Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 47LA690S -- kolísá zvuk

soul581 (1)|16.10.2015 10:03
LG 47LA690S máme pár měsíců - TV signál přes CONAX CAM modul z kabelu NEJ-TV. Pravidelné automatické aktualizace fw.
Posledních pár týdnů máme problémy se zvukem, který po určité době po zapnutí televize (desítky minut a víc) začíná frekvenčně kolísat -- přesně řečeno zvuk kolísá jemně nahoru a dolů tím pádem zní falešně (tóny, hudba, pozadí) - u mluveného slova to není poznat, ale hudba/pozadí až trhá uši.
Problém se objevuje skoro výhradně u HD programů. Vyměnili jsme kartu, pak i CAM modul a problém se nevyřešil.
Na helpdesku LG mi tvrdili, že to je špatným signálem z kabelovky !!? (to si asi dělali ze mne srandu -- nebo snad mohou mít pravdu ?) V každém případě u Samsungů se u stejných CAM/karet a stejných kanálů ve stejnou dobu tento problém neobjevuje.
Máte někdo představu v čem by mohla být chyba, nebo co s tím ?
vivid.sk (11472)|16.10.2015 13:11
Modul a karta na to naozaj nemoze mat vplyv. Pokial sa to v sucasnej dobe na inej TV pri rovnakom zdroji signalu objavuje len ja jednej z nich, zdrojom signalu to nebude. Problem bude v TV.
Ide vsak o velmi neobvykly problem. Nemas zapnutu nejaku automaticku korekciu hlasitosti, alebo nieco podobne?
zerkavsky (10)|31.10.2015 21:41
Čau.Mám tv LG 47LA740s a dela mi to samé, hlavně na tv nova to hraje falešně. Mám taktez nej tv.Kartu conax. Dela mi to od te doby co jsem musel od 1.8.2015 přeladit na ty Hd programy, před tak pul rokem to nedělalo. Když to přepnu napr. na HBO hd tak tam to nedělá.na dvb-s taky ne, jen na dvb-c z tou kartou.Dela to nekdy i čt 1. Když to takhle začne hrat tak vyndej kartu a dej ji zpět zrovna treba na té nově a pak se to načte znova a je klid.Napiš na něj tv, včera jsem tam taky psal.
zerkavsky (10)|1.11.2015 23:49
Je to divný ale uz druhy den to hraje normálně, tak nevím.
zerkavsky (10)|16.11.2015 08:40
Jak si to vyřešil s tím zvukem, taky to tak mám jak popisuješ
ronys (4)|16.11.2015 18:20
Zdravím
Mám tv LG 42LN570S a problém s kolísajícím zvukem mám také ,hlavně při znělkách tv a reklamách .Tv přijímám přes Skylink
zerkavsky (10)|16.11.2015 22:40
Není to náhodou aktualizaci co byla někdy v červenci
bastlir (3245)|17.11.2015 03:21
Mám tak trochu podezření na jejich zdroje. Jelikož dnešní TV svým způsobem je již počítač, může zdroj a úroveň filtrace při hlasitých pasážích, a tedy i při reklamách celkově destabilizovat systém. Možná se zeptám blbě ... měřil někdo napětí a frekvenci sítě? Na druhou stranu si vzpomínám, že jsem někdy minulý týden z druhého konce bytu slyšel, jak TV na nějakém kanálu hraje přebuzeným tichým způsobem, jakoby by byly odpálené koncáky. Po přepnutí kanálu na další a zpět tento zvukový efekt zmizel.
ronys (4)|17.11.2015 07:47
Je možné že se to projevuje od červencové aktualizace ale ani po poslední aktualizaci z kraje listopadu problém není vyřešen.Trochu pomáhá vypnout Dolby D a nastavit zvuk natvrdo na MPEG
zerkavsky (10)|17.11.2015 14:34
No moc to nepomáhá, když jsem přepnul na hudební kanál, tak to hrál o chvílemi falešně taky.Dokonce kdyz jsem přepnul na dvb-s a kostickoval obraz tak to hrál o chvílemi jako by se zpomalovala lp deska
telka (3)|22.11.2015 16:47
taky přijímáme přes Skylink, satelitní tuner a hlavně reklamy a někdy doprovodná hudba u pořadů je kalamita. Více sledujeme ČT, když přepneme na hudební, tak OK. Zvažovala jsem reklamaci TV, ale "nedělá" to pravidelně. Zkoušel někdo reklamovat?
vivid.sk (11472)|22.11.2015 17:30
[QUOTE=telka;518096]Více sledujeme ČT[/QUOTE]
Blbne to aj pri prepnuti na Dolby Digital audio stopu?
telka (3)|22.11.2015 18:54
[QUOTE=vivid.sk;518098]Blbne to aj pri prepnuti na Dolby Digital audio stopu?[/QUOTE]

budu muset vyzkoušet, díky
ronys (4)|22.11.2015 19:59
U Dolby Digital audio si myslím je to horší než u zvuku mpeg .Je ale zajímavé že to neblbne pravidelně.Dnes např.celý den bez falše.
zerkavsky (10)|22.11.2015 20:11
Aby to nebylo aktualizací v tom srpnu, myslim byla velka kolem 500mb.Dříve to nedělalo a teď najednou několika lidem, divné.
ronys (4)|22.11.2015 20:16
Pouštíte někdo zvuk skrz soundbar a projevuje se kolísání ,nebo to blbne jen se zabudovanými repro v tv?
telka (3)|22.11.2015 21:57
[QUOTE=ronys;518110]Pouštíte někdo zvuk skrz soundbar a projevuje se kolísání ,nebo to blbne jen se zabudovanými repro v tv?[/QUOTE]
my máme jen televizi, dneska jsem taky nepozorovala žádný problém, ale minulý týden u FedCupu mě to dost točilo
zerkavsky (10)|22.11.2015 23:34
Já používám sound bar LG a mám to pres optiku, ale zkoušel jsem to i normal a taky to dělalo podle mě aktualizace a nebo pokud dojde v urcite chvili slabší signál.Měl jsem špatný kabel vyměnil jsem a je to lepší spis bych rekl uz to neslyším ze by to kolisalo
HugoZhor007 (1)|27.11.2015 21:17
LG 42LA660S predvadi to same uz delsi dobu, ale pocatek nevim . Nastaveni Zvuku DTV bylo nastaveno na auto. Mam pocit,ze to slysim i na MPEG nebo HE-AAC. Zkusim provest dalsi aktualizaci na Ver.04.27.08 a uvidim
Nielm (1)|6.12.2015 19:57
Mám 42LA690S už více než dva roky. Sleduji TV přes satelit (Skylink) a pozoruji uplně stejné symptomy, jak se popisuje výše. Ty falešné tóny jsou někdy hodně uši rvoucí. Co jsem měl možnost vysledovat, tak je nutno TV vypnout a zase zapnout, pomůže to na chvíli. Dělá to jak na SD, tak i na HD programech. A také i na DVB-T.
Ještě, když jsem to měl v záruce, tak jsem kontaktoval servis LG. Paní na telefonu mi sdělila, že pokud bude test zvuku v pořádku, tak nemohou vyslat technika na opravu. Takže nic. Test zvuku byl a je v pořádku.
Příjem signálu je vynikajicí, parabola 100cm.

Trochu OT, ale k tomuto kousku. TV se často zasekne tak, že nelze vyvolat f-ci SMART nebo se dostat do "moje aplikace" (pouze vypíše načítání a po chvíli zase nápis zhasne). Pomůže až jedině vypnout TV a opět zapnout. Ještě jsem nedělal reset do továrního menu, ale zřejmě to budu muset podstoupit. Zkusit, zda to vyřeší tu nestabilitu.
Několikrát se mi také stalo, že se TV úplně nevypla, i když nic nenahrávala, tak při zapnutí TV se objevily barevné proužky a šel pouze zvuk. Nešlo s tím nic jiného dělat než vytrhnout vidlici napájení ze zásuvky. Po znovu zapojení to už zase jelo.
Jsem osobně zklamán z této TV. Příští nákup určitě nebude směřovat k LG...ten jejich software vykazuje celkem nestabilitu. Jsem zvědavý, kdy to klekne...před 15 lety jsem si koupil tehdy Thompson CRT TV a do dneška jede. Předpokládám, že ty novější LEDky vydrží tak třetinu. Hold spotřební zboží.
zerkavsky (10)|5.1.2016 22:41
Takže už jsem přišel kde je problém. Jakmile to začne hrát falešně, přepněte na nastaveni - a klikněte na dvb-t a pak zase zpět na dvb-c a okamžitě to jede ok, takze problém bude v tuneru a bylo by dobre udelat LG aktualizace, ji ač tv letí do pice.:-)
zerkavsky (10)|10.1.2016 12:54
Tak na webu lg.cz je nová verze 4.27.09
tak tentokrat aktualizaci udělám pres flashku nikoliv pres wi-fi
stan.mclaren (38)|8.3.2016 19:00
Takze to s tym zvukom som postrehol aj ja. Na Hd kanaloch markiza tie zvucky,ale zbadal som to aj na joj. Zda sa mi ze na sd kanaloch to nerobi. Mam satro tv cez dvb-c a internet optika.
A este druha vec co ma stve tak je app youtube ktora dost casto zamrzne pri 31 sekunde. Tv mam priponeny cez lan a net mam 40 Mb/40Mb.
Skusal som to aj cez mobilnu siet a tem mi to nazamrzlo ani raz. Takze chyba bude v tv a vtom ako rychlo sa to nacita asi tym ze je rychli net. Lebo ked som dal monitor siete lan tak tv nacitava buffer asi do 15 sekundy. Datovy tok videa je asi 1Mb/s a ako keby sa zahltila ramka alebo ja neviem co a tv nevysle impulz na nacitavanie bufferu. V 31 sekunde sa zobrazi na tv ze prebieha nacitavanie ale nic nenacita a obraz stoji. Inak tv reaguje. Takze musim dat tlacidlo spat a znovu nacitat video. Ale zase by to tam ostalo stat,len ked dam pretocit spat alebo dopredu tak nacitavanie funguje dalej potom celu dlzku videa. Nerobi to pri vsetkych videach ale pri ktorych to robi tak sa to vzdy zasekne...
Nikto mi nevie poradit. Ze mam to vziat do servisu.
Len neviem co mi tam poradia...podla mna asi nic.
Inak vsetky app funguju . A ked dam youtube cez prehliadac v tv tak idu videa v rozliseni 720 a datovy tok je cca 4Mb/s a nezamrzne to ani raz a aj buffer nacitava pekne.
Firm mam posledny 04.27.09 ale robil mi to asi kazdy odkedy mam tv len som to neriesil.

Lg 55la740s
zerkavsky (10)|14.3.2016 19:47
Kolísání je nepravidelné jednou v pohode, jednou na blití, LG pěkně spičený software dodrbalo to zaklad.desku a ted uz to nedaj dohromady Korejci uz nikdy LG
vivid.sk (11472)|14.3.2016 22:50
Nieje to urcite idealne riesenie, no externy zdroj signalu by problem nevyriesil? V pripade satelitneho STB moze byt dalsie plus komfortnejsie/lepsie ovladanie, EPG ukladane v pamati, nesifrovane nahravky, atd ....