Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber filmoveho projektoru

klerco (3)|7.6.2015 21:35
Ahojte,

zariadujem si byt, a hoc som pred kratkym casom kupil LEDTV Samsung UE48H6700, budem ho zrejme musiet zmenit za projektor.
Vedeli by ste mi prosim pomoct pri vybere?

Moje ocakavania:
- okolo 1200eur s (20%) dph
- Full HD, 16:9
- LCD / DLP (duhoveho efektu sa nebojim, a najprv si ho planujem obzriet) / LED (predpokladam, ze nedosahuju pozadovanu svetelnost)
- projekcna vzdialenost: max 5m, minimalna nerozhoduje
- ocakavana sirka obrazu: min 200cm, max 280cm
- prenositelnost ma nezaujima, namontovane bude v drziaku na strope - cize aj nejake lens shift nerozhoduje (verim, ze dokazem vypocitat kam ho namontovat)
- priame slnecne svetlo do izby neprenika, avsak na zatemnenie som rozmyslal pouzit standardne zaluzie (pripadne si necham poradit)
- moze byt i 3D, ale nie na urok nekvalitnejsieho 2D
- vyuzivane na filmy, pripadne hranie offline hier
- samozrejme nepotrebujem ziadne vstavane reproduktory, budu externe
- pocet HDMI min 2
- bude to napojene na raspberry pi 2 / playstation (kabelaz nie je problem)
- ocakavam, ze budem musiet taktiez dokupit: AV receiver, set-top box, platno

Viem, ze kvalitu toho LEDTV nemozem ocakavat, ale zaroven sa povazujem mozno za narocnejsieho divaka.
Neviem ako popisat co ocakavam od obrazu, moc sa tomu nerozumiem, ale asi kvalitny obraz :) verne farby, ostre detaily, ..., aj ked podla toho co som sa zatial docital, cierna bude skor nejakou tmavosedou-sedou.

Zatial som nasiel nieco taketo:
- Optoma HD30
- Optoma HD50 (vyssia svietivost, no hlucnejsi)
- BenQ 1400
- Epson EH-TW6100

Vedeli by ste mi prosim pomoct pri vybere?

Dakujem pekne
RoPo (6061)|8.6.2015 20:15
Jen pro jistotu. Jsi si vědom, že kontrastem projektor v této cenové kategorii TV nepřekoná? Viděl jsi na vlastní oči obraz z podobných projektorů co uvádíš?
klerco (3)|8.6.2015 20:31
Bohuzial som si vedomy. Ako pisem, viem, ze nemozem ocakavat kvalitu tej TV, ale snad sa na to bude dat pozerat :)
Osobne som to este nevidel, urcite to pred kupom pojdem obzriet, ale rad by som vopred vybral vitaza, kde po obzreti by som sa vedel rozhodnut, ci som ochotny ist do takeho projektora na ukor ubytku kvality.
RoPo (6061)|9.6.2015 23:09
Z tech co jsi uvedl bych volil Epson WH-TW6100
klerco (3)|9.6.2015 23:15
Dakujem, no nakoniec to vyzera na Epson EH-TW9000.
Dnes sa mi podarilo najst 3.5 rocny so stropnym stojanom, platnom, 10m HDMI, komplet vycisteny a s novou original lampou (zakupene kvoli predaju) + povodnou s este predpokladanymi 1600H.
A za 1300 :) Tak snad este pozije...
replay81 (36)|9.6.2015 23:39
Dobrý výber,najlepšie z toho je Epson 6100.Osobne vlastnim 6100W,je to vlastne na chlp to isté ako tá 6100 a som maximálne spokojný.Jedno velké ALE ti chcem napísať.Ked si ochotný dať za projektor 1200 eur,tak ti určite radím pridaj ešte 150 eur a kúp si Epson EH-TW6600 s väčšim kontrastom 70000:1.Porozmýšlaj na tým,hlavne si nekupuj žiadne dúhové efekty v podobe DLP projektorov,čo každý sám seba presviedča že mu dúhový efekt nevadí a že ho tam vlastne ani nevidí,ale každý kto nechce klamať sám seba vie že tam ten dúhový efekt aj tak stále je.Tak že ja ti radím LCD Epson EH-TW6600
bedo. (14)|10.6.2015 16:44
hej, a nikdy nechoď do kina, bo aj tam používajú DLP, amatéri :)
RoPo (6061)|10.6.2015 21:59
V kine pouzivaji DLP, ale v jine cenove kategorii (lepsi konstrukce). Tem se doma muze vyrovnat projektory z kategorie LCoS a D-ILA. DLP se pouzivaji kvuli svitivosti na danou promitaci vzdalenost.
kadell (212)|18.6.2015 06:54
replay81: Nerikas pravdu nebo spis hlavne to kazdej vnima jinak. Jsou fimy u kterych to vidim a pak jsou filmy u kterych to nevidim vubec. Bohuzel bych rekl, ze cim kvalitnejsi obraz a ostrejsi hrany, tim to je videt vic.
tomazavr (17)|12.8.2015 08:52
Ahojte,
abych nezakladal nove forum, tak bych se chtel zkusit zeptat. CO byste doporucili na takove obcasne pokoukani filmu. Jinak ma 60Aquos, ktera vychazela prijatelne, ale obcas vecer bych se rad podival na neco vetsiho. Premyslel jsem asi o docela rozdilnych projektorech starsi Panasonic PT-AT6000E a nebo Optoma HD50.?!
A platno asi dopinaci,ale nemam privod el.:-( Existuji mechanicke s dopinanim?
Diky
Karel72 (428)|12.8.2015 19:39
Za mě panák i když už je to nějakou dobu co byl uveden natrh tak pořád má své kvality a navíc ted už za super ceny tohle bych viděl jako optimální projektor pro toho kdo to myslí z domácím kinem vážně pak už začínají fajnšmekři na 4k :-) názory jiných rád uvidím :-)