Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Úprava videa po nahrání DVB-T TS streamu. (čím vystříhnout reklamy, čím překódovat a do čeho?)

Nováček
    Registrace
    Aug 2015

Ahoj, prosím dejte tipy na software, který mi pomůže s tímto:

Mám DVB-T záznamové zařízení, ukládá mi to přímo DVB-T (DVB-C...) stream ve formě *.TS souborů. Ty bych rád upravil (vystříhnout reklamy) a překódoval. A to vše co nejjednoduššeji a ideálně na windows (minimálně to střihání).

1) Dejte, prosím, tipy, čím to stříhat. Potřebuju jen useknout začátek a konec (když to nahraje kus, třeba nějakéí upoutávky, před samotným pořadem) a vystříhnout reklamy/znělky/upoutávky. Ideálně co nejjednoduššeji (ovládat tro bude počítačově ne úplně znalý člověk) a bez ztrát a ideálně bez nějakého zdlouhavého přepočítávání (pokud nebude součástí i překódování - viz bod níže)... Případná automatizace by bodla (třeba to nějak jde? - automaticky poznat co je vložená reklama/znělka a co samotný pořad?)

2) Dejte, prosím, tipy, čím to pak překódovat. Ideálně hromadně (program sleduje nějakou složku, anebo lze ovládat z příkazové řádky nebo umí překonvertovat celou složku jedním vrzem apod.) Ideálně do nějakého "normálního" formátu, třeba mkv h264, pokud možno s co nejmenší ztrátou kvality (obrazové a zvukové), tak ideálně i informace (kdyby to umělo uložit případné vložené titulky v tom dvb-t streamu apod. tak by to bylo super, ale není nutné).

Zkrátka: Čím dnes stříháte a transkódujete nahrané DVB(T) ?
    Naposledy upraveno uživatelem jnajanjan: 08-08-2015 v 20:08 Důvod: překlepy
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Ad 1) Oblíbený je třeba VideoReDo, umí bezztrátový (lossless). Ale jsou toho spousty: http://www.videohelp.com/software/se...itors-h264-avc

Ad 2) "Překódovávat" je blbost, ztratíš kvalitu. Proč neuděláš jen remux do MKV?
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 08-08-2015 v 20:17

Nováček
    Registrace
    Aug 2015

ad 1) díky za tip, zkusím. pro ostatní - přijmu rád i další tipy, než zkoušet odkazovaných x desítek programů...

ad 2) objem dat bych rád zmenšil. vím, psdal jsem "bez ztráty kvality", tak to jsem napsal trochu nadneseně. ale stejně celovečerní film v rozlišení českých tv stanic aby měl 3.5 giga mě nějak nebaví...

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Ad 1) Stačí nebýt líný a pročíst si tuto sekci, tipy zde jsou nespočetněkrát Navíc bezztrátově jich zase tak moc nestříhá, stačí si to projet.

Ad 2) kdo chce kam, ....

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

mpeg2 ma urcite zmysel prekodovat do h264 ..

Podobná témata

1. Nahraní videa do PC
    Od ahoja v sekci DV/HDV
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 02-04-2008, 14:13
  2. Ako prekódovať mp4
    Od Ruksak v sekci Editace videa
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-01-2007, 18:44
  3. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 30-08-2005, 09:23