Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony 49x8005c / PS4 / 200Hz

Jakhub (3)|19.12.2015 22:33
Před týdnem jsem si koupil TV Sony 49x8005c především na hraní her a sledování filmů. Snad týden jsem se rozhodoval a nakonec rozhodla cena (20.000,-) Což mi přišlo jako celkem slušnej kauf. Prodavače jsem se ptal, zda bude v pohodě stíhat hry a ten tvrdil, že ano. Bohužel u FIFA 16 zaznamenává poměrně viditelné rozmazání při rychlém pohybu (hráči). Uplně mě z toho bolí oči a ještě dostávám víc golů než obvykle ;]

Teď se rozhoduji zda TV vrátit a vzít si jinou, nebo to s tím přežít (u jiných her takový problém nemám), protože TV má fakt pěknej obraz... (až na ty tragický pozorovací úhly).

Předtím jsem měl vždy plazmu Panasonic, možná je to prostě jen tím přechodem, protože hry snad už dneska stíhá každá TV ne?

Takže mám dotazy:
- vyměnit Tv za jinou - jakou? (49-50 palců ideálně)
- je možné že to rozmazávání způsobuje 200hz?
- nikde na internetu nemohu najít nastavení TV pro filmy a hry (přednastavené mody mi přijdou hrozný)

Předem děkuji za rady/hejty/odpovědi. Čas tlačí!

Dík

J
vivid.sk (11472)|20.12.2015 00:38
Ziadnych 200Hz, rovnaka odpoved ako tu alebo tu. Mas zakladny UHD panel = 50/60Hz. Nie zeby si tam dostal zo zdroja viac ako 60Hz (60fps), ale rychlejsi panel menej maze, a da sa zapnut MCFI na MAX, co plynulosti svenkov pomoze.
Jakhub (3)|20.12.2015 10:36
Ok s Hz už tomu rozumím. Ale stejně nemohu nikde najít zda mám UHD 50Hz nebo 60Hz, ale vzhledem k mazání asi 50Hz.

Jinak MCFI (Milwaukee Center for Independence) asi TV nemá.. Je to možný Vivide? ;]
vivid.sk (11472)|20.12.2015 12:54
Panel ma maximalny refresh 60Hz, ale pri nasich zdrojoch televizneho vysielania ide pri refreshi 50Hz (co je pre bezneho divaka sledujuceho len TV, aj 95% casu), pretoze pouzivame na rozdiel od US/JP 50 snimkov/s. Preto vzdy pisem obe frekvencie, aby to bolo jasne. Pokial ho napojis z XBOX/PS, resp. z PC, obvykle nastavis pre hry maximalny podporovany refresh = 60Hz.

[QUOTE=Jakhub;518977]MCFI (Milwaukee Center for Independence)[/QUOTE]
:D :D :D
Nie vzdy je prvy vysledok v google spravny vysledok hladania :)
MCFI (alebo Motion-Compensated Frame Interpolation) je technologia dopoctu snmkov, ktoru si kazda firma nazyva vlastnym menom (preto ten univerzalny nazov). MCFI teda z principu funkcnosti maju len televizie, ktore maju rychlejsi panel, ako je obvyklych 50/60fps, pretoze je tam potencial viditelneho zlepsenia. Nasledne je zo zdroja 50p dopocitana kazda druha snimka na vyslednych 100p (resp 60p na 120p) a zobrazena pri nativnom refreshi panela 100/120Hz. Vysledok je taky, ze sa panel obnovi viac x za sekundu a potencionalne (a casto aj realne) menej maze.
vivid.sk (11472)|20.12.2015 13:09
A este jeden dodatok: Historia sa opakuje, tak ako to bolo pri FHD paneloch/TV. Vyrobcovia do zakladnych UHD panelov cpu 'pomale' panely, ktore sice maju 4x viac pixlov, ale pohyb im nerobi prilis dobre. Cena je vsak vyssia (lebo UHD). Preto neodporucam kupu tychto TV, obzvlast pokial uzivatel prechadza z PDP/CRT. Kym minuly rok sme si mohli za cenu, ktora je akceptovatelna vacsinou vyberat s FHD modelov osadenych (prinajmensom) 100/120Hz panelmi, dnes je pri "modernych" UHD TV situacia ina. Cenovo porovnatelne modely maju pomalsi panel, a pri priamom vizualnom porovnani pohybu, budu hrat druhe husle.
Jakhub (3)|20.12.2015 20:01
Děkuji moc! TV už jsem pro jistotu vrátil a půjdu do Samsung UE55J6272, snad to bude lepší zážitek ;]