Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Full HD nebo Ultra HD

Karton (21)|28.5.2015 11:40
Ahoj,

Chtěl bych Vás poprosit o radu. Zvažuju koupi nové televize a jsem celkem na vážkách, jestli jít do Full HD nebo Ultra HD, níže je popsané co chci, aby televize splňovala:

Uhlopříčka: 55“
Cena: cca okolo 30 000,-
Pasivní 3D (Zkoušel jsem se dívat na aktivní, ale bolely mě z toho oči)
Preferovaná značka: LG (mám většinu spotřebičů, včetně TV od LG – 37LH400 a nikdy s nima nebyl problém)

Na co televizi budu používat:

Blu-ray filmy, HD seriály a filmy (mkv), TV vysílání (včetně HD) (při sledování televize sedím ve vzdálenosti cca 2,5m), Xbox One (při hraní na Xboxu sedím od televize cca 1,2 m)

Uvažuju o těchto televizích:
55UB850V (Ultra HD) – tady mám obavy z 3D, aby to nedělalo tzv. „duchy,“ četl jsem recenze a tato televize na ně prý trpí, naopak někteří uživatelé psali, že 3D je krásně ostré, perfektní, tak nevím moc čemu věřit. Výhodu bych viděl při hraní na xboxu, kdy budu sedět od TV celkem blízko – u Full HD bych pravděpodobně viděl jednotlivé pixely, u 4K by to mělo být lepší, tím že to rozlišení je vyšší. Problémem je taky využitelnost a obsah pro 4K, kterého dneska zase nějak moc není. Nemá někdo zkušenost s tím, jak vypadá upscalování z HD na Ultra HD? Případně jak je to s HEVC, je to použitelné i pro filmy z USB disku (někde píšou, že ano, někde že ne)

55LB730V (Full HD) – tady nevím jak je to s 3D, jestli bude dělat duchy nebo ne, ale u toho bych nepředpokládal. Byl jsem v Datartu a tam mi řekli, že pro dnešní využití je tato televize lepší a má ve výsledku taky lepší obraz. Akorát nevím, jak bude při hraní vypadat obraz z větší blízky

Díky za věcné rady, které mi pomůžou ke zvolení mé nové „vyvolené“ 
Karton (21)|28.5.2015 14:59
[QUOTE=KamilZ;513338]Přečti si tohle a budeš mít jasno: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA-HbbTV-dalkove-ovladace?p=503854&viewfull=1#post503854[/QUOTE]

Perfektní, díky moc za odpověď, tohle mě přesvědčilo o tom, do čeho jít :-) Ještě jednou díky
Karton (21)|8.6.2015 19:40
Ahoj, takže jsem zúžil výběr na dvě TV, budu moc rád, kdyby mi někdo poradil, založil jsem vlákno v sekci LG: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/39206-LG-55LB730v-nebo-55LF652v

Díky moc předem :-)