Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bude nás čekat výměna všech TV do 5-ti let

RoPo (6061)|7.12.2015 09:43
Tak nám ty TV pěkně "stárnou" díky technologickému pokroku. Bude další kolo výměny nebo pořízení STB DVB-T2 ke stávajícím TV bez DVB-T2.

Proto stávající digitální satelit je "téměř nesmrtelný".

Zdroj: zde
mirekv (7169)|7.12.2015 10:48
Pořád to nebude tak hrozné, jak vypínání "staré" normy na satelitním vysílání. Už na to připravuji staré zákazníky, STB na DVB-T2 pořídíš už za 500,- , sat přijímač za 1500 - 2000,- , když k tomu připočteš poplatek za správu karty (Skylink), tak to dost lidí nepotěší.
Tomi71 (189)|13.12.2015 11:12
Ahoj, asi nikdo není schopen říct, jestli DVB-T 2 bude už v roce 2020, že? Mám mít strach koupit nyní TV LED 121 cm jen s DVB-T, připlatit si už raději nyní a koupit s DVB-T2?

Ještě doplním, snažil jsem se pročíst příspěvky tady a na digizone a v průběhu roku to vypadalo, že to nebude ani v roce 2020, ale až 2024, ale teď to vypadá, že se na to tlačí, aby to bylo dříve než v roce 2000. Ty příspěvky jsme četl až dnes, protože jsem si chtěl ověřit co mi říkal. Jasně chtěl prodat.

[HL]mod KZ: [/HL]sloučeno a všimni si tlačítka "Upravit"
Tomi71 (189)|13.12.2015 15:58
díky, jednalo semi o TV do fotbalové klubovny, který jsem řešil na samostat. vlákně, takže mi stačí koupit TV s DVB-T a využívat satelitní vysílání jako doposud, máme Skylink předplacený do 11/2016. Uvažovali jsme, že při našem sledování 1 a 2 x za týden nemá cenu platit nějaké balíčky a že většinou sledujeme ČT sport a proto jsem chtěli postupně po vypršení poplatku skylink vypustit a sledovat TV pouze z DVB-T, proto jsem měl strach, když teď koupit TV za necelých 15 tisíc, což je investice, kterou pořaád zvažujeme, aby jsme ji nemuseli po 5 letech měnit, pokud by ale k tomu stačilo dokoupit jen STB za cca 1000 Kč, tak by to nebyla zas taková hrůza....
vivid.sk (11472)|13.12.2015 19:44
Nadpis hodny uhorkovej sezony :)
Preco menit TV, ak samotny zobrazovac uzivatelovi postacuje? Staci volny HDMI vstup a externy zdroj signalu.
RoPo (6061)|13.12.2015 20:43
Třeba proto, protože je dost lidí, co nechtějí dálkoovladačovou harakiri na stole - ovladač od TV a od STB. Ano, lze to řešit universálním/programovatelným ovladačem. To je však spíše pro nadšence a technicky založené. Je však mnoho/většina uživatelů, co si toto neumí a prostě nechtějí nastavit (mají jiné "záliby" než se vrtat v nastavení čehokoliv). Nehledě na omezení takovýchto ovladačů co do možností plného nahrazení původního originálního ovladače. Já tento pohled na svět chápu a respektuji jej. Toď vše. No flame.
vivid.sk (11472)|13.12.2015 21:28
Alebo HDMI CEC kompatibilny STB a pritom staci len zakladny povel pre TV - ON/OFF - vsetko ostatne je uz v rezii dodaneho DO k STB (moji rodicia to takto prevadzkuju bez problemov, STB cez HDMI-CEC zapina a vypina TV, ine zdroje nepouzivaju, takze si vystacia s jednym).

Ale nepoznam cloveka, ktory by namiesto kupy externeho (a oproti samotnej TV lacneho) STB radsej kupil novu TV len z tohto jedineho dovodu. Samozrejme, dnes sa TV kupuje z inho dovodu (preco si nespravit raz za cas radost, vsak), ale su skratka ludia, ktorym existujuci HW staci, pokym sa nepokazi.
tdlmarek (1566)|13.12.2015 21:36
[QUOTE=vivid.sk;518785]Ale nepoznam cloveka, ktory by namiesto kupy externeho (a oproti samotnej TV lacneho) STB radsej kupil novu TV len z tohto jedineho dovodu.[/QUOTE]
Věř tomu, že zejména u těch "obyčejnějších" uživatelů může být taková hloupost dost pádným argumentem - souvisí to i se schizofrenností menu dvou přístrojů, dvojitým nastavování hlasitosti, mizernou ergonomií ovládání těch levných set-top-boxů, ... Pak to stačí spojit s nějakým dalším důvodem a nová TV je už na cestě.

Taky to chápu a vlastně s tím i souhlasím, protože CEC jsem v HTPC docenil z úplně stejných důvodů.

Takže v kontextu tohoto vývoje chápu externí set-top-box jako dočasné kompromisní řešení, než se najde další důvod pro kompletní výměnu TV.
vivid.sk (11472)|13.12.2015 21:52
Myslim, ze v dnesnej dobe drviva vacsina uzivatelov TV pouziva nejaky STB (zacnime satelitnymi STB, pretoze vysada internych satelitnych tunerov v TV tu je len poslednych par rokov, dalej uzivatelia IPTV a kablovych sluzieb, ktorych je vo velkych mestach drviva vacsina a nakoniec ti s CRT TV, ktori STB tiez uz potrebuju). Ak to zoberiem komplexne, snad nepoznam nikoho v mojom okoli, kto by pouzival len samostatny TV, bez externeho televizneho zdroja signalu. Na opacnej strane - urcite existuju uzivatelia, ktori externe riesenia z nejakeho dovodu absolutne odmietaju (rovnako vsak nepoznam nikoho, kto nema k TV pripojeny nejaky iny zdroj signalu so samostatnym DO).
tdlmarek (1566)|13.12.2015 21:59
Tak se asi zkrátka pohybujem v jiném okruhu lidí :) Ze svého okolí bych totiž mohl dávat přesně opačné případy, kdy si lidé buď zjednodušují život využíváním interních tunerů, nebo satelit apod. už přímo opouští a vracejí se k DVB-T - a jako primární důvod vidím to, že sledování televizního vysílání se na žebříčku priorit jednoduše čím dál víc propadá.
vivid.sk (11472)|13.12.2015 22:41
[QUOTE=tdlmarek;518788]...nebo satelit apod. už přímo opouští a vracejí se k DVB-T [/QUOTE]
Prave od tejto skupiny ludi, ktori sa ulakomia na SP, tazko ocakavat nakup novej TV, koli potrebnej vymene STB. Ale tazko hovorit za druhych, vsetko je mozne ...
V kazdom pripade, v poslednom stopercentne suhlasim, obzvlast mladsie generacie (kde to nahradza internet)....
jarino1978 (8045)|14.12.2015 20:08
[QUOTE=tdlmarek;518788]že sledování televizního vysílání se na žebříčku priorit jednoduše čím dál víc propadá.[/QUOTE]

Je to tak.cim dalej tym viac ludia sleduju bud z archivu, alebo pouzivaju youtube a pod. Ono je to aj tym, ze ludi uz nebavi pozerat tie sracky, co dnes tv ponukaju.
Tomi71 (189)|22.12.2015 07:41
Ahoj, v jednom obchodě mi tvrdí, že Samsung UE50J5502 je už s podporou DVB-T2/H.265/HEVC, ovšem je to 50 Hz.