Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

H264 1920x1080 (.mts) 24199kBit 50p/sec - jak a na co uložit, jak přehrát?

fiji (11)|18.12.2015 13:03
Udělal jsem si film a exportoval jsem ho ve výše uvedeném rozlišení. V počítači se přehraje bez problémů. Uložím ho na flesh a přes PC jde. Video vypálím na AVCHD DVD disk a dám ho do přehrávače Philips a pustím do telky a vše je OK. Film se přehraje v plné kvalitě.
Pokud ovšem film vypálím na BD disk, v počítači jde přehrát, v přehrávači nejde, píše to disk nerozpoznán. Přehrávač Philips má BD. Proč v přehrávači AVCHD DVD funguje a BD ne, s tím samým filmem? Proč film nahraný na flash v PC jde a když dám flesh do přehrávače a nebo přímo do televize, nejde. Televize podporuje 1080i. Vím film je v 1080p, ale když je nahrán na DVD AVCHD - funguje a jde přes přehrávač do telky.

Může to být tím že je mts ? Ale v Pinnacle upravený film nejde jinak vypálit v rozlišení 50p než v Transport Stream (MTS)
Prosím o radu.
RoPo (6061)|18.12.2015 13:34
Asi máš špatně BD disk authorizován nebo stream má nepodporované rozlišení a parametry daným přehrávačem. V čem BD disk přirpavuješ a vypaluješ?
fiji (11)|18.12.2015 18:11
BD Emtec BD-R 25Gb Single layer 1x-6x (i když pak se ukázalo BD-RE. Co znamená E, nevím.) Vložil jsem ho do vypalovačky v počítači. Chtělo to po mně formátování. To jsem udělal a pak film vypálil. V přehrávači nešel. Potom jsem film vypálil na DVD a šel přehrát na přehrávači a televizi.
RoPo (6061)|18.12.2015 19:07
BD-RE = přepisovatelný disk.
Jak vypáli a v čem? VIDEO BD disk MUSÍ mít určitou strukturu - pořadí složek, souborů atd., aby jej správně standalone BD přehrávač dokázal přehrát. Když se na obsah disku podíváš v PC, jaká je v rootu strukura disku - jaké adresáře/složky vidíš? Vpravo zde.
Nebo např. zde technický popisy formátů video, audio streamů, titulků, atd..
ai (2993)|18.12.2015 21:01
na blu-Ray disku muzes mit vypaleno:
-jen ten MTS, ulozeny pouze jako data
-BDMV strukturu, to je pripad autorizovaneho Blu-Ray disku, stejne jako kdyz si koupis Blu-Ray disk, akorat zekoupene disky jsou lisovane, ne palene,

tedy tu BDMV strukturu by mely prehravace zvladnout, problem je ten, ze nemuzes mit BDMV strukturu a 50p video (1920x1080, 50p muze byt pouze 1280x720), ale pouze 25i video, tedy ten pinnacle by musel exportovat 1920x1080, 25i na autorizovane Blu-Ray
A aby jsem to jeste zkomplikoval, Blu-Ray association pozdeji povolila 50p avchd, tedy prehravac by to mel prehrat , i jako 50p jako data, ale nemusi, pokud je treba starsi , mozna, ze update toho playeru by pomohl, ale to uz je strileni do tmy ...

tedy je moznost, ze ten tvuj prehravac neprehraje MTS , tedy presneji , ze neprehraje MTS, ktery ma 50p, 50 snimku za sekundu jako data
BEPE (539)|19.12.2015 14:29
Aby byl BD standardně přehratelný v BD přehravači musí být proveden authoring v nějakém authoringovém programu (Adobe Encore, DVD Architect a j.). Potom je na disku specifická souborová konfigurace kterou přehravač akceptuje. Jak je uvedeno např. zde
fiji (11)|20.12.2015 10:35
Všem děkuji za odpovědi. Snažím se i přes můj pokročilý věk se v tom vyznat. Objednal jsem si BD disky, protože u nás nikde nejsou a budu zkoušet. Možná jsem měl tedy vypalovat disk přes Pinnacle MyDVD, to je prográmek, který Pinnacle přidal k 18 tce, kde je možnost vytvořit i menu a ozvučit jej a pak to přímo vypálit na BD. Možná je to další z prográmků na tu konfiguraci co výše popisuje BEPE. Já to dělal primitivně, že jsem film zkopíroval na BD a vypálil. A ještě dotaz. Když film je MTS 1920x1080 50p a je vypálen na DVD a v přehrávači i v telce funguje, měl by fungovat i na disku BD (až ho správně vypálím) ? Nebo je v tom rozdíl.
Všem děkuji
KamilZ (10277)|20.12.2015 11:17
fiji: spíš bych se zamyslel, jestli opravdu potřebuješ vypalovat BD disky a nestačí záznam na flash nebo na klasickém datovém disku.
RoPo (6061)|20.12.2015 12:11
Fiji: je v tom rozdil. Fungovat nemusi. Je to stejne jako kdysi DVD struktura fungovala na CD. Podpora DVD prehravaci - DVD obsah na CD - byla individualni.
MONYS (460)|20.12.2015 12:43
Zdravím,divím se proč pán trvá na tom mít to vypálené na BD.Když schůdnější a lacinější je mít to jako DVD AVCHD 2(50p) obzvlášt když mu to hraje v přehrávači.
fiji (11)|20.12.2015 13:02
I na to jsem myslel. Se starou kamerou jsem natáčel, sestřihal a ozvučil filmečky, vypálil na DVD a ta jsem posílal oběma dětem s rodinami a také sestře atd. Jak posílat flash nebo disk. Vím jsou úložiště a film tam uložím a oni si ho mohou stáhnout. Film se dá např uložit jen krátký a v rozlišení 1920 x1080 50p je to problém. Navíc strašně dlouho trvá stahování a je to i jinak omezené. Např: úložiště eDisk. Dříve jsem nahrál 6 filmů, poměrně dlouhých, udělal menu a vypálil na DVD a odeslal poštou. No a co teď? Podle mne je jediná možnost BD a to ještě pokud bude mít rodina přehrávač BD. Nebo je ještě i jiné řešení? Napište prosím.
vivid.sk (11472)|20.12.2015 13:12
[QUOTE=fiji;518985]Např: úložiště eDisk.[/QUOTE]
Skus napriklad MEGA. 50GB miesta, rychle stahovanie, free, bez reklam a minutovych cakani. Kruby klient pre synchronizaciu.

[QUOTE=fiji;518985]a odeslal poštou.[/QUOTE]
Neverim, ze akekolvek ulozisko je pomalsie ako posta :))

Naviac mas plno moznosti, ako to synchronizovat pomedzi znamych bez uploadu na servery tretich stran, bez nutnosti mat cely cas zapnuty PC (ci uz klienta, alebo server), napriklad Sync. Obmedzovany si len rychlostou svojho uploadu (co je obvykle jediny a zasadny problem).
RoPo (6061)|20.12.2015 13:33
Zrid si dropbox. Mas to pod kontrolou a posles jen link e-mailem.
vivid.sk (11472)|20.12.2015 13:42
Dropbox ma malu kapacitu, vo free verzii tam neuploadnes ani jedno DVD. Ma najmensi storage z beznych alternativ (Google Drive, Microsoft One).
RoPo (6061)|20.12.2015 16:11
Aha, to je mozny. Free verzi nepouzivam.
ai (2993)|20.12.2015 16:53
[QUOTE=fiji;518976] Když film je MTS 1920x1080 50p a je vypálen na DVD a v přehrávači i v telce funguje[/QUOTE]
Pozor na ulozeni dat na DVD, nebo i tedy AVCHD DVD. Tam oproti Blu-Ray disku je rozdil, ze to je limitovano vice na datove toky. Pokud ma video datovy tok treba 25Mbit/s, tak se to zrejme bude pri prehravani cukat. Datovy tok na DVD by nemel byt vetsi jak 15-18 Mbit/s. Jake datove toky ma video lze zjistit bitrate viewer utilitou.

Ja pouzivam i Mediafire.com , ale pouze do 10GB je to free.
fiji (11)|20.12.2015 18:30
Tak právě jsem se zaregistroval na Mega a stahuji film který trvá 17 minut. Bude se stahovat 5,30 hodin. Dobrá, to bych já ještě vydržel, ale dovedete si představit, kdybych teda měl těch filmečků pět a nějaké menu. A nebo fakt natočenou dovolenou? To by asi trvalo 24 hodin a na to nikdo v rodině nebude mít nervy, proto asi pořád bude vítězit BD a pošta. Uvidíme.
Přesto děkuji za rady. Zkusím ještě ten Sync. Ale musím si nejdříve o tom něco přečíst jak to funguje.
vivid.sk (11472)|20.12.2015 18:38
[QUOTE=fiji;518997]Zkusím ještě ten Sync[/QUOTE]
Pokial mas problem, ze stiahnutie videi trva 24 hodin (ako casto rocne?) tak to ani neskusaj. Uzivatelia su limitovany tvojim uploadom, co je casto menej, ako priemerna rychlost downladu.
Naviac, to, ako rychlo video stiahnu z MEGA nijako nevoplyvnis. Zavisi to od rychlosti internetu, ktory maju a aktualnu vytazenost sluzby MEGA.

P.S. Pri stahovani cohokolvek naozaj nie je nutne sediet za PC a pozerat sa na to, ako pribudaju percenta :), rovnako nikto nesedi pred prackou ani umyvackou riadu, kym pracuje.
fiji (11)|20.12.2015 18:54
Máš pravdu. Kam spěchám. Jsem na důchodě a v pohodě. A pokud moji známí si budou chtít film stáhnout a prohlédnout, budou si muset taky počkat. Je to asi opravdu nejlepší řešení.
Díky.
P.S. Vzpomínám si, když jsme si koupili první pračku, tak jsme na ní koukali jako na televizi. To bylo něco!!!