Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Záleží na značke TV z pohľadu funkcií?

kincomop (16)|23.12.2015 16:12
Zdravím, mám takú otázku: mam domáce kino Sony a aktuálne TV Samsung, prepojené cez hdmi ale bez spätného kanálu. Plánujem výmenu TV a tak ma zaujíma ci je s pohľadu spolupráce oboch zariadení jedno ci sa jedna o rovnakú značku alebo nie? Teda ci v prípade kina Sony by bola vhodnejšia TV Sony alebo je to jedno. Vďaka
KamilZ (10277)|23.12.2015 16:54
Teoreticky je to jedno (HDMI CEC má standardizované příkazy), prakticky může být stejná značka lepší. Výrobce může v rámci své značky implementovat HDMI CEC Extensions na nějaké lepší vychytávky (které stejně nikdo nepoužívá :-) ), ale ty základní jako ARV, zapnutí/vypnutí, hlasitost, by měly jezdit přes více značek. Pro stejnou značky je ještě malý argument, že s dálkou od AVR komfortněji ovládáš stejnou značku TV, jak jiné.
tdlmarek (1566)|23.12.2015 18:03
[QUOTE=KamilZ;519071](které stejně nikdo nepoužívá )[/QUOTE]
To bych třeba úplně netvrdil, já jsem ovladačem od TV schopen docela rozumně ovládat blu-ray přehrávač - pohyb v menu, play/pause/stop, přeskakování kapitol, ... Když jsem tu měl TV Samsung, tak fungovalo opravdu jen to zapnutí/vypnutí/přepnutí vstupu.

Chápu, že jsi se vyjadřoval spíš k AVR, kde to opravdu je celkem jedno. Ale protože tazatel mluví o "domácím kinu", tak zde může do hry vstoupit i ten přehrávač :)
kincomop (16)|23.12.2015 18:22
Kino je Sony bdv n9200wl. Takže ako to čítam tak tak to vyzerá že rovnaká značka je plusom.
vivid.sk (11472)|23.12.2015 19:32
[QUOTE=kincomop;519075]rovnaká značka je plusom. [/QUOTE]
Obykle ano. Hlavne, pokial oba vyrobky nie su "vyvojovo" prilis vzdialene (cize nemas prilis stare kino a novy TV, ci naopak), je pravdepodobnost, ze budu spolopracovat lepsie, ako vyrobky roznych znaciek.

A naopak, niekedy vyrobky roznych znaciek robia nieco, co nieje ocakavane a sposobuje to problemy. Napriklad mne moj TV (Samsung) automaticky po zapnuti prepne AVR (Onkyo) na vstup "TV". Co je pre mna neakceptovatelne, takze jedina moznost, ako s tym zit, je funkcionalitu v TV vypnut. Predpokladam, ze ina TV by toto nerobila.
AustinRover (13)|5.2.2016 12:58
Ahoj, měl bych dotaz
koupil jsem PS4 verzi 1216b
http://www.softcom.cz/eshop/sony-playstation-4-1tb-star-wars-battlefront_d168637.html
a k tomu potřebuji TV.
Mám Panasonic, na něm funguje skvěle, ale půjde PS4 do pokoje a tam musím pořídit TV.
Otázka 1 - získám něco tím že pořídím SONY a nikoliv Panasonic nebo Sharp apod. ?? má v sobě Sony něco co jiné TV ohledně Playstation 4 nemají ?
Otázka 2 - které parametry bych při výběru TV měl neopominout? (asi nekoupím TV za 22tis. ale taky ne za 5) např. typ HDMI
děkuji
Martinez1 (55)|5.2.2016 14:34
[QUOTE=AustinRover;520414]a k tomu potřebuji TV.[/QUOTE]
Austin servus - pravdepodobne najdôležitejším faktorom pre herný zážitok pri hraní videohier je ,,vstupné oneskorenie" - Input Lag.
skús pozrieť niečo na týchto stránkach :
http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag
http://www.displaylag.com/display-database/
na stránkach si to máš možnosť filtrovať podla roku, veľkosti, TV značky, modelu, frekvencie atď.

k tomu HDMI si zase prečítaj niečo tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA-HbbTV-dalkove-ovladace
http://techbox.dennikn.sk/temy/na-ultra-hd-video-postaci-aj-hdmi-1-4-ale/
nadpisu o ultra hd videu si nevšímaj, čítaj nižšie...
Čo je HDMI, Typy HDMI konektorov, Verzie HDMI.
HLAVNE : V jedinom prípade môžeš zbadať rozdiel v kábli – čím dlhší kábel totiž použiješ, tým viac dát sa „cestou“ stratí.
Ver, že tu neplatí, čím drahší viac kvalitnejší...:-)
vivid.sk (11472)|5.2.2016 19:54
[QUOTE=Martinez1;520419]čítaj nižšie...[/QUOTE]
Clanok na techboxe nie celkom presne vysvetluje rozdiely medzi HDMI kablami. Niektore formulacie su dost nestastne, napriklad porovnanie medzi Hi-Speed a Standard, ktore autor spochybnuje. To, ze niektore (menej) kvalitne a dlhsie kable maju problem s prenosom vyssieho trafficu (t.j. vyssi framerate pri FHD rozliseni) je meratelny fakt. A vysledok bude taky, ze obraz nebude ziadny, alebo bude plny artefaktov, nie, ze bude "horsi" - to nieje celkom korektne pomenovanie.


z clanku:
Ak „noname“ čínsky výrobca použije nekvalitné kovové káble vo vnútri a koncovky s pinmi, ktoré ledva udržia tenké kábliky vo vnútri, obraz môže byť horší. To je jasné.:
AustinRover (13)|6.2.2016 01:40
Děkuji
např.toto jsem vůbec netušil

Game Mode
Most TV manufacturers include a feature called [Game Mode] on their HDTVs, which serves to reduce input lag by cutting down on various video processing applied to the picture on screen.
Panasonic: [Picture] > [Option Settings] > [Game Mode] “On“
Samsung: Press the [Source] button on the remote, hover over HDMI, press the [Tool] button, select [Edit Name], then select [PC].
Sony: [Scene Select] > [Game]

Nemá náhodou Sony nějaké extra nachystané funkce pro PS 4 co by Panasonic neměl ? jen se ptám...
Koupil jsem (tedy cíleně) K1 tegra tablet Nvidia a velmi dobře spolupracuje s ntb Lenovo kde jsou taky Nvidia čipy, navzájem je to "nachystané" na sdílení. Proto ta otázka o Sony.
bizzi (38)|6.2.2016 08:48
Ja sice mám ps4 a sony 756c, ale že by to spolu mělo nějak extra spolupracovat, když to máš přes hdmi, o tom nevím.

Když nebudeš kupovat tv za 5k jak píšeš, myslím že to je úplně jedno co poridis. Stejně bys nepoznal rozdíl :)

Jediny, co by byla pecka, kdyby šel dual shock spojit s tv, ale to mě jen napadlo a myslím že to nejde.