Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr projektoru + plátna a úprava místnosti

satas95 (6)|21.12.2015 11:11
Zdravím Vás pánové, potřeboval bych radu Viz nadpis, tedy s výběrem vhodného projektoru, plátna a s úpravou místnosti pro projekci.

začnu tím nejdůležitějším a tím je rozpočet:
Projektor: max 50 000kč (může být i bazarový, ale pouze v rámci EU)
Plátno: max 20 000kč

Ted přejdu k použití, no co si budeme nalhávat, hlavní jsou filmy, které bych rád pouštěl i ve 3D, ale občas si nějakou tu hru na velké uhlopříčce dám, ale je to spíše vedlejší.
Velikost plátna bude muset být podle projektoru, jelikož nemám možnost velké vzdálenosti od plátna (3m, kde projektor bude umístěn nad pozorovacím místě na stropě)

zálusk na projektor mám na Panasonic PT-AT6000 Jestliže máte s ním nějaké ať už špatné či dobré zkušenosti prosím o podělení se, a zdali máte tip v dané cenové relaci na něco lepšího určitě si rád nechám poradit.

A nakonec místnost: Jak jsem již výše psal, projekční vzdálenost bude 3metry, z boku je bohužel okno, ale tam bude 100% zatemňovací rolety.
Nyní je místnost celá bílá, proto se chci zeptat jaké úpravy jsou vhodné na promítání.

Děkuji Vám moc za jakékoliv poznatky.
Karel72 (428)|21.12.2015 13:31
Zdravím tě,projektor Panasonic PT-AT6000 který měním za panasonic pt-ae 900 je ke mě na cestě až dorazí hodím nějaké foto.Myslím si že je to za ty peníze co se ted prodává nejlepší volba pro domácí kino.
vomic (671)|21.12.2015 16:56
Mam cca 3 roky PT-AT5000 ktery se lisi jen o neco horsim 3D nez 6000 verze. Kdyz sem ho kupoval primo sem porovnaval obe uvedene verze a v 2D rozdil nebyl videt. Kazdopadne dobra volba, myslim ze do 100K nic lepsiho neni k dostani.
Platno mam Elite screens elektricky 135" z Alzy stalo kolem 14k a spokojenost maximalni.
Projektor si platno sam spusti i zasune po vypnuti (nutno propojit 2linkovym kabylkem) platno naprosto rovne ani naznak krouceni.
satas95 (6)|23.12.2015 20:28
Zajímalo by mně třeba jaký máte nazor na starší projektor sony VW90ES v porovnaní s tím panasonicem, Panasonic je novější, ale sony má SXRD. zajímalo by mně váš názor
sasko21 (1)|9.5.2016 11:17
Uz rok mam Optoma HD26 co je ale DLP a predtym som mal Panasonic nejaky 720p model a nedavno som kupil pouzivany JVC dla X3.
Panasonic bol fayn ale cierna nic moc a rozlisenie uz slabsie, Optoma je super ale ostrost by mohla byt lepsia, a cierna je sice lepsia ako Panasonic ale na sci-fi to urcite nie je, JVC je uplne ina kava ostrost skvela, cierna je ozaj cierna a radost pozerat sci-fi a tmavsie filmy, farby su trosku saturovanejsie ale krasne take plne.
Nevidel som nove Panasonic projektory bohuzial aj ked by som velmi rad, ale urcite treba pozriet aj nejaky Lcos ako JVC a Panasonic, je to ina technologia a ked uz Tolko investovat tak preco si lepsie nevybrat ze?