Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Adobe Encore CS6 nekvalitní DVD

Hondiago (99)|11.10.2015 22:00
Zdravím všechny, můžete mi někdo poradit s tím, že když např. v Adobe Premiere CS6 setříhám cca 1,5 hod. video a pak projekt přenesu do Adobe Encore CS6, tam udělám Menu do DVD a dám Build, výsledek je hrozně nekvalitní, je tam i prokládání, třebaže mám nastavené Progressive a obraz trochu "čtverečkovaný" atd. Přitom zdrojáky jsou v 1920x1080 a 24 Mbps?
V Premiere jsem to celé předtím i renderoval.
Kde se dá v Encore ještě něco nastavit, aby to bylo kvalitní DVD?
S tím Encore nemám prozatím moc zkušeností, prosím zkušené o trpělivost a detailnější popis, jak se dobrat co nejlepšího výsledku, děkuji.
H.
ai (2993)|12.10.2015 00:59
Melo by to enkodovat jen jednou, bud v Premire nebo Encore, jestli ti to neenkoduje 2x nahodou.
Nemas dynamic link? To muzes nacist do Encore primo celou timeline nebo sekvenci.

Original je 1920x1080 progresivni? Kolik snimku za sekundu?
Hondiago (99)|12.10.2015 12:57
Sestříhal jsem to v té Premiere, vyrenderoval to, a v té Premiere jsem dal i povel načíst do Encore (to je asi přes ten Dynamic link, že?). V Encore jsem zadal v nastavení 8 Mbps a při Build to dlouho transkódovalo a pak z toho vzešlo to obrazově hrozné DVD.
Original je 1920x1080 progresivní, 25 fps.
Navíc jsem i zkoušel neupravená videa načíst přímo do Encore, třeba jestli nějak nehapruje ten přesun z Premiere do Encore, ale výsledek opět špatný. Tak nevím, kde dělám chyby....
ai (2993)|13.10.2015 22:04
pokud pouzijes dynamic link, tak Premiera nic nerenderuje, to az pak Encore

1,5 hod DVD nemuze mit 8Mbit datovy tok, protoze na DVD se vleze neco kolem 4.3GB, takze si tam Encore da zrejme neco, aby se to veslo,
8Mbit/s = 0.0009765625GB/s
0.0009765625GB/s x 5400s = 5.3GB

melo by to byt nastaveno na 2pass s variabilnim bitrate (VBR)

tedy average bitrate (prumerny bitrate) na ten 2pass by mel byt nastaven na: 4.3GB / 5400s =0.000796296 GB/s = 6.5 Mbit/s

Ale tyhle vypocty jsou jen treba pokud ten software nema nejakou volbu jako fill DVD atd., kde si ten average bitrate vypocte sam, Encore to pravdepodobne ma

Ale i tak tech 6 Mbit/s by melo stacit, nemely by se tvorit kosticky nejak vyrazne, tedy to vyzkousej s tim nastavenim takto, pokud to bude porad spatne, bude zrejme treba uploadnout nejaky reprezentativni vzorek , 15-20s , myslim originalu, to se pak vetsinou vyjasni.