Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield Android TV - ultimátní TV centrum

Sealex (290)|6.12.2015 20:56
Rád bych otevřel téma pro toto velmi zajímavé multimediální centrum Nvidia Shield Android TV.

[ATTACH=CONFIG]32057[/ATTACH]



výborné HW specifikace:
- procesor NVIDIA® Tegra® X1 processor s 256-core GPU; 3 GB RAM

- video - 4K playback 60 FPS (VP9, H265, H264); 4K capture 30 FPS (H264, H265)
Supports: MPEG-2/ MPEG-4/ Xvid/ DivX/ WMV9/ ASF/ AVI/ MKV/ MOV/ M2TS/ MPEG-TS/ H.263/ H.264/ H.265/ VC-1/ VP8/ VP9

- audio - 7.1 and 5.1 surround sound pass through over HDMI
High-resolution audio playback up to 24-bit/192 kHz over HDMI and USB
High-resolution audio up-sample to 24-bit/192 kHz over USB
Supports: AAC, AAC+, eAAC+, MP3, WAVE, AMR, OGG Vorbis, FLAC, PCM, WMA, WMA-Pro, WMA-Lossless, DD+/DTS (pass-through), DTS-HD MA (pass-through), Dolby TrueHD (pass-through)

- disková kapacita SSD 16 GB nebo 500 GB hybridní disk (u 16 GB verze je cca 12 GB k dispozici)

- konektivita - WIFI 802.11ac 2x2 MIMO 2.4 GHz a 5 GHz Wi-Fi
Gigabit Ethernet
Bluetooth 4.1/BLE

- konektory - HDMI 2.0 (4K Ultra HD ready, HDCP, CEC)
2 x USB 3.0 (Type A)
Micro-USB 2.0
MicroSD slot (až 128 GB)
IR receiver (kompatibilní with Logitech Harmony)

- Android TV 5.1

- Google Cast (přijímání obsahu jako Chromecast) - castování i mirroring mobilu/tabletu

- standardní spotřeba cca 4-10W (max 20W)

Vlastním poladěné RPi2 (triple boot OpeneElec, Raspbian Jessie, RetroPie), ale stále to nebylo úplně ono. Poté mne zaujala tato novinka od Nvidie a rozhodl se to s ní zkusit.
U nás se ještě neprodává, koupil jsem 16GB verzi z německého Amazonu na černý pátek, kdy byl zdarma přiložen Remote controller (gamepad controller je standardní součástí) a na celek byla ještě sleva. Tzn. celková cena včetně poštovného byla cca 172 Euro, takže z účtu mi to strhlo cca 4800,-. Dodání bylo za 4 dny.
Aktuálně se to stále ještě prodává v akci s remote ovladačem zdarma za 200 Euro plus poštovné (cca 11 Euro). Samotný remote ovladač je hodně drahý (cca 55 Euro).

Jedná se nyní o nejvýkonnější stroj s Androidem a to i po grafické stránce. Grafický výkon je na úrovni cca 2.5 x Xbox 360. Detailně rozebírají vlastnosti a výkon zde: http://www.anandtech.com/show/9289/the-nvidia-shield-android-tv-review
Jak je vidět ze specifikací, tato mašinka zvládá vše, co by člověk mohl chtít ... plné 4k se 60 snímky nyní již použitelné na Youtubu, Netflixu a jiných aplikací; podpora H265, HDPC; bezztrátové prostorové audio; SSD disk; google cast; IR čidlo; ovládání hlasem atd. atd.
Celkové provedení je na výbornou, vše lícuje, plno věcí se ovládá dotykově, design a materiály jsou perfektní.
Ovládání je velmi jednoduché a nabízí mi rychle vše co potřebuji na jednom místě.
Oba ovladače podporují hlasové ovládání, které funguje skvěle česky a velmi usnadňuje ovládnání např. Youtube aplikace či Google music atd., dále oba ovladače mají jack, kam lze připojit libovolná sluchátka a zvuk je poté přenášen pomocí bluetooth. Malý bluetooth remote je možné strčit do kapsy a poslouchat nerušeně vše i ve vedlejší místnosti.
Velký gamepad ovladač funguje kvůli snížení odezvy pomocí WIFI direct.
Výkon CPU, GPU, 3GB RAM plus SSD je cítit na každém kroku a při každé reakci.
Nejsilnější částí je gaming, je zde mnoho možností, jak ShieldTV využít. Nativní Android hry na Google play storu, dále speciálně připravené android hry pro výkonné androidí stroje v Nvidia Zone s podporou až 4K rozlišení, dále streamované hry z vašeho domácího PC s Nvidia kartou a nakonec úžasné streamování AAA herních titulů z Nvidia cloudu běžících v 1080p 60 snímcích, které skvěle funguje s nízkou latencí i díky wifi direct ovladači.
Samotnou kapitolou je hraní her z emulátorů ... např. emulace PSP zde funguje na výbornou včetně náročných her typu God of War ... 3D je zde přerenderováno do vysokého rozlišení, podobně je na tom emulace PS1. Hry tedy mohou vypadat lépe než na originálních konzolích.

Co se týká aplikací, jsou nativní aplikace s plnou podporou ovládání dálkového ovladače a se zjednodušeným rozhraním. Ty lze nainstalovat přímo z Google obchodu. Lze nainstalovat i jiné aplikace pomocí apk souborů stažených např. z apkmirror.com. Jedná se o takzvaný sideload. Tyto aplikace se spouští přes speciální launcher např. Sideload launcher. U těchto aplikací je většinou potřeba touchpad či myš.

Z mediálních aplikací fungují výborně Youtube, Google music, BubbleUpnp, Plex, SoundCloud, TuneIn, VLC player, MX player atd.
Co se týká KODI, používám verzi 16 beta 3, která podporuje dlouhý stisk pro kontextové menu. Funkčnost HD audia zde ještě není úplně dořešená. Každopádně je ze strany KODI plná podpora této krabičky a snaží se, aby vše fungovalo na jedničku. Jinak vše je svižné a obraz na mé 1080p plasmě parádní. Zkoušel jsem testovací video se zajícem s H265 1080P 60 snímků a přehrálo to perfektně.
CEC ovládání zde funguje taktéž bez problémů.
Celkově parádně funguje s tímto systémem (Android tv i Kodi) klávesnice Logitech K400R ... včetně speciálních kláves hlasitost, play/pausa, další skladba, android menu, zpět, zapnutí systému z klávesnice atd.

Jelikož je Shield TV na trhu necelý půlrok a Android TV je poměrně mladý systém, který se začíná více nasazovat (Google, Sony, Philips, Nvidia ...) mohou se objevit drobné problémky, které bude řešit další update firmwaru. Jak se snaží Nvidie řešit jednotlivé problémy, je vidět zde: http://shield.nvidia.com/support/nvidia-android-tv/release-notes/1.

Závěrem jde o super výkonný stroj se vším, co by si člověk mohl přát po HW stránce i s výhledem do budoucna. Software (Android TV, KODI) se stále vyvíjí, ale již nyní je vše plně použitelné.
Pro každé zařízení je důležitá podpora a ta je tu ze strany Nvidie (firmware), Googlu (Android TV), Kodi, XDA.
Je již možné zařízení jednoduše rootnout či na něj nahrát přímo plný Android 5.1. Testují se různé multibooty, Ubuntu a další.

Abych jenom nechválil:
- klávesnice Logitech K400 má problémy s připojením přímo do USB 3.0 (řešení např. pomocí USB hubu)
- občas se objeví nějaká hláška typu Google play přestal pracovat po restartu a načítání doporučení (údajně souvisí s připojeným HW na USB)
- zatím chybí některé důležité aplikace s úpravou pro TV - např. přímá podpora Chromu či Google Photo (oboje lze řešit pomocí sideloadu, ale je nutné na ovládání použít myš či touchpad)
- základní launcher zatím nelze téměř vůbec upravit UPDATE: od verze 1.4 launcheru již lze jednotlivé aplikace přesouvat či schovávat
- podpora přehráváaní bezztrátového prostorového audia je v MX-playeru, ale zatím ne v KODI či PLEX
ShieldTV.png
ai (2993)|7.12.2015 20:51
Pekna recenze,

windows share funguje vpohode? Pouzivaji jejich app, nebo se musi neco stahnout z Google Play, a pak tedy co? TV neni touch screen. Tedy ty kdejake aplikace z Google store jsou vlastne nepouzitelne? Stupidni dotaz mozna, ale jestli bys to mohl rozvest. Tedy jsi nejakou app stahnul a zkousel jestli funguje, jinak zadne indicie pred stazenim nejsou, jak vpodstate je ta aplikace napsana? A to se tyka i tech apk aplikaci z toho http://www.apkmirror.com/ ? A jeste tedy, jakakoliv aplikace z Google Store se muze stahnout a zkusit?
Sealex (290)|8.12.2015 10:42
Díky za reakci, přímo pro android TV jsou k dispozici souborové manažéry ES file manager či Total Commander (včetně pluginů). Pomocí nic je možné prakticky cokoliv. Přehlednější pro mne je klasický dvou-okenní Total Commander s nainstalovaným LAN pluginem. Pomocí KODI je možné se taktéž kamkoliv připojit.
Zatím (mám Shield týden) používám sytém tak jak je (bez rootu či plného Androidu). Ten root by se mohl hodit například na úpravu DPI, kdy standardně je v systému vysoká hodnota DPI (cca 320), aby vše bylo veliké a čitelné, ale né vždy se to hodí. Na to jsou apky, které umožňují upravit DPI třeba na 220, pak se toho vejde na obrazovku daleko více (jde hlavně o sideloadované aplikace).

Android TV je zjednodušený klasický android, hlavní změna je vysoké DPI, pro dobrou čitelnost na TV, aplikace mají zjednodušené rozhraní pro ovládání ovladačem, pro případné hlasové vyhledávání či pro hraní gamepadem. Taktéž májí aplikace úpravu pro zobrazení v defaultním Leanback launcheru.
Google store na Shieldu zobrazuje pouze aplikace optimalizované pro Android TV. Je možné nainstalovat jakoukoliv aplikaci z klasického Google play stažením apk souboru a poté spuštěním (instalací) na Shieldu. Aplikaci většinou bude nutné ovládat touchpadem, myší či aplikací na mobilu (např. Droidmote). Někdy může mít aplikace problém s vysokým DPI, případně může být napsaná aplikace tak, že vyžaduje přímo dotyk (setkal jsem se s tím u jedné hry). Obecně je ale kompatibilita dobrá. Bez problémů jsem si stáhl Evernote, Chrome, Dolphin browser, Fotky google atd. a vše funguje korektně.
Z apkmirror.com by mělo jít stáhnout apk jakékoliv neplacené aplikace. To lze samozřejmě dělat přímo na Shieldu. Apk placené aplikace jsem zatím nezkoušel.
Existuje i komunita, která upravuje aplikace, aby měly ikonu pod Leanback lancherem a nemusely se pouštět přes alternativní aplikaci (Sideload launcher) či launcher (https://plus.google.com/u/0/communities/103510820500984874818).
Rozumně třeba vypadá launcher HALauncher, který je již plně konfigurovatelný pro všechny aplikace včetně těch sideloadnutých (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.i.akihiro.halauncher). Je možné s ním nahradit defaultní launcher.

Zajímavě vypadá i plná verze androidu 5.1 pro Shield TV:



Zde by mělo jít instalovat vše z Google play včetně aplikací pro leanback launcher a Nvidia hubu.
Aplikace na plném androidu lze spustit i v leanback režimu, jak ukazuje následující video:

Sealex (290)|10.12.2015 16:05
Testoval jsem včera možnosti přehrávání HD lossless surround zvuku a zjistil jsem, že pomocí aplikace MX-player lze přehrát bez problémů Dolby TrueHD i DTS-HD™ Master Audio.
Testováno s mým receiverem Sony DN1050.

Plex nyní podporuje DTS-HD.

Aktuální KODI 16b3 zatím přehraje Dolby TrueHD jako PCM prostorový zvuk (v mém případě 5.1) a DTS-HD jako DTS core.
ai (2993)|10.12.2015 16:59
Diky, a co spolehlivost, to je prave problem Androidu, vsechno jde na papire, ale jestli to jde vsechno bez zamrzani, restartu, apod, ale to zrejme se da takto posoudit az po case, tak jestli bys treba nekdy v zime se sem vratil a shrnul to jeste kvuli tomu. :-)
Sealex (290)|18.12.2015 15:22
Nvidia Shield Android TV jako zdatná konzole pro emulátory.
Shield TV díky svému vysokému výkonu hravě zvládá emulaci PSP, PS1, Gamecube, Dreamcast, Nintendo 64, Nintendo DS a mnoho dalších konzolí.
Začíná se slibně rozvíjet emulace WII a dále se pracuje na emulaci PS2.

Zde je výsledek testování vybraných her na jednotlivých emulátorech včetně herních videí:
http://www.freeemulator.com/nvidia-shield-android-tv-emulator-compatibility-list-and-requests/
Sealex (290)|22.12.2015 10:41
!!! Tak konečně i v KODI na Shield TV funguje DTS-HD a TrueHD pass-through !!!
Včera otestováno s mým receiverem a vše OK.
Jde zatím o experimentální betu verzi KODI 16:
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252852
Je vidět, že Nvidie je jedním ze sponzorů KODI týmu ;-)

Pokud to shrnu, tak Shield TV nyní v KODI zvládá následující:
- 4K 60 FPS
- HDMI 2.0, HDCP 2.2
- HW dekódování H265/HEVC
- HDMI CEC
- Infra čidlo
- lossless audio až 24-bit/192 kHz včetně DTS-HD a TrueHD pass-through
rychnoka (7)|10.1.2016 20:36
Dobrý den,
před týdnem jsem obdržel tuto konzoli od Philipsu ke své loni zakoupené TV. Fungovala dva dny a nyní mám problém. Konzole se zacyklovala a po najetí na úvodní obrazovku se po několika vteřinách restartuje a tak pořád dokola. Nepomůže ani odpojení od napájení. Jednou se mi podařilo rychle proklikat a uvést konzoli do továrního nastavení. Vše jsem musel nastavit znovu. Chvíli jela a pak zase to samé - restart. Nevíte někdo co s tím než to budu reklamovat ? Díky.
KamilZ (10277)|10.1.2016 20:47
Zkus tohle https://forums.geforce.com/default/topic/881959/shield-android-tv/2-0-update-causes-continuous-reboots-/post/4692729/#4692729 a případně vypni Location Services http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=64297737&postcount=2

Pokud máš problém s provedením reset, tak zkus ten přes tlačítka.

PS: Předpokládám, že se bavíš o Nvidia Shield Android TV a ne o nějaké konzoli od Philips :-)
rychnoka (7)|10.1.2016 21:28
První odkaz nepomohl. Kde najdu ,, Location Services,, v české lokalizaci ?
KamilZ (10277)|10.1.2016 21:38
Nevím, jak se to přesně v CZ jmenuje, ale bude to nějak ve smyslu určování polohy apod.
rychnoka (7)|10.1.2016 21:45
Pokud není konzole připojena k internetu tak drží, ale to je mi tak platné.
Sealex (290)|11.1.2016 09:38
Koukal jsem, že to nějaké uživatele trápilo, každopádně všichni to vyřešili vypnutím služby zjišťování polohy. Najdeš to v nastavení úplně dole vlevo pod názvem "Poloha". Tam deaktivuj zjišťování.
Předpokládám, že tato chybka bude opravena v novém firmwaru, který očekáváme již každým dnem. Má přinést Android 6 a s ním hlavně funkcionalitu adaptivní interní paměti, kdy je možné přiřadit SD kartu či USB harddisk jako plnohodnotnou interní paměť.

rychnoka (7)|11.1.2016 16:05
Díky všem za radu. Našel jsem to, vypnul jsem to, funguje to. :-)
Pepa22 (34)|18.1.2016 17:27
Jdou k tomu naroubovat různé IR ovladače, nebo jen Harmony?
Sealex (290)|19.1.2016 09:37
Abych pravdu řekl, zatím jsem si s tím nehrál, protože jsem to nepotřeboval. Na ovládání mohu použít remote ovladač, gamepad, klávesnici s touchpadem Logitech K400 (funguje výborně včetně mediálních a speciálních kláves) a univerzální IR ovladač, kde mám přeučené ovládání z ovladače televize, které funguje pomocí HDMI CEC.
Pepa22 (34)|19.1.2016 13:59
Nakonec jsem sehnal za pár stovek Harmony, teď už jen aby vše dorazilo domů.
Nemám z androidem TV žádnou zkušenost (a i na telefonu a tabletu jsem mu dal dávno vale...) - jde nějak nastavit aby se Kodi zapnut hned po spuštění přístroje?
Chci to čistě jako MMC co přehraje všechno a na nějaký hry a jiné serepetičky kašlu.
Sealex (290)|19.1.2016 16:17
To by byla škoda, KODI je jen jedna z mnoha věcí, co lze s touto mašinkou dělat ;-)

Nicméně můžeš použít např. XBMC Launcher https://play.google.com/store/apps/details?id=se.blunden.xbmclauncher
nebo nějaký Startup manager.
rychnoka (7)|21.1.2016 17:06
Na této konzoli si pouštím z Youtube 4k ukázky a obraz vypadá pěkně. Ale mám jen 12 Mbit linku a jede to plynule bez sekání. V Youtube aplikaci v konzoli jsem nikde nezjistil, v jakém rozlišení to stahuje. TV je nastavená na přepočet všeho do 4k. Umím někde zjistit, na co se doopravdy dívám ? Nemáte někdo odkaz na opravdu kvalitní video v 4k a H.265 ?
Sealex (290)|21.1.2016 17:43
V nastavení Youtube aplikace je možné aktivovat statistiky, tam uvidíš vše potřebné ...
http://androidtv.news/2015/12/youtube-1-3-adds-stats-for-nerds-better-channel-layout/
Pepa22 (34)|22.1.2016 20:06
Tak jsem to tam nahulákal, ale teď se nemůžu dostat zpět.
Když Kodi vypnu, tak se hned zapne :-D

Edit:
Tak jsem tam nakonec nainstaloval z Kodi jiný launcher a tím se obnovila nabídka výběru launcheru pod tlačítko... uff
Hard reset pomocí tlačítek vždy skončil chybou :-/
Pepa22 (34)|23.1.2016 17:59
Jak prosím vás zprovozním Harmony v Kodi?
Mám Harmony 200 - v něm přidané zařízen NV Shield - to funguje, pak MS klávesnici - to nejde (normální klávesnice v Kodi funguje).
Co má tedy ještě udělat aby do spolu "mluvilo"?
Sealex (290)|1.2.2016 09:32
Pheorinos (24)|1.2.2016 16:20
Kdyby měl někdo zájem, tak alza už přímá předobjenávky.

https://www.alza.cz/gaming/nvidia-shield-tv-d3948482.htm
Sealex (290)|2.2.2016 09:03
Jsem moc zvědavý, jak bude stanovena cena. Podle kurzů by to mohlo být cca 5500,- za 16 GB SSD verzi s gamepad controlerem.
S novým Androidem 6.0 bude už 500 GB verze pozbývat smysl, kdy si můžete udělat interní úložiště z velké SD karty (byly testována až 500 GB velikost) či pevného disku připojeného přes USB 3.0.
Sealex (290)|24.2.2016 14:56
Byl vydán nový firmware 3.0 pro Nvidia Shield Android TV, který přináší očekávané hlavní změny:
- přechod na Android 6 Marshmallow
- nastavení SD karty nebo USB 3.0 hardisku jako interní paměť
- vylepšené barvy pro YUV 4:2:0 video playback
- možnost nastavit pro HDMI RGB Full Range
- vylepšená podpora HDMI CEC
- podpora pro Vulkan aplikační rozhraní pro přímou komunikaci s grafickým HD (výkonná náhrada OpenGL)

více detailů o jednotlivých firmwarech zde:
https://shield.nvidia.com/support/nvidia-android-tv/release-notes/1
Miki_ (162)|15.3.2016 11:06
Jsou už k dispozici hry na tuto konzoli z PC? :-)
Sealex (290)|16.3.2016 10:18
Nvidia Shield Android TV je v tomto hodně univerzální. Je zde mnoho možností, jak hrát hry.

1) Nvidia zone - Androidí hry upravené pro gamepad a případně využívající sílu Shieldu. Některé jsou jen exkluzivně pro Shield. např. Metal Gear Rising: Revengeance, Portal, Half-Life 2, teď je ohlášený Borderlands atd ...
https://shield.nvidia.com/games/android (potřeba zafiltrovat na Android TV)

2) streaming Nvidia Geforce Now ... placený streaming za cca 8 Euro měsíčně (zdarma první 3 měsíce, z nějakého důvodu mám nyní po skončení další 3 měsíce zdarma ;-) ) či se kupují hry zvlášť
v poslední době se do streamingu přidávají další a další zajímavé pecky, více zde ...
https://shield.nvidia.com/games/geforce-now

3) streaming Nvidia Gamestream (PC games) - streamování her z domácího pc na televizi, více zde ...
https://shield.nvidia.com/game-stream

4)herní emulátory - díky síle HW není problém hrát hry z PSP, PS1, Gamecube atd. a to vše ve 1080p 60p (pokud je to u dané hry možné)
více zde...
http://www.freeemulator.com/nvidia-shield-android-tv-emulator-compatibility-list-and-requests/

5) androidí hry, které nejsou uvedené ad 1), ale fungují s ovladačem nahrané z Google play či bokem
Sealex (290)|16.3.2016 10:44
zajímavá odnož KODI upravená pro některé androidí mašinky, zvláště pak Nvidia Shield Android TV .... SPMC 16.1.1
http://www.cnx-software.com/2016/03/14/spmc-16-1-1-kodi-16-android-fork-adds-bluray-3d-iso-playback-hd-audio-pass-through-and-other-improvements/
domovská stránka projektu: http://spmc.semperpax.com/

Changelog compared to Kodi 16.1:
- Based on Kodi 16.1
- HD Audio pass-through (Nvidia Shield AndroidTV + some Amlogic devices such as Minix U1 & Wetek Core at least)
- Autostart at boot (xbmc.autostart=true in xbmc_env.properties)
- GUI size setting (Allows 4K GUI on Nvidia Shield)
- Only give codec priority to Mediacodec (Surface) for 4K
- Only stop video on minimize for Mediacodec (Surface)
- “System” screensaver to enable daydream; all other screensavers disable daydream
- Get removable storage names from system
- Basic Bluray 3D iso playback (experimental; amlogic)
- Android TV recommendations and voice search (experimental)
- SSL enabled MySql
- Stop video playback when screen goes off
- Setting to force SMB v1 (might solve windows connection issues)
- The ever good ol’ “Import All” option
- “Back” = Stop in fullscreen video
lukowicz_ce4you (43)|16.3.2016 21:58
Moc bych konzoli/MMC chtěl, ale uvažuji kde rychle a bez problému koupit. Dáte mi prosím tip zde popřípadě PM? V Alze se asi nedočkám
Děkuji
Sealex (290)|17.3.2016 11:32
lukowicz_ce4you: jak jsem nakupoval, je v prvním příspěvku. Asi je stále nejjednodušší objednat Shield TV přes Amazon.de.

Cena s gamepadem je nyní 202 Euro + poštovné, balné, clo tzn. celková cena by měla být cca 215 Euro (výpočet amazonu) což je v přepočtu podle VISA kalkulačky 5800,- až 6000,-
Bohužel aktuálně již není akce s remote ovladačem zdarma.

Jinak podle odhadu, že na amazonu stojí Nvidia Shield tablet také cca 200 Euro a prodává se v Alze za 5500,-, tak by cena v Čechách měla být podobná i pro Nvidia Shield Android TV.
lukowicz_ce4you (43)|18.3.2016 18:47
Tak , děkuji za rady. V Amazonu jsem nikdy nenakupoval a to už mám naopak z číny provedeno nákupů na stovky :D
Obával jsem se vysokého poštovného. Ale v poho, dnes objednáno a dle Amazonu to budu mít ve středu doma. nNevím sice jak si to převezmu, když manželka je v práci a já na služební cestě ale třeba mi to nechají někde v depu. Ani jsem se nedozvěděl kdo mi to bude přepravovat, jestli DHL, UPS,PPL ......
Uvidíme co pak je to za mašinku.
Ještě jednou děkuji
yurnyx (2)|20.3.2016 21:08
Pozdravujem všetkých. Mám záujem o túto krabičku no vŕta mi hlavou nasledovné :ako prepojiť Nvidia Shield so stereo zosilňovačom? O receiver nemám záujem. Možno nejaký DAC...
yurnyx (2)|20.3.2016 21:50
Ďakujem za pohotovú odpoveď. Cez TV naspäť do zosíka to ťahať nechcem takže tá krabička bude asi jediná možnosť.
lukowicz_ce4you (43)|24.3.2016 10:51
Mašinka je doma :) Jsem unešen funkčnosti, luxusního vzhledu a hezky bytelné váhy, zpracování malého ovladače je taky super poctivý kov

Ale co mne naprudilo, že po registraci a zadání karty do GeforceNow mi to háže Chyba obchodu. Jak jsem si všiml na GP, tak tuhle chybu mají takřka všichni

edit: tak jsem zjistil že když jsem přímo pře gugl účet tak mne to nechce pustit dál, vytvořil jsem nový se stejnou kartou a vše jede tak jak má.
djradek81 (5)|26.3.2016 16:38
Zdravim a jak funguje natom skype a jakou kameru dokoupit ? Protoze to bude casem jedina moznost kde skype pouzivat , konci ve smart tv takze to bude jedina moznost pouzivani na androidu a prej ani na android tv ho vubec nevytvorili,,
Sealex (290)|31.3.2016 09:00
Očekávané novinky v Android N pro Android TV:
- víceuživatelský přístup
- PIP ... možnost si nechat přehrávat video v malém okně v rámci jiných aplikací
- vylepšený multitasking (přepínání běžících aplikací)
- systémová podpora nahrávání TV kanálů



djradek81: Skype pro Android TV zatím nemá verzi. Nezkoušel jsem, ale údajně by mělo fungovat audio, pokud se aplikace nahraje jako sideload.
Alternativou může být aplikace Tellybean, má verzi pro Android TV a funguje i přímo z prohlížeče. Potvrzená je funkčnost kamer od Logitechu.
https://www.tellybean.com/
lukowicz_ce4you (43)|11.4.2016 19:14
Taky vám přestal fungovat GameStream? Samozřejmě se ptám těch co funkci využivají.
mota (10)|13.4.2016 11:20
Zdravím, jde v ČR do Shield TV nainstalovat HBO GO?
lukowicz_ce4you (43)|13.4.2016 20:34
Podle mně by měla jít , ale né officiální cestou. Nemžu zkusit protože sice HBO mám ale nemůžu se přihlasit
https://www.apkmirror.com/?s=hbo+go+&post_type=app_release
Sealex (290)|15.4.2016 09:28
[QUOTE=lukowicz_ce4you;522148]Taky vám přestal fungovat GameStream? Samozřejmě se ptám těch co funkci využivají.[/QUOTE]

Byl update Nvidia Hubu viz. popis změn níže:

NOVINKY
March 28th 2016
• Transition to new account service requires you to log back in
GameStream requires an update to GeForce Experience
• Bug fixes and performance improvements
Sealex (290)|15.4.2016 09:40
[QUOTE=lukowicz_ce4you;522209]Podle mně by měla jít , ale né officiální cestou. Nemžu zkusit protože sice HBO mám ale nemůžu se přihlasit
https://www.apkmirror.com/?s=hbo+go+&post_type=app_release[/QUOTE]

Předpokládám, že by to mohlo jít jako jiné sideloadované aplikace. U všech sideloadovaných aplikací funguje pravý knob (páčka) na gamepadu jako myš, takže není nutné připojovat skutečnou myš či klávesnici s touchpadem.

Správný link na apk soubor pro českou verzi je zde:
https://apkpure.com/hbo-go-czech/hbogo.v3.czech.slovakia
Sealex (290)|19.4.2016 16:17
nový update FW pro Nvidia Shield Android TV - SHIELD EXPERIENCE UPGRADE 3.1
- optimalizace pro hry
- pravá páčka na gamepadu jako myš pro aplikace, které nejsou optimalizované pro Android TV
- různá vylepšení pro detekci USB drive, zápisu přes FTP, HDMI-CEC, idle/sleep stabilita, formátování SD karet, podporu myši atd ...
- je začleněn březnový 2016 balíček bezpečnostních záplat pro Android

více zde: https://shield.nvidia.com/support/nvidia-android-tv/release-notes/1
lukowicz_ce4you (43)|23.4.2016 11:08
[QUOTE=lukowicz_ce4you;522148]Taky vám přestal fungovat GameStream? Samozřejmě se ptám těch co funkci využivají.[/QUOTE]

Jen pro zajímavost, po radách na officiálním foru jsem našel řešení problému.
Rada zněla , změnit název PC na kterém je nainstalován Geforce Experience a světe div se ono to funguje.
mota (10)|27.4.2016 09:31
HBO GO se mi zprovoznit nepodařilo, tvrdí že se nemůže připojit (údajně pomůže odpojení od Ethernetu a použití wifi, nezkoušel jsem). Z HBO mi řekli, že aplikaci mají v testovací fázi takže jí uvedou týden po tom co skončí GOT :)

---------- Doplněno v 07:31 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 07:29 ----------

Mám problém s gamepadem. Nějak se mu nechce fungovat bezdrátově nesetkal jste se s tím někdo?
lukowicz_ce4you (43)|28.4.2016 15:17
Zrovna po víkendu se mi nedařilo ho připojit. Zkusil jsem tovární nastavení a znova jede.
lukowicz_ce4you (43)|28.4.2016 15:55
Zrovna po víkendu se mi nedařilo ho připojit. Zkusil jsem tovární nastavení a znova jede.
Sealex (290)|29.4.2016 10:31
Já jsem žádný takový problém nezaznamenal. Zkusili jste v nastavení připojených zařízení dát Zapomenout/Forget a znovu gamepad napárovat?
Sealex (290)|29.4.2016 10:45
[QUOTE=mota;522404]HBO GO se mi zprovoznit nepodařilo, tvrdí že se nemůže připojit (údajně pomůže odpojení od Ethernetu a použití wifi, nezkoušel jsem). Z HBO mi řekli, že aplikaci mají v testovací fázi takže jí uvedou týden po tom co skončí GOT :)
[/QUOTE]
Taky jsem HBO GO zkoušel a přes Ethernet to nefungovalo, co musím ale pochválit, je konečně verze Stream.cz pro Android TV ... běží pěkně ve fullHD i s hlasovým vyhledáváním. Doufám, že ostatní TV archivy to budou následovat a nebudu je muset mít sideloadnuté (Prima play, iVysílání, Voyo ...).
Z českých aplikací má ještě pěknou Android TV verzi FilmBox .... plno obsahu v češtině za 129 Kč/měsíc. A samozřejmě Google Film ... ten je pěkně udělaný, ale dost pro našince drahý. Netflix nemá zatím český obsah či české titulky.
Vše je samozřejmě možné mít v rámci KODI či SPMC. Pomocí SPMC i s hlasovým vyhledáváním ... pomalu na něj přecházím a je tam plno super vychytávek pro Shield TV.