Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

starší KM Player - problém se správným zobrazením poměrů stran

maiki (154)|30.9.2015 18:27
Nedávno jsem zjistil, že můj oblíbený starý KM Player (říjen 2009) má problémy korektně zobrazovat poměr stran u videa, které je fyzicky v nekorektním poměru stran, a to v případě že není používán interní video dekodér.

Jedná se konkrétně o video v AVC1 o fyzickém rozlišení 1280x576, které je v MKV a je zde ale uvedeno v "tagu" [display aspect ratio: 16:9]. Video má být zobrazováno jako 16:9 (fyzicky by tedy mělo mít 1280x720).

V KM Player mám nastaveno že má po spuštění přehrávání automaticky vybrat poměr stran, a on taky tak činí. Vtip je v tom, že pouze pokud mám pro AVC1 nastaven interní video dekodér, tak se poměr stran korektně vykresluje. Pokud nastavím externí dekodér, KM Player sice zvolí poměr stran (lze zkontrolovat z nabídky pravým tlačítkem myši) ale nezobrazuje jej (zobrazuje poměr odpovídající fyzicky počtu pixelů ve videu). Teprve když kliknu natvrdo na volbu 16:9, tak se vše spraví i u externího dekodéru, ale tím pádem vypnu právě ten automatický výběr poměru, což nechci. Každopádně ale nemohu mít nastaven interní AVC1, protože videa v 1080p mi pak jedou velmi zpomaleně (obraz nestíhá zvuk). Jsem tudíž vázán na externí AVC1 (standard systému).

Nové verze KM Player odmítám používat, kvůli jejich zasvinění online reklamama atd. Otázka je, jaká byla poslední použitelná verze KM Player a jestli to tam i u externích dekodérů korektně automaticky zobrazuje poměr stran.



Můj dotaz je:

Dá se to nějak v KM Player dodatečně nastavit, nebo dá se to nastavit v tom externím dekodéru (standard systému, všiml jsem si že i Windows Media Player to nezobrazuje správně v 16:9)?

Nějaké jiné řešení?



video.mkv
Format : Matroska
File size : 109 MiB
Duration : 12mn 3s
Overall bit rate : 1 269 Kbps
Encoded date : UTC 2015-09-17 09:09:34
Writing application : mkvmerge v5.8.0 ('No Sleep / Pillow') built on Sep 2 2012 15:37:04
Writing library : libebml v1.2.3 + libmatroska v1.3.0
Video #1
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 1 frame
Muxing mode : Container profile=Unknown@3.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 12mn 3s
Width : 1 280 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Original display aspect ratio : 2.222
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Audio #2
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format version : Version 4
Format profile : LC
Format settings, SBR : No
Codec ID : A_AAC
Duration : 12mn 3s
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : L R
Sampling rate : 44.1 KHz
Resolution : 16 bits
vivid.sk (11472)|30.9.2015 22:23
Pouzivat 6 rokov stary software (obzvlast v tomto segmente) je nezmysel.
Mas plno rozumnych (free alternativ - nezasvinenych od reklam).

Napriklad odporucane: MPC-HC, VLC
maiki (154)|3.10.2015 18:51
No jenom aby ten MPC-HC uměl to co KM Player - přehrávat kde co, a mít taky tu nabídku jako detailní údaje o médiu, přehrávání DVD filmu, titulky, kapitoly... a přitom zůstával "light" jako KM Player. Já právě na starý KM Player nedám dopustit ani dnes... nebít toho neduhu s poměrem stran u toho jednoho MKV tak to ani neřeším...

VLC mi nevyhovuje... je takové divné, neintegrované, poloamatérské... není to psané pro Win je to vidět
tdlmarek (1566)|3.10.2015 19:40
VLC je z linuxového světa a svoji sílu ukáže zejména v oblasti streamování a možnostech konfigurace.

MPC-HC je de facto standard pro kvalitní filmové přehrávání na Windows (jako samostatný přehrávač, tzn. pokud nechci kompletní multimediální řešení v podobě Kodi). Jedná se o vypilovaný produkt vytvářený komunitou, takže nehrozí ani reklamy ani hromadění nesmyslného balastu. Ale čekat funkcionalitu přesně 1:1 vůči nějakému jinému produktu by asi bylo trochu naivní, vždycky budou nějaké odchylky. Zejména na tu plnou (a bezproblémovou) podporu DVD bych úplně nesázel, pro cílovou skupinu je to přecejen dost nezajímavá oblast.
ace960 (394)|6.10.2015 19:58
maiki:
Kedysi som pouzival km player ale potom ako presiel po pandoru, tak som hladal alternativu a nasiel som potplayer, ktory tusim robi povodny tvorca km player-a. Skus, ci ti poskytne, to co potrebujes https://potplayer.daum.net/.
Z potplayer-a som neskor presiel (vdaka tomuto) na mpc-hc+madvr+reclock a je to uplne niekde inde ako km player alebo potplayer.
VLC je iny a dlho mi nesiel na chut ale od prechodu na mpc-hc ho pouzivam ako sekundarny prehravac na prehravanie na pc monitore a pc reprakoch (mpc-hc mi ide na tv + avr).
mirekv (7169)|8.10.2015 09:12
Z MPC-HC zaboha nedostanu 5.1 audio do AVR (přes HDMI), milion nastavení různých filtrů, výstupů apod. a nic. VLC úplně bez problémů.
vivid.sk (11472)|8.10.2015 14:35
V aktualnych verziach (ktore pouzivaju LAV filtre) to najdes tu:
[ATTACH=CONFIG]31539[/ATTACH]
mpchc2.png
maiki (154)|28.11.2015 15:48
[QUOTE=ace960;516504]Kedysi som pouzival km player ale potom ako presiel po pandoru, tak som hladal alternativu a nasiel som potplayer, ktory tusim robi povodny tvorca km player-a. Skus, ci ti poskytne, to co potrebujes https://potplayer.daum.net/.[/QUOTE]

Tak jsem to včera konečně nainstaloval a musím Ti poděkovat za ideální tip. Pot Player je vlastně KM Player a netrpí zatím absolutně žádnou chybou. Perfektní přehrávání všeho a to mám "jen" Celeron N2830, který někteří neznalci označují za nevýkonný. A Pot Player samozřejmě podporuje také plně DVD filmy, stejně jako KM Player.

Takže po 6 letech konečně důvod ukončit KM Player.