Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Úprava videa po nahrání DVB-T TS streamu. (čím vystříhnout reklamy, čím překódovat a do čeho?)

jnajanjan (5)|8.8.2015 20:04
Ahoj, prosím dejte tipy na software, který mi pomůže s tímto:

Mám DVB-T záznamové zařízení, ukládá mi to přímo DVB-T (DVB-C...) stream ve formě *.TS souborů. Ty bych rád upravil (vystříhnout reklamy) a překódoval. A to vše co nejjednoduššeji a ideálně na windows (minimálně to střihání).

1) Dejte, prosím, tipy, čím to stříhat. Potřebuju jen useknout začátek a konec (když to nahraje kus, třeba nějakéí upoutávky, před samotným pořadem) a vystříhnout reklamy/znělky/upoutávky. Ideálně co nejjednoduššeji (ovládat tro bude počítačově ne úplně znalý člověk) a bez ztrát a ideálně bez nějakého zdlouhavého přepočítávání (pokud nebude součástí i překódování - viz bod níže)... Případná automatizace by bodla (třeba to nějak jde? - automaticky poznat co je vložená reklama/znělka a co samotný pořad?)

2) Dejte, prosím, tipy, čím to pak překódovat. Ideálně hromadně (program sleduje nějakou složku, anebo lze ovládat z příkazové řádky nebo umí překonvertovat celou složku jedním vrzem apod.) Ideálně do nějakého "normálního" formátu, třeba mkv h264, pokud možno s co nejmenší ztrátou kvality (obrazové a zvukové), tak ideálně i informace (kdyby to umělo uložit případné vložené titulky v tom dvb-t streamu apod. tak by to bylo super, ale není nutné).

Zkrátka: Čím dnes stříháte a transkódujete nahrané DVB(T) ?
KamilZ (10277)|8.8.2015 20:13
Ad 1) Oblíbený je třeba VideoReDo, umí bezztrátový (lossless). Ale jsou toho spousty: http://www.videohelp.com/software/sections/video-editors-h264-avc

Ad 2) "Překódovávat" je blbost, ztratíš kvalitu. Proč neuděláš jen remux do MKV?
jnajanjan (5)|8.8.2015 22:14
ad 1) díky za tip, zkusím. pro ostatní - přijmu rád i další tipy, než zkoušet odkazovaných x desítek programů...

ad 2) objem dat bych rád zmenšil. vím, psdal jsem "bez ztráty kvality", tak to jsem napsal trochu nadneseně. ale stejně celovečerní film v rozlišení českých tv stanic aby měl 3.5 giga mě nějak nebaví...
KamilZ (10277)|9.8.2015 09:21
Ad 1) Stačí nebýt líný a pročíst si tuto sekci, tipy zde jsou nespočetněkrát :-( Navíc bezztrátově jich zase tak moc nestříhá, stačí si to projet.

Ad 2) kdo chce kam, ....
Pytkin (7947)|9.8.2015 23:04
mpeg2 ma urcite zmysel prekodovat do h264 ..