Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

videokamera Sony HDR PJ 810 E -reziduální obraz

fiji (11)|16.12.2015 16:06
Prosím, co je to "úprava intervalů reziduálního obrazu videa sním. pohybu" a na jaké hodnoty jí nastavit. V kameře je možnost + a - .
Druhý můj dotaz: dá se nějak upravit délka bliknutí mezi snímky? Film z mojí starší kamery byl plynulý a to tak, že mezi snímky nebyl tak patrný přechod jako nyní. Přechod (bliknutí) je hodně vidět.
Děkuji
fiji
RoPo (6061)|16.12.2015 16:17
Tzn. doznívání obrazu. Nastavení má právě vliv na vnímání toho "bliknutí".
fiji (11)|16.12.2015 16:44
Děkuji. Trošinku jsem v to doufal, ale bál jsem se to zkusit. Nemá to pak vliv na něco jiného, třeba jsem někde četl že snad na čáry ve videu? Možná jsem to špatně pochopil.
RoPo (6061)|16.12.2015 17:33
To netuším. Vyzkoušej.
fiji (11)|16.12.2015 19:10
https://www.tvfreak.cz/forum/images/attach/jpg.gif

Přikládám ještě foto. Vyzkoušel jsem tom, ale rozdíl moc nevidím. Možná až to importuji do PC či do Pinnacle, bude to více vidět.
DSC_0008 (640x427).jpg
RoPo (6061)|17.12.2015 00:47
Netyka se to nahodou fotky, kdy na fotce ma byt videt trajektorie pohybu snimaneho predmetu?
fiji (11)|17.12.2015 09:26
Fakt nevím. Je to v sekci Nastavení/Přehrávání. Na chvilku se objeví hláška " úpr.inter. stop ve funkci video sním. pohyb. Musím to opravdu vyzkoušet. jen škoda, že to asi nebude mít nic společného s odstraněním vnímání toho bliknutí mezi snímky.
Děkuji za odpovědi.
arkij (540)|17.12.2015 10:52
[QUOTE=fiji;518903]Druhý můj dotaz: dá se nějak upravit délka bliknutí mezi snímky? Film z mojí starší kamery byl plynulý a to tak, že mezi snímky nebyl tak patrný přechod jako nyní. Přechod (bliknutí) je hodně vidět.[/QUOTE]

To blikání je při přehrávání z kamery?
Jakou jsi měl kameru před tím?

Nemůže to být tím, že předchozí kamera byla pásková a přehrával jsi kontinuální záznam a teď máš záznam na kartě po jednotlivých záběrech (souborech) a kameře trochu trvá než vždycky načte nový soubor, což se projeví prodlevou-bliknutím?

Je-li to takhle, po střihu si to spojíš do jednoho souboru a po blikání nebude vidu ani slechu.

Možná se ale mýlím, psal jsi že to naimportuješ do PC, už jsi tak učinil?
fiji (11)|17.12.2015 13:58
Ano kamera byla pásková a teď je záznam na kartě po jednotlivých souborech. I tak když film sestříhám a vyexportuji, zdají se mi "přechody" nějak více vidět. Možná je to i natáčením. Zdá se mi že tato kamera má dost dlouhou přípravu na nahrávání a zrovna tak na vypnutí a pokud v tomto okamžiku udělám nějaký prudší pohyb (v domnění, že je již vypnuto a to asi není) má to vliv na to bliknutí. Předtím kamera Sony DV a ta byla nějak při spouštění a zastavení souboru, při nahrávání, rychlejší. Je to možné? Holt se s tím musím naučit. Díky.