Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupě bazarové kamery 5-6tis. Kč

pee.tr (1208)|5.12.2015 11:14
Ahoj. Zvažuji výměnu NV-GS27 za něco lepšího. Točím sporadicky, ale když už, rád bych měl obraz trošku koukatelnější. Zřejmě by mi stačilo HD ready rozlišení už i kvůli HW výbavě na zpracování, ale Full HD se nebráním. Za nový stroj utrácet nehodlám, pohlížím po kousku z druhé ruky, který na mé potřeby bude stačit. Největší dilema však mám z velikosti čipu. Možná neuvažuju úplně správně, ale pokud by platila přímá úměra mezi velikostí rozlišení nahrávaného obrazu a úhlopříčkou čipu, tak bych pro zásadně kvalitnější obraz ve full HD musel sáhnout mnohem hlouběji do kapsy. Nebo se mýlím? Jde mi předevím o to, zda má smysl kupovat HD kameru s čipem kolem 1/4" (stará SD má 1/6"). Případně po čem se ještě ohlížet krom světelnosti objektivu. Pokud by se tu objevilo doporučení najakého konkrétního typu, byl bych rád. Nejlépe panasnic, sony. Děkuji.
PS: co třeba Panasonic HDC-SD60 za 6tis.Kč, má to smyls?
arkij (540)|5.12.2015 17:03
Možná Tě trochu přesměruju v uvažování, pokud točíš sporadicky co takhle zkusit kompakt.
Sony má video výborný a nabízelo by se v té cenové hladině například toto:

https://www.alza.cz/sony-cybershot-dsc-hx60-cerny-d601727.htm?catid=18843298

Budeš to mít nový a máš v tom i foťák. Věř tomu, že po přechodu z toho tvého DV budeš
kvalitou překvapen. Trochu bude více šumu v místnostech (ale to u té bazarové taky),
za dobrého světla pak obrázek pěknej, dobrej stabilizátor a na občasný použití malej a
skladnej pěkně do kapsy.
Aleš 2 (3)|6.12.2015 10:29
Foťák nikdy nebude mít tak dobrou stabilizaci a bude bude vždy z ruky roztřepané. Shodou okolností jsem minulý týden koupil novou kameru a chystám se prodat kousek, který by ti mohl přesně vyhovovat - Sony HDR-CX 505 , koupenou v roce 2011 za cca 25.000,-
- objektiv řady G, FULL HD, vnitřní paměť 32GB, perfektní low-light a stále i na rok 2015 špičkový obraz i na jakékoliv velké obrazovce. Kamera je jako nová, s veškerým příslušenstvím, včetně dálkového ovládání, originál brašny a microHDMI Sony pro propojení s TV.
Pro tebe ideál, já dvě stejně neunosím.
Napiš SZ, myslím, že se nějak domluvíme:)
pee.tr (1208)|6.12.2015 12:20
[QUOTE=arkij;518493]Možná Tě trochu přesměruju v uvažování, pokud točíš sporadicky co takhle zkusit kompakt.
Sony má video výborný a nabízelo by se v té cenové hladině například toto:

https://www.alza.cz/sony-cybershot-dsc-hx60-cerny-d601727.htm?catid=18843298

Budeš to mít nový a máš v tom i foťák. Věř tomu, že po přechodu z toho tvého DV budeš
kvalitou překvapen. Trochu bude více šumu v místnostech (ale to u té bazarové taky),
za dobrého světla pak obrázek pěknej, dobrej stabilizátor a na občasný použití malej a
skladnej pěkně do kapsy.[/QUOTE]

Díky za návrh. Osobně ale nejsem moc zastáncem zařízení x v jednom. To jsem už řešil loni, kdy mi odešel foťák a pořídil jsem si na focení zrcadlovku. Třeba plynulé zoomování, nebo jeho různá rychlost, během točení videa si s ovládáním na kompaktu příliš nedovedu představit. Samozřejmě neznám zmíněný typ, ale moc nepředpokládám, že by to bylo řešeno nějak použitelně. V kvalitu obrazu bych samozřejmě věřil, to už mají dneska i mobily lepší obraz než moje DV kamera.