Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sapphire Theatrix550 Pro - praktické zkušenosti

taborsky2004 (70)|21.6.2005 22:21
Zdravím všechny majitele Theatrix 550.. Zabývám se touto kartou již pár dní a ani tato karta není zcela bez problémů.. Opět se jedná o perfektně provedený hardware, ale ten software!!! Zkusím nastínit pár zkušeností, které jsem během pár dní s Theatrixem zažil..

Nejdřív orignální software od Cyberlinku, tedy Powercinema, jedním slovem debilní software, nicméně zatím jediný soft, v kterém pracuje hardwarový MPEG codec a dálk. ovládání, proto někdy každý uživatel PowerCinemu využije..

Problém č.1: Cyberlink neví, na jaké frekvenci se u nás vysílá zvuk a že u nás v ČR používáme 2 obrazové normy Pal B i D..

Pokud tedy přijímáte signál z antény(Air), je software správně nastaven na Pal DK, ale když užíváte UPC nastává problém.. Kabelovka toiž vysílá v Pal BG a to na frekvenci 48250000(video) a 53750000 (zvuk), proto stojí zvuk i obraz při nastavení ČR za hov.. Trvalo mi asi hodinu, než jsem zjistil, že Dánsko vysílá na stejných frekvencích jako ČR.. Nastavte tedy region místo ČR na Dánsko a bude vše OK.. (tedy alespon,co se týká příjmu)..

Problém č.2: po levé straně pruh.. Tento problém není snadné vyřešit.. Lepší drivery by určitě pomohly.. Pokud použijete nejnovější drivery 5-04_t550_82_wdm z ATI stránek, udělají se pruhy na obou stranách a vypadá to alespon vizuálně líp(jsou tenčí).. Vinu na tom má také Cyberlink, protože dobrý soft pruhy detekuje a ořízne.. Zkusím napsat o tomto problému přímo do ATI, jestli by to nevyřešila v ovladačích..
Obraz nemá poměr 4:3, protože crossbar nepodporuje plný PAL, ale jen Pal pro DVD 720x576, proto je obraz horizontálně deformovaný,požádám tedy ATI i o plný PAL v driverech(doufám, že čipset plný Pal podporuje).. Ke zvuku výhrady nemám, je čistý a stereo funguje bez problémů.. Pokud se ATI podaří tyto problémy vyřešit, pak už stačí najít jiný soft a bude vše ok :-)

Problém č.3: PowerCinema je líná, pomalá, no prostě very slowly.. Theatrix má perfektní hardwarový enkodér do Mpegu, proč ho tedy Cyberlink nevyužije líp? (jen pár zákl. nastavení, nelze nastavit bitrate, P ani B snímky, GOP, no prostě hrůza!!) Nastavení kanálů, včetně popisků je také problém nejmín na 30 minut :-) Tenhle software fakt stojí za hovno a má v sobě spousty chyb (Například, když změníte overlay okno jen na rámaček bez modrého pozadí a dáte okno do původní polohy, rozhodí vám to lištu ve Win XP, tohle by si zasloužilo opravu!!) Nebýt dálk. ovládání a hardwarového enkodéru, dávno bych poslal Powercinemu ke všem čertům..

ALTERNATIVNÍ SOFTWARE:

PVR v1.1.3 od Mainconceptu: Lepší soft, nicméně jsem ztrávil asi 2 hodiny, než jsem rozchodil zvuk.. Návod: Nastavte zvuk na ATI AVstream analog capture v konfiguraci.. Editujte soubor C:\Program Files\Mainconcept\PVR\config\%%#%pci#ven_1002&dev_4d52&subsys_a3451002&rev_00#4&1f7dbc9f&0&10f0#{65e8773d-8f56-11d0-a3b9-00a0c9223196}%{bc187864-4183-4dc5-9fe0-679a7a039975}.ini, kde přepíšete udaj CountryCode=-1 na CountryCode=45 (Dánsko), samozřejmě obraz nastavit na Pal B,pak je zvuk OK.. Tenhle soft je docela příjemný, ale také není z nejrychlejších..
Nevýhody: pomálé přepínaní kanálů, nemožnost oříznout pruhy, nepodpora hardwarového enkodéru a dálk. ovládání.. Zátěž procesoru Pentium 3,0 Ghz při dobré kvalitě záznamu je 70 %.. Škoda, že si Saphire nevybrala Mainconcept k Theatrixu..

WinDVR 3.0: Nevidím důvod to používat, pomalé, nepodporuje PCI sound..

Beynod TV 3: Funguje, je třeba opět nastavit Dánsko při instalaci.. Nicméně je pomalý..

KTV!: Nefunguje zvuk, po hodinovém pátrání, kde nastavit PCI sound a regionu DK jsem program zavrhl..

FlyDS 2.0 Beta2 Nejlepší software, který jsem použil, funkcím podobný jako Fly TV 2000, možnost záznamu do AVI, WMV.. Velmi rychlé přepínání kanálů, oříznutí Aspect ratio nebo zoom pro odstranění pruhů, slušný deinterlace..
Nevýhody: Nepodpora dálk. ovládání a hardwarového enkodéru, při káždém restartu Windows je třeba spustit program WDMControl.exe(možnost ztažení přímo ze stránek FlyDS) verze 2.0 a nastavit region Dánsko, tedy 45.. Start programu je 30 vteřin!!! (Ale je to beta verze, start se určitě zlepší, protože ve verzi 1.9 to trvalo jen 5 vteřin)

Závěr: V současné době není kvalitní software pro Theatrix, opravdu nevím, proč se člověk pokaždé musí srát se sehnáním alternativního softu pro TV kartu, (tohle už je moje třetí karta a u žádné z předešlích se nedal použít originální software.. U karty za 2500 Kč je to přinejmenším tristní..
Někde jsem četl, že nová verze Dscaleru by měla Theatrix podporovat, tak uvidíme.. Nezbývá než doufat, že se najde nějaká firma nebo někdo, kdo naprogramuje optimální software.. Musíme být trpělivý, u karet ATI All-In-Wonder to trvalo 2 roky!!
imported_zed (23)|23.6.2005 17:05
Me zkuusenosti jsou podobne, z dostupnych softwaru jsem vyzkousel kde co. Mezi nejlepsi radim PVR, u nej jsem nemel problemy ani se zvukem (jen s tim cernym pruhem), stacilo nastavit zvuk na ATI AV - chodi to dobre,ale s ovladacema 6.14.10.52 od ATI, nikoliv vsak s novyma 6.14.10.82!! Ty sice vycentruji obraz rozdelenim cerneho pruhu na dva, ale maji spatne tu zvukovou normu. Na strankach ATI jsou obe verze.. PVR taky umi opravit aspect z 5:4 na 4:3, takze podpora 768 radku v ovladacich neni potreba. Podporuje tez deinterlace.
Z dalsich softwaru bezchybne pracujicich s touto kartou je iuVCR, musi to vsak byt posledni verze a ovladace 6.14.10.52

Jinak dodavane dalkove ovladani neni nic jineho nez bezdratova klavesnice(napriklad numericka tlacitka opravdu vypisuji cislice...), takze se da namapovat i k jinym programu. Funguje samozrejme se vsemy programy od cyberlinku, napr. oblibeny PowerDVD
imported_zed (23)|24.6.2005 09:06
Jeste jedna zkusenost: K!TV je vyborny program, s kartou bezproblemu chodi (opet s ovladacem 6.14.10.52), pomoci orezu si poradi i s cernym pruhem. Audio mu bezi spolehlive, staci zvolit "source setup - setup audio - internal" a bezi to jak ma. Bohuzel plugin pro nahravani pouziva jako zdroj zvukovou kartu, takze umi nahravat z monitoru wave outputu... Ale na sledovani TV je to super a pluginy se postupne vyviji...
taborsky2004 (70)|24.6.2005 20:16
K!TV opravdu není špatný program, již od včerejška ho popoužívám a ke sledování TV je to dobrý, nevidím důvod, proč používat starší drivery, s novými mi zvuk jede uplně stejně, nevšiml jsem si rozdílu, tedy pokud je tuner nastavený na Dánsko.. Škoda, že se mi zatím nepovedlo nahrát v pluginu Zoom Out zvuk do avi, prostě to nefunguje.. K!TV používá deinterlace z DScaleru, takže obrazová kvalita je slušná.. Zklamal mě FlyDS 2.0b, protože nefunguje dlouho, když restartuju PC FlyTV při dalším startu už nenaběhne, prostě se to kousne, je tam smyčka a za žádných okolností nelza ukončit program nebo jehi proces.. Pomůže nainstalování FlyDS 1.9, spuštění 1.9, následovné odinstalovaní, restart, znovu nainstalování FlyDS 2.0b , přepsání souborů cnls.ini a settings.ini ze zálohy předešlého nastavení, pak zase program běží optimálně, bohužel po dalším restartu windows zase program nenaběhne a musí se celá operace opakovat...

Já ted používám na sledování TV K!TV, na nahrávání do Mpegu PVR 1.1.3 nebo originální Powercinemu akdyž chci zachytávat do Avi, musím vždycky zprovoznit FlyDS, doufám, že se brzy situace změní.. .
imported_zed (23)|26.6.2005 00:01
Mam stejne zkusenosti, pro nahravani do avi mi ale prijde mnohem vhodnejsi iuvcr, nebot funguje vzdy... FlyDS jsem zatim zrusil :-(
Sledovani provadim v K!TV nebo PVR (ted spis PVR), zachytavam do avi pomoci PVR pripadne iuvcr.
Mam ale jeden problem, v zadnem softwaru (vcetne sileny powercinemy) jsem nerozchodil teletext. Jde to vubec nejak??? Dik za radu.
fox (222)|27.6.2005 08:57
[quote=zed]Mam stejne zkusenosti, pro nahravani do avi mi ale prijde mnohem vhodnejsi iuvcr, nebot funguje vzdy... FlyDS jsem zatim zrusil :-(
Sledovani provadim v K!TV nebo PVR (ted spis PVR), zachytavam do avi pomoci PVR pripadne iuvcr.
Mam ale jeden problem, v zadnem softwaru (vcetne sileny powercinemy) jsem nerozchodil teletext. Jde to vubec nejak??? Dik za radu.[/quote]

V PowerCineme TXT ide - ak sa dobre pamatam (dlho som ju nepouzival) - slo to iba vo fullscreene - tusim tlacitko T, ale je blba diakritika.
imported_zed (23)|4.7.2005 18:24
Tak software GB-PVR s theatrixem skutecne funguje (nekdo si stezoval ze ne), jen se poprve trochu hure nastavuje. Jenom teletext jsem v nem opet nenasel, jeste budu muset poradne prozkoumat vsechny pluginy...
Zatim nemam zadnou teletextovou aplikaci, co by fungovala (driv to resil Dscaler, ale ten s theatrixem nefunguje). A originalni software me zlobi opravdu HODNE...
Mila_tvf (3)|16.7.2005 10:24
Tak jsem náhodou objevil program SageTV, který s Theatrixem 550 funguje! Je ke stažení zde: http://www.sage.tv/sagetv.html?sageSub=tv .
Ještě se k němu musí stáhnout filtr pro Direct show (přemazat s ním pův.soubor v adresáři programu): http://forums.sagetv.com/forums/showthread.php?t=10537&highlight=ati+550 .
TV funguje výborně, jde nastavit Fill aspect ratio, takže se jde konečně zbavit černých pruhů po stranách, podporuje i HW encoder ATI550, akorát má dost blbé ovládání - doporučuji si stáhnout manuál. TV jde živě pustit jen přes CTRL+V, nahrávání na disk jsem pustil spíš náhodou, ale obraz je výborný.... Nepodporuje teletext (česky jsem ho stejně zatím nikde nerozhýbal) a je určen primárně pro USA (EPG, Live TV guide apod.). Ale při nastavení země na Dánsko mi na UPC funguje výborně. Vyzkoušejte a napište postřehy... :-)- :-)-
fox (222)|22.7.2005 10:44
ATi vydala nove drivery - 6.14.10.86, ale zda sa mi, ze sa dost zhorsil obraz. Osobne - neodporucam instalovat.
Beyond TV je v novej verzii 3.7.2 - obraz je BEZ PRUHOV :-!!! ! (teda takmer vsade a celkom). Treba skusit!

Bol by som rad, keby uz konecne bol novy DScaler s podporou tejto karty alebo neaky iny soft, kde by siel aj nas TXT a nemal by take blbe ovladanie, ako vacsina dostupneho SW.
Farao (53)|29.7.2005 23:26
Cus lidi, s tim danskem je to dobry - me osobne jde naprosto stejne nemecko, francie, rakousko atd.

Chtel bych se vas zeptat, jestli nekdo z vas co mate kabelovku (UPC) chytite CT1,2 a Novu se zvukem! vsechno ostatni mi jde v pohode, ale tyhle tri ne - proste nemaj zvuk. Pouzivam to blby Powercinema
Mila_tvf (3)|30.7.2005 17:07
Já mám Powercinemu nastavenou na Dánsko (pouze u něj mi jde zvuk na UPC u všech programů! u Německa atd. jde jen obraz!) a všechny programy mi jdou se zvukem - čt1 kanál 63, čt-91, Nova 72, Prima 76.
Farao (53)|18.8.2005 23:40
Zdarec, chtel jsem se zeptat jestli jste nekdo zkousel ten power cinema v.4! Ja to zkusim az zitra - takze chci vedet jestli je neco lepsi
fox (222)|24.8.2005 11:51
Zdravim vsetkych!

Teraz sa mi vratila karta z reklamacie - problem bol, ze na nasej kablovke na niektorych staniciach bol zvuk prerusovany (napr. BBC, CNN) a na Nove nesiel vobec (po sachovani s normami som tam dostal v najlepsom pripade sum). Po reklamacii problemy zostali, ale aspon pruhy na boku obrazu boli vyrazne mensie. Tu Novu som konzultoval s technikmi z kablovky a bolo mi povedane, ze problem bude v tom, ze signal Novy chytaju z vysielaca Javorina, kde zvuk (teda aspon podla nich) je vo vychodnej norme a moja karta (Theatrix) ho asi nepodporuje. Co si o tom myslite? Skusil som uz 3 rozne kusy tejto karty a vzdy s rovnakym vysledkom :-((( . Mam ju predat, reklamovat alebo existuje este neake ine riesenie (kablovku asi nedonutim prekodovavat tv signal). Pripadne mi, prosim, odporucte neaku inu TV kartu s HW encoderom, ktora by podobny problem nemala - ak o takej viete.
Svojho casu som skusal MSI TV @nywhere Master - tam sice zvuk na Nove isiel, ale ta nema HW encoder a boli tam ine problemy (asi ten kus nebol tiez celkom v poriadku - mal podozrivo nizku cenu).
imported_zed (23)|12.9.2005 11:01
Tak Cyberlink Powercinema 4 mi na rozdil od predchozi verze chodi vyborne. Stale sice pouzivam starsi ovladace, ale chodi korektne. Sice porad neumoznuje nejake pokrocilejsi nastaveni mpegu pri nahravani, ale napriklad uz umoznuje nastaveni vystupni cesty.. Program nepada, nekouse se - proste funguje.
Po vyzkouseni trial verze jsem pouzi ostrou verzi dodavanou Asusem k jejich kobinovane TV/DVB-T karte a funguje shodne
riss (0)|21.9.2005 14:42
kde je možné tu plnou 4-ku získat ?
imported_zed (23)|22.9.2005 10:51
Tak powercinema 4 se mi osvedcila, momentalne alternativni software nepouzivam. Scheduler na nahravani funguje perfektne, pri spusteni na pozadi navic nahravani nezere zadny vykon (pouziva tedy mpeg encoder karty) a da se u toho libovolne pracovat... U PVR od Mainconcept se stava, ze se naplanovana uloha nespusti, nebo spadne hned po spusteni.
Jediny, co jsem zatim s zadnym softwarem nerozchodil je teletext, nevim co s tim..
Kde sehnat Powercinemu 4 nevim, ke stazeni je trial verze na 30 dni. Ja ji ziskal od jine TV karty (Asuska s dualnim tunerem:analog+DVBT).
fox (222)|23.9.2005 10:28
Ako rychlo Ti prepina kanaly? Mne sa zda rovnako leniva ako ver. 3.
taborsky2004 (70)|24.9.2005 14:42
Powercinema 4 není zase tak odlišná od cinemy 3, výhoda je, že u verze 4 jde vypnout timeshifting a pak je přepínání kanálů rychlejší.. U verze 3 jsem zkoušel vypnout timeshiftingpřes systémové registry, ale žádnou položku, která by tomu odpovídala jsem v registru nenašel...
Farao (53)|3.10.2005 16:08
co takhle si ji koupit?
fox (222)|4.10.2005 09:04
Aktualne skusam poslednu ver. ChrisTV (4.70) a zda sa, ze zatial je to jediny SW, kde sa mi podarilo rozchodit Novu spolu s ostatnymi stanicami v mojich podmienkach so zvukom. Nevyhodou (okrem toho, ze Pro-verzia je shareware) je, ze pri prepinani kanalov dochadza k viditelnemu posunu obraz-zvuk a horsi deinterlace oproti PowerCineme. Na druhej strane je TXT korektnejsi (aj ked nie celkom bez chyb). Uvidime, ako sa to bude vyvijat v dalsich verziach. Ale je to na dobrej ceste.
krajicekp (5)|6.10.2005 12:39
hmm, powercinema 3 stoji za ..., 4ka je ovela lepsia, nie ze by ponukala neajko viac veci, ale da sa aspon nastavit kam ma nahravat (v 3ke je to vzdy na c dokonca aj po prepisani konfiguracneho suboru rucne), da sa vypat timeshift, je o dost rychlejsia (aj ked prepinanie kanalov sa mizda stale pomalsie), nahravanie funguje super, akurat ma dost zere strasne pomale spustanie, od kliknutia na ikonu (resp stlacenia live tv na dialkovom) prejde cca aj 10s kym sa to rozbehne !!!, obcas sa mi tiez stava, ze program crashne (zvacsa pri vypinani - takze az tak nevadi), vadi mi vsak, ze sa neda nijako upravovat nastavovanie kanalov (aj ked je na to taky maly ofaj, v konfiguracnom subore sa da rucne prepisat bud kanal alebo frekvencia podla toho ako ste ladili - cable alebo antena). Vraj velmi dobre funguje tento soft (a je zadarmo) dnes vyskusam http://www.gbpvr.com/.
inak powercinema 4 - nie ze by som nejako nabadal, ale da sa lahko stiahnut cez torrent - skus hladat napr. tu http://isohunt.com/
krajicekp (5)|6.10.2005 12:51
fox > este mala otazocka, ako si nastavoval ten zvuk, mne totizto na nove tiez nejde zvuk nech robim co robim, inak vsetko ostatne mi ide dobre. ked skusam ladit rucne tak niekedy obcas naladim zvuk na nove, ale je posunuty o nejaky ten 1mhz od obrazu, takze bud mam obraz alebo zvuk, skusal som aj rozne normy, stale sa nedari
fox (222)|7.10.2005 19:44
Nainstalovany najnovsi driver a dalej:
1. po naladeni mam na Nove PAL-D, ine stanice - PAL-B
2. nastavenia - Ovladace: Advanced Settings - zaskrtnute polozky 1,2,3,4,5,8 (pocitane od vrchu)
- MPEG HW Enc. - zaskrtnute polozky 1 (PAL),2,3
krajicekp (5)|7.10.2005 20:40
[quote=fox]Nainstalovany najnovsi driver a dalej:
1. po naladeni mam na Nove PAL-D, ine stanice - PAL-B
2. nastavenia - Ovladace: Advanced Settings - zaskrtnute polozky 1,2,3,4,5,8 (pocitane od vrchu)
- MPEG HW Enc. - zaskrtnute polozky 1 (PAL),2,3[/quote]

hmm nic nepomaha, vsetko ide stejne ako ked som to mal predtym, na nove mam bud obraz alebo ked rucne preladim o 1 az 2 mhz dalej tak zvuk, a aj to vypadava :(:( nova je cez kablovku a asi bude problem tam, skusim sa popytat ci s tym nevedia nieco robit
fox (222)|8.10.2005 20:12
[quote=krajicekp][quote=fox]Nainstalovany najnovsi driver a dalej:
1. po naladeni mam na Nove PAL-D, ine stanice - PAL-B
2. nastavenia - Ovladace: Advanced Settings - zaskrtnute polozky 1,2,3,4,5,8 (pocitane od vrchu)
- MPEG HW Enc. - zaskrtnute polozky 1 (PAL),2,3[/quote]

hmm nic nepomaha, vsetko ide stejne ako ked som to mal predtym, na nove mam bud obraz alebo ked rucne preladim o 1 az 2 mhz dalej tak zvuk, a aj to vypadava :(:( nova je cez kablovku a asi bude problem tam, skusim sa popytat ci s tym nevedia nieco robit[/quote]

A mas nainstalovane najnovsie drivery? Cez ktoru kablovku ides?
krajicekp (5)|9.10.2005 01:18
[quote=fox]
A mas nainstalovane najnovsie drivery? Cez ktoru kablovku ides?[/quote]
mam 6.14.10.102 - novsie su asi neni
kablovka je nejaka lokalna iba tu v meste (Trencianske Teplice) ziadna velka spolocnost ako UPC ...
fox (222)|9.10.2005 16:56
Tak to mame drivery rovnake. Skus sa este prip. popozerat priamo na strankach ChrisTV - hl. diskusne forum. Co sa tyka kablovky - dost pochybujem, ze budu ochotní cokolvek urobit (aspon u nas je to tak) :-( . Ale drzim Ti palce.
Este jeden postreh - skusal som novy MadiaPortal. Je to sice len RC1-verzia, ale ma korektny teletext. Na druhej strane som tam Novu so zvukom nenaladil a je v nom dost chyb. Uvidime, co ostra verzia.
krajicekp (5)|9.10.2005 16:59
fox > hmm, mne teletext ide napriklad aj v powercineme, az na diakritiku dobre, v christv mi ale napriklad vadi aj to, ze nevie pouzit HW deinterlace a HW decomb filtre (tie decom neviem isto, zda sa mi ze ich nepouziva ale deinterlace nerobi isto)
fox (222)|10.10.2005 07:57
Ved prave tu diakritiku som myslel. Co sa tyka filtrov - skutocne to tak vyzera. Ale je mozne aspon pouzit externe filtre. Netvrdim, ze je to ten najlepsi SW, ale momentalne jediny, kt. splna aspon ako-tak zakladne podmienky funkcnosti v mojich podmienkach (co je zalostne pri relativne slusnom vybere SW pre TV-tunery). Karta je uz dost dlho na trhu, aby bola lepsie podporovana. A ATI by tiez uz mohla vydat drivery, kt. by boli bez tych detskych problemov.
Alf (888)|10.10.2005 18:34
Měl bych na přítomné majitele Theatrixu jeden dotaz. Jaké máte zkušenosti se záznamem do MPEG-2 přes kompozitní nebo S-video vstup. Zajímá mě kvalita záznamu, vytížení CPU, dropouty atd.
Díky za odpovědi.
Mila_tvf (3)|10.2.2006 09:46
Kdo má grafickou kartu ATI, může použít k Theatrixu ATI media center 9.13. Ten kartu už přímo podporuje, obraz je bez pruhů! a vše funguje výborně. Jen u kabelovky se opět musí nastavit přei skenování Dánsko... :-) :-) :-)
Farao (53)|17.2.2006 19:05
Cus lidi - tak bych chtel jenom napsat ze obraz s ovladaci 6.14.10.134 je absolutne vystreden (nevim jestli mel nekdo stejny problem jako já, ale pri prehravani se timeshiftem, se mi v levem hornim rohu ukazovalo blikajici znamenko "_", ktere tam bylo i po nahrani obrazu - tak to je take pric!)
pouzivam program "cyberlink power cinema4"
Muj dalsi problem, ktery ale stale nemohu vyresit je ten ze kdyz nastavim signal na dansko-cabel-stereo, tak se mi vse perfektne naladi (mam UPC - program klasik), ale ct1,ct2 a nova se naladi beze zvuku (je slyset pouhe sumeni a praskani atd.) a to se nezmeni ani kdyz naladim na mono!
Avsak kdyz zmenim signal na dansko-antena-stereo/mono, tak ct1,ct2 a nova jsou tak jak maji byt (tedy i se zvukem), ale zase se mi nenaladi kabelove stanice - muzu mi nekdo pomoci, nebo nema nekdo stejny problem?
fox (222)|20.2.2006 08:43
Na stranke http://www.tv-plugin.com sa da stiahnut plugin do Winampu, kt. umoznuje sledovat TV a vie vyuzit HW enkodovanie tejto karty pri nahravani. Tiez som nezaznamenal problemy s tym, ze by niektore stanice nemali zvuk. (Skoda, ze nema TXT a time-shift :-( ).
Lisak (9)|22.2.2006 10:33
[quote=Mila]Kdo má grafickou kartu ATI, může použít k Theatrixu ATI media center 9.13. Ten kartu už přímo podporuje, obraz je bez pruhů! a vše funguje výborně. Jen u kabelovky se opět musí nastavit přei skenování Dánsko... :-) :-) :-)[/quote]takze pokud jsem to dobre pochopil tak s timto softem to jede OK. takze mam stahnout posledni catalysty a dat custom instalaci a jenom ten Media Center a nainstalovat posledni ovladace na TV kartu a bude to??... vim hloupy dotaz ale v toomto se fakt nevyznam :(

EDIT:
takze z teto stranky
https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=293

stahnout a pojede to ok? no uvidime.
Lisak (9)|23.2.2006 10:47
tak pisu znova ale jsem docela rozcarovan, protoze jsem si nainstaloval posledni verzu MMC ale zadnou stanici mi to nenaslo :( tak tu zkousim CyberLink PowerCinema a ta mi nasla kotel stanic.. tak teda nevim, ale ten MMC je tak na dve veci .... :((
lackoPi (2)|23.2.2006 21:09
Nazdar vsichni! Sice sem necetl vsechny prispevky, ale prispeju i svou troskou do mlyna. Kdyz sem jsem nainstaloval posledni ovladace(6-2_xp_t550_wdm_30152.exe) a v PoweCinema4 nastavil Czech obraz u ctyrech ceskych programu (ct1,2, nova, prima) vinikajici a zvuk krakorajici, po instalaci starsich ovladacu (wdm 82) pres ty nove se vse spravilo. Kabelove programy maji sice porat misto zvuku sum, ale po zkusenostech jake mam je myslim lepsi mit nainstalovany jeste jeden program (pouzivam SageTV) a tam nastavit dansko.
Lisak (9)|24.2.2006 07:21
[quote=lackoPi]Nazdar vsichni! Sice sem necetl vsechny prispevky, ale prispeju i svou troskou do mlyna. Kdyz sem jsem nainstaloval posledni ovladace(6-2_xp_t550_wdm_30152.exe) a v PoweCinema4 nastavil Czech obraz u ctyrech ceskych programu (ct1,2, nova, prima) vinikajici a zvuk krakorajici, po instalaci starsich ovladacu (wdm 82) pres ty nove se vse spravilo. Kabelove programy maji sice porat misto zvuku sum, ale po zkusenostech jake mam je myslim lepsi mit nainstalovany jeste jeden program (pouzivam SageTV) a tam nastavit dansko.[/quote]no ja pouzivam co jsem psal CyberLink PowerCinema a zvuk musim mit na MONO protoze kdyz tam je stereo tak to jenomk kraka jak pises takze nevim... se starsima ovladacama ti jde stereo zvuk? v pohode?
Farao (53)|3.3.2006 17:45
to Lisak: Me jde stereo uplne v pohode, ale je fakt ze kdyz mam nalazeno pri monu a prepnul bych na stereo tak by to bylo to krakani jak si tu vystizne napsal - avsak kdyz nejdrive nastavim v prijmu stereo a pak zacnu ladit stanice (mluvim o powercinama) tak se to naladi krasne ve stereu - zkus to a uvidis
djWilly (2)|6.3.2006 17:21
Hojki ve spolek, taky pridam par veci do etheru.

Tak PowerCinema a to i 4 zavrhuju - neskutecna zatez CPU, zbytecne moc to zere vykon, dale pomale, neprakticke, zadna editace kazdeho kanalu zvlaste.

Otestoval jsem ten plug-in do WinAmpu - ten se mi zatim zda asi nejlepsi, pri zaplem default HW rendereru - tedy Deinterlace pres HW tuneru, zatez CPU 7-11%.

Jedine cemu furt nemuzu prijit na kloub, je Stereo, v zadnem programu proste stereo nefaka, bud jede jako mono a nebo skrvka - zkousel jsem spousty ovladacu, ale to same.

Dle mne je to asi spise zase v ovladacich, kdysi jsem mel jako jeden z prvnich ATI TV Wonder Stereo - taky nesel zvuk, byl problem s tema nasema poblbanejma normama, pak to vyresil nejaky maly patch na .dll knihovny a pak uz to fakcilo.

Mate opravdu overeno u pozemniho analogoveho vysilani, ze to stereo je opravdu STEREO?
prophet (6)|7.3.2006 09:25
Odporucam BeyondTV, velmi dobre funguje s Theatre 550, nezatazuje velmi CPU, zvuk aj obraz bez problemov (mam to pripojene na kabli UPC)..
Farao (53)|12.3.2006 23:30
tak moje zatizeni je 5% - pri nahravani do nejlepsi kvality (powercinema uvadi 8MB/s) je zatizeni od 10 do 15% - coz si myslim ze je hodne dobre - vysledna kvalita je super - akorat myslim ze by meli zrychlit powercinemu, protoze kdyby lazeni kanalu a pozdejsi prepinani bylo ohodne rychlejsi tak by tento program pro 550-ku nebyl vubec spatny - Me osobne nevadi vubec, ale jak rikam zrychlit a bude hodne dobrej
prophet (6)|13.3.2006 13:07
Este je velmi dobry ChrisTV, v poslednej verzii 4.90 ozaj dobre spolupracuje s Theatre 550, dokonca (ako jeden z mala sw) dokaze nastavit vlastne parametre HW MPEG2 kompresie (spickova, priemerna bitrate) a vie grabovat aj nekomprimovany YUV2 obraz do lubovolneho AVI codecu..
Lisak (9)|29.3.2006 18:37
[quote=prophet]Este je velmi dobry ChrisTV, v poslednej verzii 4.90 ozaj dobre spolupracuje s Theatre 550, dokonca (ako jeden z mala sw) dokaze nastavit vlastne parametre HW MPEG2 kompresie (spickova, priemerna bitrate) a vie grabovat aj nekomprimovany YUV2 obraz do lubovolneho AVI codecu..[/quote]chci se zeptat, da se v tomto SW nahravat? jako myslim, ze si nastavim cas spusteni nahravani a pujdu spat a ono mi to nahraje? (predpokladam, ze je tam zacatek a konecn nahravani)... Pouzivam CyberLink PowerCinema a je to dobrej SW ale nema casove nahravani poradte prosim diky moc...
Lisak (9)|29.3.2006 19:10
[quote=prophet]Este je velmi dobry ChrisTV, v poslednej verzii 4.90 ozaj dobre spolupracuje s Theatre 550, dokonca (ako jeden z mala sw) dokaze nastavit vlastne parametre HW MPEG2 kompresie (spickova, priemerna bitrate) a vie grabovat aj nekomprimovany YUV2 obraz do lubovolneho AVI codecu..[/quote]hele prosim te, tak jsem si tento program stahnul a jede to a je dobrej a umi i nahravat s casovym nastavenim... ale problem je v tom, ze mam TV pres TV vstup na kartu... pres S-video, ale slysim jenom zvuk, obraz tam neni, je tam jenom cerna obrazovka... uz nevim kde co nastavit, vyzkousel jsem snad vsechno... PROSIM O RADU diky moc...
imported_zed (23)|30.3.2006 17:10
Pouzivam PowerCinemu 4, casovane nahravani ma a po 6 mesicich pouzivani ji muzu oznacit za spolehlivou. Pouzivam vsak starsi ovladace, u novejsich dochazi k prisrnemu prebuzeni zvuku.
ChrisTV 4.9 zkoumam poslednich par dni, zatim funguje bezchybne (starsi ChrisTV nefungoval uplne dobre), umi toho vic nastavit pri grabovani, takze na nej asi prejdu.
Jine softwary se me po case ukazaly jako problematicke, takze mohu doporucit tyto dva (navic mohou byt nainstalovane oba zaroven).
Se vstupy S-video a cinch si poradily oba softwary dobre.
Farao (53)|11.4.2006 18:23
tak dalsi mala zkusenost - spise se bude jednat pouze o muj problem a nejspis to bude i moje blbost kterou neumim odstranit! Mam P4 2,8GHz, XP-SP2, NVidia GeForce FX5600 (256MB), MB P4P800 S-E Deluxe (ASUS), 1024MB RAM (400), 240GB HDD - no a tak jedna hra z deseti se po absolutne bezproblemove pulhodince (nekdy 25-40 minut) zacne skubat tak, ze to musim vypnout - vykocim do windowsu a kdyz kouknu na zatez CPU - kolisa mezi 85-100% - pomuze jenom restart! Vir a ani spy to neni! Dnes jsem zjistil ze kdyz odendam z PC tenhle tuner - tak to beha normalne - u tuneru mam nejnovejsi ovladace - nevite nekdo proc se to stava? jak to odstranit?
prophet (6)|12.4.2006 15:09
Nezdiela ti tv karta IRQ prerusenie s grafickou kartou? Skus dat tv kartu do ineho PCI slotu.. tazko nieco poradit v takychto pripadoch..
Farao (53)|13.4.2006 16:04
tak tohle me nenapadlo - vyzkousim a dam vedet - tak i tak diky
Alf (888)|13.4.2006 18:00
Taky bych si prověřil chlazení. Je možné, že deska tuneru zhoršuje proudění vzduchu kolem GK.
djWilly (2)|16.4.2006 12:15
Nevim, jak u vas, ale u mne se ten tuner dosti hreje - mam u nej schvalne diru ven dozadu - volnou zaslepku. Stejne ma PCB tuneru i kdyz jej nepouzivam tak 50-55 stupnu, dal jsem i pasivek na encoder, ale topy i ta ramka, tranzistory a samotny tuner.

U zadneho jineho tuneru jsem tohle nemival.