Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 61

Téma: 4k kamera výber

mix mix je offline
    Nováček Avatar uživatele mix
    Registrace
    May 2005

Ahojte, prosím, poraďte ak máte skúsenosti.

Uvažujem prejsť na 4k. Rodinné video a občas niečo na youtube. Aký máte názor na voľbu kamery? Cena pod 1000 dolárov / eur by sa mi páčila. Zatiaľ som uvažoval nad Panasonic HC-VX870 výhodou je 20× zoom alebo Sony FDR-AX33 kde je zoom 10× ale stabilizácia je lepšia. Obidve majú aberáciu a obraz nie dokonalý, ale asi by stačil. Len ktorú z nich?

Do gopro a outdoorových kamier ísť nechcem, tam je len široká optika. Mám radšej širší expozičný rozsah, ale v tejto cenovej triede nejaký S-Log záznam ani raw nehrozí 25i mi stačí ku šťastiu

Ďakujem za názory. Máte názor, ktorú kamerku zvoliť?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2008

Tu která má hledáček.

mix mix je offline
    Registrace
    May 2005

To nemá asi ani jedna

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

4k a 50i (resp 25i ako pises, co je to iste) nejde dokopy. Zabudni na prekladany vystup pri UHD rozliseni. Konecne to vypustili zo specifikacie a prekladany vystup sa moze pobrat za ostatnymi historickymi obmedzeniami .....

mix mix je offline
    Registrace
    May 2005

vivid ja chcem 4K hlavne kvôli lepšiemu rozlíšeniu, finálne viedo chcem full hd 25p a 4k by dalo viac možností na prípadné riešenie výrezu, alebo ak netreba tak proste lepší obraz ostrosťou. Takže riešim skôr to, ktorú kamerku v tej cenovej triede. 4k video ako koncový výstup, na to si asi ešte chvíľu počkáme...

Nikto tu nemáte tieto kamerky že by ste dali do placu skúsenosť?

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

pokiaľ chceš natvrdo ( t.j. bez archivácie masteru ) degradovať 4K na "2K", tak potom kúpa 4K kamery v tvojom prípade nedáva žiaden zmysel.

mix mix je offline
    Registrace
    May 2005

Keď porovnám videá čo vidím zo 4k kamier na blbom youtube, čiže je to zmenšenina, tak sú ostrosťou lepšie ako snímky z bežnej fullhd kamery. Mne teda zmenšenie obrazu zmysel dáva. Archivácia originálov je samozrejmosťou, to predsa v tomto vlákne neriešim. A že nie sú 50i to rozdýcham. Na lepšie ceny a kvalitu si asi ešte treba nejaký čas počkať...

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Co fotoaparát se 4K záznamem? Sice nemá takovou ergonomii ovládání jako videokamera a musí se s ní trochu jinak natáčet jak s kamerou, ale obraz bývá velmi, velmi dobrý.
    Např. Panasonic Lumix DMC-GH4, Panasonic Lumix DMC-G7, atd..

Je tu občas Avatar uživatele keto
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    Co fotoaparát se 4K záznamem? Sice nemá takovou ergonomii ovládání jako videokamera a musí se s ní trochu jinak natáčet jak s kamerou, ale obraz bývá velmi, velmi dobrý.
    Např. Panasonic Lumix DMC-GH4, Panasonic Lumix DMC-G7, atd..
    ještě bych doplnil ultrazoom Panasonic Lumix FZ300. Mám ho a můžu vřele doporučit.

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od mix Zobrazit příspěvek
    Keď porovnám videá čo vidím zo 4k kamier na blbom youtube.
    uvedom si, že rozlíšenie kvalitu záznamu nerobí. Mám 3 rôzne mašiny na 4K video : GH4, čo nebude asi tvoja cenová skupina, mám drona DJI Phantom Professional, mám aj mobil LG G3. Všetky mašiny vedia 4K záznam. Ale rozdiel medzi nimi čo sa týka kvality obrazu je obrovský. Nie je to len o rozlíšení, všetko čo mám, robí 4K záznam. Ale ak by si si u mňa doma pozrel záznamy z každej mašiny, tvoj postoj by sa zmenil.
    Logo 4K na kamere ešte neznamená to, že tvoj upgrade bude pre teba "nebe a dudy" . Všetky dostupné 4K kamery majú veľmi malý snímací čip, polepšíš si pri statickom zázname napr. makro záberu. Ale neduhy malých snímacích čipov zostanú vždy, aj keď budú schopné XYZ rozlíšenia. ľudské tváre budú vždy ako jedna neforemná hmota, záber na les bude ako 100x vypraná fotka. Pri tých prípadoch je to len hurá efekt, ktorý za chvíľu omrzí a bude ťa srať to, že to nie je to, čo si očakával. Nasledovať bude to, že to hodíš za hlavu a budeš s tým žiť, alebo rozbiješ prasiatko a šiahneš po niečom normálnom.

Na youtube je veľmi ťažko hodnotiť pre a proti. Skús ignorovať rôzne demo videá, porovnávaj amatérske zábery a poloprofi zábery.

Je tu pořád Avatar uživatele jozkopower
    Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od mix Zobrazit příspěvek
    ja chcem 4K hlavne kvôli lepšiemu rozlíšeniu, finálne viedo chcem full hd 25p a 4k by dalo viac možností na prípadné riešenie výrezu, alebo ak netreba tak proste lepší obraz ostrosťou.
    - áno, obraz je ostrejší a detailnejší.

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Všetky dostupné 4K kamery majú veľmi malý snímací čip, polepšíš si pri statickom zázname napr. makro záberu. Ale neduhy malých snímacích čipov zostanú vždy, aj keď budú schopné XYZ rozlíšenia. ľudské tváre budú vždy ako jedna neforemná hmota, záber na les bude ako 100x vypraná fotka.
    - to je nezmysel. Výsledná kvalita obrazu závisí nielen na čipe, ale i objektíve a ďalších faktoroch /svetelnosť - základná clona, citlivosť snímača, kresba atd./

Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od joeh Zobrazit příspěvek
    - to je nezmysel. Výsledná kvalita obrazu závisí nielen na čipe, ale i objektíve a ďalších faktoroch /svetelnosť - základná clona, citlivosť snímača, kresba atd./
    Mas moznost porovnania? Asi nie...[emoji57] mozem dat na porovnanie mrtvolky z timeline. Maly chip = umely dopocitany obraz. Dnes svetelnost napriec celym spektrom od mobilov az po smart hodinky nie je problem. Problem je, ze dnes ma 4K aj fen na vlasy a do ludi sa tlacia len zhovadilosti, napr. 4K v mobile, 40" 4K TV a pod. Ja mozem len odporucit, ze pokial 4k, tak nieco na urovni min. GH4 a min. 70" 4k tv. Vsetko pod je chujovina.

Nováček
    Registrace
    Jun 2014

Chtěl bych mít v životě ve všem mít tak jasno a mít takový přehled jak uživatel pan Jarino...

Registrace
    May 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    pokiaľ chceš natvrdo ( t.j. bez archivácie masteru ) degradovať 4K na "2K", tak potom kúpa 4K kamery v tvojom prípade nedáva žiaden zmysel.
    - práve naopak, dáva to zmysel. Video nasnímané 8Mpx a prepočítané na fullHD 2Mpx je čistejšie -menej šumu, ostrejšie -viac detailov, menej artefaktov.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Digitální kamera - výběr
    Od W4S3K v sekci Videokamery
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 23-12-2013, 15:41
  2. Kamera s HDD vs kamera s flash SD
    Od nihiles v sekci Videokamery
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-10-2010, 05:31
  3. Digitalna kamera - vyber