Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): televízor=obraz=film?

Neregistrovaný (0)|3.12.2015 01:07
Tazatel: julius

Znění dotazu: Stará tv jvc (100hz crt) skolabovala. Upgrade bol tak priroodzený a zdal sa vcelku jenoduchý až po návštevu predajne s 500e vo vrecku (strop bol vtedy 1000) a chcel som tv s dobrým obrazom.To som ostal asi dlho "mimo" keď telky sú chytré na všetko, len obraz je na ho*no.
a teraz dotaz...vtedy sa mi vcelku zapáčil samsung ue48ju7002.Po týzdňovom čítaní tohoto fóra(super),rezenzií a odporúčaní (lepšie staré FHD ako nové 4K- škoda že väčšinou staré nezohnateľné modely) sa zasa vraciam na na začiatok. Môj výber:Samsung ue48(55)ju7002,Sony Bravia KDL-50W805.
Je niečo z tohoto dobrá volba ?

Ostatné info: vzdialenosť od TV max.3,6m, signál satelit: sky-link,využitie:TV
Na značke nezáleží
Ešte dodám že nemám v pláne meniť tv v dobe "do kedy pôjde".

Technika, které se dotaz týká: samsung etc.
vivid.sk (11472)|3.12.2015 16:38
JU557002 je plne pouzitelna TV, avsak mimo tvojho limitu (a mimo limitu vacsiny triezvo uvazujucich ludi, ktori vedia, ze to pojde rapidne dole, a nepotrva to dlho). Tieto TV totiz neponukaju okrem rozlisenia nic nove, oproti dobrym a spickovym FHD modelom z roku 2014 za podstatne rozumnejsie ceny. Realne je vsak o nieco horsia cierna ale o nieco lepsi input lag (co zasa netrapi kazdeho).
Dalsia uvedena (Sony 805) TV vo vybere je sice starsi, ale stale rozumny FHD kusok, za akceptovatelnu cenu.

P.S. Na 3.6 metra bude lepsie vacsia uhlopriecka, aspon 55" a "obycajne fullHD" je absolutne dostacujuce.
ciernypeter (13)|5.12.2015 00:38
´Dakujem vivid za prínosný komentár.Uhlopriečku si mi poriešil a komentár "JU557002 je plne pouzitelna TV" som si preložil v zmysle "môze byť " a som viacmenej rozhodnutý pre toto. Vieš to ešte porovnať s ue55js8002 čo sa týka obrazu? Na triezvy rozum zabudni :)
vivid.sk (11472)|5.12.2015 16:45
Preferujem "flat" modely, co JU700x splna, zial vyssie modely su uz vsetky "curved". Na druhej strane, pri 55" uhlopriecke zahnutie nie je nejako zasadne, takze to nieje vyslovene obtazujuce.

Model o ktorom sa zmienujes musi byt nejaka novinka, pretoze ho neobsahuje ani web vyrobcu a nieje ani na zozname modelov, ktory existoval pri zakladani hlavnych vlakien (SU modely maju povodne cislovanie od SU8500 vyssie). Mozno je to len dodatocne vyrabana flat verzia modelu JU8500, ak ano, tieto modely su vseobecne velmi dobre hodnotene a odporucane.
ciernypeter (13)|5.12.2015 18:01
Pokrčenú nechcem ani ja.To je asi len pre samotárov.
K tej ue55js8002 to na samsuvic webe nájde len uživateľskú príručku a firware, ale napriek tomu ju majú medzi modelmi na ktoré sa vzťahuje aktuálny cashback.Podľa heureky sa u nás predáva od polky októbra a javí sa ako "flat",aj keď napr. hneď prvé foto je "curved",tak neviem.Recenzie na konkr.model žiadne.
Ďakujem aj tak za pomoc s výberom. Voľba je ue55ju7002 a ak je 8002plochá vstupuje ešte do výberu.Rozdiel v cene cca.300.
vivid.sk (11472)|5.12.2015 23:42
Otazka znie, ci chces kupovat macku vo vreci. Nevieme, ake su tam panely (v ostatnom rozdiel nebude oproti JU8500). Ak neplanujes castejsiu obmenu, potom by bolo logicke zobrat vyssi model, su to vsak tvoje financie. Realne vsak (obzvlast po kalibracii) nepredpokladam zasadny rozdiel v obraze, ak by si ich mal pri priamom porovnani vedla seba. Plusom vyssich modelov je podpora UHD a HDR (opat zaujimave az v blizkej buducnosti).
ciernypeter (13)|4.1.2016 10:34
Vďaka za rady.Zobral som nakoniec tú 7002 v 55". Uhlopriečka tak akurát. zo smart funkcií niekedy blbne youtube(načítava a nič..),pri spustení yout.cez google to chodí bez problémov.Inak o.k.
Otázku mám ešte k tej kalibrácii.Je to čiste sw záležitosť (sonda+sw) alebo tu zohráva úlohu aj "ľudský faktor". Dať to nakalibrovať napr.do NAY? http://www.nay.sk/kalibracia-televizora

A...moje obavy že sa to TV iba začne sa potvrdili a budem musieť riešiť aj zvuk. Aspoň AVR a predné repro. Moja priorita v rámci možností kvalitné stereo,zbytok rodiny domáce kino.
Súčasná prastará zostava: AVR NAD T760, predné repro Dali 505. Terajšia miestnosť iba cca.18m2 (4,1x4,4m). Tu tie 505-ky po všemožnom laborovaní s umiestnením a natáčaním a neviemčím ešte nehrajú k mojej spokojnosti. Asi to bude malou miestnosťou a zadným basreflexom.Za čo to vymeniť?-basreflex predný alebo spodný.
Kandidáti:niečo z Dali napr.Zensor 5 (z lojality),teufel t500 mkII (referencie?),niečo od VMA napr.VMA-I SL, VMA II S
AVR-asi niečo od yamahy (referencie): RX-A850, RX-A1050.

---------- Doplněno v 10:34 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:32 ----------

náčrt miestnosti:
oby1.png
vivid.sk (11472)|4.1.2016 20:56
[QUOTE=ciernypeter;519404]niečo od VMA[/QUOTE]
Spravny smer a na Dali mozes zabudnut :)
Plutotype (717)|4.1.2016 21:19
[QUOTE=ciernypeter;519404]Otázku mám ešte k tej kalibrácii.Je to čiste sw záležitosť (sonda+sw) alebo tu zohráva úlohu aj "ľudský faktor". Dať to nakalibrovať napr.do NAY? http://www.nay.sk/kalibracia-televizora[/QUOTE]

Ahoj. Ohľadom kalibrácie od NAY som obdržal takúto PM od užívateľa Rock992, tu na tvfreak, citujem:

"Ahoj Plutotype ...tak cekol som ohladne tej kalibracie a dokonca som si vyskusal z Nay nakalibrovat svoju UHD PANASONIC TX55CX750E a zostal som dost sklamany ...nakalibrovali len zakladne veci cize jas kontrast farba a podobne len 6veci a to bolo vsetko ...vobec nesli do gammy a ostatne podrobnosti ...kalibracia bola jednoducha sonda spyder4 myslim plus soft-cena 40eur ma vyslo ...to by som si aj sam nakalibroval tieto parametre tak sa ta chcem opytat ako kablibratora- robis ju do uplnych detailov cize vsetky podrobnosti gamma a vseliake vyvazenia farieb a tak?"

Moja odpoveď bol link na popis mojej služby video kalibrácie:
http://www.smakvideotech.com/standardna-kalibracia/

Poctivá kalibrácia TV trvá niekoľko hodín a pracuje so všetkými parametrami, ktoré ovplyvňujú výsledný obraz. To mi nejak nekorešponduje s ponukou služby od NAY. Neverím, že niekto v NAY toto vykoná pre každú telku zvlášť, testuje, porovnáva a overuje na filmoch a testovacích obrazcoch. Nepoužívajú navyše ani profiling podľa spectrophotometra, len colorimeter a ten ich je tzv. lowend. Ale ak to spotrebiteľovi stačí, prečo nie.
ciernypeter (13)|5.1.2016 09:50
[QUOTE=vivid.sk;519424]Spravny smer a na Dali mozes zabudnut [/QUOTE]
vďaka za nasmerovanie :-)
Má zmysel pri tak malej miestnosti riešiť ozvučenie viac ako 5.1 ? resp.využiť dolby atmos u nového AVR .

[QUOTE=Plutotype;519427]Poctivá kalibrácia TV[/QUOTE]
Tak isto ďakujem za nasmerovanie :-) Určite Tvoje služby využijem. Volám ešte dnes :-)
RoPo (6061)|5.1.2016 13:15
Podle mého názoru Atmos má význam jen v případě umístění repro také u stropu/ve stropě. Jinak stačí 5.1 nebo 7.1
vivid.sk (11472)|5.1.2016 20:58
[QUOTE=ciernypeter;519445]Má zmysel pri tak malej miestnosti riešiť ozvučenie viac ako 5.1 [/QUOTE]
Vsetko zavisi od toho, kolko miesta mas pre ne. Od umiestnenia sedacky atd. Pokial mas sedacku nalepenu na zadnu stenu (ako v beznych obyvackach), na korektne umiestnenie zadnych repro (pre setup 7.1) nemas miesto. V tom pripade len 5.0 / 5.1, pripadne v kombinacii s Dolby Atmos. Na tie repro musis najst miesto hore.
ciernypeter (13)|6.1.2016 15:05
Sedačka je teraz nalepená cca.20cm od okna(viď.plánik hore). Viem ju posunúť dopredu na max.70-100cm. Bude to stačiť?
S umiestnením na strop nemám problém. Výška stropu je teraz 2,65m.Buď ho znížim alebo urobím imitáciu trámov a schovám to do nich.Miestnosť pôjde na jar do rekonštrukcie vrátane elektroinštalácie. Chcel by som to celé spojazdniť/doladiť ešte predtým,kým to môžem presúvať.Idem na to asi opačne.Najskôr celé zariadenie vrátane nábytku,kobercov atď. a keď to bude dobré zasa všetko von a po rekonštrukcii už nazad na svoje miesto.
Koľko repro do stropu a kde ich zhruba situovať?
Teraz mám zostavu od Dali:zadné 202,center SC-7,sub. SW A-12. Dá sa použiť toto a dokúpiť k tomu iba potrebné repro alebo to riešiť celé na novo? Predné budú na 99% VMA.
RoPo (6061)|6.1.2016 15:31
Ohledně Atmosu je ještě možnost používat speciální repra směrované pro domácí využití Atmosu. Přední a zadní repro mají směrovaný zvukový výstup také směrem ke stropu, kdy využívají odraz od stropu. Je to východisko pro ty, co nechtějí nebo nemohou zasahovat do stropní konstrukce a chtějí využívat Atmos.
Pro Atmos stejně potřebuješ jiný AVR. Není výjimka, že na zemi kolem sebe můžeš mít 24 repro a na stropě dalších 10. Konfigurací je mnoho :-E
Koukni třeba sem. Je tam i ta možnost s repry, které mají konstrukci s odrazem od stropu.
ciernypeter (13)|6.1.2016 18:12
páčilo by sa mi 7.1.4 ale asi to zasa bude o kompromisoch :-(
AVR asi yamaha rx a-2050. zapojenie bude lepšie 5.1.4 alebo 7.1.2 ?
pri rx a-3050 píšu 7.1.4 s exter.zosilovačom
RoPo (6061)|6.1.2016 21:46
Kolik kanalu zalezi kolik jich chces a zda-li vubec mas k dispozici takovy zdroj audia, videa s audiem v Atmosu a danym poctem kanalu.
ciernypeter (13)|8.1.2016 09:03
[QUOTE=RoPo;519520]zda-li vubec mas k dispozici takovy zdroj audia, videa s audiem v Atmosu[/QUOTE]
...to samozrejme nemám.Snažím sa len poskladať si zostavu s možnosťou jej využitia v bududcnosti bez nutnosti ďaľšieho upgradu.Už bohužiaľ nemám 18 a tak si nerobím žiadne ilúzie o tom, že by sa mi išiel sluch v budúcnosti nejak rapídne zlepšovať :-), ale ani o tom ,že avr za 150e bude mať dobrý zvuk pre tie dierky čo mám teraz na boku hlavy. Ak to bude hrať dobre teraz, zostane to dovtedy,kým sa niečo nepokazí.
Pri avr chcem z konektivity (okrem iných samozrejmostí)HDMI 2.0, od zvuku dobré stereo + DTS X a atmos.
Celá zostava je už dávno cez limit ale čo už.Budem musieť v tomto roku menej piť,fajčiť a zabávať sa a viac makať :-)
Máte nejaký tip na stropné repro?
RoPo (6061)|8.1.2016 09:17
Na strop s jakou montáží? Do podhledu nebo přisazené ke stropu - jak je vedena kabeláž?

Např. do stropního podhledu zde.
ciernypeter (13)|8.1.2016 10:05
kabeláž je vedená zatiaľ nijak. Predstava je že to zasekám do steny v chráničke a v strope do imitácie trámu.
Podľa akých parametrov tie reproduktory vyberať? tie kef som našiel nalbližšie v PL: http://www.ceneo.pl/Kolumny_i_glosniki/p:KEF/Typ:Glosniki_instalacyjne.htm za cca.len 660e :-(
RoPo (6061)|8.1.2016 11:09
Ta repra, žádná, levná nejsou. Proto si rozmysli jestli chceš "true" Atmos - s repro ve stropě/trámu, nebo "like" Atmos - repra se zářičem do stropu.
ciernypeter (13)|22.1.2016 19:13
Dva týždne ubehli "jak" voda, tak som tu zo svojimi dotazmi zasa :-)
Pri imaginárnej zostave na počúvanie hudby a domáce kino som sa dopracoval do tohohto štádia:
Chcem čo najmenej komponentov preto by zostava mala pozostávať iba z AVR, repro,NASu, blu ray a TV.
TV už je.
Finálny výber: AVR Pioneer SC-LX79(na miesto yamaha RX-A2050),reproVMA, Synology DS 216play,blu ray buď z dostupných Panasonic DMP-BDT700,SONY BDP-S7200 alebo o počkať cca.mesiac na SONY UHP-H1(tu by mal byť predpoklad kvalitnejšieho zvuku).Mohla by táto moja imaginárna zostava vyvážene fungovať, alebo je tam nejaký slabší článok, alebo je to celé na h...? :-)
Ako prvé by som chcel kúpiť v priebehu dvoch týždňov AVR a s ním ísť k p.Vitvarovi skúsiť repro.
Atmos riešený vyššie bude 5.1.4. Stropné repro ešte neviem aké...
Dík za pomoc a usmernenie už aj minulé...
vivid.sk (11472)|22.1.2016 19:52
K comu BD Player? Teda, nie ze by mi nebolo jasne, na co sluzi, ale chces ho pouzivat aj na ine, ako prehravanie fyzickych diskov? (nejako mi to k tomu NASu nesedi).

[QUOTE=ciernypeter;520055]tu by mal byť predpoklad kvalitnejšieho zvuku[/QUOTE]
Ak pojde zvuk cez HDMI, nebude lepsi. Nemoze byt.
ciernypeter (13)|22.1.2016 21:33
Nie,-áno.
Blu ray iba na prehrávanie diskov(mám zbierku hudobných cd a z nedefinovateľných pohnútok ju priebežne dopĺňam,škoda to už teraz vyhodiť :-) ).NAS na archív všetkého:hudba,film,foto.
Zvuk som mal na mysli iba v porovnaní uvedených blu ray player-ov. Pri tom poslednom sa sony chváli práve zameraním na kvalitný zvuk (napr.zvlášť výstup hdmi zvuk-obraz...).
vivid.sk (11472)|22.1.2016 21:37
Kvalitnejsi zvuk cez hdmi je rovnaky nezmysel, ako kvalitnejsi obraz s pozlatenym HDMI kablom za stovky eur. Ak prenasas bitstream, nemoze byt kvalitnejsi. Opat len marketingove hluposti. Ak by vsak bola rec o analogovych vystupoch, moze to byt pravda. Tam na vystupoch existuju rozdiely.
ciernypeter (13)|22.1.2016 22:56
no ,to si mi moc nepomohol ako ďalej.Asi bude nejaký rozdiel mezdi bd player-mi v kvalite výstupu, či ?
Zjednodušene povedané od blu ray nepotrebujem nič iné ako ako prečítanie nosiča, čo doň vložím.Žiadne iné funkcie tam nepotrebujem. Tie očakávam u AVR.
Tvoj názor na návrh tej zostavy +- ?
vivid.sk (11472)|22.1.2016 23:13
Neviem o ktorych konkretnych repro VMA je rec, tie jedine z uvedenych komponentov som pocul (I a II) a mozem ich odporucit. AVR v tejto cenovej relacii nebyvaju uz ziadne detske hracky a na uvedeny ucel to bude slusne, no dany AVR Pioneer zvukovo nepoznam (nepredpokladam, ze ziadny z oboch vymenovanych bude vylovene zla volba). Najvacsiu ciastku z rozpoctu by som prerozdelil na predne repro + center. To su najdolezitejsie komponenty zo zostavy a realne aj najdlhsie trvacne (nepodliehaju modnym trendom a vydrzia dlho). AVR mozes obmienat podla potreby. Ostatne komponenty su "spotrebka".
ciernypeter (13)|23.1.2016 11:36
Presne takto som si to predstavoval.Predné VMA I SL alebo VMA II S (to sa rozhodnem na mieste) + center VMA II. Subwoofer a zadné nechám tie Dali čo mám.
vivid.sk (11472)|23.1.2016 12:01
[QUOTE=ciernypeter;520072]Subwoofer a zadné nechám tie Dali čo mám. [/QUOTE]
Subwoofer bude prve, co odpojis :)

Ale to zistis sam, odporucam radsej doslepejsiu verziu I SL. Ak si najdes chvilku casu, po rozohrani a vyprchani prvotneho nadsenia sa sem vrat a daj vediet celkove resume.
RoPo (6061)|23.1.2016 14:20
[QUOTE=ciernypeter;520066]no ,to si mi moc nepomohol ako ďalej.Asi bude nejaký rozdiel mezdi bd player-mi v kvalite výstupu, či ?
Zjednodušene povedané od blu ray nepotrebujem nič iné ako ako prečítanie nosiča, čo doň vložím.Žiadne iné funkcie tam nepotrebujem. Tie očakávam u AVR.
Tvoj názor na návrh tej zostavy +- ?[/QUOTE]

Rozdil v kvalite obrazoveho vystupu z BD disku napric vyrobci je. Jsou testy zamerujici se prave na kvalitu vystupu pres HDMI. Zalezi jake videoobvody dana firma pouzila v konkretnim modelu BD prehravace. Otazkou je na jake TV ci jinem zobrazovadle budes BD disky postet.
ciernypeter (13)|23.1.2016 14:34
Zobrazovadlo je samsung ue55ju7002. Blu ray ale bude u mňa aj tak prehrávať tak z 90% hudbu.

[QUOTE=vivid.sk;520073]po rozohrani a vyprchani prvotneho nadsenia sa sem vrat a daj vediet celkove resume[/QUOTE]
Jasné . Spetná väzba musí byť !