Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAT TV FM jedním kabelem - nejde FM

sonas (4)|31.12.2015 22:04
Dobrý den,
chtěl bych požádat o radu se zapojením SAT, TV a Rádia v rodinném domě. Na střeše mám satelit, TV anténu a FM anténu, pod střechou anténní zesilovač, 6-ti cestný rozbočovač - pro jednu mísntost mám z rozbočovače vyveden kabel, který vede do TV a SAT slučovače a pak jedním koaxem do zásuvky TV, SAT, FM. Vše funguje, kromě signálu FM. Ten v zásuvce nemám.
Pro zjednodušení jsem udělal schéma viz obrázek.

Jsem naprostý laik. Nejdříve jsem myslel, že FM antínu nepotřebuji, že FM signál zajistí TV anténa (Varianta 1. Později jsem na střechu umístil i FM anténu a zkoušel ji slučovačem připojit rozvodu v domě (Varianta 2).


Co je v mém zapojení špatně? Proč FM nejde? Anténa na digi TV neumí FM (Varianta 1)?



Předem děkuji za rady přeju všem jen to nejlepší v novém roce.
schéma zapojení FM.JPG
KamilZ (10277)|1.1.2016 04:18
Asi jsem slepý, ale na obrázku žádnou FM anténu nevidím. Bez ní to zapojení vypadá OK.
sonas (4)|1.1.2016 08:39
Omlouvám se Kamile, dal jsem špatnou přílohu. Upravil jsem příspěvek.
KamilZ (10277)|1.1.2016 09:35
Ta FM anténa je pasivní? BTW, nemá ten rozbočovač zbytečně velký útlum?
sonas (4)|1.1.2016 11:06
Přikládám raději foto, které řekne nejvíc. FM anténa i TV anténa.
IMG_9447-2400.jpg IMG_9450-2400.jpg
mirekv (7169)|3.1.2016 12:13
Ta anténa na fm je dost mizerná, pokud nemáš vysílače někde nabízku, tak nic moc, navíc prohnáno přes rozbočovače. Každému doporučuji udělat si extra přívod přímo od antény do tuneru.
digitivi (215)|3.1.2016 16:41
Spravne, ze zosilujes TV ale nezosilujes FM, nemas tam rovnake urovne a FM je potom uplne potlaceny. Takze treba na podobnu uroven ako TV zosilit aj FM. Ten FTE zosik nezosiluje aj VHF resp. FM pasmo? Skus do zosiku len skusobne zapojit len FM antenu a uvidis co sa stane. Najjednoduchsie riesenie je samostatny zosik pre FM vo variante 2.
sonas (4)|11.1.2016 21:53
Všem děkuji za rady. Problém vyřešen. Nakonec byla chyba banální. Do TV/FM slučovače jsem měl napojen rezervní kabel, který byl popsán jako anténa. Jednalo se však o rezervu ani nevím pro co (montáž jsem neprováděl). Správný kabel od FM antény byl zamotaný v ostatních kabelech.

Každopádně děkuji za další podněty (velký útlum na TV rozbočovači, FM anténa bez zesilovače jde také znát atd)
Fórum je super.