Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Pripojenie TV monitora

Neregistrovaný (0)|15.9.2015 00:09
Tazatel: Ferko

Znění dotazu: Pekny den.

Chcem si kupit monitor k PC s integrovanym TV tunerom.
Najlepsie mi vychadza http://lcd-monitory.heureka.sk/lg-24mt77d/

Chcem sa opytat ci bude OK pripojenie cez D-Sub, alebo bude treba pripojit na HDMI?

Situacia je takato.
Na grafike D-Sub nemam, a preto bude monitor pripojeny cez redukciu do DVI portu. (tak to mam aj teraz na starom LCD)

Otazka je aky dobry bude obraz? Bude pripojeny kratkym kablom. Pripadne mozem kupit kvalitnejsi. Staci mi 1 - 1,5m.
Sice bude pripojeny do TV monitora na D-Sub port, ale z PC vlastne pojde cez DVI tak by mal byt obraz OK, ci nie?
Alebo mam kupit HDMI kabel a DVI – HDMI redukciu a pripojit do HDMI?

Dakujem.

Technika, které se dotaz týká: TV Monitor
KamilZ (10277)|15.9.2015 00:21
D-Sub určitě ne, je to analog. Pokud monitor DVI nemá, tak kup ten DVI-HDMI kabel (nebo HDMI kabel a DVI – HDMI redukci, to je jedno).
Ferko. (0)|15.9.2015 00:31
Tak kupim hned aj tie kable a redukcie.
Inak D-Sub mam aj teraz a tomu obrazu nic nechyba. Raz za mesiac kliknem na "Auto" a je :-D
Ferko. (0)|15.9.2015 00:37
Pretoze som o tom cital rozne veci. Niekto ma udajne lepsi obraz cez D-Sub ako cez HDMI :-)
Ked je kratky kabel a kvalitna grafika tak je vraj D-Sub v pohode, tak neviem.

A co este budem potrebovat? Cital som ze cez HDMI nepojde zvuk? Je to pravda? Ako na vec?

Dakujem.
KamilZ (10277)|15.9.2015 00:50
1080p rozhodně bude lepší přes HDMI, to snad ani přes D-Sub neprotlačíš.

Zvuk Ti přes DVI velmi pravděpodobně nepojede. Záleží na grafice, některé u sebe měly spec. redukci DVI-HDMI včetně zvuku, ale pravděpodobnost je je velmi malá. Podívej se do návodu k monitoru, jestli k HDMI nepodporuje paralelně připojený zvuk přes analog. Ale stejně, kdo by poslouchal to šumění a chrchlání z repro v monitoru. Kup si pořádné externí repro k PC.

A nemá smysl kupovat obě varianty (HDMI kabel a redukci DVI na HDMI zároveň s kabelem DVI-HDMI), je to stejné.
ferko. (0)|15.9.2015 00:54
OK, dakujem.

A ak by ten zvuk nesiel, da sa to niako riesit?

P.S. Manual nikde na webe nieje takze uvidim az po kupe.
Ferko. (0)|15.9.2015 03:03
A ja som si myslel ze pouzijem PC Audio In. A ono je to takto zlozite. :-/

Tak dakujem.
KamilZ (10277)|15.9.2015 04:29
[QUOTE=Ferko.;515982]A ja som si myslel ze pouzijem PC Audio In. A ono je to takto zlozite.[/QUOTE]Však jsem Ti psal, že to máš zkusit!
[QUOTE]Podívej se do návodu k monitoru, jestli k HDMI nepodporuje paralelně připojený zvuk přes analog.
[/QUOTE]
Ferko. (0)|15.9.2015 05:33
Navod nemam pretoze som monitor este nekupil a na nete navod nieje.
Len vidim v tech. parametroch ze ma PC Audio In tak som tak logicky vydedukoval ze by to mohlo ist. Este som to nerobil.

Tak dakujem, kupim a potom poskusam.
Kamil123 (0)|21.9.2015 12:20
Zdravím diskutující... Mám stejné zkušenosti jako psal Ferko, signál z PC do televize ( ne do monitoru) přes HDMI je výrazně méně kvalitní. Zkoušel jsem kombinaci více monitorů více kabelů a více PC grafiky ATI i nVidia. Kabely HDMI 1.4 3D 1.5m. Přepínal jsem 1080i a 1080p, vlastně jsem vyskoušel snad všechna nastavení v Catalystech, ale výseledek nebyl takový ostry jako prosté připojení přes VGA. Neleze mi to do hlavy.... Poraďte.
KamilZ (10277)|21.9.2015 13:24
Špatně nastavená TV nebo grafika. Vypnout overscan (v PC i TV), v TV v TV vypnout všechna kurvítka (doostřování apod.), nastavit 1080p. Nejlépe se to nastavuje třeba při zobraznení plochy nebo nějakého testovacího obrázku, ne na filmu.
Kamo123 (0)|21.9.2015 16:17
Pokusím se vše hodit do defaultu a začít znova. Příp. úspěch dám vědět, neúspěch taky....
Ještě
- Kabely HDMI pokud je na nich High speed, 3D by měly být vyhovující?
- Televize je asi 2 roky stará, ale přesto, její HDMI konektor (jsou tam dva) nemůže být nějak nekompatibilní?
Dík za odpo.
Kamil
KamilZ (10277)|21.9.2015 17:45
Ad 1) ano
Ad 2) nemůže
Kamio123 (0)|23.9.2015 07:36
Tak nepodařilo se... Nastavení jsem prošel, televizory jsem vyměnil, grafiku taky. Teť mám domluvený drahý kabel tak uvidíme. Obraz byl stále hrozný, nejvíc to bylo vidět na textech. Změnou nastavení jsem dosáhl mírného zlepšení, ale po připojení VGA.... Jestli to nenapraví drahý HDMI kabel tak se vzdávám:-)
KamilZ (10277)|23.9.2015 09:32
[QUOTE=;516157]Teť mám domluvený drahý kabel tak uvidíme.[/QUOTE]Neblbni, je to digitál, tak to nemá vliv. Rozum do hrsti.
tdlmarek (1566)|23.9.2015 09:58
Možná mi ta informace unikla, ale o jaký model TV se jedná?

U starších "HD Ready" byla někdy trochu zvláštní situace, že zatímco na digitálních vstupech TV akceptovala všechny běžné standardy pro video (1080p, 720p, ...), fyzické rozlišení panelu bylo 1366x768. V takovém případě připojení analogem, kde šlo nastavit přesné rozlišení 1:1, skutečně dávalo ostřejší obraz než digitál, u kterého vždy docházelo k přepočtu.
RoPo (6061)|23.9.2015 10:10
Ferko: Co sem pro orientaci poslat fotku TV se špatným obrazem?
kamo123 (0)|1.10.2015 21:59
Je to kovbojka... Tak jsem přišel domů s novým kabelem...zapojil ho (z notebooku na TV samsung 40eh5300)....a obraz byl krásný jako fotka. Říkám si do prčic s kabelem, co mi to prodali za šmejda... Nedalo mi to a přepojil jsem na můj "starý" kabel. A k mému údivu byl obraz pořád luxusní??? Takže co jsem udělal jinak než předtím. V nastavení jsem se hrabal, ale vše dal zpět na default, ale předtím jsem vždy zapnul televizi, zapnul notebooka, propojil kabelem a přepnul obrazovku pomocí FN + ... Teť jsem nejprve propojil NTB s TV pak zapnul TV a pak NTB. Nic jsem nemusel přepínat, ono to samo najelo do televize. Je fakt, že při přepnutí na obrazovku notebooku mi zůstaly velké ikony, ale po restartu už bylo vše OK. Problém je zdá se vyřešen, ale když jsem stejný postup aplikoval na dalším TV s ful HD obrazem Sencor SLE 24F55M4 tak to zase nefungovalo....
Tak sám nevím co si o tom myslet.
Kamo
RoPo (6061)|2.10.2015 07:41
[QUOTE=;516357]nejprve propojil NTB s TV pak zapnul TV a pak NTB[/QUOTE]

Takto je to správně.

[QUOTE=;516357]když jsem stejný postup aplikoval na dalším TV[/QUOTE]

TV si nemusí rozumět s NTB a "nedomluví se" na rozlišení a frekvenci obrazu (neproběhne korektně inicializační handshake). Mohlo by zabrat manuální a pevné nastavení obrazu na NTB.