaci cestou by nebyly ani mozne. Nase TV nebo Babis by to nezverejnil z jakychkoliv duvodu, takze mozna, ze tu mate dalsi veci, ktere se mohou sirit uplne krasne bez toho abyste nekolmu lezli do ***** nebo byli politicky korektni. Misto kecu, ze na Netflixu nic neni se urcite najdou lidi, kteri si uvedomi tohle a hodne zajimavych, lechtivych, projektu se diky tomu natoci nebo zverejni. Proc byste si meli myslet, ze Netflix je tu kvuli Hollywoodu?
jarino1978 (8045)|10.1.2016 20:02
[QUOTE=Plutotype;519703]Možnosti výberu filmov a seriálov určuje Netflix. Keď sa pozriem na ponuku, je tam z môjho pohľadu 95% odpad. Z 12Eur je 11Eur vyhodených.
Kedže všetko je na predaj, Netflix sa môže kedykoľvek rozhodnúť predať produkciu televíziám. Ja si zaplatím Netflix a House of Cards pustia na ČT. Cool.
Odmietam, aby odo mňa niekto pýtal peniaze za streaming 6mbps video bitrate a DD AC3 crap audio, ak v tej istej chvíli je na trhu blu-ray disk s video bitrate 35mbps a UHD video bitrate až 100mbps a oboje majú HD audio. Takto chcel režisér, aby som videl jeho dielo.

Chcem legal downloads na uncompressed UHD BD/BD filmy, dokumenty, seriály a koncerty. Kľudne za 50E mesačne a kľudne dátový limit 500GB/mesiac. Stiahnem na disk a je to moja kópia disku, na ktorú mám faktúru a je navždy moja.[/QUOTE]
Sorry, ale dost naivny pohlad. Tvoj nazor, neberiem ti ho. Ja ked sa pozriem na ponuku od 5-6 rokov az po dnes, tak mozno na par vynimiek, co vyplul a este vypluje filmovy priemysel je hnoj. Nie je ziaden normalny film a tie odflaknute us sprostosti ( naposledy co som videl terminator alebo everest ) je slusne povedane chobotina nielen technicky ale aj dejovo. Toto ti ziaden bitrate nezvrati. Daj dnes tip na normalny sucasny film ? Situaciu nevyriesi dnes a ani v buducnosti nejaky tahak na penazenky naivnych ludi v podobe 4K. Osobne povazujem 4K, HDR... za tupost, ktora nikdy nebude mat doma ziadne realne uplatnenie. To promile, ktore budu mat moznost a mozog to zurocit nestoji za to, aby sa okolo 4K robil
nejaky rozruch.
KamilZ (10277)|10.1.2016 20:05
Já u filmů preferuji předplatné, ne jejich kupování. Na filmy se až na výjimky většinou vícekrát nedívám (což u streamu samozřejmě také jde) a v jejich hromadění nevidím smysl. Naopak u muziky je škoda, že na Spotify nejdou skladby i zakoupit, ale jen stream, protože často starou hudbu poslouchám.
audiofil (102)|10.1.2016 21:58
jarino1978: vidiet,ze nie si v ziadnom filmovom klube,patricne by si to mal zmenit: za zmienku kvalitne filmy su napr. ktore ti troska vylepsia naladu,ak si myslis,ze sa tvori iba odpad a ze nic posledne mesiace nic nevyslo: asi sledujes tie drbnute blockbustery a potom mas takyto hlupy nazor
Zbrusu novy zakon,Bolgen,Ma Ma,O kuratach a ludoch,Youth,Eva Nová,Aferim,O KOŇOCH A ĽUĎOCH,Hundros,Harold,Koza,Slow West,Zoran,moj synovec idiot,Sama nocou tmou apod:
ai (2993)|10.1.2016 21:59
[QUOTE=KamilZ;519717]Já u filmů preferuji předplatné, ne jejich kupování. Na filmy se až na výjimky většinou vícekrát nedívám (což u streamu samozřejmě také jde) a v jejich hromadění nevidím smysl. Naopak u muziky je škoda, že na Spotify nejdou skladby i zakoupit, ale jen stream, protože často starou hudbu poslouchám.[/QUOTE] Tak to vpodstate je, prevazne decka se divaji na film casteji, maji tendenci sledovat tu samou vec vicekrat. U nas bohuzel , pujcovny moc nefunguji, nebo nejsou vsude. Tituly jsou verejne pozde, relativne drazsi, proto vetsina zrejme stahuje. Ale to se tyka tech Blocbusters. Tady s Netflixem se nabizi dalsi sance:

Snazim na to dat pohled z jine strany, ne ten "Davaj, davaj" pohled na vec. Naopak, ja se tesim az nejake zdroje budou produkovat a zverejni se z CR, nebo Netflix bude kupovat ceske zdroje a tyto se rozsiri po svete. A zadalsi nezavisla produkce nebo levna je castecne vyslysena take. Treba nedavno Time Lapse, Reel Injun, Chaos on the bridge, co me jen ted napadlo z posledni doby... a podobne veci, na ktere clovek jinde nenarazi a jsou 100x lepsi nez nejaky stupidni action hero movie. Dalsi tituly treba TV serial Twilight Zone je k dispozici atd., ..., chtit videt v Netflixu nejakeho siritele Hollywoodu, poslednich trhaku je nesmysl, k cemu to je.

Treba jen ten Twilight Zone, to je serial jeste natoceny starsi skolou bez stupidnich efektu, a nez to vsechno prehrajete trva nejakou dobu, mezitim se objevi neco dalsiho a dalsiho. Nebo muj oblibeny Firefly je v Netflixu take. Tyhle zajimave ttituly by mohly byt nahrazovany u nas zajimavymi tituly z ceske produkce. Stare ceske serialy, hlavne z pred 1970 atd. Ja vam garantuju, ze lidi by se zacli divat na tyto stare veci. Zacli by si uvedomovat jak stupidni veci jsou vsude kolem dneska.
Plutotype (717)|10.1.2016 22:02
[QUOTE=jarino1978;519716]Sorry, ale dost naivny pohlad. Tvoj nazor, neberiem ti ho. Ja ked sa pozriem na ponuku od 5-6 rokov az po dnes, tak mozno na par vynimiek, co vyplul a este vypluje filmovy priemysel je hnoj. Nie je ziaden normalny film a tie odflaknute us sprostosti ( naposledy co som videl terminator alebo everest ) je slusne povedane chobotina nielen technicky ale aj dejovo. Toto ti ziaden bitrate nezvrati. Daj dnes tip na normalny sucasny film ? Situaciu nevyriesi dnes a ani v buducnosti nejaky tahak na penazenky naivnych ludi v podobe 4K. Osobne povazujem 4K, HDR... za tupost, ktora nikdy nebude mat doma ziadne realne uplatnenie. To promile, ktore budu mat moznost a mozog to zurocit nestoji za to, aby sa okolo 4K robil
nejaky rozruch.[/QUOTE]

"In Internet slang, a troll is a person who sows discord on the Internet by starting arguments or upsetting people, by posting inflammatory, extraneous, or off-topic messages in an online community (such as a newsgroup, forum, chat room, or blog) with the deliberate intent of provoking readers into an emotional response or of otherwise disrupting normal on-topic discussion,[3] often for their own amusement."
https://en.wikipedia.org/wiki/Internet_troll
ai (2993)|10.1.2016 22:15
Jarino1978 nazor muze byt sdelen ne moc vybiravou formou, ale je to tak jak to rekl vpodstate, vetsina na nejakou kvalitu zdaleka kasle. Neni to ani tak dulezite. Podivejte se na programy co se siri v TV. Ja se naopak take podivam na Netflixu na film, nebo hlavne dokument nebo starsi TV serial, ktery ma neco do sebe, a je to i v 480p, vubec to nevadi. Samozrejme ne vsichni budou souhlasit, ale tak uz to je. Otazka je jak kvalita a nabidka je za tech 10 Euro nebo kolik to je.

Do budoucna budou enkodovat UHD streamy s jakz takz datovym tokem, tak ti co si pusti biograf jednou vecer si budou stezovat mene. Ale zase tu budou narky kolik dat si to veme. Pokud beres Netflix jako kazdodenni background, tak nemuzes streamovat UHD 4 hod denne. (kazdy clen domacnosti se podiva na 1hod a mas 4 denne). Doufejme, ze to pujde vsude, tak jako to jde na windowsech, aby to slo i na Androidech i jinych fw - nastavit datovy tok, aby si kazdy nastavil co chtel. Napriklad, divas se na to ve sklepe pri posilovani a podobne. Nemusis chtit UHD oni ti poslo defaultne ten Star trek v 1750kbps 720x480 (s aspect ratio), to je zbytecne moc, me staci v tomto jen 1000kbps, 640x480 pri te prilezitosti, i to je v nabidce, ale na androidu to s miniUSB nejde navolit Shift+Ctrl+Alt+S (nebo jsem na to neprisel). Abych s e s celou rodinou vesel do 300GB limitu kvuli internet providerovi. Atd. Atd.

Tedy k cemu je Netflix, na vecerni biograf v zatemnelem salu nebo ke sledovani dokumentu pri posilovani nebo vareni? :-)
tdlmarek (1566)|10.1.2016 22:26
[QUOTE=ai;519734]Abych s e s celou rodinou vesel do 300GB limitu kvuli internet providerovi. Atd. Atd. [/QUOTE]
Tenhle problém v ČR (zatím) nemáme - většina linek je tak pomalých, že si adekvátní bitrate vynutí samy svým stropem :D Ale právě díky tomu se tu snad vůbec nenabízí (domácí) internetová připojení s nějakým datovým limitem, ani u těch rychlejších (50 Mb +), kde by uživatel už zvládl za měsíc stáhnout poměrně slušné množství dat.
vivid.sk (11472)|10.1.2016 23:01
Nie je problem "zvladnut", ale kedy to stihnes sledovat, pri uvedenej rychlosti 50mbit stiahnes za 24 hodin 500+ GB dat. Uzivatel to nema kam dlhodobo ukladat a ani nestiha sledovat.

Takto nejako obdobne to vystihol riaditel Swanu pre strategiu a rozvoj, ked s nim robili rozhovor ohladom FUPu....

Ak v sieti začne pôsobiť „sťahovač“, degradujúci rýchlosť ostatným, ako by ste to riešili v najbližších rokoch?

Asi by sme postupovali formou individuálneho riešenia. Linky sú už dnes rýchle, je ťažké vyťažiť ich do takej miery, aby to spôsobovalo reálne problémy sieti ako celku. Treba si uvedomiť, že pokiaľ by ste chceli také množstvo dát sťahovať kontinuálne, začnete mať problém aj s ich ukladaním. Za mesiac sa dá stiahnuť taký objem dát, že začne byť drahšie niekam ich ukladať. Čiže v tomto kontexte si viem len veľmi ťažko predstaviť, že by sme sa s takýmito prípadmi stretávali často. Ak by nastali, budeme ich riešiť individuálne.



A co sa tyka rychlosti, myslim, ze v ziadnom velkom meste nieje problem, dnes UPC zacina na 100Mbitoch, konkurencia tiez nespi. Tie datove toky su uz vysoko nad realnymi moznostami 100% ne ich vyuzivat.
Zial len na Slovensku je spiatocnicke myslenie v Telekome (v tejto spolocnosti sa niet comu cudovat, v Nemecku im to iste nepreslo, ti si to nenechaju).
audiofil (102)|10.1.2016 23:14
ja som testoval optiku telecomu 2 mesiace nonstop 24/7/60= 202TB stiahnutych....upload dalsi mesiac nonstop cca 9,6TB ..... takze telecom by som az tak nezatracoval :D ... tento rok sa planuje zase upgrade chrbatov u TELEcomu
vivid.sk (11472)|10.1.2016 23:21
Prenajal si si datove ulozisko? :)
Po 2 mesiacoch si dostal list, alebo ako skoncila story ?
audiofil (102)|10.1.2016 23:23
nemusim si prenajat datove ulozisko,ja sam som mensie ulozisko..... uz sme si raz pisali,takze budes vediet
nedostal som ziadny list,preco by som aj mal.....veselo pokracujem dalej