Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má někdo tento rekorder panasonic DMR E-60

AleK (814)|26.6.2005 21:24
potřeboval bych poradit dostal se mi pod ruce tento přístroj s tím že to prý neumí nahrávat na nic jiného placky ( DVD ) s označením PANASONIC a já si myslím že je to nesmysl
potřebuji Váš názor a kdyby náhodou někdo tento přístroj měl tak prosím o poznatky
děkuji všem
mirekv (7169)|26.6.2005 21:42
AleK
To je divné, ne? Na jiné média to musí přece fungovat taky!
AleK (814)|26.6.2005 21:52
mirekv
no to já tvrdím taky, ale dostal jsem od něj placky ( Panasonic ) tam bylo vše nahráno v pohodě ( přehrát to šlo všude ) a pak ještě Imation, který nešel načíst v pc i ve stoláku ?? údajně se ptal na podpoře a tam mu bylo zděleno že má používat jen ty Panaky, ale se*e ho to protože stojej o mnoho víc kaček
Pitomec (10211)|26.6.2005 23:00
To je stejný jako rekordér E-55, kterej vypálí na všechno, ale zrovna ty sračky Imation bych tam necpal :-k Na Verbatim (DVD-R, DVD-RAM) úplně bezproblémů :-)
AleK (814)|26.6.2005 23:26
Pitomec
díky budu testovat
videoman (178)|28.6.2005 11:13
Jo Imation je taky dobrá sračka, ale nad super vadnou sérii od Multidisku to nemá.. :((
Rvu tam kde co, mám DMR-HS2, akorát se mi 2x stalo že sem tam dal přehrát nějakem blbě udělanej noname šmejd a vůbec ho nechtěl načíst, a dělal to pořád dokola a dokola, nepomoh ani restart a tak jsem ho potom musel rozebrat a vybrat to růčo, upozorňuju že to není žádnej med neb je ta machanika pěkně zakrytovaná.
\/
pavel-ha (3)|27.1.2008 08:07
V Panasonicu DMR HS-2, ktery mne dlouho dobre slouzil, mne uviznulo medium a nemuzu ho vyndat, a to (jak doporucovali) ani potom, co jsem nechal stroj vypnuty i pres noc ze elektriky (i snuru ze zdi), aby se nejak vzpamatoval. Pry existuje jakysi "trojhmat" : ze kdyz drzite PREDEM tyto tri tlacitka na panelu a az PAK pritom zapnete snuru do zdi, neco se tam resetuje a disk to vyplivne. Neznate to prosim nekdo? Vyzkousel jsem kde co ale marne... Pripadne - neporadite, jak to otevrit a vyndat mechanicky? V zaruce uz to pochopitelne neni...
stani (1647)|27.1.2008 08:30
[QUOTE=pavel-ha;163376]V Panasonicu DMR HS-2, ktery mne dlouho dobre slouzil, mne uviznulo medium a nemuzu ho vyndat, a to (jak doporucovali) ani potom, co jsem nechal stroj vypnuty i pres noc ze elektriky (i snuru ze zdi), aby se nejak vzpamatoval. Pry existuje jakysi "trojhmat" : ze kdyz drzite PREDEM tyto tri tlacitka na panelu a az PAK pritom zapnete snuru do zdi, neco se tam resetuje a disk to vyplivne. Neznate to prosim nekdo? Vyzkousel jsem kde co ale marne... Pripadne - neporadite, jak to otevrit a vyndat mechanicky? V zaruce uz to pochopitelne neni...[/QUOTE]

Tady je něco, ne?
VTronik (20)|27.1.2008 15:03
[QUOTE=Pitomec;45118]To je stejný jako rekordér E-55, kterej vypálí na všechno, ale zrovna ty sračky Imation bych tam necpal :-k Na Verbatim (DVD-R, DVD-RAM) úplně bezproblémů :-)[/QUOTE]

Z vlastní zkušenosti potvrzuji včetně Verbatim DVD+R. Žádný problém...
videoman (178)|2.2.2008 22:51
[QUOTE=pavel-ha;163376]V Panasonicu DMR HS-2, ktery mne dlouho dobre slouzil, mne uviznulo medium a nemuzu ho vyndat, a to (jak doporucovali) ani potom, co jsem nechal stroj vypnuty i pres noc ze elektriky (i snuru ze zdi), aby se nejak vzpamatoval. Pry existuje jakysi "trojhmat" : ze kdyz drzite PREDEM tyto tri tlacitka na panelu a az PAK pritom zapnete snuru do zdi, neco se tam resetuje a disk to vyplivne. Neznate to prosim nekdo? Vyzkousel jsem kde co ale marne... Pripadne - neporadite, jak to otevrit a vyndat mechanicky? V zaruce uz to pochopitelne neni...[/QUOTE]



Rozmontovat, - o žádném trojhmatu nevím (ale nepopírám že to není možné)
je to práce tak na 15 minut. Stačí k tomu menší křížový šroubovák. Nejdřív odřoubovat kryt - šrouby jsou na 4x bocích a 3 zezadu. Pak odmontovat plastový kryt traye (pozor na plochý kabel co vede k harddisku),
nakonec bud planžetou vystrčit médium (musí být zapnuto v síti takže bacha - vyjede to samo) nebo ještě pokud to nejde odmontovat i plechový kryt samotné machaniky (velmi opatrně)

videoman
DS2 001.jpg DS2 002.jpg
pavel-ha (3)|3.2.2008 00:41
[QUOTE=videoman;164211]Rozmontovat, - o žádném trojhmatu nevím (ale nepopírám že to není možné)
je to práce tak na 15 minut. Stačí k tomu menší křížový šroubovák. Nejdřív odřoubovat kryt - šrouby jsou na 4x bocích a 3 zezadu. Pak odmontovat plastový kryt traye (pozor na plochý kabel co vede k harddisku),
nakonec bud planžetou vystrčit médium (musí být zapnuto v síti takže bacha - vyjede to samo) nebo ještě pokud to nejde odmontovat i plechový kryt samotné machaniky (velmi opatrně)

videoman[/QUOTE]
Diky! Presne tam jsem se dostal, ale at jsem po odkryti plastoveho krytu vypalopvacky zapnute HS-2 utocil mechanicky (co mozna jemne) na kterykoliv z pristupnych plochych planzet nebo i osicku , nic se nestalo a medium nevyjelo. Nevim co presne znamena "planzetou vystrcit medium". Zastrcit nekam (ale kam) nejakou jinou, vlastni (ale jakou) planzetu? Na zadnou z tech odkrytych vastnich to nereagovalo...
Nakonec se mne ujala mnohem zkusenejsi kamarad a misto druhe varianty (=odsroubovat dalsi, tedy uz plechovy kryt) , zvolil jeste jinou, evidentne jeste reskantnejsi: vysrouboval (opet 4 sroubky) celou vypalovaci jednotku. To se mu povedlo a rucnim sroubovanim cernym jenom vykukujicim koleckem na dne jednotky se horizontalni poloha media v jednotce jemne zvysilla, az je slo pohodlne vytahnout. JENOMZE: pro uplne vymontovani vypal.jednotky musel docasne uvolnit z patentniho kontaktu konec stuhy prepasavajici jednotku (na obr. 2 bily konec cerne stuhy). Po navraceni ted uz prazdne vypalov. jednotky zpet a opatrne zpetne fixaci stuhy do slotu patentniho kontaktu (a po jejim znovuzajisteni prilozenym plastovym miniaturnim "zamkem", tycinkou cca 30x1x1 mm) ted pristroj nefunguje zase. I kdyz se to tentokrat projevuje jinak. Namisto predchoziho marneho nacitani zasekleho media (s koncovou chybovou hlaskou U11) se ted stroj marne pokousi najit vubec hard disk. Nenastartuje se tak vubec system. Chybu to neohlasi zadnou, ale hard disk to hleda do nekonecna, takze vypnout to lze jenom natvrdo...
Muze to byt jen v nepresne vracene a upevnene stuze? Zkusili jsme to vynadat a zandat znoovu - marne.
videoman (178)|3.2.2008 14:54
tak to nevím, nic jsem neodpojoval to bych si nedovolil,
normálně jsem to médium vynadal zezadu z mechaniky po částečném odmontování plechového krytu tak že jsem ho nadzvihnul a pinzetou vytáhl ven
losos (2977)|9.4.2008 07:11
Mám stejný typ a měl jsem i stejnou závadu, také se mi ji nepodařilo odstranit, ale opravili to v servisu - naštěstí pár dnů před skončením záruky, čili zdarma...