Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WMP 10

Šány (0)|23.6.2005 08:53
Zdravím pánové,
kolega si aktualizoval WMP na verzi 10. Měla by umět přehrát i DVD. Ale na nás to řve, že soubory nelze přehrát, máme snížit rozlišení a použít jinou kvalitu barev. Nesetkali jste se s tím, příp. co udělat? Samozřejmě že jsme tedy poslechli, ale žádné nastavení rozlišení a snižení kvality barev nepomáhá.
Děkuji.
Miuvek (858)|23.6.2005 10:44
a má vůbec naistalované filtry pro MPEG2, AC3, atd ?
vlada (3470)|23.6.2005 13:25
Na DVD si sežeňte Media Player Classic nebo Video Lan Client. Oba jsou k mání zadarmo a jsou mnohem lepší než WMP.
Bullback (352)|24.6.2005 12:21
PowerDVD má program na test grafiky apod.
Miuvek (858)|24.6.2005 14:13
jo to má, ale ty testy mi nic nového neřekly. Někomu by se ale třeba hodit mohly.
Já mám frekvenci přehrávání DVD na PC tak 3disky/uherský rok + občas ověření výsledku authoringu (ale na to je lepší použít RW a stolní přehrávač) a na to mi MPC stačí.
I kdybych měl DVD přehrávat častěji, nějak mě nenapadá co by mi oproti PowerDVD (a podobným) chybělo.
stayman (12393)|24.6.2005 20:08
Ak chces prehravat DVD s WMP10, tak jedine nieco z tohto si vyber:

http://www.wmplugins.com/ItemList.aspx?typeid=4
Šány (0)|24.6.2005 21:37
Áááá, Riku OK, tudy asi vede cesta. Už to naznačil i Miuvek.
Vlada : dík, mrknu na to taky.
Chlapci díky. :BB:
vlada (3470)|25.6.2005 14:58
Na přehrávání DVD ve WMP podle mě stačí mít nainstalovaný jakýkoliv filtry pro přehrávání DVD. Zadarmo jsou dostupný například DScaler 5 nebo GPL MPEG Decoder (je vytaženej z MPC), brzo se snad taky dočkáme konečně podpory DVD v FFDShow. Z komerčnich jsou nejznámější asi Elecard, Cyberlink (PowerDVD), Intervideo (WinDVD), něco myslim dělá taky MainConcept. Plus to, co tu odkazoval Stayman. Je toho plno. Ale já mam radši programy, který necpou do systému další filtry a kodeky, ale používají vlastní dekodery. Příliš kodeků zajícova smrt, jak říká staré české přísloví.
Šány (0)|25.6.2005 21:12
vlada : hodně informací, dík, no ono se to má tak, že to je na PC , které je firemní, takže to musí být něco nejvolnějšího. Mrknu na ten DScaler.
Dík
vlada (3470)|26.6.2005 11:15
Programy MPC a VLC i ty 3 directshow dekodery (DSclaer 5, FFDShow, GPL MPEG Decoder) jsou šířený jako opensource pod GPL licencí. To znamená, že je můžeš volně používat i na firemním počítači klidně i ke komerčním účelům. Plno freeware programů je zadarmo pouze pro domácí použití, u programů pod GPL licencí si s nima můžeš dělat co chceš.
Další programy z oblasti videa šířený pod GPL jsou třeba VirtualDub a AviSynth a většina jejich filtrů, kodeky XviD a x264, dëkoder AC3 zvuku AC3Filter, splittery a muxery pro Matrošku atd. Je toho plno.
Šány (0)|26.6.2005 20:50
vlada : děkuji ti za užitečné informace.
:BB: Plzeň :-)
Šány (0)|27.6.2005 08:20
vlada: jo, zafungovalo to s tím DScaler 5.
Dík. :-)