Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Combo plánovač 1.3.6.

Anonymous (825)|19.5.2004 18:54
Právě byl zveřejněn Combo plánovač s mnoha novými funkcemi a zlepšeními.

popis: http://popek.aktualne.cz/planovac.htm
stažení: http://popek.aktualne.cz/planovac.zip

B-) B-) B-)
ego42 (76)|20.5.2004 14:09
Díky za novou verzi, jsem zvědavý, co nového přinese :]

Chtěl jsem Ti navrhnout jedno vylepšení: ByAlarm je dost zastaralý a už se nevyvíjí, takže se spoustou nových desek asi nebude použitelný (zkoušel jsem ho třeba s EpoX 8RD3A+ a nepodařilo se mi najít žádné nastavení, se kterým by do CMOS zapsal probuzení a přitom nepřepsal spoustu jiných položek). Tak mě napadlo, že bys mohl do Plánovače přidat podporu pro probouzení PC pomocí standardního windowsího "plánovače úloh" ("task scheduler"). Představuju si to tak, že po skončení nahrávání by se PC nevypínalo úplně, ale jenom do "režimu spánku" ("hibernate") a místo zapsaní wake-up-by-alarm pomocí ByAlarmu by Plánovač vytvořil úlohu, která by měla zaškrtnuto "probudit počítač k provedení úlohy". "Plánovač úloh" využívá třeba iuVCR a zdá se, že se osvědčil :-) Dík.
Anonymous (825)|21.5.2004 17:10
Stav hybernace mě nefunguje na žádném PC, nemohu tudíš něco ani odzkoušet, jde o vzbuzení, zápis není problém naplánovat přímo z Combo plánovače. ByAlarm mě jde všude, snad až pořídím nové "dělo" tak se něco vyzkoumám, ale kdy to bude ???

Jenom mě s tou hybernací napadá otázka zda je vůbec nutné do spánku přejít, stejně PC je zapnutý a "žere" proud ...

Spíš budu hledat řešení zásahu do BIOSU jak ByAlarm.

Plánovačem úloh Combö Plánovač vlastně předcházel, spustu chyb v českých Windows !!!!, prakticky polofunkční, tohle bylo proti jakému koli vývoji, tím se asi zabývat nebudu, no možná, ale asi né ...
ego42 (76)|21.5.2004 18:16
Hmm, já jsem s hibernací neměl problém ani na jednom z dvou PC, na kterých jsem měl instalovaná XP, akorát mi teď deska posílá proud do klávesnice, jistě kvůli možnosti probuzení klávesnicí (kterou mám ale zakázanou), jinak v hibernaci se přeci udělá suspend to disk, takže odběr proudu je prakticky stejný, jako ve stand by (normální vyputí), tj. víceméně nulový. Na řešení typu By Alarm je hloupý to, že pro něj neexistuje žádný standard, takže to funguje různě v závislosti na desce a biosu, když se pak zastaví vývoj aplikace, stává se na novém železe nepoužitelnou. Naproti tomu probouzení počítače pomocí plánovače úloh může fungovat prakticky každému a přitom by neměl být problém to implementovat. Já to tak teď i řeším, ale samozřejmě je opruz nastavovat to pokaždé manuálně zvlášť, když by to mohl udělat Plánovač. Vem si, že každé časování vlastně musím nastavovat natřikrát: 1) v plánovači nastavím nahrávání, 2) v Regeditu do commandlajny natvrdo doplním profil pro ATV200, protože jeho nastavení Plánovačem prostě nefunguje (1.3.6 jsem ještě nezkoušel, ale asi se v tom nic nezměnilo, že?) a 3) v plánovači úloh nastavím probuzení z hibernace. No radost na radost...
Anonymous (825)|22.5.2004 14:02
Co se týče spuštění klávesnicí tak to jde i při vypnutém PC.

>>> Vem si, že každé časování vlastně musím nastavovat natřikrát: <<<
No to právě je špatné u ARC ..., u Combo plánovače to právě mě jde,

>>> Na řešení typu By Alarm je hloupý to, že pro něj neexistuje žádný standard <<<
Ale řeší se to podobně, hybernace (zapnutí) ve Win 2000 a starších vůbec není, takže jen v XP, to je blbý ...

>>> v Regeditu do commandlajny natvrdo doplním profil pro ATV200, protože jeho nastavení Plánovačem prostě nefunguje <<<
Funguje to pro starší verze ATV, nakonec pro nahrávání se pokuď vím nezměnilo nic. I v 1.3.6. používá konfigurace *.cap.
ego42 (76)|24.5.2004 11:38
To nastavování natřikrát je u mě samozřejmě dané tím, že Plánovač neumí pořádně spolupracovat s aktuálními verzemi ATV, používat kvůli němu nějakou historickou samozřejmě nebudu, Mike psal něco o masivní úpravě ARC, tak tím se to snad vyřeší ;) Jak má vůbec fungovat v Plánovači nastavování profilů u ATV? Nejjednodušší by samozřejmě bylo prostě přidat do commandlajny parametr "/profile "jméno profilu"", ale to je pro Plánovač zřejmě příliš jednoduché, takže to tak musím dělat ručně v regeditu :-)

Co se probouzení týče, směřování vývoje je jednoznačné: ByAlarm bude fungovat na čím dál tím méně nových strojích, naopak XPčka jsou instalovaná na čím dál víc z nich... Ty jo, teď jsem si zkusil naplánovat úlohu pod Win2k s SP4 a volba "probudit počítač k provedení této úlohy" tam je! Jestli to funguje, nevím, ale proč by němělo, můžu to kdyžkat testnout. Hibernace ve Win2k samozřejmě je, možná až s nějakým SP, ale to už je problém uživatele, ne? Řekni mi, kolik lidí si mylíš, že používá na nahrávání z TV jiné Windows, než 2k nebo XP? A kolika lidem nefunguje ByAlarm? A ten rozdíl se bude jenom prohlubovat... Hlavně neříkám, že máš podporu ByAlarmu vypustit, ale doplnění podpory probouzení z hibernace přes scheduled tasks by určitě spoustě lidí pomohlo. Na druhou stranu otázka je, kolik lidí používá Combo Plánovač. Mám takové tušení, že jsme možná dva ;)

Jinak, abych jenom neprskal, v novém Plánovači velice ceňuju možnost seřadit si naplánování podle času jejich nejbližšího spuštění, to mi u starších verzí hodně chybělo. Škoda, že si to Plánovač nepamatuje, a po spuštění řadí podle jména. Jo, mmchdm, nefunguje mi right-click menu (když kliknu na ikonu Plánovače pravým čudlem, objeví se v task baru položka Plánovač, ale neotevře se žádné okno), netuším proč, ale mám relativně novou instalaci XPček, takže nějakým konfliktem to asi nebude...

Jenom poznámku na okraj: Z Plánovače strašně kouká, že ho děláš pro sebe a sobě na míru, je to vidět z maximálně nestandardního ovládání, zřejmě podstatně lepší podpory bTV než třeba ATV atp. Nicméně máš na to samozřejmě plné právo a když je Plánovač zdarma, nelze proti tomu nic namítat. Asi tak :)
Anonymous (825)|24.5.2004 14:15
[quote] Nejjednodušší by samozřejmě bylo prostě přidat do commandlajny parametr "/profile "jméno profilu""[/quote]

Tohle funguje u *.cap profilů, že nějaký program si změní zásadu pro ukládání já nemůžu a nechci stíhat každou verzi jinak ... Verze co tam je odzkoušená a funkční. Tak si napiš do těch *.bat souborů co chceš, spustí se synchroním způsobem před spuštěním načasování a máš tam co chceš ...

[quote]Win2k s SP4 a volba "probudit počítač k provedení této úlohy" tam je! Jestli to funguje, nevím, ale proč by němělo, můžu to kdyžkat testnout
[/quote]

Já to tam nemám tak mi to asi fungovat nebude.

[quote]kolika lidem nefunguje ByAlarm? [/quote]

Ono hodně lidí neumí ByAlarm nastavit a ani neví že některé desky se musí restartovat.

[quote]v novém Plánovači velice ceňuju možnost seřadit si naplánování podle času jejich nejbližšího spuštění, to mi u starších verzí hodně chybělo. Škoda, že si to Plánovač nepamatuje, a po spuštění řadí podle jména.[/quote]

Ale pamatuje, musí být zatřženo aby si to pamatoval, je-li podle času pamatuje, je-li podle abecedy pamatuje taky, v menu to musí být odfajfkované.

[quote]Jo, mmchdm, nefunguje mi right-click menu (když kliknu na ikonu Plánovače pravým čudlem, objeví se v task baru položka Plánovač, ale neotevře se žádné okno), netuším proč, ale mám relativně novou instalaci XPček, takže nějakým konfliktem to asi nebude...
[/quote]

tomu nerozumím :OO :OO :OO
Pravý klik z tray by měl ve výchozím stavu se nastavit v pravo dole "Menu s výběrem", možná je za hranicí obrazovky, zkus to smáznout "kolizníkem". Podívej se do registru, zdali je zapsaná pozice, jestli ano zkus jí změnit,
jinak klikem na ikonu např.z menu či z plochy se nic otevřít nemá, Combo plánovač je skrýtý, tak to má být, vyvolat jde z TRAY ...

[quote]Z Plánovače strašně kouká, že ho děláš pro sebe a sobě na míru, je to vidět z maximálně nestandardního ovládání, zřejmě podstatně lepší podpory bTV [/quote]

V poslední době používám DigitálTV, ATV podporu na novější verze nechystám, taky by se mohlo stát že nastavení se bude ukládat na disketu aaaa .. jak sem psal hořeji ...

Mj. nebýt Combo Plánovače tak by ACR 2000 asi vypadal jak před 2 roky tj. jako hračka na zaokrouhlování čísel :-E :-E :-E I na toto může být Combo Plánovač ku prospěchu ..., a nebo néééééé :-D :-D :-D
ego42 (76)|25.5.2004 10:35
[quote=Bullback]
Tohle funguje u *.cap profilů, že nějaký program si změní zásadu pro ukládání já nemůžu a nechci stíhat každou verzi jinak ... Verze co tam je odzkoušená a funkční. Tak si napiš do těch *.bat souborů co chceš, spustí se synchroním způsobem před spuštěním načasování a máš tam co chceš ...[/quote]
:OO Sorry, nestíhám. U mě je dlouhodobý problém v tom, že když povolím v Combo Plánovači profily, přestane se do CMD_spustit (nebo jak se ten klíč jmenuje) úplně zapisovat commandlajna, o nějakém profilu ani nemluvě. Chceš říct, že .cap profily ATV aplikuje Plánovač tak, že do commandlajny vloží "/profile "jmeno.cap"? U mě tedy ne :-) Souvislost s dávkami (.bat) mi pak naprosto uniká, vůbec netuším, co by měly mít společného s profilem ATV :OO




[quote]
Já to tam nemám tak mi to asi fungovat nebude.
[/quote]

Tak to máš asi buď vypnuté ACPI, nebo nějakou jinou potřebnou součást, nebo Ti chybí nějaký potřebný service pack.

[quote]
Ono hodně lidí neumí ByAlarm nastavit a ani neví že některé desky se musí restartovat.[/quote]

Na staré desce (MSI 6163Pro) jsem restartovat musel, takže s tím samozřejmě počítám, problém je v tom, že ta nová (EpoX RDA3+) už není ByAlarmem přímo podporovaná a nenašel jsem v seznamu ani jinou dostatečně příbuznou. Sice se mi občas podaří wake-up-by-alarm zapsat, ale spolu s ním se vždycky přepíše půlka CMOSky, takže na nějaké velké experimentování nemám chuť.

[quote]
Ale pamatuje, musí být zatřženo aby si to pamatoval, je-li podle času pamatuje, je-li podle abecedy pamatuje taky, v menu to musí být odfajfkované.[/quote]

Aha, pardon, tak to jsem nezaregistroval. Upřímně řečeno, různé volby Plánovače jsou tak krypticky pojmenované a popsané, že jsem dešifrování některých musel vzdát. 8-)

[quote]
Pravý klik z tray by měl ve výchozím stavu se nastavit v pravo dole "Menu s výběrem", možná je za hranicí obrazovky, zkus to smáznout "kolizníkem". Podívej se do registru, zdali je zapsaná pozice, jestli ano zkus jí změnit,
jinak klikem na ikonu např.z menu či z plochy se nic otevřít nemá, Combo plánovač je skrýtý, tak to má být, vyvolat jde z TRAY ...
[/quote]

Samozřejmě že klikám na ikonu v trayi, to mě vůbec nenapadlo zvlášť psát :-D Možná máš pravdu s tím zobrazením mimo obrazovku, to by celkem odpovídalo, zkusím se mrknout. Na kolizníky bych ale raději nesahal, protože se mi to neche celá zase znovu konfigurovat :-)


[quote]V poslední době používám DigitálTV, ATV podporu na novější verze nechystám, taky by se mohlo stát že nastavení se bude ukládat na disketu aaaa .. jak sem psal hořeji ... [/quote]

Já fakt nechápu, co je tak nestandardního na předávání parametrů přes příkazový řádek...
:-?

[quote]Mj. nebýt Combo Plánovače tak by ACR 2000 asi vypadal jak před 2 roky tj. jako hračka na zaokrouhlování čísel :-E :-E :-E I na toto může být Combo Plánovač ku prospěchu ..., a nebo néééééé :-D :-D :-D[/quote]

Jo, tohle beru, konkurence je prospěšná, je fakt, že sice pyskuju na Plánovač (neber si to osobně, jsem samozřejmě rád, že to vůbec děláš :-) ), ale ARC je momentálně už úplně nepoužitelný.

Nicméně, dobrá zpráva: včera jsem zjistil, že mi po reinstalaci Windows začal krásně chodit iuVCR (základ je neinstalovat SW od Averu, nový driver (v5) mají super, ale instalace ovládacího softu to pohřbí), takže přecházím na nahrávání v něm (a dobře vyřešené plánování přes Scheduled Tasks) a dávám pokoj :-)
Anonymous (825)|25.5.2004 21:05
[quote]U mě je dlouhodobý problém v tom, že když povolím v Combo Plánovači profily, přestane se do CMD_spustit (nebo jak se ten klíč jmenuje) úplně zapisovat commandlajna[/quote]

To co je v registru Combo plánovače nevypovídá nic o CMD, CMD se formuje před spuštěním a není tedy předepsaná.

[quote]různé volby Plánovače jsou tak krypticky pojmenované a popsané, že jsem dešifrování některých musel vzdát[/quote]

"seřadit AZ - ZA", no sorry ale to musí pochopit každý, no asi né, možná až budu doplňovat průvodce Combo plánovačem tak to tam zvýrazním :-E :-E :-E

[quote]Já fakt nechápu, co je tak nestandardního na předávání parametrů přes příkazový řádek... [/quote]

Změny.
ego42 (76)|26.5.2004 10:02
[quote]
To co je v registru Combo plánovače nevypovídá nic o CMD, CMD se formuje před spuštěním a není tedy předepsaná.[/quote]

Aha, tak to jsem netušil, při vypnutých profilech obsah registru a obsah commandlajny zjevně sedí. Nicméně skutečností zůstává, že nastavení profilů mi prostě nefunguje.

[quote]
"seřadit AZ - ZA", no sorry ale to musí pochopit každý, no asi né, možná až budu doplňovat průvodce Combo plánovačem tak to tam zvýrazním :-E :-E :-E [/quote]

To si vážně nechám vysvětlit. Když je "seřadit AZ - ZA" VYPNUTO, řadí se položky podle abepedy, když je "seřadit AZ - ZA" ZAPNUTO, řadí se podle času spuštění. Tobě to opravdu připadá logické? :OO

Měj se
Anonymous (825)|26.5.2004 12:32
[quote]Nicméně skutečností zůstává, že nastavení profilů mi prostě nefunguje[/quote]

Mě to funguje, možná v pokračování verzí Combo plánovače to dám pro kontrolu do log. výpisu. (odeslaný CMD příkaz)

[quote]To si vážně nechám vysvětlit. Když je "seřadit AZ - ZA" VYPNUTO, řadí se položky podle abepedy, když je "seřadit AZ - ZA" ZAPNUTO, řadí se podle času spuštění. Tobě to opravdu připadá logické?[/quote]

Nééé, když je seřadit AZ-ZA zapnuto tak je možno seřadit a to i zvlášt podle času a nebo podle abecedy, když je VYPNUTO tak nejde seřadit nic, řadí se automaticky podle abecedy, ale podle času né, výcozí je podle abecedy, nějaká výchozí hodnota tam musí být ...
ego42 (76)|27.5.2004 11:07
Super, detailnější log by se určitě hodil.
To řazení jsem tedy konečně pochopil, děkuji za vysvětlení :-) , nicméně pořád mi to nepřije intuitivní ani trochu. Nebylo by logičtější nastavení přes menu "řadit podle->jména pořadu/času spuštění/názvu zdroje/..." a mít "jméno pořadu" jako default? Ale to už samozřejmě řeším kraviny, prostě by stačilo trochu líp to popsat v dokumentaci, nebo tu položku pojmenovat srozumitelněji (třeba prostě "povolit řazení"). Ale to už jsou fakt nepodstatné detaily.
Anonymous (825)|27.5.2004 13:03
[quote]To řazení jsem tedy konečně pochopil, děkuji za vysvětlení , nicméně pořád mi to nepřije intuitivní ani trochu[/quote]

Už jsem to lépe (snad) upřesnil, v menu je už při prvním spušění volba nezatržená, při aktivaci je napsáno že není ještě určená, po kliku na časči název se v menu napíše jaká volba je použitá - bude už v příští verzi :-)

[quote]detailnější log by se určitě hodil[/quote]

Už sem tam přidal i CMD spouštěné příkazem Shell, funguje mi to, tady podle mě chyba může být jen v tom Shellu.(win 2000)
ego42 (76)|28.5.2004 12:45
[quote=Bullback]Už sem tam přidal i CMD spouštěné příkazem Shell, funguje mi to, tady podle mě chyba může být jen v tom Shellu.(win 2000)[/quote]

Je fakt, že když jsem z 98SE přešel na XP, zpracování commandlajny mě několikrát dost překvapilo. No, jsem zvědavý na další verze, iuVCR začalo blbnout (zničehonic, dva načasované filmy se nahrály dobře a třetí, spuštěný o půl hodiny později, už zahlásil chybu při sestavování grafu a od té doby ji při pokusu o nahrávání hlásí furt, vůbec netuším, co se stalo, protože jsem nic neměnil, neinstaloval...), takže se možná ještě pokorně vrátím ke čtyřkombinace Plánovač+regedit :-(( +ATV200+Naplánované úlohy...
Anonymous (825)|28.5.2004 13:00
[quote]iuVCR začalo blbnout[/quote]

Mě iuVCR do PC vůbec nesmí. Plánovač úloh je (zdá se mi) také nespolehlivý.

[quote] Plánovač+regedit [/quote]

Combo plánovač spouští dávkové soubory Plan.bat a Kodek.bat (je li volba zatržená), jsou ve složce konfigurace, možná by to ulehčilo na "trojkombinaci" :-E
Anonymous (825)|1.6.2004 17:36
Jedna věc k té hybernaci PC, "probuzení ze spánku" se děje stejně jako jaké-koli nové zapnutí PC, PC je naprosto vypnutý a "vzbudit" se rčovná zapnout buďto z časovače na zákl.desce nebo přes klávesnici, modem, lan, atd. dle HW zákl.desky.

Takže je jasné že je ovládán časovač v BIOS desky.

Uložení do stavu spánku (hybernace) se rozdíluje jen tím že se uloží registr v otevřeném stavu na disk, tedy se nekomprimuje do "USER.dat" či SOFTWARE atd. dle systému, stav probuzení či systému spuštění je zapsáno na disku a tudíš PC nestartuje znova drivery a aplikace.

Zkus zjistit který program (konkrétně) toto probuzení zprostředkovává. Možné řešení musí být :-E , jinak to funguje i při vypnutém ACPI, toto na to nemá vliv.
Anonymous (825)|9.6.2004 18:59
Zkoušel jsem Combo Plánovač z novou verzí ATV a výsledek je lepší než sem čekal, funguje i načasování *.mpg, konfiguraci nastavení je možno přidat do "plan.bat či Kodek.bat (Regedit /s (cesta staženého *reg.konfigurace) a zároveň načíst konfiguraci *.cap která jak sem se mylně domníval se nenačítá z registru ale ze souboru jako při staru.