Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Elektrické plátno porucha - POMOC PROSÍM

hroch1 (118)|30.12.2015 01:37
Po 4 letech s elektrickým plátnem Elitescreens Vmax2 se mi dnes stala závada. Při navíjení nahoru bylo plátno navinuto cca z poloviny a zničeho nic volným pádem spadlo dolu. Byla to docela rána. Motor bzučí ale jede naprázdno a plátno se nenavíjí. Jakoby tam povolila nějaká pružina co plátno zajišťuje proti volnému rozvinutí.
Bohužel mi plátno sjíždí před TV, která teď o svátcích hraje od rána do večera.
Prosím o jakýkoli nápad jak postupovat? Existuje možnost nouzového manuálního navinutí? Co se mohlo stát? Existuje v ČR servis pro tyto plátna? Na netu se mi nedaří nic najít. V manuále píšou, že manuálně se nesmí plátno stahovat. Plátno už je po záruce a nemohu v čr najít žádný kontakt kam se obrátit pro radu nebo servis.
RoPo (6061)|30.12.2015 07:29
Obrať se s dotazem servisu na 100mega. Ti jsou autorizovaní distributoři.
hroch1 (118)|30.12.2015 12:24
Díky za nasměrování. Plátno jsem rozdělal a problém je v plastovém válečku který přenáší otáčení z kovové hřídele motoru na tubus plátna. Kdyby byl váleček hliníkový (nechám si ho vyrobit), tak by byl nerozbitný, což nejspíš není v zájmu výrobce. Kromě elektroniky tam nemá co jiného odejít, váleček je nejslabší článek. Hřídel motoru má půlkulatý tvar, takže při každém zapnutí se lehce zakousne do plastového válečku až se jednoho dne protočí a je konec. Proto mi včera spadlo plátno volně dolů.

Jedná se o díl č. 11 - http://www.elitescreens.com/images/pdf/parts_diagram/VMAX_Diagram.pdf

Eshop - http://shop.elitescreens.com/motorcap.aspx
1.jpg
RoPo (6061)|30.12.2015 13:16
Nechat udělat na soustruhu u zámečníka, soustružníka. Buď ze silonu nebo z hliníku či nějaké slitiny.
hroch1 (118)|30.12.2015 13:47
Přesně tak. Objednal jsem nový kus od výrobce z odkazu a až přijde, tak ho dám rovnou zámečníkům ať podle něj udělají hliníkový. Docela mě překvapuje, že jsem nikde nenarazil, že by někdo řešil stejný problém. A to moje plátno je používané v průměru cca 5x do měsíce.
vomic (671)|31.12.2015 09:17
Nebylo by spis levnejsi a praktictejsi si objednat 2-3 ks origos dilu a mit dalsi do foroty nez vyrabet slozite kopii z hliniku? Ja platno pouzivam dejme tomu 2 roky defakto denne coz pri tve frekvenci 5x za mesic odpovida tve zivotnosti cca 12 let. Proste obcas se neco pokazi to se stava, nemusi to byt zrovna chyba konstrukce.
RoPo (6061)|31.12.2015 09:56
Hroch1: Na kolik ten dil od vyrobce vychazi?
vomic (671)|31.12.2015 13:05
18usd (450Kc) to se urcite vyplati, za to to nikdo nevyrobi. Otazka je kolik chteji za postovny ale stejne musis objetnat aspon jeden v poradku jako presny muster pro pripadnyho vyrobce takze postovny za druhy dil nemusis pocitat.
RoPo (6061)|31.12.2015 16:07
Vomic: to si ano, ale postovny bude cca $10-25 + 21% DPH a 180.- Kc za celni deklaraci. Proto jsem chtel vedet info od hroch1
hroch1 (118)|1.1.2016 18:54
Tak mi přišlo potvrzení objednávky a za poštovné chtějí 118$ + 18$ za díl. Objednávku jsem zrušil. Podařilo se mi sehnat kontakt na pána ze 100megy, který se stará o distribuci výrobků Elitescreens do ČR. Budu mu volat v pondělí. Pokud nepůjde díl objednat za normální cenu, tak to prý nevadí. Ukazoval jsem ten poškozený díl zámečníkovi a výrobu nového z hliníku odhadl do 500 Kč. Nový díl jako kopyto není třeba, protože na tom není co měřit. Je to válec s dírou na hřídelku motoru a zvenku má 2 zářezy, kterými otáčí trubkou s plátnem. Na obou koncích je místa dost, takže se tu nehraje na milimetry.
vivid.sk (11472)|1.1.2016 19:01
[QUOTE=hroch1;519323]za poštovné chtějí 118$[/QUOTE]
LOL.

Neskusal si ebay alebo alternativy? Z ciny ti poslu podobne kraviny za $3 aj s postovnym ;)
Aki su nenazrani ti dnesni obchodnici, nemam slov.
hroch1 (118)|1.1.2016 19:29
[QUOTE=vomic;519283]Nebylo by spis levnejsi a praktictejsi si objednat 2-3 ks origos dilu a mit dalsi do foroty nez vyrabet slozite kopii z hliniku? Ja platno pouzivam dejme tomu 2 roky defakto denne coz pri tve frekvenci 5x za mesic odpovida tve zivotnosti cca 12 let. Proste obcas se neco pokazi to se stava, nemusi to byt zrovna chyba konstrukce.[/QUOTE]

Praktičtější určitě ne. Z hliníku už se to nikdy nerozbije, kdežto z toho plastu se divím že to vůbec vydrželo tak dlouho. Plátno se spodním napínacím závažím je dost těžké (mám 110") a celá váha drží pouze na dvou zářezech toho plastového válečku. Zářezy mají cca 3mm a z druhé strany je půlkulatá díra na hřídel motoru. Takže i když se plátno zrovna nepoužívá a je svinuté nebo rozvinuté, tak celá váha plátna působí nepřetržitě na ten kousek plastu, který je pouze na jedné straně plátna. Frekvence používání tady na životnost nemá zas tak velký vliv.
I kdybych měl 3 kusy toho dílu zdarma, tak ho tam nedám, protože už to nechci nikdy rozdělávat. Demontáž, rozdělání, složení a následná montáž plátna zpět není zásah na hodinku a hrozí poškození jiných komponent.

---------- Doplněno v 19:29 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:26 ----------

vivid.sk - chvíli jsem zkoušel hledat všude možně a bez úspěchu. Po konzultaci se zámečníkem už ten díl nechci ani zadarmo viz můj předchozí příspěvek.
vivid.sk (11472)|1.1.2016 19:40
Chapem, postupoval by som zrejme rovnako.
RoPo (6061)|1.1.2016 23:44
Hroch1: proto jsem psal o zamecnikovi. K tomu novy dil nepotrebujes z puvodniho, dle obrazku, lze udelat podobny kus na soustruhu a horizontalni feze na zarezy, pripadne zarezy udelat pilkou. Cena za postovne takva byva. Zalezi na prodejci jakeho prepravce je ochoten vybrat.
Tak at to dobre dopadne. Kdyztak napis jak jsi dopadl s opravou a co na ro 100mega.

Cinani si umi vyridit exportni dotaci na postovne diky podpore vlady za postovne pro podporu exportu. Takze to neni jen diky tomu "ze to je z Ciny" ale diky podpore cinske vlady exportu. Pokud si prodejce z Ciny tuto podporu zaridi a nabidne ji zakaznikum.
vomic (671)|2.1.2016 08:55
To postovny je hodne ujety. Halt asi pouzivaji pouze letecky expresni DHL ale i tak je to okoureny.
V tomto pripade asi halt zbyva jen ten zamecnik.
hroch1 (118)|7.1.2016 09:45
Po cca týdnu komunikování se 100megou by měl být nový díl již na cestě přes německé zastoupení Elitescreens a to zcela zdarma. Jsem mile překvapen ;-)
RoPo (6061)|7.1.2016 10:14
No vidiš to! :BB: Často je lepší nejprve komunikovat a až pak případně nechat dělat náhradní díl.
Pokud to je zdarma, tak by to znamenalo, že tento díl buď má konstrukční vadu v některých sériích a je to známé výrobcem. Nebo jsi ojedinelý případ a toto je nejlepší a levná reklama výrobce - dodat náhradní díl na svoje náklady i po zákonné záruční době. Ze zajímavosti přes 100megu bych se na toto dotázal, ale až po dodání dílu :p

Pak pisni, jak to dopadlo. Díky.
hroch1 (118)|8.1.2016 21:22
Dnes dorazil díl a vypadá ještě fórověji než ten co tam byl. Zářezy jsou menší a ani nejsou přesně naproti sobě, takže nesedí na zářezy tubusu plátna. To by byl detail, poklepem bych to tam naťukal, ale stejně už je v přípravě díl nový z hliníku. Dnes jsem chtěl zkontrolovat, zda je vše ostatní v pořádku a narazil jsem na druhý problém.
Tím jak ten díl prasknul a plátno se volným pádem rozvinulo, tak se rozvinulo cca o 15 cm víc než byl původní řízený spodní doraz. Myslel jsem, že když jsem plátno navinul manuálně. tak že se bude spouštět jako dřív, ale chyba lávky. Nejen že plátno sjede o těch 15cm níž, ale také se o těch 15cm nenavine zpět a ten kus zůstane trčet ze stropu. Vyzkoušel jsem všechno možné, ale ať jsem to nastavoval všelijak, tak plátno s tubusem vždy otočilo 12 otáček dolu, ale pouze 10,5 otáček nahoru.
Na jedné straně je motorek. Na druhé straně je zase plátno nasunuto do válce, kde je nejspíš potenciometr, který snímá otáčení. Na něm jsou 2 plastové imbusy, které slouží k nastavení těch otáček, ale nepřišel jsem na to jak. Po 6 hodinách otáčení po mm a neustále počítání otáček nahoru a dolu (simuloval jsem chod plátna) se mi podařilo docílit 10,5 otáček nahoru i dolu. Nyní je ale plátno zase cca o 10cm výš než bylo původně. Už jsem to raději nechal, protože stačilo ĺehce pootočit a kdyby se plátno navíjelo jen 1cm víc nahoru než dolu, tak by hrozilo poškození plátna po dosažení horního dorazu.
Všem moc děkuji za reakce :-)
7711 (43)|9.3.2016 15:00
Chtěl bych se optat hroch1 když měl tubus rozebraný, jak je připevněno plátno k tyči, jestli je na ni nalepeno, zaháknuto apod. popřípadě jestli by bylo jednoduché plátno odmotat a přidělat tam jiné? Děkuji za odpověď.