Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vybírám LED TV s OS Android vs. OS Tizen

pirinn (4)|1.12.2015 14:23
Můžete mi prosím porovnat oba OS?Dá se nějak odhadnout jejich vývoj v budoucnu?Děkuji.
KamilZ (10277)|1.12.2015 14:29
Android - otevřený systém se spoustou aplikací, ale trpící neoptimalizací pro TV a velkou roztříštěností. Budoucnost je potencionálně velká, nicméně je to podle mě ještě otázka min. 2 let.
Tizen - uzavřený a odladěnější systém, kde nebude tolik problémů, ale zase tam nebude tolik aplikací apod.

V současné době bych do TV s Android nešel a víceméně by mi byl OS ukradený, hlavně, aby byla TV funkční z hlediska možností ladění apod. Na Smart kraviny (aplikace apod.), přehrávání apod. se TV stejně hned tak hodin nebude a je lepší je stále řešit jiným zařízením typu HTPC, pokud je člověk trochu náročnější.

Na budoucnost bych také nehleděl, důležitý je aktuální stav. Nepočítej moc s tím, že výrobce bude zpětně systém nějak extra dlouho podporovat a rozšiřovat, jsou rádi, když řeší bugy apod. a raději Ti prodají nový model TV, viz situace s Androidem v mobilech - kolik telefonů starší 2 roky dostane upgrade na Android 6? Spočítáš je pomalu na prstech jedné ruky....
pirinn (4)|1.12.2015 14:45
A z hlediska nastavování,ovládání,hledání a používání OS...
PhilipsCZ (13)|3.12.2015 13:33
[QUOTE=KamilZ;518377]Android - otevřený systém se spoustou aplikací, ale trpící neoptimalizací pro TV a velkou roztříštěností. [/QUOTE]

Toto byla pravda před rokem u Androidu 4.2, letošní modely mají OS Android TV, optimalizovaný pouze pro užití v televizích. Ale souhlasím s KamilZ, že OS by měl rozhodovat až po kvalitním obraze.

Zdraví,
Jirka
KamilZ (10277)|3.12.2015 13:42
PFS8209 je už letošní model, který by ho měl obsahovat?
PhilipsCZ (13)|7.12.2015 17:25
Nn, to je model z loňského roku a ten Android TV ještě nemám. Letošní modely končí na nulu, např. PUS7600.