Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektor pŘes wifi ?

koudelka24 (19)|9.8.2015 23:36
Ahoj klucí a holky,

potřebuji radu, zda jde následující myšlenka realizovat a pokud ano, co doporučujete?

Mám terasu, kde mám možnost promítat projektorem.
Bohužel, jsem nemyslel na přivedení HDMI kabelu a teď se mi už nechce sekat a nebo mít kabel přiznaný na fasádě.

Existuje nějaký rozumný projektor (budu používat výhradně večer, plátno je spíše roleta s mírně béžovým nádechem... takže je nutné trochu poladit barvy projektoru)
Velikost plátna k použití - max. cca. 3x2 m

CO BYCH RÁD:
1. Přes WIFI mít připojený projektor - Na to plátno pouštěl filmy z HDD, sportovní přenosy, posílal fotky z mobilu / nebo HDD, pouště z mobilu youtube apod...
2. Zvukový výstup posílat přes co? (wifi?¨) do toho Receiveru, který by posílal na repro na terase

CO MÁM:
Na terasu mám vyvedenou 2. zónu repro z receiveru YAMAHA RX-V 675.
Zároveň mám WIFI router ASUS RT-N56U, ke kterému se myslím dá připojit HDD, který může fungovat jako domácí server / cloud... aspoň v tom žiju :-) a zatím jsem nezkoušel, do TV mi stačí píchnout HDD napřímo.

Existuje něco, co by mohlo fungovat a nestálo jako ojetá škodovka?

Sorry za možná špatný dotaz, moc tím nežiju...experti jste snad Vy.


Díky, koudelka
RoPo (6061)|10.8.2015 08:12
1) tímto jsi se uvázal na pár modelů projektoru (1-2). Epson takové dělá. Ale cena snad kolem 40-50tis.
2) to už je další a "velký" problém. Už jen problém se synchronzací video(na projektor), audio(do receiveru)

------- raději přemýšlej jak dodatečně dotáhnout kabel.

Ohledně routeru. Bude fungovat jako DLNA server (TV musí podporovat DLNA klienta a budeš omezený formáty). Receiver musí mít také DLNA klienta pro hudbu. Nedíval jsem se na specifikace.

Přes wifi budeš omezen datovým tokem videí.
koudelka24 (19)|10.8.2015 09:29
Ahoj, díky.
Rozumím. Takže jednodušší řešení - přitáhnout kabel - doporučíš mi pak nějaký model, který by uměl ty zbývající věci? Tj. filmy z HDD, sportovní přenosy, posílal fotky z mobilu / nebo HDD, pouště z mobilu youtube apod... ?
Ď
RoPo (6061)|10.8.2015 11:31
Projektor není TV, PC apod. Tzn. pro Youtube, fotky z mobilu atd... si ještě pořiď nejaké MMC nebo HTPC. Informací o těchto věcech je zde až až.

O typech na projektory je zde taky dost popsáno. Prvně si ujasni zada chceš DLP nebo LCD projektor. Opět zde dost popsáno.