Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

65 "Orava LT-1650

jolo (2)|3.12.2015 21:34
Ahojte.

Zvazujem nad kupou tohto TV. Ma niekto nejake skusenosti? Je to zaujimavy TV vykon/cena (1000 Eur). Nema sice 3D, ale ide mi cisto o zobrazovac, mam totiz vu+solo2, ktoy mi nahradi aj smart aj satelit. Od TV necakam nic len obrazovy panel. Aj zvuk mam cez domace kino.

Dakujem
vivid.sk (11472)|3.12.2015 21:55
[QUOTE=jolo;518445] Od TV necakam nic len obrazovy panel[/QUOTE]
Co je alfa a omega pri kazdej jednej TV :)

Rad by som sa mylil, ale pokial bude kvalita obdobna, ako ostatne cinske znacky, ktore su z tejto kategorie (Sencor, ECG, Hyundai, ....), nebude to ziadna vyhra, ovsem, pokial nehladas len kvantitu (velkost uhlopriecky).
jolo (2)|3.12.2015 22:17
Urcite mi ide aj o kvalitu. Len ma zarazilo aj to, ze som bol Nay, kde som mal moznost porovnat sony KDL-65W859C, nejaky LG 65UF850V a panasonic TX-65CS620E. Co tu citam dlho na fore, tak som z pocitu, co som videl na vlastne oci na vsetkych vedla seba polozenych bezala stv hd zo satelitu mal najlepsi dojem z LG. Tak najlepsi obraz bol na "shit " LG - cierne sako mal chlap fakt cierne. Paradoxne na SONY, co by mal mat najkrajsi obraz mal sako uplne sede a obraz bol oproti LG uplne sedivy. Panasonic bol tak nieco medzi tym, a to je relativne stary model. Modra farba co bola obloha v oknach bola uplne rozsipana - rozmazana na sony a aj na panasonicu. Neviem nepytal som sa ci boli nakalibrovane, ale este tam asi skocim a opytam sa. Bol som rozhodnuty pre made in Japan - SONY alebo Panasonic, ale teraz vobec neviem. Samsunga tam mali len 55 uhlopriecku , ale nic moc obraz. Doteraz vlastnim panaka plazmu, ale len 42 uhlopriecku - je cas na vacsi a detom do izby pojde panak.

Diki
vivid.sk (11472)|3.12.2015 23:23
Obraz v obchode ta nemusi zaujimat. Pri "shop mode" nic nespoznas. Naviac je to vzdy pri svetle (t.j. vacsinou nezaujimave, pretoze aj cierna na IPS panele vyzera cez den cierno).

[QUOTE=jolo;518447]nepytal som sa ci boli nakalibrovane, ale este tam asi skocim a opytam sa[/QUOTE]
srandista :)


Tato TV ma mizernu ciernu (0.22cd/m2) a celkove hodnotenie rovnako podpriemerne, ovsem v predajni cez den to nemozes poznat. Rovnako clouding je skoro nemozne odhalit, daju sa odhalit problemy s uniformitou pri zobrazeni bielej, ktore kricia aj za svetla.


[QUOTE=jolo;518447]mal sako uplne sede[/QUOTE]
Ako vies, ze to sako naozaj nemalo byt sede? :D Nedaj sa oklamat lacnymi trikmi. Kazda TV robi pri dynamickom rezime agresivy "auto exposure", pretoze to pre bezne oko vyzera lepsie. Preto cierna (ergo tmavo siva) je ciernejsia (za cenu odstranenia detajlov v odtiennoch sedej) a svetla svetlejsia:

Tu je priklad:
hdr-lightroom-presets-3-f1.jpg
tdlmarek (1566)|4.12.2015 07:38
[QUOTE=jolo;518447]Panasonic bol tak nieco medzi tym, a to je relativne stary model.[/QUOTE]
CS620 je letošní model.